تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 743 از 753 اولاول ... 243643693733739740741742743744745746747 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,421 به 7,430 از 7523

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض

1. قبلا عالی بوده، الان هم عالیه، به راحتی تا 35 مگ میکشه
    2. SNR وقتی خط روی 16 مگ بسته میشه روی 10 هست، وقتی روی 8 مگ بسته میشه روی حدود 30
    3. معمولا ظهرها و بعد از ظهرها اینطور میشه ولی گاهی غروب و شب هم برای چند ساعت اینطوره، در کل رندوم اینطور میشه
    4. انجام شده، با سه مودم همچنان وضعیت همین هست
    5. حداکثر سرعت رو نیاز داریم، نمیشه پائین‌تر از این بگیریم چون با اپراتور دیگه همین خط دو برابر این سرعت رو جواب میداد
    درود،
    افزایش SNR در شب کاملا طبیعی هست و بحث های خاص خودش رو داره و مربوط به اپراتور یا مخابرات هم نیست.
    تازه وضع خط شما به نسبت سایر افرادی که adsl دارن خیلی خوبه. که وقتی افت میکنه میرسه به 8 مگ.

من در این کشمکش میان اپراتور و مخابرات و پاس کاری بین این دو بودم و تجربه نشون داد که چیزی دست مشترک رو نمیگیره..
    پیدا کردن و اثبات هم سخت هست. چون نه اپراتور و نه مخابرات تمایل به پیگیری نداره... حتی ممکنه دستگاهی در موقعی از روز در مکانی روشن بشه و باعث ایجاد اختلال و افزایش نویز بشه و با خاموش شدن اون دستگاه، نویز روی خط مشترکین کاهش پیدا کنه... اما چه کسی میدونه و چطور میخواد بفهمه دستگاه کجاست تا پیگیری کنه؟ این یک مثال بود... منظورم اینکه هیچ اپراتوری پیگیری نمیکنه و مرکز مخابرات هم همینطور. اونم پیگیری نمیکنه
    Last edited by irbluesky; 28-06-2022 at 03:06.

2. این کاربر از irbluesky بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام. خواستم تجربه‌ام رو بگم توی پیدا کردن عامل افت کیفیت که چقدر پیدا کردن اون عامل سخت میتونه باشه:

حدود 2 ماهی بود که مخابرات عین سابق کیفیت مطلوبی نداشت. خلاصه من همیشه اول بوق تلفن رو چک میکنم که اگر خش خشی داشته باشه یا قطع باشه احتمال زیاد اون عامل افت حساب میشه. دیدم مشکلی نداره و مامور مخابرات هم اومد مودم رو سر خط تست کنه گفتم نمیخواد(اینجا اشتباه کردم و باید میذاشتم یه تستی بکنه و بعد بهش گفتم پهنای دانلود از 8 مگ میره روی 1 مگ، گفت منم اینطوری شده برام. در صورتی مشکل اصلی من قطع و وصلی های پی در پی بود که گاهی حتی دانلود رو روی 100 کیلوبیت هم میبرد)

جعبه مخابرات دم خونه ما نصبه از 25 سال پیش تا الان. درب آلومینومیش رو هم دزدیدند. خلاصه فقط سیم های زیرزمینی هنوز پابرجا هستند. رفتم دم جعبه و دیدم که انگار یکی از کابلهای تلفنم لق شده و راحت تکون میخوره.(کابل جنگی بخرید و از این کابل دو زوج که حتی با دست راحت هم خودش و هم پوستش کنده میشه نگیرید. این کابل رو من از سال 94 خریدم و اصلا کیفیت نداره و زیر نور آفتاب پوسیده شده، اونم آفتاب خوزستان) سیم رو لخت کردم و به اون سیم های مخابرات یک اتصالی دادم که اینجا هم اشتباه کردم خوب اتصال ندادم و باید به همدیگه میپیچوندمشون. رفتم دیدم تلفن هم بوقش واضحه و هم خشی نداره.

خلاصه تخلیه کردم از مخابرات و اومدم شاتل با بسته هایی که گران بودند و حجم کمی هم داشتند. دیدم شاتل هم اوضاعش خرابه . دیگه بعد از 6 روز سروکله زدن با شاتل، دیروز عصر رفتم سیم تلفن رو درست و حسابی به سیم های مخابرات پیچوندم و از دیروز عصر تا الان snr خوب بوده. و حتی crc روی 0 باقی مونده

یه چیز دیگه ای هم میشه فهمید چک کردن crc هاست. من مودم رو هر وقت رفرش میکردم crc ها ثانیه ای زیاد میشدن و خوب این نشون میده یه جای کار داره میلنگه.

فقط امیدوارم این فرضیاتم درست باشه و شاتل امروز گند نزنه به کیفیت اینترنت که اگر اینطور شد باید قید اینترنت adsl با اون سیمهای پوسیده و فسیلش رو زد

4. 2 کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام من پینگ ۸۰ دارم تو فیفا اما احساس می‌کنم دیلی زیاده ممکنه به خاطر نویز باشه؟ snr downstream روی ۹.۵ هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

پست حذف شود.
    Last edited by alipahlavi; 11-07-2022 at 10:05.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

می خواستم نظرتون رو بدونم
    کلا 2،3 سالی هست با قطعی یا کم بودن پهنای باند مشکل دارم
    به طور مثال جدیدا کانکشنم تا 7روز با این وضعیت وصل بوده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    الان اومدم مودم مستقیم به کابل زیرزمینی که تا ترمینال اومده زدم وضعیت وضعیت خوبه دو تا کانکشن دو روزه دارم که یکی هنوز هم وصله ولی ی مشکلی که دارم بعضی ها کانکنشن قطع نمی شه ولی خو نت قطعی می ده واینکه برای این کانکشن شاتل بسته گیم رو غیر فعال کرده حالا باید ی چند روز هم بعدا با فعال بودن بسته گیم تست کنم ببینم چطوره

و سوالی که دارم اگه بخوام vdsl بگیرم خط همین پارامتر هارو از لحاظ snr و بقیه پارامترها رو داره یا ممکن تغییر کنن؟
    الان ی خط دوم هم خونه داره به این صورت به نظرتون چطوره؟
    Last edited by alipahlavi; 11-07-2022 at 13:58.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

الان اومدم مودم مستقیم به کابل زیرزمینی که تا ترمینال اومده زدم وضعیت وضعیت خوبه دو تا کانکشن دو روزه دارم که یکی هنوز هم وصله ولی ی مشکلی که دارم بعضی ها کانکنشن قطع نمی شه ولی خو نت قطعی می ده واینکه برای این کانکشن شاتل بسته گیم رو غیر فعال کرده حالا باید ی چند روز هم بعدا با فعال بودن بسته گیم تست کنم ببینم چطوره

و سوالی که دارم اگه بخوام vdsl بگیرم خط همین پارامتر هارو از لحاظ snr و بقیه پارامترها رو داره یا ممکن تغییر کنن؟
    ی سوال
    کسی می دونی تغییرات line attenuatioan به ازای متراژ کابل چقدره؟
    من وضعیت line attenuatioan مستقیم به ترمینال تو خیابان که کابل زیر زمینی وصله می زنم 12 دسی بل نشون می ده بعد کابل خودم که تقریبا 45متر مستقیم تا خود مودم میاد می شه 13.3دسی بل, یعنی به خاطر 45 متر 1.3دسی بل بهش اضاف می شه که به نظر خودم خیلی زیاده!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

ی سوال
    من وضعیت line attenuatioan مستقیم به ترمینال تو خیابان که کابل زیر زمینی وصله می زنم 12 دسی بل نشون می ده بعد کابل خودم که تقریبا 45متر مستقیم تا خود مودم میاد می شه 13.3دسی بل, یعنی به خاطر 45 متر 1.3دسی بل بهش اضاف می شه که به نظر خودم خیلی زیاده!
    برای هر کیلومتر 14 دسی بل هست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

وضعیت تغییرات خط
    به نظرتون چطوره؟
    Last edited by alipahlavi; 24-07-2022 at 14:52.

اگه نباشه جاش خالی می مونه kenshikan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    اينترنت

پيش فرض

ی سوال

اينجا رو ببينيد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

اینو دیدم ولی نمی دونم چرا این قدر افزایش زیادی داره، برای 10 متر 0.5 دسی بل(برای این دو تا دو زوج رو دوبل کردم ولی تفاوتی نداشت) برای 30 متر 1 دسی بل افزایش داره که خیلی زیاده (سیم هم روکش مس هست ولی مطمئن نیستم به خاطر این باشه!)
    به نظرتون اگه نویزی روی کابل باشه می تونه باعث افزایشش بشه یا ربطی نداره؟
    Last edited by alipahlavi; 24-07-2022 at 18:32.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •