تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 703 از 827 اولاول ... 203603653693699700701702703704705706707713753803 ... آخرآخر
نمايش نتايج 7,021 به 7,030 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

آخر فروم باز mehrabooni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

این دکمه ی بکاپ روی هارد چیه
    چطوری میتنونم یه بکاپ امن از اطلاعاتم بگیرم که باز دوباره همه ی اطلاعات file crupted نشه اقا عطا جونم
    اقا عطا میشه پست های ما رو هم ببینی جواب بدی

Sent from my iPhone 2G using tapatalk

2. این کاربر از mehrabooni بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این دکمه ی بکاپ روی هارد چیه
    چطوری میتنونم یه بکاپ امن از اطلاعاتم بگیرم که باز دوباره همه ی اطلاعات file crupted نشه اقا عطا جونم
    عملكرد دكمه اي كه بر روي هارد اكسترنال هست وابسته به برنامه PCCloneEX هست كه بايد Serial Key آنرا داشته باشيد . قبل از اينكه اين دكمه را فشار بديد ، برنامه PCCloneEX بايد اجرا شده باشد بطوريكه آيكون آن در System Tray موجود باشد . تعيين مبدا و مقصد و هر تنظيمات ديگر در همان برنامه قابل انجام هست (توضيحات در user manual موجوده) .

اگر Serial Key اين برنامه را نداريد ميتونيد از برنامه هاي ديگري مثل Good sync براي Backup و Restore و حتي Sync كردن استفاده كنيد ولي فكر نكنم اين دكمه براي برنامه هاي غير از PCCloneEX كاربردي داشته باشد (تست كنيد) .

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

مدلهای دیگری مثل WD my book این قابلیت را دارند (کلاً هر مدلی که Hardware Encryption داشته باشند) . مدلهای WD Elements چنین قابلیتی ندارند . حتی از برندهای دیگری مثل buffalo ministation extreme هم چنین قابلیتی دارند .

کانکتور USB اگر بشکند ، میتونید لحیم و یا به هر روش دیگری تعمیر کنید .

میتونید مثل عکسی که گذاشتم کنترلر SATA to USB را دور بزنید ولی به خاطر رمزگذاری شدن اطلاعات ، قابل خواندن نخواهد بود.
    عطا جان ببخشید من نفهمیدم اگر قفل هم نذاری بازم خطرناکه اگر پورت هارد یا کنترلر اینا خراب بشه؟
    بعد دما هارد چقدر باید باشه؟چون هارد پاسپورتی من روی کیسه و کیسم بخاطر کارت گرافیک خیلی گرم میشه دماش تا 46 درجه اینا هارد میره

6. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عطا جان ببخشید من نفهمیدم اگر قفل هم نذاری بازم خطرناکه اگر پورت هارد یا کنترلر اینا خراب بشه؟
    بعد دما هارد چقدر باید باشه؟چون هارد پاسپورتی من روی کیسه و کیسم بخاطر کارت گرافیک خیلی گرم میشه دماش تا 46 درجه اینا هارد میره
    فرض كنيد كه هارد ديسك اكسترنالي داشته باشد كه اصلاً Hardware Encryption نداشته باشد . همچنين فرض كنيد كه ماژول SATA to USB قابل جدا شدن باشد (مثل مدلهاي Backup plus) . بر حسب اتفاق اگر كانكتور USB بشكند (يا هر اتفاق ديگري براي مجموعه USB اتفاق بيافتد) ، خيلي ساده ميتونيد ماژول SATA to USB را جدا كرده و از طريق SATA به مادربرد متصل كنيد و به اطلاعات دسترسي داشته باشيد يا اينكه يك باكس هارد ديگر بخريد.

ولي در مورد هارد ديسكهايي كه اطلاعات آن توسط كنترلر SATA to USB رمزگذاري ميشوند حتي اگر ماژول SATA to USB هم جدا شدني باشد و بتوان از طريق SATA به مادربرد متصل كرد (مثل مدلهاي WD my book) بازهم نميتوان به اطلاعات دسترسي داشت . بماند كه در مدلهاي my passport ultra قسمت SATA to USB جزئي از برد اصلي هارد ديسك هست و جدا شدني نيست.

و هماطوريكه قبلاً هم گفتم ؛ چه بخواهيد و چه نخواهيد اطلاعات ابتدا رمزگذاري (encrypt) و سپس بر روي هارد ديسك ذخيره ميشود . همچنین كنترلر SATA to USB قابلیت تایید هویت ، هنگامی که به سیستم متصل میشود (همان پسورد گذاشتن و lock کردن هارد دیسک اکسترنال) را دارد .

مشخصات کنترلر Symwave SW6316 كه در بعضي از هارد ديسكهاي اكسترنال WD بكار رفته را از لينك زير ميتونيد دانلود كنيد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه pooya777's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام.ممنون از راهنمایی تون.بنابراین فکر میکنم همون سیگیت رو بخرم منطقی تره.جدیدها ورژن اسلیمش به بازار اومده که نازک و از نظر پرتابل بودن مناسبه.تو یوتیوب هم دیدم میشه باکسش رو باز کرد.البته خیلی باید مراقب بود جاش نمونه.بهرحال اتفاقه دیگه این دوتا هارد ممکنه بر اثر حادثه نیاز به تعمیر پیدا کنند و از این نظر میگم.هاردهای ضد ضربه هم که بحثش جداست.که به نظر من موقع استفاده و در زمانی که هارد روشنه این هاردهایی که میگن ضد ضربه ان هم آسیب پذیرند نسبت به ضربه و شوک.
    در مورد این بحث Hardware Encryption من فکر میکنم در این سطح قیمت میتونه یه ریسک باشه.منظورم اینه که برای ارزونتر تموم شدن این هاردها از تکنولوژی های سطح پایینتر و باکس آسیب پذیرتری استفاده میشه تا مقرون بصرفه تر باشه.یعنی مثلا سیستمهای امنیتی دنیا نمیان از این هاردها برای حفظ اطلاعاتشون استفاده کنند.مسلما از تکنولوژیهای بسیار بالاتر با سخت افزاری که کمترین احتمال آسیب پذیری داشته باشه استفاده میکنند که اگر بخواد تولید انبوه بشه واسه مردم عادی باید با قیمت خیلی بیشتری عرضه بشه.نمیدونم تا چه حدی درست میگم.
    بهرحال بازم از راهنماییتون تشکر میکنم
    Last edited by pooya777; 06-08-2014 at 13:54.

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

سلام.ممنون از راهنمایی تون.بنابراین فکر میکنم همون سیگیت رو بخرم منطقی تره.جدیدها ورژن اسلیمش به بازار اومده که نازک و از نظر پرتابل بودن مناسبه.تو یوتیوب هم دیدم میشه باکسش رو باز کرد.البته خیلی باید مراقب بود جاش نمونه.بهرحال اتفاقه دیگه این دوتا هارد ممکنه بر اثر حادثه نیاز به تعمیر پیدا کنند و از این نظر میگم.هاردهای ضد ضربه هم که بحثش جداست.که به نظر من موقع استفاده و در زمانی که هارد روشنه این هاردهایی که میگن ضد ضربه ان هم آسیب پذیرند نسبت به ضربه و شوک.
    در مورد این بحث Hardware Encryption من فکر میکنم در این سطح قیمت میتونه یه ریسک باشه.منظورم اینه که برای ارزونتر تموم شدن این هاردها از تکنولوژی های سطح پایینتر و باکس آسیب پذیرتری استفاده میشه تا مقرون بصرفه تر باشه.یعنی مثلا سیستمهای امنیتی دنیا نمیان از این هاردها برای حفظ اطلاعاتشون استفاده کنند.مسلما از تکنولوژیهای بسیار بالاتر با سخت افزاری که کمترین احتمال آسیب پذیری داشته باشه استفاده میکنند که اگر بخواد تولید انبوه بشه واسه مردم عادی باید با قیمت خیلی بیشتری عرضه بشه.نمیدونم تا چه حدی درست میگم.
    بهرحال بازم از راهنماییتون تشکر میکنم
    یعنی وسترن جنس بده هس!؟

Sent from my XPERIA Z1 - THE BEST OF SONY

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

نه منظور من این نیست که جنس بدیه.جنس خوبیه ولی همونطور که گفتم قفل گذاری سخت افزاری یه ریسک میتونه باشه در این نوع هاردها که خطر آسیب پذیری دارن.البته این نظر منه و ممکنه درست نباشه
    برای قفل گذاری میشه از نرم افزارهای معتبر استفاده کرد.مثلا همین BitLocker ویندوز هم خیلی خوبه.هرچی ریسک برگشت اطلاعات در صورت خرابی کمتر باشه به نظر من بهتره.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مثلا همین BitLocker ویندوز هم خیلی خوبه.
    البته مزيتهاي Hardware Encryption هم نبايد غافل شد . روي هر سيستمي با OS هاي متفاوت پس از وارد كردن پسورد ، ميتوان هارد اكسترنال را Unlock كرد . نيازي هم نيست كه روي آن سيستم حتماً برنامه WD Security نصب شده باشد . ولي در روشهاي Software Encryption ، بايد حتماً برنامه اي كه بوسيله آن اطلاعات رمزگذاري شده ، روي آن سيستم نصب شده باشد . بعنوان مثال آيا در Linux برنامه Bit Locker وجود دارد ؟

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehrabooni's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بیت لاکر باعث شد همه ی اطلاعات من از بین بره
    از چندتا مهندس پرسیدم گفتن که دیگه با این نرم افزار اصلا کار نکن

Sent from my iPhone 2G using tapatalk

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

ولي در روشهاي Software Encryption ، بايد حتماً برنامه اي كه بوسيله آن اطلاعات رمزگذاري شده ، روي آن سيستم نصب شده باشد . بعنوان مثال آيا در Linux برنامه Bit Locker وجود دارد ؟
    بله درست میگین شما.ولی خوب چون من از ویندوز استفاده میکنم و وین 7 و 8 فراگیر شده اند و گجتای جدید بیشتر از این سیستمها هستند برای من بهتره.فکر کنم وین اکس پی فقط پشتیبانی نمیکنه که اونم از رده خارجه.یه نکته هم که بیشتر سواله اینه که آیا رسیورها و دستگاههای دیجیتال و تبلتها مشکلی با پسورد رو هارد ندارند؟میشه هارد رو دو پارتیشن کرد برای استفاده از این دستگاهها؟
    و نظرتون در مورد این هارد [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه.همین خوبه بگیرم؟

بیت لاکر باعث شد همه ی اطلاعات من از بین بره
    از چندتا مهندس پرسیدم گفتن که دیگه با این نرم افزار اصلا کار نکن
    نمیدونم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن خوبه در این مورد راهنمایی کنند.ولی اینکه اطلاعات بپره در این مورد نرم افزاری فقط میتونه ناشی از فراموشی پسورد باشه که خود بیت لاکر همون اول میگه باید کی رو بکاپ گرفت ازش و نگهش داشت.

یه سوال دیگه در مورد safe remove کردن هارد از عطا جان داشتم چون اون لینکشون رو خوندم.اینکه موقع safe remove در وین 7 چراغ خاموش نمیشه یعنی هارد داره کار میکنه یا اون بخاطر پاور برق usb هستش که جریان داره.یعنی وقتی همه پروسزهای سیستم خاموش میشه توجهی به اون چراغ روشن نکنیم؟چون یکی از دوستانم که داشت هنگام خوندن هارد چراغ نورش کم و زیاد میشد بمعنای اینکه پروسزی انجام میشه و وقتی سیف ریموو میکرد چراغ ثابت روشن میموند.یعنی پروسزی انجام نمیشد و کابل رو میکشید.حالا نمیدونم تجربه شما در این زمینه چی میگه.وای چقدر سوال پرسیدم.پیشاپیش سپاس

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •