تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 71 از 577 اولاول ... 216167686970717273747581121171571 ... آخرآخر
نمايش نتايج 701 به 710 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

آقا به ما هم اجازه مي ديديد يه بوق با اون لپ تاپ Ubuntu Based شما بزنيم !!؟

ما هم اگه خدا بخواد داريم يواش يواش وارد دنياي اوبونتو مي شويم . كتاب فارسي كه پيدا نميشه نه !؟
    يه كتاب Redhat دارم اگر بخونم چقدر با دستورات لينوكس آشنا مي شم ؟ آيا تفاوت زيادي با ساير توزيع ها داره ؟
    يا اگر قالبشو بگيريم بقيه توزيع ها هم بر همين اساسه ..؟

ممنون و شرمنده كه بي اجازه پست زدم !

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

و در اخر ٬ آیا برای شما هم جواب داد راه حلی که گفتید ؟
    بله دوست عزیز این راه حل برای من جواب داد. از پست قبلیم باید متوجه میشدید که از خوشحالی سر از پا نمیشناسم

پس این مورد را به مزایای این نسخه از K/Ubuntu 7.10 اضافه کنید که مدت زمان بالا آمدن سیستم از حدود ۴۵ - ۶۰ ثانیه به حدود ۱۵ - ۲۰ ثانیه کاهش پیدا کرده.

مورد دیگه ای که خیلی باور نکردنی بود برای من برنامه Restricted Drivers بود که تونستم با چند کلیک ساده درایور مودم لپ تاپم رو که در ورژن های قبلی کوبونتو نمیشناخت نصب کنم. برای نصب از من خواست که سی دی کوبونتو در سی دی رام قرار بدم و بعد با یک کلیک درایور مودم رو نصب کرد . فکر می کنم خیلی از دوستانی که مشکل مودم دارند میتوانند از این طریق درایور مودمشون رو به راحتی آب خوردن نصب کنند.

به طور کلی باید بگم که این نسخه از کوبونتو ( و اوبونتو ) یک شاهکاره !

آقا به ما هم اجازه مي ديديد يه بوق با اون لپ تاپ Ubuntu Based شما بزنيم !!؟

ما هم اگه خدا بخواد داريم يواش يواش وارد دنياي اوبونتو مي شويم . كتاب فارسي كه پيدا نميشه نه !؟
    يه كتاب Redhat دارم اگر بخونم چقدر با دستورات لينوكس آشنا مي شم ؟ آيا تفاوت زيادي با ساير توزيع ها داره ؟
    يا اگر قالبشو بگيريم بقيه توزيع ها هم بر همين اساسه ..؟

ممنون و شرمنده كه بي اجازه پست زدم !
    سلام خدمت شما . لپ تاپ ما قابل شما رو نداره

برای یادگیری اوبونتو و در کل لینوکس فکر نمی کنم به کتاب خاصی نیاز داشته باشید. حداقل در مورد خودم باید بگم من از روی مقالات و راهنماهای زیادی که در زمینه های مختلف لینوکس به زبان فارسی در اینترنت وجود داشت لینوکس رو یاد گرفتم . در مورد اوبونتو کتابی به زبان فارسی وجود نداره ولی آنقدر راهنما ها و مطالب آموزشی زیادی درباره اوبونتو به زبان فارسی و انگلیسی در اینترنت وجود داره که به جرات میتونم بگم که اوبونتو ( و خانواده آن ) بهترین و راحتترین توزیع لینوکس برای یادگیری است. در تاپیک مقالات آموزشی لینوکس در همین انجمن هم مطالب خوبی برای شروع کار وجود داره. آدرس ایت تاپیک در امضای من هست.

با وجود اینکه در سال های اخیر ابزارهای گرافیکی زیادی در محیط های مختلف لینوکس به وجود آمده و در ۹۰ ٪ موارد نیازی به ترمینال و دستورات لینوکس نیست و لی قدرت و محبوبیت لینوکس به شل و دستورات متنی اون هست. ۹۰ درصد این دستورات در توزیع های مختلف لینوکس یکسان هست به جز دستوراتی که مربوط به مدیریت بسته ها و نصب بسته ها میشه و در توزیع های مختلف فرق می کنه.

مقالات آموزشی برای یادگیری این دستورات در تاپیک مقالات آموزشی وجود داره . کار کردن با محیط های گرافیکی لینوکس هم کاری نداره و بعد از چند روز به راحتی یاد خواهید گرفت. در ابتدا قبل از انجام هر کاری بهتون پیشنهاد می کنم از نظر مفاهیم پایه ای و اولیه در مورد لینوکس خودتون رو مسلط کنید. بهتون پیشنهاد می کنم مقاله ۲۵ صفحه ای زیر رو کامل بخونید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و مطالب صفحات زیر رو نیز بخونید :
    کد:
    از اینکه پر حرفی کردم عذر می خوام.

موفق باشید.
    Last edited by sudotux; 20-10-2007 at 02:01.

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

بسيار عالي حسين جان ..
    فوق العاده و كامل توضيح دادي . توضيحات و توصيه هاي شما را حتما بكار خواهم گرفت /

ممنون و موفق باشي /.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

اقا ببخشد من می خواهم ubuntu 7.10 را نصب کنم ولی خطا می دهد می خواستم ببینم کسی میتونه به من کمک کنه تا اینکه توضیحات کامل خطا را بگذارم این جا ممنون.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

اقا ببخشد من می خواهم ubuntu 7.10 را نصب کنم ولی خطا می دهد می خواستم ببینم کسی میتونه به من کمک کنه تا اینکه توضیحات کامل خطا را بگذارم این جا ممنون.
    خوب دوست من همه ما اینجا هستیم برای اینکه اگر دانشی داریم با هم قسمت کنیم، شما خطا رو بگو چیه تا راه حل رو برات پیدا کنیم.

حـــــرفـه ای Javad_Ed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ناکجاآباد

پيش فرض

سلام دوستان
    بالاخره من هم به جمع شما پیوستم ولی حالا
    سی دی اوبونتو رو از اینوکس شاپ گرفتم نصبش نکردم همونجوری بووت کردم
    ولی وقتی رفتم توش یه نگاه بهش انداختم گفتم حالا چیکار کنم
    رفتم ببینم درایو هام چه جوریه ولی توی هر کوم رفتم یه سری فایل های مشابه بود وارور میداد
    و میگفن نمیتونم مونت کنم.چیکار کنم؟
    اومدم گرافیکشو بالا ببرم گفت درایور نصب کن ولی کجا؟
    راستی آقا حسین یه جایی گفت :هر کی از اوبونتو استفاده میکنه باید با دستوراتش آشنایی کامل داشته باشه ولی من که؟
    راستی توی کدوم درایو نصب کنم که با ویندوز همزمان بتونم استفاده کنم؟
    و ایا از برنامه های 7.04 برای 7.10 میشه استفاده کرد ؟
    دوستان لطفا نزاریید من سی دیه لینوکس و ببوسم وبزارم توی کشو
    کمممممممممممممممممممممممم مممممک؟
    یادم افتاد :من دقیقا مثل یه بچه 2 ساله می مونم که اونو بشونن پشت فرمون تریلی
    من دقیقا نمیدونم باید چکار کنم
    mer30 از تمامی دوستان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خیلی ممنون taia جان راستش متن خطا به صورت زیر است:

وقتی UBUNTU 7.10 را نصب می خواهم کنم این خطا را بعد از اینکه روی گزینه نصب کلیک میکنم میدهد. اول هسته UBUNTU را تا صددرصد لود می کند بعد یک صفحه سیاه می آید و این پیغام را می دهد و سیستم هنگ می کند.

0.612000PCI:can not allocate resuorce region 1 of device 0000:00:14.0

وقتی UBUNTU 7.04 را میگذارم اول هسته UBUNTU را تا صددرصد لود می کند بعد یک صفحه سیاه می آید و می نویسد Loading... بعد آن صفحه میرود و یک صفحه سیاه دیگر می آید و سیستم هنگ میکند.

مشخصات سیستم من به صورت زیر است:

CPU:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.00Ghz
    RAM:Kingeston 1GIG
    Mother Board:ASUS M2A-VM
    Graphic:Integrated ATI radeon X1250-based graphics anboard
    HDD:250GIG Maxtor STM3250820AS
    Sound:Realtek AC97 anboard

خیلی ممنون میشم سریعتر کمکم کنید.

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

سلام دوستان
    بالاخره من هم به جمع شما پیوستم ولی حالا
    سی دی اوبونتو رو از اینوکس شاپ گرفتم نصبش نکردم همونجوری بووت کردم
    ولی وقتی رفتم توش یه نگاه بهش انداختم گفتم حالا چیکار کنم
    رفتم ببینم درایو هام چه جوریه ولی توی هر کوم رفتم یه سری فایل های مشابه بود وارور میداد
    و میگفن نمیتونم مونت کنم.چیکار کنم؟
    اومدم گرافیکشو بالا ببرم گفت درایور نصب کن ولی کجا؟
    راستی آقا حسین یه جایی گفت :هر کی از اوبونتو استفاده میکنه باید با دستوراتش آشنایی کامل داشته باشه ولی من که؟
    راستی توی کدوم درایو نصب کنم که با ویندوز همزمان بتونم استفاده کنم؟
    و ایا از برنامه های 7.04 برای 7.10 میشه استفاده کرد ؟
    یادم افتاد :من دقیقا مثل یه بچه 2 ساله می مونم که اونو بشونن پشت فرمون تریلی
    من دقیقا نمیدونم باید چکار کنم
    mer30 از تمامی دوستان
    دوست عزیز. شما بعد از نصب اوبونتو ۷.۱۰ نباید مشکلی با درایوهای ntfs و گرافیک داشته باشی. چون بعد نصب خودش درایور کارت گرافیک و ntfs رو نصب می کنه . پس شما اول باید اوبونتو رو نصب کنی. اوبونتو رو باید در یک پارتیشن جدا نصب کنید. فرقی نمی کنه جای پارتیشن کجا باشه. فضایی حدود ۷ گیگابایت برای نصب اوبونتو در نظر بگیرید. یه فضایی هم به اندازه دو برابر رم کامپیوترتون باید برای پارتیشن swap درنظر بگیرید. برای نصب اوبونتو هم راهنماهای زیادی وجود داره و قبلا هم در موردش بحث شده :
    کد:

کد:

دوست عزیز من کی همچین حرفی زدم ؟؟؟ در همین صفحه پست ۷۰۳ رو نگاه کنید. در یک قسمت گفتم که :
    با وجود اینکه در سال های اخیر ابزارهای گرافیکی زیادی در محیط های مختلف لینوکس به وجود آمده و در ۹۰ ٪ موارد نیازی به ترمینال و دستورات لینوکس نیست و لی قدرت و محبوبیت لینوکس به شل و دستورات متنی اون هست.
    خیلی از کارا ها رو به راحتی می توانید از طریق ابزار های گرافیکی انجام بدید و نیازی به دستورات و ترمینال نیست. ولی خیلی از کارها را از طریق ترمینال راحتتر و سریع تر میشه انجام داد.

----------------------------------------------------

یک نکته دیگه رو لازم میدونم توضیح بدم. دوستان عزیز قبل از پست دادن یا ایجاد تاپیک جدید لطفا در انجمن جستجو ( Search ) کنند. چون خیلی از مطالب و مشکلات قبلا بحث شده و در انجمن موجود است.

مورد دوم اینه که خدا نعمتی به اسم GOOGLE به من و شما داده . من خودم خیلی از مطالبی که بلدم از همین گوگل بوده. لطفا وقتی که یک مشکلی پیش میاد بلافاصله نامید نشید . در گوگل یه سرچ ساده کنید. قول میدم بهتون که در ۹۰ درصد مواقع به نتیجه میرسید.

گوگل دوست من و شما

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

خیلی ممنون taia جان راستش متن خطا به صورت زیر است:

وقتی UBUNTU 7.10 را نصب می خواهم کنم این خطا را بعد از اینکه روی گزینه نصب کلیک میکنم میدهد. اول هسته UBUNTU را تا صددرصد لود می کند بعد یک صفحه سیاه می آید و این پیغام را می دهد و سیستم هنگ می کند.

0.612000PCI:can not allocate resuorce region 1 of device 0000:00:14.0

CPU:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.00Ghz
    RAM:Kingeston 1GIG
    Mother Board:ASUS M2A-VM
    Graphic:Integrated ATI radeon X1250-based graphics anboard
    HDD:250GIG Maxtor STM3250820AS
    Sound:Realtek AC97 anboard
    دوست من بهترین راه ابتدا update کردن BIOS شما هست در همین تاپیک بحث شده قبلا سرچ کنید برای update bios و مراحل رو انجام بدید اگر بعد از آپدیت هم مشکل داشتید باز گزارش کنید.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    دوست عزیز هیچکس نمی تونه در این زمینه به شما کمک کنه! شما خودت باید کمک کنی که سی دی لینوکس رو کنار نگزاری! در این راه مشکلات زیاد هست و اگر سر هر مشکل بخواهید کنار بکشید بهتره از همین اول تصمیم نهایی رو بگیرید اهل جنگ و جدل با سیستم خودتون هستید یا دوست دارید با کامپیوتر کلیک بازی کنید.
    سعی کنید حتما راه می افتید اگر سوالی رو هم بعد از جستجو در اینترنت جوابی براش پیدا نکردید اینجا مطرح کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •