تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 74 از 91 اولاول ... 246470717273747576777884 ... آخرآخر
نمايش نتايج 731 به 740 از 901

نام تاپيک: های-فای ... های-اند... سیستم های استریو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

بالاخره ساخت بلندگوی Philips 9710 به مراحل پایانی رسید. همونطور که قبلا هم توضیح دادم در ساخت این بلندگو از چوب طبیعی Spurce (صنوبر) استفاده شده که ساخت ترکیه هست. از چسب پلی وینیل استات استفاده شده و در کل ساختار جعبه از هیچ پیچ یا میخی استفاده نشده. motor board بوسیله CNC برش خورده. سیم کشی داخلی قرار بود که Monster باشه ولی در تست اولیه اونقدر نتیجه عالی بودکه تصمیم گرفتم از سیم نقره برای سیم کشی داخلی استفاده کنم. bracing و محکم کاری داخلی باشه تمام شده. دو لایه چسب وینیل استات زده شده. چسب رقیق شده با آب هم درست میکنم و چند بار داخل جعبه رو بهش آغشته میکنم. بعد نوبت بیرون جعبه میرسه که لبه ها باید Curve بشه و سمباده بخوره و 4-5 لایه باید primer (آستر) بزنم و در بین هر مرحله Sanding (سمباده زنی) انجام بشه با درجات مختلف. از سمباده زبر تا نرم که نتیجه خوب از آب در بیاد. من معمولا مراحل پایانی رو با دست سمباده میزنم چون دقت دست بیشتره نسبت به سمباده زن لرزان، دقیقا فرش دستباف یا ماشینی. بعد از آخرین مرحله دوباره یه لاپه آستر میخوره و بعد دو لایه sealer برای بسته شدن منافظ چوب که بین دو مرحله هم سمباده نرم زده میشه. بعد کمی از شاپان استفاده میکنم برای تیره کردن رنگ چوب و بعد از اون از کیلر برای براق کردن استفاده میشه و نهایتا یک یا دو لایه نیم پلی استر زده میشه و بعد از 48 ساعت که نیم پلی استر به خوبی خشک شد، بوسیله پولیش چرخشی، پرداخت میشه تا سطحی بسیار براق و زیبا بدست بیاد. هیچ نقاشی اینقدر وقت نمیزاره برای رنگ کردن دوتا جعبه.

یه گزارش از تست صدای این بلندگو هم می نویسم. حالا با داشتن مایکروفن کالیبره میتونیم از صدای بلندگوها گراف بگیریم و بصورت تخصصی صدارو تجزیه تحلیل کنیم. توی تصویر پایین میکروفن کالیبره دیده میشه جلوی بلندگو.

کانفیگ سیستم:

اسپیکرها: Philips 9710 با سیم های نقره
    سورس: Shanling DAC-50 (پخش Flac از طریق WD Live Steraming بصورت 0 و 1 از طریق خروجی اپتیکال)
    آمپلی فایر: Marantz PM15S2

آمپ مرنتز PM15 را در صورتی که قصد فروش دارید قیمتش را با وضعیتش به آدرس ایمیلم ارسال فرمایید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه نباشه جاش خالی می مونه dara_az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه سوال داشتم
    آیا لامپهای داخل رادیو های لامپی قدیمی از نظر فنی و مشخصات تکنیکال قابل استفاده در آمپ های لامپی هستند ؟ و میشه با استفاده از این لامپها (لامپهای رادیو) آمپلیفایر لامپی ساخت ؟ یا اینکه کلا از نظر ساختار و مشخصات فنی لامپهای مورد استفاده در رادیو ها با لامپ های مورد استفاده در آمپ ها تفاوت دارند ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

یه سوال داشتم
    آیا لامپهای داخل رادیو های لامپی قدیمی از نظر فنی و مشخصات تکنیکال قابل استفاده در آمپ های لامپی هستند ؟ و میشه با استفاده از این لامپها (لامپهای رادیو) آمپلیفایر لامپی ساخت ؟ یا اینکه کلا از نظر ساختار و مشخصات فنی لامپهای مورد استفاده در رادیو ها با لامپ های مورد استفاده در آمپ ها تفاوت دارند ؟

لامپ های استفاده شده در رادیوهای لامپی در سالهای دور همون لامپ هایی هستند که امروزه برای ساخت امپلیفایرهای های-فای و گیتار الکتریک استفاده میشه. لامپهایی مثل EL34, EL84, 6V6, 6L6 حتی لامپ هایی مثل 2A3, 300B در رادیوها مصرف داشته اند وامروزه هم مورد توجه دوستداران آمپلیفایرهای لامپی هستند. نکته ای که باید بهش اشاره بکنم اینه که اون لامپ ها در چه وضعیتی بسر می برند، چون با توجه به اینکه خیلی سال پیش در دستگاه قرار گرفته اند و فرسوده و مستعمل شده اند ممکنه که خیلی مناسب نباشد، نکته دیگه اینکه شخصی که میخواد اون دستگاه رو بسازه باید توانایی فنی اینکار رو داشته باشه. مسلما افرادی همچون هومن کلاهبردار معروف که دلال لامپ هستند توانایی انجام چنین کاری رو ندارند چون طراحی و ساخت یه امپلیفایر لامپی یه فرایند علمی و هدفدار هست که شامل صدها مبحث پیچیده میشه. من طی سالها که با لامپ ها کار کردم منابع بیشماری رو از سورس ها وکتاب های انگلیسی در مورد لامپ ها و توپولوژی های امپلیفایرهای لامپی مطالعه کردم که شاید بیش از 3-4 هزار صفحه باشه و نکته برداری کردم و یه سری مطلب ترجمه و گردآوری کردم که البته حجم اونها هم بیش از 1000 صفحه هست، این مطالب رو طبقه بندی کردم که به مرور توی سایت خودم درج میکنم که برایگان در اختیار علاقمندان باشه که بتونن با مطالعه مطالب، خودشون علم اینکار رو یاد بگیرن و اقدام به ساخت دستگاه های مورد علاقه خودشون بکنند: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

آمپ مرنتز PM15 را در صورتی که قصد فروش دارید قیمتش را با وضعیتش به آدرس ایمیلم ارسال فرمایید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    میخوای وصل کنی به میکرولب باهاش عباس قادری گوش کنی؟! اخه شمارو چه به مرنتس! شما با ناکامیچی های اندت بازی کن.
    Last edited by flipp; 24-08-2013 at 21:48.

اگه نباشه جاش خالی می مونه dara_az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

لامپ های استفاده شده در رادیوهای لامپی در سالهای دور همون لامپ هایی هستند که امروزه برای ساخت امپلیفایرهای های-فای و گیتار الکتریک استفاده میشه. لامپهایی مثل EL34, EL84, 6V6, 6L6 حتی لامپ هایی مثل 2A3, 300B در رادیوها مصرف داشته اند وامروزه هم مورد توجه دوستداران آمپلیفایرهای لامپی هستند. نکته ای که باید بهش اشاره بکنم اینه که اون لامپ ها در چه وضعیتی بسر می برند، چون با توجه به اینکه خیلی سال پیش در دستگاه قرار گرفته اند و فرسوده و مستعمل شده اند ممکنه که خیلی مناسب نباشد، نکته دیگه اینکه شخصی که میخواد اون دستگاه رو بسازه باید توانایی فنی اینکار رو داشته باشه. مسلما افرادی همچون هومن کلاهبردار معروف که دلال لامپ هستند توانایی انجام چنین کاری رو ندارند چون طراحی و ساخت یه امپلیفایر لامپی یه فرایند علمی و هدفدار هست که شامل صدها مبحث پیچیده میشه. من طی سالها که با لامپ ها کار کردم منابع بیشماری رو از سورس ها وکتاب های انگلیسی در مورد لامپ ها و توپولوژی های امپلیفایرهای لامپی مطالعه کردم که شاید بیش از 3-4 هزار صفحه باشه و نکته برداری کردم و یه سری مطلب ترجمه و گردآوری کردم که البته حجم اونها هم بیش از 1000 صفحه هست، این مطالب رو طبقه بندی کردم که به مرور توی سایت خودم درج میکنم که برایگان در اختیار علاقمندان باشه که بتونن با مطالعه مطالب، خودشون علم اینکار رو یاد بگیرن و اقدام به ساخت دستگاه های مورد علاقه خودشون بکنند: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون از راهنماییتون.
    یک رادیو لامپی فیلیپس مال یکی از اقوام هستش که داخلش 5 عدد لامپ داره . البته لامپها متفاوت هستند. فعلا هدف اینه که ببینیم این رادیو قابل تعمیر و بازسازی هستش یا خیر. اینطور که ازش پیداست به نظر سالم میاد فقط چون یکی از لامپها یکی از پایه هاش کمی کج شده هنوز لامپ رو متصل نکردم تا بتونم رادیو رو تستش کنم.اما یک لحظه برام سوال پیش که آیا این لامپها رو میشه برای ساخت آمپ استفاده کرد یا اینکه لامپ های رادیو با لامپهای آمپلی فایر ساختار متفاوتی دارند و نمیشه به جای یکدیگر ازشون استفاده کرد. ممنون از راهنماییتون
    یک سوال هم در مورد کارتریج audio technica at95 داشتم. با بودجه ماکزیمم 50 دلار به نظرتون این سوزن و کارتریج گزینه خوبی هستش ؟ استفاده من هم همونطور که در پست های قبلی دیدید خیلی معمولی هستش و میخوام که یک کارتریج اضافه (یدک) داشته باشم و بعضی از صفحه های مورد علاقم رو با این کارتریج که قاعدتا از کارتریج قدیمی خودم (Goldring G800) کیفیت صدا و همچنین ترکینگ بهتری داره گوش بدم. ضمن اینکه ساختار هندسی سوزن این مدل Audio Technica از نوع eliptical هستش که اینطور که من شنیدم صدا و همچنین ترکینگ خوبی داره.

پروفشنال poloton7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام--
    من یک ضبط خانگی ال جی دارم می خواهم دوتا باند هم به ان اضافه کنم پشت دوتا باند این مشخصات نوشته--
    امپدانس :6 اهم
    حداکثر قدرت :120 وات
    s.p.l :86db
    و پشت امپ ضبط نوشته 110 وات
    حالا چه باند وبا چه مشخصاتی بگیرم--
    اصلا حالا امپش جواب می دهد دوتا باند اضافه کنم البته زیاد من صدایش را زیاد نمی کنم چون توی اپارتمان هستیم(چون نمی خواهم سینمای خانواده بخرم)
    چون ضبطم ال جی هست باند دیگر ا را ال جی بگیرم یا مارک دیگر--
    متشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه سیستم تهیه کردم که می خوام بفروشمش .
    خواستم ببینم چطور می تونم این کارو کنم.
    آمپلی دنون 1612 بلندگو هم جامو 428
    من از پاساژ بزرگمهر خریدم. فقط یه بار کارتونشو باز کردم و گذاشتم سر جاش.
    حتی یه بارم روشنش نکردم.
    آقای محمدپور برام دمو کرد و صداشو دوست داشتم.
    اما الان نیاز مالی دارم و خانوادمم خیلی دعوا کردن که چرا سه تومن دادی این!
    قیمت هم 2000000 گذاشتم. تقریبا فقط قیمت بلندگوها.
    Last edited by Arshia-Agostic; 21-09-2013 at 23:17.

پروفشنال Memonex's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

کلا بازار های فای خوابیده انگار نه؟ تو تهران اسپیکرهای Polk Audio و امپ های NAD یا یاماها AS300 پیدا میشه؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

آقا سلام-من یدونه از این T17PL07D6 دارم فقط نمی دونم باهاش چیکار کنم؟
    داداش می تونی کمکم کنی؟من چیزی از این جور چیزا سرم نمیشه.یکم راهنمایی کن ممنون میشم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •