تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 71 از 176 اولاول ... 216167686970717273747581121171 ... آخرآخر
نمايش نتايج 701 به 710 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

آخر فروم باز virus2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    NormandySR2       نام.گوشی : Samsung Galaxy Note3

پيش فرض

سلام
    من می خواستم یک هارد 3ترا بگیرم ولی موندم چه هاردی بگیرم که خوب باشه
    الان دوتا WD Green دارم که کلافم کرده سرعت پایینش و این که همش خاموش و روشن میشه
    فعلا روی این هارد جدید می خوام ویندوز نصب کنم ، به احتمال زیاد هم چند ماه دیگه یک هارد SSD بگیرم و کلا این هارد بشه هارد دوم

بعد از کلی گشتن رسیدم به seagate ST3000DM001 و WD Black 2TB ( چون هم قیمت بودن )
    یکم که تحقیق کردم با توجه به
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فهمیدم که هارد های سیگیت از عمر پایینتری نسبت به بقیه برخوردار هستند و Hitachi ظاهرا بهتره
    که Hitachi هم پیدا کردن حجم بالاش هم خیلی سخته

این هارد های SSHD ـیه Seagate پیدا میشه تو بازار ؟؟ می ارزه مثلا 2 ترا اونو پیدا کرد ؟

الان موندم چی بگیرم ، ممنون میشم راهنمایی کنید
    Last edited by virus2009; 13-07-2014 at 04:53.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من می خواستم یک هارد 3ترا بگیرم ولی موندم چه هاردی بگیرم که خوب باشه
    الان دوتا WD Green دارم که کلافم کرده سرعت پایینش و این که همش خاموش و روشن میشه
    فعلا روی این هارد جدید می خوام ویندوز نصب کنم ، به احتمال زیاد هم چند ماه دیگه یک هارد SSD بگیرم و کلا این هارد بشه هارد دوم

بعد از کلی گشتن رسیدم به seagate ST3000DM001 و WD Black 2TB ( چون هم قیمت بودن )
    یکم که تحقیق کردم با توجه به
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فهمیدم که هارد های سیگیت از عمر پایینتری نسبت به بقیه برخوردار هستند و Hitachi ظاهرا بهتره
    که Hitachi هم پیدا کردن حجم بالاش هم خیلی سخته

این هارد های SSHD ـیه Seagate پیدا میشه تو بازار ؟؟ می ارزه مثلا 2 ترا اونو پیدا کرد ؟

الان موندم چی بگیرم ، ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام .

همان WD Black بخريد اگر نميخواهيد سيگيت را انتخاب كنيد .

حتي اگر هم بتونيد در بازار پيدا كنيد ، با توجه به اينكه براي آرشيو ديتا ميخواهيد نيازي به قابليتهاي آن نخواهيد داشت .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت

پيش فرض

اون مطلبی که پیدا کردم صحت داره در مورد هارد های seagate ؟؟
    می خوام ببینم ارزش داره یک ترابایت حجم کمتر بگیرم و WD رو انتخاب کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اون مطلبی که پیدا کردم صحت داره در مورد هارد های seagate ؟؟
    می خوام ببینم ارزش داره یک ترابایت حجم کمتر بگیرم و WD رو انتخاب کنم
    آن مطلب بر اساس تجربه هاي عملي Backblaze نوشته شده و نتايج بدست آمده از تجربه هاي عملي چيزي نيست كه بتوان آنرا به سادگي رد كرد . در ديتاسنترها هارد ديسكها معمولاً خيلي بيشتر كار ميكنند و در نتيجه احتمال بيشتري هست كه زودتر خراب بشوند و در استفاده هاي عادي چنين احتمالاتي معمولاً كمتر هست . ضمن اينكه براي ديتاسنترها هارد ديسكهاي ويژه اي (سري اينترپرايز) موجود هست كه دوام و استقامت آن را تضمين ميكند در صورتيكه در Backblaze از مدلهاي معمولي Seagate استفاده شده و احتمالاً به همين دليل هست كه آمار خرابي آن بالاتر هست .

همان WD Black را انتخاب كنيد كه حداقل خيال خودتان راحت باشد .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت

پيش فرض

شما تجربه تون بیشتره اگه بودین کدوم رو انتخاب میکردین ؟؟
    سیستم من هم از 24 ساعت ، حدود 20 ساعت روشن می مونه

به نظرتون بهتره هارد دوم که WD Green 1TB هست رو با یک ST1000DM001 تعویض کنم ؟؟ ( از نظر کارایی و سرعت و ... )

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت

پيش فرض

مثل اینکه فراموش کردید جواب بدید ...
    up ...

( این پست رو حذف کنید )

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما تجربه تون بیشتره اگه بودین کدوم رو انتخاب میکردین ؟؟

به نظرتون بهتره هارد دوم که WD Green 1TB هست رو با یک ST1000DM001 تعویض کنم ؟؟ ( از نظر کارایی و سرعت و ... )
    انتخاب نهایی با خودتان هست . اگر قيمت مهم نیست و بودجه کافی دارید همانطوريكه قبلاً هم گفتم میتونید WD Black را انتخاب کنید ، در غير اينصورت اگر بدنبال حداكثر حجم با حداقل بودجه هستيد چاره ای جزء انتخاب Seagate ندارید . WD Green که سرعت پایینی دارد ، هارد دیسکهای HGST همانطوریکه خودتان هم گفتید که بسادگی در بازار پیدا نمیشوند . آیا چاره ای بغیر از انتخاب Seagate دارید ؟

به هر حال بار کاری و Workload هارد دیسکهای موجود در سیستمهای عادی و کاربردهای معمولی به پای هارد دیسکهای موجود در دیتاسنترها نمیرسد و احتمال خرابی کمتر خواهد بود.

من نظرم این هست که ابتدا SSD درایو بخرید ، OS و نرم افزارها را روی آن نصب کنید و از WD Green بعنوان آرشیو دیتا استفاده کنید . طبق روشی که در این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیح دادم میتونید مقدار زمان مورد نیاز برای Sleep/Standby شدن هارد دیسکهای WD Green را به حداکثر برسانید (رفع مشکلی که در پست اول اشاره کردید) . به هر حال اگر بازهم راضی نبودید میتونید هارد دیسکهای WD Green را با Seagate یا WD Black تعویض کنید.

10. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام یک هارد مای بوک 4 ترابایت وسترن دیجیتال خریدم مقداری فایل در حدود 26 گیگ روش ریختم اما مرتب هارد هنگ میکنه که مجبور میشم آدابتور رو ازش خارج کنم باز دوباره که وصل میکنم دوباره هنگ میکنه سرعت انتقال اطلاعاتشم کمه واسه رفع این مشکل چه باید بکنم چطور از سلامت این هارد مطمن بشم آیا باید از برنامه hd tune استفاده کنم طرز کار با این برنامه چگونه است و کدام قسمتها را برای سلامت هارد باید بزنم لطفا کمکم کنید متشکرم. عکسهای گرفته شده از هارد من با برنامه hd tune آیا این هارد مشکل دارد و نیاز به تعویض دارد یک هفته بیشتر نیست این هاردو گرفتم . بعد گذاشتن این عکسها الان دمای هارد 44 درجه هست .
    Last edited by gazaleh123; 15-07-2014 at 07:43.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام یک هارد مای بوک 4 ترابایت وسترن دیجیتال خریدم مقداری فایل در حدود 26 گیگ روش ریختم اما مرتب هارد هنگ میکنه که مجبور میشم آدابتور رو ازش خارج کنم باز دوباره که وصل میکنم دوباره هنگ میکنه سرعت انتقال اطلاعاتشم کمه واسه رفع این مشکل چه باید بکنم چطور از سلامت این هارد مطمن بشم آیا باید از برنامه hd tune استفاده کنم طرز کار با این برنامه چگونه است و کدام قسمتها را برای سلامت هارد باید بزنم لطفا کمکم کنید متشکرم
    سلام .

توصيه ميكنم روي سيستم ديگري كه USB3 دارد تست كنيد . اگر همچنان مشكل هنگ كردن و كندي ترانسفر ديتا دارد و اگر SMART Statusـها نشاندهنده وضعيت نامناسب هارد ديسك باشد (عكس بگذاريد) توصيه ميكنم بفرستيد گارانتي تا براي شما تعويض كنند .

چطور از سلامت این هارد مطمن بشم آیا باید از برنامه hd tune استفاده کنم طرز کار با این برنامه چگونه است و کدام قسمتها را برای سلامت هارد باید بزنم لطفا کمکم کنید
    خيلي ساده هست . طبق عكس زير (مربوط به هارد اكسترنال چهارترابايتي WD كه براي خودم هست) از قسمت Health ، پس از انتخاب هارد ديسك مورد نظر از منوي پايين آمدني سمت چپ و بالا ، ميتونيد SMART Statusـها را بررسي كنيد .

آدابتور رو ازش خارج کنم باز دوباره که وصل میکنم
    قطع و وصل كردن پشت سرهم و بدون فاصله ، كار صحيحي نيست .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام یک هارد مای بوک 4 ترابایت وسترن دیجیتال خریدم مقداری فایل در حدود 26 گیگ روش ریختم اما مرتب هارد هنگ میکنه که مجبور میشم آدابتور رو ازش خارج کنم باز دوباره که وصل میکنم دوباره هنگ میکنه سرعت انتقال اطلاعاتشم کمه واسه رفع این مشکل چه باید بکنم چطور از سلامت این هارد مطمن بشم آیا باید از برنامه hd tune استفاده کنم طرز کار با این برنامه چگونه است و کدام قسمتها را برای سلامت هارد باید بزنم لطفا کمکم کنید متشکرم. عکسهای گرفته شده از هارد من با برنامه hd tune آیا این هارد مشکل دارد و نیاز به تعویض دارد یک هفته بیشتر نیست این هاردو گرفتم . بعد گذاشتن این عکسها الان دمای هارد 44 درجه هست .
    وقتيكه از پستتان نقل و قول گرفته ميشود و به آن پاسخ داده ميشود ، خواهش ميكنم ديگر پستتان را ويرايش نكنيد و براي مطلب جديد ، پست ديگري ارسال كنيد . به هر حال باتوجه به SMART Status و مشكلات پيش آمده در هنگام استفاده (هنگ كردن و كند شدن آن) من توصيه ميكنم بفرستيد گارانتي .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •