تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 72 از 90 اولاول ... 226268697071727374757682 ... آخرآخر
نمايش نتايج 711 به 720 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

با سلام
    کلاً بین روغن های بهران، ایرانول و پارس ( روغن موتور و روغن گیربکس ) کدوم از نظر کیفی بهتره ؟

در آغاز فعالیت pishro353's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015
    محل سكونت
    کره ی زمین!

پيش فرض

با سلام
    کلاً بین روغن های بهران، ایرانول و پارس ( روغن موتور و روغن گیربکس ) کدوم از نظر کیفی بهتره ؟
    من در حال حاضر دارم از روغن پارس سوپر پایا برای پارس xu7 استفاده میکنم و باید بگم خیلی عالیه نسبت به بهران سوپر پیشتازی که قبلا میریختم.صدای موتور تو دور بالا به وضوح کم شده و استارت وقتی ماشین سرده سریع روشن میکنه و اون موقع هم صدای موتور سردم خیلی کمه در حالی که بهران تا دو دقیقه صدای ماشین خیلی زشت و خشن بود.در کل محصولات نفت پارس از کیفیت خیلی خوبی برخوردارند
    Last edited by pishro353; 25-10-2016 at 15:46.

3. 5 کاربر از pishro353 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

پیشنهاد بنده روغن های شرکت ایرانول هست هم موتور هم دنده کیفیت عالی دارگیره و موتور و گیربکس سولفاته و لجنی نمیشه چند ساله دارم استفاده میکنم شک نکنید البته ماشین بنده پراید

5. 2 کاربر از fokahi110 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

دوستان اطلاع دارن که تو سرویس های دوره ای تیبا که خود نمایندگی های سایپا انجام میده چه روغن موتوری میریزن ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    پیشنهاد شرکت برای پراید روغن با سطح کیفی SG یه ،اما من دو سالی میشه که از پارس پایا که SJ هست استفاده میکنم،
    میخوام بدونم برای موتور مشکلی پیش نمیاد؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام دوستانپیشنهاد شرکت برای پراید روغن با سطح کیفی SG یه ،اما من دو سالی میشه که از پارس پایا که SJ هست استفاده میکنم،میخوام بدونم برای موتور مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام

مشکلی نیست فقط گرانروی مناسب باشه با فصل و منطقه ی زندگی
    به موقع هم عوض بشه

9. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه emperor_ss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان . من تجربه خودمو در مورد روغن موتور میگم :
    معتقدم فقط باید از روغنهای داخلی استفاده کرد به این خاطر که خارجی ها مشخص نیست اصل باشه یا فرع و تقلبی بنابراین اگر از روغنهای داخلی که همگی نمایندگی فروش دارند استفاده کنید میشه اطمینان داشت که تقلبی نیست .
    دوم اینکه من سمند EF7 دارم . روغنی که نمایندگی ایران فرغون برام ریخت روغن ایساکو بود که پایینشن نوشته شرکت نفت سپاهان (10/40) که توی 5000 تا 1.5 لیتر کم کرد !! من نه روغن ریزی دارم نه هیچ مشکل دیگه ایی و این کیفیت بسیار پایین روغن باید باشه . چون از هر مکانیکی پرسیدم آخرش رسیدن به کیفیت پایین ...
    بین بهران و نفت پارس هم بهترین روغن پارس سوپر پایا 10/40 بوده .(قوطی فلزی) واقعا تفاوتشو احساس کردم . استارت در همه ی شرایط دمایی عالی بوده و نرمی و بیصداتر شدن صدای موتور کاملا مشهوده .

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان .
    من تجربه خودمو در مورد روغن موتور میگم :
    معتقدم فقط باید از روغنهای داخلی استفاده کرد به این خاطر که خارجی ها مشخص نیست اصل باشه یا فرع و تقلبی بنابراین اگر از روغنهای داخلی که همگی نمایندگی فروش دارند استفاده کنید میشه اطمینان داشت که تقلبی نیست .
    دوم اینکه من سمند EF7 دارم . روغنی که نمایندگی ایران فرغون برام ریخت روغن ایساکو بود که پایینشن نوشته شرکت نفت سپاهان (10/40) که توی 5000 تا 1.5 لیتر کم کرد !!
    من نه روغن ریزی دارم نه هیچ مشکل دیگه ایی و این کیفیت بسیار پایین روغن باید باشه . چون از هر مکانیکی پرسیدم آخرش رسیدن به کیفیت پایین ...
    بین بهران و نفت پارس هم بهترین روغن پارس سوپر پایا 10/40 بوده .(قوطی فلزی) واقعا تفاوتشو احساس کردم . استارت در همه ی شرایط دمایی عالی بوده و نرمی و بیصداتر شدن صدای موتور کاملا مشهوده .
    سلام
    ممنون از نوشتن تجربتون
    صاحب خودرو چند نکته رو همیشه باید به یاد داشته باشه:
    1- خودرو ایرانی حتی صفرش هم روغن سوزی داره به علت اینکه آلیاژ قطعاتش کیفیت پائینی داره و ماشین آلاتی هم که قطعات باهاش درست میشه دقتِ بالائی نداره و اینها باعث میشه که از همون روز اول روغن سوزی داشته باشه . خودروسازها و حامیانشون هم این رو میدونند نمیخوان کیفیت رو بالا ببرند چون سود سرشار هزار هزار میلیاردی داره براشون
    2- نباید به یک مارکِ معین چشم بسته اطمینان کرد چون ممکنه اولش با کیفیتِ قابل قبول تولید کنند بعدش که فروششون میره بالا و مشتریها به خوابِ غفلت فرو میرند یهو کیفیت رو میارند پائین و ملیاردها تومن از هزینه ی تولید کم میشه و کلی سود میبرند . مشتریها هم به این زودیها متوجه نمیشند چون چند بار با کیفیتِ قابل قبول خریده اند و دیگه اطمینان پیدا کرده اند و چشم بسته میخرند
    =======================================
    بارها شنیدیم و دیدیم که فلان کالا خیلی خوب بود اما الان بنجل شده . این به دو علت هست
    الف - یکی داره ازش تقلبی میزنه میده بازار
    ب - خود کارخونه اش شروع کرده به بنجل فروشی
    حالا راهِ حل چیه ؟
    باید به هیچ کالائی اطمینانِ دائم نداشته باشیم بلکه اولاً فقط از جاهای معتبر بخریمش دوماً همیشه موقع خریدش چکِش کنیم و هنگام استفاده ازش زیر نظر بگیریمش تا به محض اینکه فهمیدیم بنجل شده دیگه پرونده اش رو ببندیم و به دیگران هم خبر بدیم تا اونها هم به دیگران خبر بدند
    ======================================
    3- وقتی میخواین روغن موتور رو بریزین توی موتور , اول رنگش و بوش و چربیش رو به خاطر بسپارید و همون اولِ کار با موتور گرم , مقدار بخار شدن و کم شدنش رو زیر نظر بگیرین تا کم کم تجربه کسب کنین که اونی که کمتر میسوزه چه بویی میده , چه رنگیه , کدوم مارکه ,
    وقتی که موتور کاملاً گرمه درب روغن رو باز کنین و مقدار بخار روغن که خارج میشه رو ببینین و کمی هم بخارش رو بو کنین به طوری که بخارش وارد ریه نشه یعنی تا بوش رو حس کردین نفس رو بدین بیرون تا بخارش به حلق و ریه نرسه چون ضرر داره
    این بخار روغن 3 علت میتونه داشته باشه
    • اگر ماشین نو هست ممکنه علتش کیفیتِ پائین قطعات موتور خصوصاً رینگهای پیستونها و پیستونها و سیلندرها باشه که باعث نفوذ حرارت زیاد به زیر پیستونها و اتاقک میل لنگ میشه و باعث تبخیر زیاد روغن میشه و این بخار روغن از راهِ کانالها و شیلنگِ سیستم PCV میره توی منیفولد هوا و میره توی سیلندرها و میسوزه که باعث کم شدنِ تدریجی روغن میشه . اگر این مشکل حاد باشه باعث دودِ روغن و بوی روغن سوخته از اگزوز هم میشه خصوصاً وقتی که یک دفعه پا رو روی گاز میذارین و یا وقتی که برای مدتِ بیش از 15 ثانیه موتور با دور زیاد کار کنه
    • موتور فرسوده هست به علت دیر به دیر روغن عوض کردن و یا گازوندن و بیگاری که باز هم باعث سوختن و کم شدن روغن میشه
    • روغن بنجله و با حرارت کم هم تبخیرش زیاده و میسوزه و کم میشه
    =========================================
    پس با زیر نظر داشتن حالت روغن و رنگش و بوش و مقدار تبخیرش و بویِ بخارش میشه از کیفیتش و وضعیتش مطلع شد
    لمسش هم یک راه دیگه برای بررسی حالتش هست . کم کم تجربه به دست میارین که چربی کدوم روغن بیشتره کدوم کمتر
    همون موقع که روغن رو میریزین توی موتور , کمی از ته مانده ی روغن رو لمس کنین و مقدار چربی و لزوجتش و خصوصاً بوش رو به خاطر بسپارید
    ===================================
    در مورد رنگ روغن , چیزی که بنده تا حالا بر اثر تجربه متوجه شدم اینه که روغنهای باکیفیت رنگش روشن هست یعنی قرمز آلبالوئی یا نوعی زرد یا طلائی با شفافیتِ کامل یعنی کِدِر نیست
    هر چی بنجل تر باشه به تیرگی میزنه و قهوه ای رنگ هست اما حتی روغن با رنگ روشن هم ممکنه بنجل یا تصفیه شده باشه
    اما بوی روغن باکیفیت خیلی فرق داره با بىکیفیت .
    روغن باکیفیت تقریباً بی بو هست و یا بسیار کم بو هست و بوی اون هم اصلاً زننده نیست
    روغن بنجل بوی زیاد داره و بدبو هم هست . بویی شبیه بوی دودِ قیر یا بوی گازوئیل خام (نسوخته ) یا روغن سوخته

12. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

قیمت روغن موتور ثابت می‌ماند

سید محمد حسین مولا‌خواه در مورد مکانیزم قیمت‌گذاری کالاهایی مانند روغن موتور و لاستیک گفت: به استناد مصوبه شماره 48021 مورخ 94.4.16 ستاد هدفمند سازی یارانه‌ها، انواع لاستیک و روغن موتور در زمره اقلام کالایی گروه دوم قرار گرفته و مشمول اعمال نظارت مستمر بر روند تأمین، توزیع، موجودی و قیمت بازار آنها توسط سازمان حمایت بوده ودر صورت بروز هرگونه کمبود و یا افزایش قیمت غیرمعمول و دریافت شکایت مردمی، اقدامات نظارتی لازم در جهت تنظیم بازار آنها صورت می‌گیرد.وی در پاسخ به این سوال که با توجه به کاهش قیمت مواد اولیه در روغن موتور، چرا قیمت کالاهای تولید شده کاهش نیافته است، افزود: نتایج حاصل از گزارش‌ها و بررسی‌های میدانی بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها حاکی ازکاهش حداقل 10 درصدی قیمت روغن موتور خودرویی نسبت به آخرین نرخ رسمی اعلام شده در سال 1393 است، که ازجمله دلایل آن هم می‌توان به افت قیمت مواد اولیه، انتظار کاهش قیمت‌ها و شرایط رکود و استفاده شرکت‌ها از ابزارهای رقابتی برای حفظ موقعیت و تامین نقدینگی خود اشاره کرد.
    مولاخواه تصریح کرد: افزایش هرساله و قانونی هزینه‌های تولید در کشور و نوسانات مستمر قیمت جهانی فرآورده‌های نفتی و ارز و به تبع آن نرخ لوبکات در بورس کالا به عنوان ماده اصلی تولید روغن موتور و همچنین تعاملات شرکت‌ها با عوامل فروش مانع کاهش قیمت روغن موتور افزونتر از وضع موجود شده است.
    مولاخواه در پاسخ به اینکه با توجه به تولید برخی روغن موتورها از روغن موتور استفاده شده (بازیافت شده ) آیا الزامی بر درج این موضوع بر روی بسته‌بندی محصول هست، اظهار کرد: طبق مقررات سازمان ملی استاندارد تولید کننده روغن موتور در صورت عرضه در داخل کشور موظف است علاوه بر ویژگی‌های روغن موتور مانند درجه گرانروی، حجم خالص، کاربرد اطلاعات دیگری همچون روغن موتور تصفیه اول یا تصفیه دوم ، نام شرکت تولید کننده و... را نیز بر روی ظروف بسته‌بندی روغن موتور علامت‌گذاری کند.
    وی رﻋﺎﯾﺖ ﮐ� ﯿﻪ ﻣﻘﺮرات اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎی اﺟﺒﺎری در ﻣﻮرد انواع روغن موتور را اﻟﺰاﻣﯽ دانست و گفت: تمامی روغن موتورهای بنزینی و دیزلی اعم از تولید داخل و وارداتی مشمول استاندارد اجباری بوده و باید از سازمان ملی استاندارد ایران گواهی مربوطه را دریافت کند.
    مولاخواه افزود: همچنین پس از کسب مجوز و تایید کیفیت توسط سازمان یادشده، علامت استاندارد بر روی بسته‌بندی کالاهای تولید داخل درج می‌شود.
    مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت در پاسخ به این سؤال که با توجه به تبلیغ برندهای مختلف روغن موتور، آیا واقعاً روغن موتور خارجی در بازار ایران وجود دارد ، گفت : هرساله توسط برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی روغن موتور خارجی به صورت محدود به کشور وارد و در بازار عرضه می‌شود به طوری که براساس آمار گمرک در شش ماهه اول سال‌جاری حدود 900 تن روغن موتور وارد کشور شده که در مقایسه با مجموع مقدار تولید داخل در بازه زمانی مذکور (حدود 180 هزار تن) بسیار ناچیز است.
    وی افزود: از این رو عمدتا روغن موتورهایی که در بازار مشاهده می‌شود تحت لیسانس و در داخل کشور تولید می‌شود و طبق توضیحات مذکور و به منظور جلوگیری از اغفال مصرف‌کنندگان باید ضوابط نشانه‌گذاری بر روی بسته‌بندی آنها رعایت شود.
    مولاخواه بیان داشت: هم‌وطنان هرگونه افزایش قیمت یا بروز تخلفاتی نظیر گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و ... را از طریق سامانه 124 گزارش نمایند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

منبع عصر خودرو

14. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه emperor_ss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام
    ممنون از نوشتن تجربتون
    صاحب خودرو چند نکته رو همیشه باید به یاد داشته باشه:
    1- خودرو ایرانی حتی صفرش هم روغن سوزی داره به علت اینکه آلیاژ قطعاتش کیفیت پائینی داره و ماشین آلاتی هم که قطعات باهاش درست میشه دقتِ بالائی نداره و اینها باعث میشه که از همون روز اول روغن سوزی داشته باشه . خودروسازها و حامیانشون هم این رو میدونند نمیخوان کیفیت رو بالا ببرند چون سود سرشار هزار هزار میلیاردی داره براشون
    2- نباید به یک مارکِ معین چشم بسته اطمینان کرد چون ممکنه اولش با کیفیتِ قابل قبول تولید کنند بعدش که فروششون میره بالا و مشتریها به خوابِ غفلت فرو میرند یهو کیفیت رو میارند پائین و ملیاردها تومن از هزینه ی تولید کم میشه و کلی سود میبرند . مشتریها هم به این زودیها متوجه نمیشند چون چند بار با کیفیتِ قابل قبول خریده اند و دیگه اطمینان پیدا کرده اند و چشم بسته میخرند
    =======================================
    بارها شنیدیم و دیدیم که فلان کالا خیلی خوب بود اما الان بنجل شده . این به دو علت هست
    الف - یکی داره ازش تقلبی میزنه میده بازار
    ب - خود کارخونه اش شروع کرده به بنجل فروشی
    حالا راهِ حل چیه ؟
    باید به هیچ کالائی اطمینانِ دائم نداشته باشیم بلکه اولاً فقط از جاهای معتبر بخریمش دوماً همیشه موقع خریدش چکِش کنیم و هنگام استفاده ازش زیر نظر بگیریمش تا به محض اینکه فهمیدیم بنجل شده دیگه پرونده اش رو ببندیم و به دیگران هم خبر بدیم تا اونها هم به دیگران خبر بدند
    ======================================
    3- وقتی میخواین روغن موتور رو بریزین توی موتور , اول رنگش و بوش و چربیش رو به خاطر بسپارید و همون اولِ کار با موتور گرم , مقدار بخار شدن و کم شدنش رو زیر نظر بگیرین تا کم کم تجربه کسب کنین که اونی که کمتر میسوزه چه بویی میده , چه رنگیه , کدوم مارکه ,
    وقتی که موتور کاملاً گرمه درب روغن رو باز کنین و مقدار بخار روغن که خارج میشه رو ببینین و کمی هم بخارش رو بو کنین به طوری که بخارش وارد ریه نشه یعنی تا بوش رو حس کردین نفس رو بدین بیرون تا بخارش به حلق و ریه نرسه چون ضرر داره
    این بخار روغن 3 علت میتونه داشته باشه
    • اگر ماشین نو هست ممکنه علتش کیفیتِ پائین قطعات موتور خصوصاً رینگهای پیستونها و پیستونها و سیلندرها باشه که باعث نفوذ حرارت زیاد به زیر پیستونها و اتاقک میل لنگ میشه و باعث تبخیر زیاد روغن میشه و این بخار روغن از راهِ کانالها و شیلنگِ سیستم PCV میره توی منیفولد هوا و میره توی سیلندرها و میسوزه که باعث کم شدنِ تدریجی روغن میشه . اگر این مشکل حاد باشه باعث دودِ روغن و بوی روغن سوخته از اگزوز هم میشه خصوصاً وقتی که یک دفعه پا رو روی گاز میذارین و یا وقتی که برای مدتِ بیش از 15 ثانیه موتور با دور زیاد کار کنه
    • موتور فرسوده هست به علت دیر به دیر روغن عوض کردن و یا گازوندن و بیگاری که باز هم باعث سوختن و کم شدن روغن میشه
    • روغن بنجله و با حرارت کم هم تبخیرش زیاده و میسوزه و کم میشه
    =========================================
    پس با زیر نظر داشتن حالت روغن و رنگش و بوش و مقدار تبخیرش و بویِ بخارش میشه از کیفیتش و وضعیتش مطلع شد
    لمسش هم یک راه دیگه برای بررسی حالتش هست . کم کم تجربه به دست میارین که چربی کدوم روغن بیشتره کدوم کمتر
    همون موقع که روغن رو میریزین توی موتور , کمی از ته مانده ی روغن رو لمس کنین و مقدار چربی و لزوجتش و خصوصاً بوش رو به خاطر بسپارید
    ===================================
    در مورد رنگ روغن , چیزی که بنده تا حالا بر اثر تجربه متوجه شدم اینه که روغنهای باکیفیت رنگش روشن هست یعنی قرمز آلبالوئی یا نوعی زرد یا طلائی با شفافیتِ کامل یعنی کِدِر نیست
    هر چی بنجل تر باشه به تیرگی میزنه و قهوه ای رنگ هست اما حتی روغن با رنگ روشن هم ممکنه بنجل یا تصفیه شده باشه
    اما بوی روغن باکیفیت خیلی فرق داره با بىکیفیت .
    روغن باکیفیت تقریباً بی بو هست و یا بسیار کم بو هست و بوی اون هم اصلاً زننده نیست
    روغن بنجل بوی زیاد داره و بدبو هم هست . بویی شبیه بوی دودِ قیر یا بوی گازوئیل خام (نسوخته ) یا روغن سوخته

جناب آسمونی ممنون بابت اطلاعات خوبتون
    من زمانی که پراید هم داشتم محصولات نفت پارس کیفیت بهتری داشتن و این سری هم با اینکه به پرسنل محترم نمایندگی ایران فرغون بَرخورد اما اجازه ندادم هر چی دوست دارن بریزن و روغنو خودم خریدم و وایسادم تا جلوی چشمم عوض کنه ...
    شرکتهایی مثل نفت پارس که قدیمی ترینه و نفت بهران ، هر دو پالایشگاه های بزرگ و خوبی هستن و من گذارم بهشون خورده و میدونم که پروسه ی تواید روغنشون خیلی حساب شده است و روغن باکیفیتی تولید میکنن .

اما در کل حرف شما کاملا منطقیه و همیشه باید کیفیت روغن تحت نظر باشه .
    در واقع زمانی که اوج تحریمها بود این پالایشگاهها ، ادتیو مخصوصی که برای تولید روغن نیاز دارن به جای فرانسه و آلمان اجبارا از چین وارد میکردن و کیفیت روغن و گریسشون پایین اومده بود اما الان مجددا ادتیو خوب استفاده میکنن و کیفیت خوب شده .

با سپاس

16. این کاربر از emperor_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •