تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 70 از 123 اولاول ... 206066676869707172737480120 ... آخرآخر
نمايش نتايج 691 به 700 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

حـــــرفـه ای mjorh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

این سئوال هندسه منو کسی نمیدونه؟ .aرادیکال2/2

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

این سئوال هندسه منو کسی نمیدونه؟ .aرادیکال2/2
    اونی که من گفتم جوابتون نبود؟

منم یه سوال هندسه یا ریاضی دارم.
    تو فصل 3 هندسه 2 مبتکران فاصله بین یک نقطه از خط رو یه دفعه اومده یه فرمول داده و حل کرده. می خواستم بدونم چطور این فرمول بدست می اد. و یا چطور می شه به روش تشریحی حلش کرد؟
    اینم فرمولش :
    Last edited by vahid-p; 06-09-2010 at 15:05.

پروفشنال brave_ie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ساکن نیستم

پيش فرض

من جواب اینو میدونم
    بزودی مینویسم براتون
    خودتونو نگران نکنید

4. این کاربر از brave_ie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

تو فصل 3 هندسه 2 مبتکران فاصله بین یک نقطه از خط رو یه دفعه اومده یه فرمول داده و حل کرده. می خواستم بدونم چطور این فرمول بدست می اد. و یا چطور می شه به روش تشریحی حلش کرد؟
    اینم فرمولش :
    اقا وحید شما سئوال فیزیک منو بگو ، حالا این هندسه رو بیخیال ، گور ببای هندسه . سئوال شما هم خیلی سخته ، اخه روش اثبات به چه دردی میخوره تو کنکور ،؟ فرمول حفظ کن بره . البته شماخیلی حرفه ای هستین فکر کنم به خاطر همین میخواهین روش اثبات این فرمول رو بدونین .

پروفشنال vahid-p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    دانشكده مهندسی کامپیوتر امیرکبیر-نرم افزار ( سابقا م.پز

پيش فرض

من فرمول بدون اثبات برام قابل هضم نیست. (مبتکران رو به خاطر اثباتاش دوست دارم، که اینجا تو ذوقم خورد )
    حالا این هندسه رو بیخیال ، گور ببای هندسه
    اون a رادیکال دو دوم چی بود پس؟؟؟؟؟ . اونم گفتم، ولی قبول نکردی.
    چرا واسه تعیین جهت نیروی سیم سمت چپی از کف دست استفاده میکنه (صفحه ی 337 درسنامه 9 ) منظورم اینه که که میدان رو چرا برون سو گرفته ؟ یا اصلا چجوری تشخیص داده میشه که میدان از پشت دست اومده و از کف دست دراومده؟
    خب چون میدان سمت راستی روش اثر می ذاره نه میدان خودش. میدان سیم سمت راست در محل سیم سمت چپ میدان برون سو هستش و الی آخر. در مورد قسمت آخر سوالت هم باید بگم کف دست همیشه جهت میدان رو نشون میده.
    این دیگه اخریش: تو سئوال 3455 ، تو سیملوله که جهت از s به n هستش ، نیروی وارد بر سیم چرا شد عمود بر صفحه به طرف داخل ؟
    این یکی دیگه از بدیهیات روزگاره. با دست راست جهت میدان سیملوله رو مشخص کن. خب حالا کف دست به سمت میدان ( راست به چپ ) و چهار انگشت به طرف جریان سیم. حالا انگشت شست جهت نیرو که به طرف داخل صفحه میشه ، رو نشون می ده. فکر کنم قائده دست راست رو خوب تمرین نکردی. مشکل اینجاست.
    راستی برای پیش فیزیک چی گرفتی؟ گاج که نگرفتی زبونم لال؟
    یه چیز دیگه. اگه گام اول شرکت کردی، حتما تستای جزوه رو بزن. مخصوصا فیزیک. تستاش خیلی خوبه.
    Last edited by vahid-p; 07-09-2010 at 00:29.

7. این کاربر از vahid-p بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Amir_oscar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    خرم‌آباد

پيش فرض

یه توصیه دارم براتون. اینکه تا به مشکلی توی یه سوال برخوردین، پا نشین سوال رو آپلود کنید و این جا بنویسین و این همه وقتتون گرفته بشه! من قبلا این عادت رو داشتم که تا جایی گیر می کردم زنگ می زدم دوستام. ولی پارسال که یه شرایطی پیش اومده بود که کسی نبود جواب سوالام رو بده، خیلی به نفعم شد. باعث شد این ذهنیت برام شکل بگیره که من خودم باید حتما این سوال رو حل بکنم و این ذهنیت باعث می شه از قدرت درونیتون بیش تر استفاده بکنید و فکرتون بیش تر به کار بیفته و خلاقیتتون هم بالا بره. سر جلسه ی کنکور هم در برخورد با سوالات جدید آشفته نمی شید...
    پس انقدر فکر بکنید تا حلش بکنید. این اتلاف وقت سر فکر کردن زیاد روی یک مسئله خیلی ارزش داره. و این که حتی اگه جوابش رو هم در دسترس داشتید، تا حسابی روش فکر نکردید به جواب نگاه نکنید...

9. 2 کاربر از Amir_oscar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه abbasiuss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

اینم فرمولش :
    هندسه تحليلي فصل خط و صفحه رو خوندي يا نه؟...اين اونجا اثبات ميشه به اين صورت كه فاصله ي هادي خط از يك نقطه از فرمولي بدست مياد كه اينطوريه نقطه ي A به مختصات (x,y,z) از خط D با هادي U ...فرض كنيد نقطه ي B روي خط D قرار دارد و نقطه ي H نقطه اي است كه از نقطه ي A بر خط u عمود ميشود و آلفا زاويه بين خط هادي و خط AB است در اينصورت داريم: ABH=SIN=AH/BH==>AH=BHSIN
    در نتيجه:AH=|BA.u|/|u در اصل فرمولي كه شما نوشتيد تعميم يافته ي اين فرمول هست!!! كه در آن اندازه ي بردار u در مخرج كسر به صورت راديكال در اومده!

11. این کاربر از abbasiuss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

نحوه به دست آوردن فرمول رو اگه میشه توضیح بدید:

از تناسب استفاده كرده!!!! نگاه كن گفته 2 پي راديان پي آر 2 مساحت داره اونوقت آلفا راديان چقدر مساحت داره؟...طريفين وسطين كرده شده آلفا آر2 تقسيم بر 2 ...اين شد مساحت كل اون قطعه ...حالا بايد اون تيكه رو ازش كم كنه كه S پريم بدست بياد اون يك دوم آر2 رو تو پرانتز ضرب كني همين ميشه يعني مقدار كل اون قطعه منهاي مساحت مثلث!!!

13. این کاربر از abbasiuss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    !Arkham City

پيش فرض

من فرمول بدون اثبات برام قابل هضم نیست. (مبتکران رو به خاطر اثباتاش دوست دارم، که اینجا تو ذوقم خورد )

اون a رادیکال دو دوم چی بود پس؟؟؟؟؟ . اونم گفتم، ولی قبول نکردی.

خب چون میدان سمت راستی روش اثر می ذاره نه میدان خودش. میدان سیم سمت راست در محل سیم سمت چپ میدان برون سو هستش و الی آخر. در مورد قسمت آخر سوالت هم باید بگم کف دست همیشه جهت میدان رو نشون میده.

این یکی دیگه از بدیهیات روزگاره. با دست راست جهت میدان سیملوله رو مشخص کن. خب حالا کف دست به سمت میدان ( راست به چپ ) و چهار انگشت به طرف جریان سیم. حالا انگشت شست جهت نیرو که به طرف داخل صفحه میشه ، رو نشون می ده. فکر کنم قائده دست راست رو خوب تمرین نکردی. مشکل اینجاست.
    راستی برای پیش فیزیک چی گرفتی؟ گاج که نگرفتی زبونم لال؟
    یه چیز دیگه. اگه گام اول شرکت کردی، حتما تستای جزوه رو بزن. مخصوصا فیزیک. تستاش خیلی خوبه.
    اون رادیکال ... رو خودم تو یه تست دیدم ، فهمیدم چه خبره ، اون مساحت قاعده تقسیم بر دو هستش . حالا واقعا این جوریه؟

اما تو قسمت ب درسنامه 9 اون شکلی که نشون داده ، خوب تو اونم میدان سمت راستی روش اثر کرده ولی از کف دست استفاره نشده و دون سو هستش ؟؟؟؟

اون جوری که گفتی انجام دادم ولی انگشت شستم رفت به طرف بالا ! (نمیدونم کدوم عوضی این قانون دست راست رو اختراع کرده) اخه تمرینی واسه این دست راست وجود نداره که ، معلممونم یه خنگی بود که نمی تونست توضیح بده . عجب بدبختی .

واسه پیش 1 فعلا فار گرفتم . دوستم جزوه ی گام اول داره ، حسابانشو گرفتم ، مغزم هنگ کرد ، به نظرم جزوه هاش به درد ادم های سطح بالایی مثل شما میخوره .

---------- Post added at 05:08 AM ---------- Previous post was at 05:05 AM ----------

یه توصیه دارم براتون. اینکه تا به مشکلی توی یه سوال برخوردین، پا نشین سوال رو آپلود کنید و این جا بنویسین و این همه وقتتون گرفته بشه! من قبلا این عادت رو داشتم که تا جایی گیر می کردم زنگ می زدم دوستام. ولی پارسال که یه شرایطی پیش اومده بود که کسی نبود جواب سوالام رو بده، خیلی به نفعم شد. باعث شد این ذهنیت برام شکل بگیره که من خودم باید حتما این سوال رو حل بکنم و این ذهنیت باعث می شه از قدرت درونیتون بیش تر استفاده بکنید و فکرتون بیش تر به کار بیفته و خلاقیتتون هم بالا بره. سر جلسه ی کنکور هم در برخورد با سوالات جدید آشفته نمی شید...
    پس انقدر فکر بکنید تا حلش بکنید. این اتلاف وقت سر فکر کردن زیاد روی یک مسئله خیلی ارزش داره. و این که حتی اگه جوابش رو هم در دسترس داشتید، تا حسابی روش فکر نکردید به جواب نگاه نکنید...
    حرف شما رو قبول دارم ولی وقتی ادم میتونه رو یه سئوال خوب فکر کنه که معلومات (مهمات ) کافی داشته باشه و بعضی از مفاهیم پایه ای رو خوب فهمیده باشه . مثلا الان من این قانون دست راست پدرمو دراورده ، مثل یه کابوس میمونه . خوب نتونستم بفهم چیه اصلا .

تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

mjorh سئوالتو كامل از اول بپرس توضيح ميدم برات

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •