تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 74 از 646 اولاول ... 246470717273747576777884124174574 ... آخرآخر
نمايش نتايج 731 به 740 از 6458

نام تاپيک: مشاوره براي خريد گوشي هاي آندرويد

Banned بامزی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

13 هشدار خیلی مهم در مورد روش جدید کلاهبرداری بعضی از فروشندگان

آقا من امروز رفتم یه lg optimus بخرم. متاسفانه با یه روش بسیار زشت کلاهبرداری چند تا از فروشنده های موبایل مواجه شدم . من وظیفه خودم دونمستم تا این در این مورد با بچه های فروم تبادل نظر کنیم . با این اوضاع برای خرید به هیچ وجه به فروشنده ها و فروشگاه ها اعتماد نمی شه کرد. اول برای هر گوشی قیمت خیلی پایین می دن و بعد به بهانه های مخختلف مثل نصب نرم افزار اجباری و یا کابل اضافه و یا گارانتی تا 50 60 تومن توی فاکتور اضافه می کنن. بعد هم باز هم 10 تومن 10 تومن الکی به فاکتور اضافه می کنن و اصلا مثل اینکه کوتاه هم نمی یان. اگر هم بگی گوشی رو نمی خای می گن ما پلمپ رو باز کردیم و حتما باید ببری . زوری !!!!!

اما متاسفانه شبیه همین روش کلاهبرداری مثل اینکه توی بازار خیلی شایع و مثل اینکه روش راه و رسم بسیاری از فروشنده ها شده من که خودم توی معامله هیچ وقت پول رو اول معامله نمی دم حتی آخر معامله هم پول رو به زور میدم چون ممکنه وقتی که پول دادی باز هم ازت پول بخان و باز هم که دادی باز هم پول بخان و ................................... و آخر هم بهت یه گوشی خراب بهتون میندازن . حتما می دونید که هیچ گوشی ای نرم افزار اضافه نداره ! به هیچ وجه به این خنگ ها اجازه دستکاری گوشی تون رو ندید

در مورد محتویات بسته هم میتونید توی سایت های خارجی چک کنید تا ببینید چی داره و چی نداره و بی خودی بیست سی تومن بابت فول پک اضافه نگیرن و یا اینکه چیزی رو کم نکنن من خودم با چشم خودم دیدم یکی از این فروشگاه ها مثلا برای این گوشی که من می خواستم بخرم آداپتور اصلی و کوچولوی الی جی رو با یا آدابتور بزرگ عوض کرده بودن . اونم چه آداپتور آشغال و بد ریخت و گنده ای. اصلا توی جعبه هم جا نمی شد اینا انفدر حقیرا که با اینکه مغازه های 10 میلیارد تومنی دارن بازم به خاطر 5 هزار تومن آداپتور یه همچین دزدی می کنن در ضمن شما همیشه تا وقتی که در مغازه حضور دارید حق فسخ و باطل کردن هر معامله ای رو دارین حتی اگه جعبه رو باز کرده باشین و حتی اگه گوشی رو دستمالی و داغون هم هم کرده باشین و حتی اگه پول رو داده باشین و حتی اگه فاکتور رو هم امضا کرده باشین. اصلا توی این مورد کوتاه نیاید دوستان.

در صمن مواظب گوشی های دست دوم و پیکسل سوخته و خراب و حتی دستمالی شده و پشت ویترین هم باشین چون خیلی از بچه ها از این طریق سرشون خیلی کلاه رفته و آخرش گوشی درست و حسابی هم گیرشون نیومده مواظب باشید اینا بعضیاشون اول به شما گوشی نو نشون می دان و بعد اونو با یه گوشی دیگه عوص می کنن که ممکنه خراب یا حداقل پلیپ باز شده باشد

همیشه به بند های توی فاکتور ها که معمولا صلب مسئولیت توجه کنید ! چون به خاطر این بند ها شما رو از انواع موارد قانونی شکایت هم محروم می کنن.

اما خب حالا بریم سر اصل مطلب :
    من فکر می کنم نباید از یه همچین مواردی کوتاه اومد و صرف نظر کرد . ببینید ما نسبت به حقوق خودمون و دیگران مسئولیت کامل داریم .این مشکلات وقتی به وجود میاد و این طور رشد پیدا میکنه که ما اینطور مظلوم باشیم و از حقوق خودمون کوتا بیایم. من یه خواهش دارم اینکه حتما چنین مواردی رو حتی به خاطر دیگران هم شده پی گیری کنید و به هیچ وجه به این کلاهبردار ها اجازه کلاهبرداری ندید . اینا جدا پرو شدن و آشکارا دارن خلاف قانونی می کنن .من فکر می کنم بهتره این موارد رو از طریق تعزیرات و دادگستری پی گیری کرد.

اینم شماره تعزیرات 124 ( زنگ بزنید فوت کنید حدقل )

ضمن برای تست گوشی به هیچ وجه سیم کارت خودتون رو ندین ( بابا همه گوشی ها بدون سیمکارت روشن میشن ! ) چون برای پس گرفتن سیمکارت یه دعوایی راه می ندازن که نگو و نپرس . در ضمن مواظب باشید اینا معمولا توی مغازه 3 یا 4 نفرن و شما به هیچ وجه زور شما بهشون نمی رسه . اما اگر دعوا راه انداختن به جای تلافی و درگیری فورا به 110 زنگ بزنید ......... بعد که پلیس آمد بگید که مامور پلیس صورت تهیه کنه و به استناد اون صورت برید دادگستری و شکایت نامه بنویسید . در ضمن ترجیحا شماره تلفن چند نفر رو هم که شاهد ماجرا بودن بگیرید چون برای مراحل دادرسی لازم میشه و کارتون رو خیلی جلو میندازه . آقا اصلا کوتاه نیاید و حقتون رو بگیرید . هیچ می دونستید که کار اینا طبق قانون زندان و جریمه و حتی شلاق داره (جدی جدی)

خلاصه اینکه خیلی خیلی خیلی مواظب خودتون باشید .
    Last edited by بامزی; 31-10-2011 at 23:56.

پروفشنال kalepoook's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام
    ممنون بابت اطلاعی که دادین
    من هم دقیقا همین رفتارهارو دیدم
    یه چند روز پیش یه x6 نوکیا میخواستم بخرم
    رفتم قیمت دادن 315 با گارانتی، بعد که دوباره به همون مغازه رفتم گفت 335
    تو بازار ایرانیان هم طبقه زیره همکف ، قیمت پاینن دادن ولی موقعی که گفتم فاکتور بدین ، گفتن برای گارانتی باید نرم افزار نصب بشه
    که 1 ساله 15 ، 2 ساله 30 تا به بالا
    طبقه های بالای علایدین هم پیکسل سوخته میدن دست مشتری و مشکل دار
    متاسفانه فرهنگ مشتری مداری ندارن
    هرجور دلشون بخواد با مشتری برخورد میکنن
    و به مشتری به عنوان یه آدمی که چیزی نیدونه نگاه میکنن
    من هم دل خوشی ندارم
    شما ایشالا به نتیجه رسیدین ، خبرش رو هم به من بدین
  3. 5 کاربر از kalepoook بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M@hdi-B's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

طبقه های بالای علایدین هم پیکسل سوخته میدن دست مشتری و مشکل دار
    این حرف کاملا اشتباست

اتفاقا برای خرید حتما از طبقات بالا خرید کنید بهتره چون عمده فروشن و هیچ وقت به بهانه های الکی پول اضافه نمی گیرن

در ضمن شما از هر جا خرید می کنی می تونی همه چیز گوشی رو چک کنی .. مشکل داشت می تونی نخری

5. 4 کاربر از M@hdi-B بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز sAeEd_kHaAn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    اینور آب

پيش فرض

این که چیزه جدید نیست ولی خوب راحت میشه کاری کرد که جلوی رفتن کلاه سر خودتونو بگیرید اول کار بگید بدون نصب نرم افزار گوشی رو میخواید و حاضرین فقط همون مبلغه اولیه رو پرداخت کنید اگه طرف زیر بار نرفت خرید مکنین خیلی راحت حتی توی سایت همسایه از یکی 200 تومن بابت نصب سیستم عامل گرفته بوده : دی

7. این کاربر از sAeEd_kHaAn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر نمیکنم فقط در زمینه خرید موبایل باشه...

من کنسول بازی هم رفتم خریدم بلد نبودم اون اول .. یه آپدیتشو برام 30 هزار تومن زد تو فاکتور که الان میبینم 5-10 تومنه..

چون اولین بار بود کنسول x360 می خریدم نمیدونستم هزینه ها چه طوره برای همین یه فاکتور 600 هزار تومنی برای ما بست..

بعدا فهمیدن که آپدیت هزینش 10 تومنه ..

یا مثلا تو زمینه ماشین..

ماشین عموم ریپ میزد موتورش خاموش میشد بردش نمایندگی .. 2 ملییون تومن براش قطعات عوض کرد!

وایر و نمیدونمی چیو چی آخرشم پس فرداش همونجوری بود و خاموش میشد اصلا معلوم نبود عوض کرده این قطعات رو

یا نه ...

تو ایران مساله گرونفروشی یا کلاهبرداری در خرید و فروش یه چیزی طبیعی شده دیگه..

مثلا یه پاساژ معروفه به بندازه بندازه اینجا....یه پاساژ تو یه خیابون دیگه معروفه به گرگ بازار...

یه جای دیگه شنیده بودم به پاساژ دزد بازار....

مثلا خود تلوزین نشون میداد چندتا قصابی رفت 1 کیلو گوشت میزاشت روی ترازو دیجیتالشون یک معازه

میزن 1300 گرم یه جا میزد 1200 .....همشونم جریمه میکرد که ترازوهاشون داره زیاد میزنه و کم فروشی

یا همون دزدی محسوب میشه..

یا یه چیز دیگه من خودم از اینترنت یک کارت گرافیک خریدم 220 تومن فرداش رفتم بازار دیدم 190 تومنه...

30 تومن گرونفروشی کرده...

.. ویرایش....

یه پاساژ هست اسمش تندیس تو نزدیک میدون تجریش... یکی از دوستام اونجا فروشنده لباسه میگفت از میدان امام حسین تی شرت

5 تومنی رفتم خریدم چنتا آوردم اونجا به 30-40 تومن به مردم فروختم..
    Last edited by Saeed System; 11-10-2011 at 09:49.

9. 8 کاربر از Saeed System بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

طبقات پایینی علاءالدین اکثرا دزدن.از اونا خرید نکنید.
    اتفاقا بهترین راه اینه که تو مغازه تست کنید و باهاش ور برید و در آخر دیدید در مورد هزینه اضافی مثل نرم افزار و نمیدونم ریجیستر کردن و از این جور جنگولک بازیها در آوردن گوشی باز شده رو پرت کنی طرفش و از مغازه بیایی بیرون تا فقط حرص بخوره.من چند بار با دوستم رفتم وقتی دیدم میخوان در مورد نرم افزار و از این جور چرت و پرتها صحبت کنن گوشی باز شده رو گذاشتم و اومدم بیرون و دیدم خودشون از پشت صدام کردن و گفتن آقا بیا ببر با همون پول میدیم.
    اکثرا سعی کنین از طبقات بالا بخصوص طبقه 4 یا 5 خرید کنین که اونجا باز هم از پایین به نسبت بهترن.
    دزدی علاءالدنیها به بازار موبایل هم متاسفانه سرایت کرده اونجا هم الان شروع کردن سر مردم شیره مالیدن.

11. 8 کاربر از ~ReZa~ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه TRACX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

ممنون بابت اطلاع رسانی

13. این کاربر از TRACX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    iran, tehran

پيش فرض

Love King
    یه پاساژ هست اسمش تندیس تو نزدیک میدون تجریش... یکی از دوستام اونجا فروشنده لباسه میگفت از میدان امام حسین تی شرت

5 تومنی رفتم خریدم چنتا آوردم اونجا به 30-40 تومن به مردم فروختم..
    قدر اين تيشرت پنش تومني كه ميخرم رو دونستم
    پس مرغ همسايه غاز نيست

15. این کاربر از aligsm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اقا برین بازار موبایل ٢۰ تومن بیشتر بدین راحت بخرین, زوریم نیست چیزی, ول کنین این دزدایه علا الدینو,

17. 3 کاربر از yee_pesare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

متاسفانه من هم همچین تجربه ای را در علاادین دارم
    رفته بودم X8 بخرم یکی از مغازه ها 20 تومن کمتر از فروشندگان دیگر قیمت داد وقتی باهاش طی کردم فقط گوشی رو بدون هزینه اضافی نصب برنامه میخوام، سیمکارتم رو گرفت و یه گوشی از پشت ویترین آورد و بعد وصل کرد به کامپیوتر و فاکتور برام صادر کرد دیدم 50 تومن !!! بیشتر از قیمت طی شده هست گفت رحیسترش کردم و برنامه های اصلی را برای راه اندازی گوشی نصب کردم
    منم حسابی داد و بیداد کردم و کلی دعوا کردم و آبروش و بردم تا بزور سیمکارتمو ازشون گرفتم
    جالب اینجاست که میگفت گوشیمو از آکبندی در آوردیش
    منم از همه میخوام مراقب باشید و به همه اطلاع رسانی کنید از علاالین اگه میخوان بخرند با آگاهی کامل بخرند در ضمن پاساژها و مغازه های دیگه هم هست که میشه با خیالی راحت تر تهیه کرد

19. 7 کاربر از mt_nik بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •