تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 70 از 176 اولاول ... 206066676869707172737480120170 ... آخرآخر
نمايش نتايج 691 به 700 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اول از همه مطمئن بشید که از UEFI پشتیبانی میکند (با مراجعه به سایت سازنده و یا مطالعه User manual) . در اینصورت نه تنها میتوان روی آن ویندوز نصب کرد بلکه تمام حجم آن در دسترس خواهد بود .

نکته :
    1. از ویندوزهای 64 بیتی باید استفاده کنید .
    2. هارد دیسک باید بصورت GPTد، Initialize شود .
    من چک کردم مادربوردم از uefi پشتیبانی میکنه ویندوزم هم سون 64 بیتی هست
    حالا چند تا سوال :
    1 - اگه این هارد رو بگیرم سرعتش از هارد 1 ترا که الان دارم کمتر نیست ؟ ( چون حجمش بیشتره اینو میگم ) مدل هارد الانم : ST1000DM003 مدل هاردی که میخوام بگیرم : ST3000DM001
    2 - صداش از هارد الانم بیشتر نیست ؟
    3 - میشه به طور خلاصه بگین وقتی این هارد رو خریدم چه جوری پارتیشن بندیش کنم که هم ویندوز بشه روش نصب کنم هم همه حجمش استفاده بشه ؟ ( مراحل کارشو برام توضیح بدین اگه میشه )
    مرسی

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من چک کردم مادربوردم از uefi پشتیبانی میکنه ویندوزم هم سون 64 بیتی هست
    حالا چند تا سوال :
    1 - اگه این هارد رو بگیرم سرعتش از هارد 1 ترا که الان دارم کمتر نیست ؟ ( چون حجمش بیشتره اینو میگم ) مدل هارد الانم : ST1000DM003 مدل هاردی که میخوام بگیرم : ST3000DM001
    2 - صداش از هارد الانم بیشتر نیست ؟
    3 - میشه به طور خلاصه بگین وقتی این هارد رو خریدم چه جوری پارتیشن بندیش کنم که هم ویندوز بشه روش نصب کنم هم همه حجمش استفاده بشه ؟ ( مراحل کارشو برام توضیح بدین اگه میشه )
    مرسی
    1. Average Seek Read/Write و حتی Sequential Transfer rate ایندو مدل فرقی نمیکنند ولی Start/Stop Time مدلهای 3TB بیشتر هست که به خاطر بیشتر بودن تعداد پلاترها عادی هست . البته اطلاعات ارائه شده در Product Manual ممکن هست با واقعیت کمی متفاوت باشند.
    2. صدای مدلهای 3TB کمی بیشتر از مدلهای 1TB هست .
    3. خیلی ساده هست در مرحله نصب ویندوز و در مرحله انتخاب دیسک دکمه های Shift+F10 را بطور همزمان بزنید تا Command Prompt اجرا بشود . سپس دستورات زیر را به ترتیب وارد و اینتر بزنید .
    Type Diskpart, press Enter
    Type List disk, press Enter
    Type Select disk X, press Enter
    Type Clean, press Enter
    Type Convert GPT, press Enter
    Type Exit ,press Enter

با دستور Convert GPT هارد دیسک بصورت GPTد، initialized خواهد شد و پس از خارج شدن از DiskPart ، به تعداد مورد نیاز پارتیشن بندی و ویندوز را بر روی یکی از این پارتیشنها نصب کنید .

دقت کنید که اگر چند هارد دیسک روی سیستم نصب شده باشد در مرحله List Disk شماره هارد دیسک مورد نظر را مشخص و در قسمت Select Disk وارد کنید. همچنین دقت کنید که در مرحله Clean کل اطلاعات (در هر پارتیشنی که باشد) از بین میرود .

3. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

1 - یه خرده نگرانم کردی یعنی Start/Stop Time که گفتی بیشتره ، تو عملکرد سیستمم خیلی تاثیر میزاره ؟
    2 - این دستوارت که گفتی یه خرده پیچیده هست ! راه دیگه نداره ؟ دیدم از طریق خود ویندوز هم میشه این کارو کرد درسته ؟ یعنی این هارد جدید رو به سیستم قبلیم وصل کنم بعد از طریق هارد قبلیم که ویندوزم روشه سیستم رو بوت کنم و از تو محیط ویندوز با disk management این هارد جدید رو GPT کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1 - یه خرده نگرانم کردی یعنی Start/Stop Time که گفتی بیشتره ، تو عملکرد سیستمم خیلی تاثیر میزاره ؟
    2 - این دستوارت که گفتی یه خرده پیچیده هست ! راه دیگه نداره ؟ دیدم از طریق خود ویندوز هم میشه این کارو کرد درسته ؟ یعنی این هارد جدید رو به سیستم قبلیم وصل کنم بعد از طریق هارد قبلیم که ویندوزم روشه سیستم رو بوت کنم و از تو محیط ویندوز با disk management این هارد جدید رو GPT کنم
    1. در واقع زمان مورد نیاز برای آماده بکار شدن هارد دیسک هست که در مدل 3TB کمی بیشتر (در حد 5 ثانیه) هست . ولی پس از اینکه آماده بکار شد تفاوتی در عملکرد ایندو هارد دیسک نخواهد داشت (بطور تئوری طبق اطلاعات نوشته شده در Data Sheet) .

2. این دستورات خیلی ساده هست و اصلاً پیچیده نیست . با اینحال میتونید بعنوان هارد دیسک دوم نصب کنید و از طریق Disk management ویندوز GPT کنید .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ممنون و شرمنده از اینکه اینقدر سوال میپرسم
    1 - پس تو کارایی سیستم و بازی ها تفاوتی نداره با هارد الانم ؟
    2 - بعد از اینکه gpt کردم این هاردو شما توصیه میکنین با کدوم نرم افزار پارتیشن بندیش کنم ؟ ( چون میخوام بیشتر از 3 درایو دشته باشم از setup ویندوز نمیشه )

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون و شرمنده از اینکه اینقدر سوال میپرسم
    1 - پس تو کارایی سیستم و بازی ها تفاوتی نداره با هارد الانم ؟
    2 - بعد از اینکه gpt کردم این هاردو شما توصیه میکنین با کدوم نرم افزار پارتیشن بندیش کنم ؟ ( چون میخوام بیشتر از 3 درایو دشته باشم از setup ویندوز نمیشه )
    1. در Data Sheet بغیر از موردی که گفته شد تفاوتی دیده نشده . به هر حال اگر هم تفاوتی در عملکرد ایندو مدل وجود داشته باشند فکر نمیکنم محسوس باشه .
    2. پس از اینکه نصب ویندوز را تمام کردید میتونید الباقی فضای پارتیشن بندی نشده را از طریق Disk management ویندوز پارتیشن بندی کنید . یا اینکه از نرم افزار Acronis Disk Director Home هم برای Initialize کردن و هم برای پارتیشن بندی کردن استفاده کنید (بعنوان هارد دیسک دوم روی سیستمی که ویندوز نصب شده) .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام چند سوال راجب هاردهای تحت شبکه مخصوص استفاده خانگی داشتم 1- اگر صرفا هاردهای تحت شبکه خانگی را فقط برای قابلیت شیر کردن فایلها در شبکه خانگی بین دستگاههای دیجیتال مثل تلویزیون و تبلت و غیره بخواهیم با توجه به قیمت بالای آن نسبت به هاردهای یو اس پی تری و همچنین سرعت بالای آن در مدلی که سرعت آن 1000 هست آیا خرید آن را مقرون بصرفه میدانید یا دستگاه دیگری را برای شیر کردن فایلها در شبکه خانگی بین دستگاههای دیجیتال پیشنهاد میدهید.
    2- هاردهای تحت شبکه مدل my cloud آیا از سرعت 1000 پشتیبانی میکنند یا نه کدام مدل از سرعت 1000 پشتیبانی میکند و آیا سرعت 1000 از یو اس پی تری بالاتر هست
    3- آیا هارد تحت شبکه my cloud از قابلیت dlna پشتیبانی میکند یا نه راجب عمکرد این هارد و قابلیتهای آن کمی توضیح دهید.
    4- تفاوت هارد تحت شبکه my cloud با مدل My Cloud EX4 و مدل Seagate Centra در چیست و کدامیک برتری نسبت به دیگری دارد و کدامیک از این 3 مدل را برای استفاده خانگی با توجه به قیمت آن که مقرون بصرفه باشد و قابلیتهای آن پیشنهاد میدهید.
    5- آیا هاردهای تحت شبکه نسبت به هاردهای یو اس بی تری از نظر امنیت اطلاعات امنیت پایین تری دارند و احتمال -- شدن و بسرقت رفتن اطلاعات هست با توجه به اینکه اطلاعات آن شیر میشود . با تشکر از شما

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام چند سوال راجب هاردهای تحت شبکه مخصوص استفاده خانگی داشتم 1- اگر صرفا هاردهای تحت شبکه خانگی را فقط برای قابلیت شیر کردن فایلها در شبکه خانگی بین دستگاههای دیجیتال مثل تلویزیون و تبلت و غیره بخواهیم با توجه به قیمت بالای آن نسبت به هاردهای یو اس پی تری و همچنین سرعت بالای آن در مدلی که سرعت آن 1000 هست آیا خرید آن را مقرون بصرفه میدانید یا دستگاه دیگری را برای شیر کردن فایلها در شبکه خانگی بین دستگاههای دیجیتال پیشنهاد میدهید.
    2- هاردهای تحت شبکه مدل my cloud آیا از سرعت 1000 پشتیبانی میکنند یا نه کدام مدل از سرعت 1000 پشتیبانی میکند و آیا سرعت 1000 از یو اس پی تری بالاتر هست
    3- آیا هارد تحت شبکه my cloud از قابلیت dlna پشتیبانی میکند یا نه راجب عمکرد این هارد و قابلیتهای آن کمی توضیح دهید.
    4- تفاوت هارد تحت شبکه my cloud با مدل My Cloud EX4 و مدل Seagate Centra در چیست و کدامیک برتری نسبت به دیگری دارد و کدامیک از این 3 مدل را برای استفاده خانگی با توجه به قیمت آن که مقرون بصرفه باشد و قابلیتهای آن پیشنهاد میدهید.
    5- آیا هاردهای تحت شبکه نسبت به هاردهای یو اس بی تری از نظر امنیت اطلاعات امنیت پایین تری دارند و احتمال -- شدن و بسرقت رفتن اطلاعات هست با توجه به اینکه اطلاعات آن شیر میشود . با تشکر از شما
    سلام .

1. برای Share کردن اطلاعات بین دستگاههای مختلف NASـها بهترین آپشن هست . اگر بودجه اضافی ندارید میتونید از PC برای Share کردن اطلاعات موجود در هارد دیسک اینترنال و یا اکسترنال معمولی متصل شده به آن استفاده کنید . به هر حال برای Share کردن اطلاعات از روی NAS و یا PC باید روتر مناسب و پرسرعتی داشته باشید .

2. WD my book اینترفیس Gigabit Ethernet دارد . پهنای باند این اینترفیس 1000Mbit/s هست (مقایسه کنید با پهنای باند 5000Mbite/s اینترفیس USB3) ولی این اعداد و ارقام بصورت تئوری هست و در عمل سرعت واقعی بستگی زیادی به مشخصات سیستم (از جمله کارت شبکه) ، کابل شبکه ، مدل Router ، نوع RAID تنظیم شده ، نوع کنترلرهای بکار رفته در NAS و و حتی خود هارد دیسک و ... دارد.

بعنوان مثال ؛ یک تست عملی ترانسفر دیتا با برنامه TeraCopy مربوط به مدل WD my cloud EX4 که بصورت RAID5 کانفیگ شده و به روتر ASUS RT-AC66U متصل شده در حدود 25MB/s هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .
      محتوای مخفی: WD my Cloud EX4 

سرعت ترانسفر دیتا در مدل WD my cloud که به روتر Netgear R6300 متصل شده و از هیچگونه RAID استفاده نشده در حدود 38MB/s هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .
      محتوای مخفی: WD my cloud 

عکس زیر هم مربوط به هارد دیسک 4 ترابایتی وسترن دیجیتال خودم هست که سرعت ترانسفر دیتا در حدود 46MB/s بوده است .
      محتوای مخفی: WD my book 

3. مدل WD my Cloud از DLNA پشتیبانی میکند ولی برنامه Twonky Media امکانات زیادی ندارد و حتی فکر نمیکنم از زیرنویس هم پشتیبانی کند . احتمالاً مجبور باشید که از مدیا پلایرهای تحت شبکه استفاده کنید .

4. اگر حجم دیتا شما بیشتر از 4TB نیست و اگر از RAID نمیخواهید استفاده کنید من پیشنهاد میکنم WD my book را بخرید .

5. کاربرها و دستگاه هایی که به NAS متصل میشوند از صفحه تنظیمات کاملاً مشخص هست و با فرض اینکه هـک هم بشود میتونید متوجه بشید. برای جلوگیری از دسترسی های ناخواسته نه تنها میتونید برای صفحه کانفیگوریشن پسورد بگذارید بلکه برای هر کاربر محدودیتهایی تنظیم کنید .

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mzarif's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

من یه هارد اینترنال دو ترابایتی برای ارشیو فیلم و سریال میخوام، حداکثر بودجه ام هم 300 تومن هست، اگه ممکنه بهم یه هاردی معرفی کنین که سرعت خوبی هم داشته باشه.

در ضمن مدل مادربردم هم
    msi A55m هستش.
    ممنون
    Last edited by mzarif; 11-07-2014 at 13:15.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من یه هارد اینترنال دو ترابایتی برای ارشیو فیلم و سریال میخوام، حداکثر بودجه ام هم 300 تومن هست، اگه ممکنه بهم یه هاردی معرفی کنین که سرعت خوبی هم داشته باشه.

در ضمن مدل مادربردم هم
    msi A55m هستش.
    ممنون
    سلام .

میتونید Seagate با مدل نامبر ST2000DM001 بخرید .

15. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •