تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: از نظر کارایی در شرایط یکسان کدام بهتر است؟

راي دهنده
26. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • وایو

8 30.77%
  • لنوو

13 50.00%
  • اچ پی؟

5 19.23%
صفحه 7 از 13 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 122

نام تاپيک: مشاوره برای خرید لپ تاپ عمری!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

یه سوال برام پیش اومد
    اگه فرضا لپتاپی دوتا هارد داشته باشه یکی SSD برای ویندوز و برنامه ها و یکی HDD تو تکون خوردن ها هارد HDD آسیب نمیبینه؟
    یا مثلا راهی هست که بشه برای ساعاتی اون رو کلا خاموش کرد و فقط با SSD کار کرد؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

یه سوال برام پیش اومد
    اگه فرضا لپتاپی دوتا هارد داشته باشه یکی SSD برای ویندوز و برنامه ها و یکی HDD تو تکون خوردن ها هارد HDD آسیب نمیبینه؟
    یا مثلا راهی هست که بشه برای ساعاتی اون رو کلا خاموش کرد و فقط با SSD کار کرد؟
    طبیعیه که HDD در حال کار، به تکان و ضربه حساسه (مگر اینکه خاموش باشه تا هد در حالت پارک قرار گرفته باشه) و بهمین جهت هارد لپتاپ خیلی از کاربرهای آماتور زود دچار بدسکتور و آسیب و کندی میشه و باید Low Level Format کرد

همینکاری که من کردم رو بکنید (تصویر پایین) البته فقط در صورتیکه ویندوز و همه ی برنامه های کاربردی روی SSD نصب شده باشه و Pagefile هم روی پارتیشن های HDD نباشه
    در غیر اینصورت دائم HDD مجبوره روشن و خاموش بشه و این خودش باعث استهلاک و کندی سیستم میشه

3. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

طبیعیه که HDD در حال کار، به تکان و ضربه حساسه (مگر اینکه خاموش باشه تا هد در حالت پارک قرار گرفته باشه) و بهمین جهت هارد لپتاپ خیلی از کاربرهای آماتور زود دچار بدسکتور و آسیب و کندی میشه و باید Low Level Format کرد

همینکاری که من کردم رو بکنید (تصویر پایین) البته فقط در صورتیکه ویندوز و همه ی برنامه های کاربردی روی SSD نصب شده باشه و Pagefile هم روی پارتیشن های HDD نباشه
    در غیر اینصورت دائم HDD مجبوره روشن و خاموش بشه و این خودش باعث استهلاک و کندی سیستم میشه

آها
    یعنی اینجوری میگیم در صورتی که هارد استفاده نشد بعد از یک دقیقه خاموشش کن

خیلی ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
    موقع خرید از کجا میشه متوجه شد صفحه نمایش HD یا FHD یا معمولی هست؟
    IPS رو از کجا میشه فهمید؟

5. این کاربر از masoud_m_bf_m_bf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

اگر دسترسی به اینترنت و مراجع نداشتید :
    مشخصات کلی روی خود جعبه نوشته شده
    وضوح نمایشگر رو هم از بخش تنظیمات نمایش میشه متوجه شد (تصویر پایین) . هیچوقت نمایشگری که 1366x768p هست وضوح بالاتر رو در اونجا نمایش نمیده (مگر اینکه به نمایشگر اکسترنال یا TV وصلش کنید)

اما درباره ی IPS و TN :

TN ها سرعت پاسخدهی سریعتری دارند و برای بازی خورها مناسب ترند در حالیکه IPS ها کیفیت رنگ و زاویه ی دید عریض تری دارند و برای امور چندرسانه ای و گرافیک بهترند
    امروزه توی لپتاپهای گرانقیمت و بقول شما عمری، تشخیص اینکه نمایشگر از نوع TN هست یا IPS قدری دقت می خواد و باید کمی حرفه ای تر باشید!
    چون TN های مدرن و با کیفیت با گذشته تفاوت زیادی پیدا کردند و تا حدودی به ویژگی IPS ها نزدیک شدند و زاویه ی دید بازتری نسبت به قدیم دارند و اگر از کناره هم نگاه کنید افت کیفیت تصویر نسبتا کمتری دارند
    اما بطور کلی TN ها به ویژه در انواع کیفیت متوسط و ارزان تر زاویه ی دید محدودتری داشته و تصویر نوعی حالت نگاتیو پیدا میکنه . در تصویر زیر یک TN عادی در کنار یک IPS دیده میشه
    در مجموع، سعی کنید برنامه ی AIDA64 که توی انجمن نرم افزار هم معرفی شده رو روی فلش مموری داشته باشید تا دقیق ترین مشخصات تک تک سخت افزارها رو نشون شما بده

7. 3 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اگر دسترسی به اینترنت و مراجع نداشتید :
    مشخصات کلی روی خود جعبه نوشته شده
    وضوح نمایشگر رو هم از بخش تنظیمات نمایش میشه متوجه شد (تصویر پایین) . هیچوقت نمایشگری که 1366x768p هست وضوح بالاتر رو در اونجا نمایش نمیده (مگر اینکه به نمایشگر اکسترنال یا TV وصلش کنید)
    خیلی خیلی خیلی ازتون ممنونم
    تو این چند روز اطلاعات خیلی مفیدی ازتون یاد گرفتم
    الان یه لیست نوشتم و دقیقا میدونم چی میخوام و چی بر چی مقدم هست
    حتی اشارات شما باعث شد برم در موردش تحقیق کنم(مثلا همین فرق NT و IPS)

فقط الان یکم گیج شدم
    کیفیت تصویر(منظورم HD یا FHD هست) به سایز صفحه نمایش ربطی نداره؟ یعنی مثلا پر اینچ هست؟

اما درباره ی IPS و TN :

TN ها سرعت پاسخدهی سریعتری دارند و برای بازی خورها مناسب ترند در حالیکه IPS ها کیفیت رنگ و زاویه ی دید عریض تری دارند و برای امور چندرسانه ای و گرافیک بهترند
    امروزه توی لپتاپهای گرانقیمت و بقول شما عمری، تشخیص اینکه نمایشگر از نوع TN هست یا IPS قدری دقت می خواد و باید کمی حرفه ای تر باشید!
    چون TN های مدرن و با کیفیت با گذشته تفاوت زیادی پیدا کردند و تا حدودی به ویژگی IPS ها نزدیک شدند و زاویه ی دید بازتری نسبت به قدیم دارند و اگر از کناره هم نگاه کنید افت کیفیت تصویر نسبتا کمتری دارند
    اما بطور کلی TN ها به ویژه در انواع کیفیت متوسط و ارزان تر زاویه ی دید محدودتری داشته و تصویر نوعی حالت نگاتیو پیدا میکنه . در تصویر زیر یک TN عادی در کنار یک IPS دیده میشه
    در مجموع، سعی کنید برنامه ی AIDA64 که توی انجمن نرم افزار هم معرفی شده رو روی فلش مموری داشته باشید تا دقیق ترین مشخصات تک تک سخت افزارها رو نشون شما بده
    بله اینا رو دیشب کامل تو یه سایت خوندم
    میخواستم ببینم روشی هست که نرم افزاری بشه فهمید(آخه چند سال پیش یه کارت گرافیک ری مارک بهم قالب کردن)
    با این برنامه هم قبلا کار کردم و دارمش
    متشکرم

9. 2 کاربر از masoud_m_bf_m_bf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

کیفیت تصویر(منظورم HD یا FHD هست) به سایز صفحه نمایش ربطی نداره؟ یعنی مثلا پر اینچ هست؟
    کیفیت تصویر نمایشگر تابع پارامترهای متعددی هست
    در وهله ی اول بیش از اونکه به اندازه و ابعاد اون مربوط باشه (مثلا "15.4 یا "16.4 و...) قبل از اون به وضوح (رزولوشن) مربوطه. پس طبق قاعده ای کلی FHD باید دقت و کیفیت بهتری از HD و +HD داشته باشه
    در وهله ی بعد، فناوری ساخت خود LCD ، نوع IPS و یا TN بودن،براق و مات بودن و ... هست که باعث تفاوت کیفیت تصویر میشه لذا شما دو تا نمایشگر FHD متفاوت رو که کنار هم بذارید ممکنه یکی بر دیگری برتری چشمگیری پیدا کنه
    روشی هست که نرم افزاری بشه فهمید
    راهی برای فهمیدن نرم افزاری IPS و TN بودن وجود نداره چون این مربوط به فناوری ساخت پنل LCD هست و توی مشخصاتش نمیاد. همون افت کیفیت تصویر موقع نگاه از کنار و پایین سریعتر جواب میده!
    با نرم افزارهایی مثل AIDA64 تنها میتونید مدل دقیق LCD و شرکت سازنده رو شناسایی کنید (مثلا در Asus N550JV از نوع LG LP156WF4-SPB1 هست) و اطلاعات دقیقترش رو از راه جستجوی گوگل پیدا کنید

11. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بازم منم(دیگه روم نمیشه حرف بزنم از بس سوال پرسیدم!)
    یه جا خوندم Y510 همزمان 4 تا هارد رو پشتیبانی میکنه
    این درسته؟
    دوم در مورد مانیتور این لپ تاپ من نتونستم مطلبی توی نت پیدا کنم
    در مورد این صفحه نمایش(نوع HD یا FHD )کسی اطلاعاتی داره؟

اگه لپ تاپ ویندوز دار بخرم و خودم بعدا بهش هارد SSD اضافه کنم راهی هست که بشه ویندوز رو به روی هارد جدید منتقل کرد؟
    Last edited by masoud_m_bf_m_bf; 10-01-2014 at 17:40.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

یه جا خوندم Y510 همزمان 4 تا هارد رو پشتیبانی میکنه
    همینجا سوال و جواب بشه خیلی بهتره تا از فروشنده های بی اطلاع سوال و جواب بشه
    Lenovo Y510p دارای یک شیار خالی mini PCI-e هست که میشه در اون یک mSATA SSD قرار داد، یک هارد هم که داره، درایو DVD رو هم میشه خارج کرد و بوسیله ی HDD Caddy یکدونه هارد بجای اون گذاشت. پس قابلیت 2 تا هارد و یک مینی SSD رو داره
    دوم در مورد مانیتور این لپ تاپ من نتونستم مطلبی توی نت پیدا کنم
    در مورد این صفحه نمایش(نوع HD یا FHD )کسی اطلاعاتی داره؟
    توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزئیاتش رو کامل گفته :
    15.6 inch 16:9, 1920x1080 pixel, LG LP156WF1-TLB2 (LGD02D9), TN LED, 15.6-inch FullHD, glossy: no
    و نوشته که نمایشگرش از نوع TN اما با زاویه ی دید بالاتر از متوسط ِ TNها هست:
    The viewing angle stability is better than average for TN panels.
    بعبارتی یک TN باکیفیت و گرانقیمت تر هست که قبلا به این نوع اشاره کردم
    اگه لپ تاپ ویندوز دار بخرم و خودم بعدا بهش هارد SSD اضافه کنم راهی هست که بشه ویندوز رو به روی هارد جدید منتقل کرد؟
    با Bootable CD برنامه هایی مثل Acronis True Image (نسخه ی BootCDPlus Pack) براحتی اینکار میسره
    ضمن اینکه بهتره بجای صرف هزینه روی ویندوز اصل، در صورت امکان نسخه ی بدون ویندوز رو تهیه کرده و خودتون یک ویندوز با تنظیمات دلخواه نصب کنید تا در هزینه ها هم صرفه جویی شده باشه

14. 2 کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

همینجا سوال و جواب بشه خیلی بهتره تا از فروشنده های بی اطلاع سوال و جواب بشه
    دم شما گرم
    خیلی ممنونم
    Lenovo Y510p دارای یک شیار خالی mini PCI-e هست که میشه در اون یک mSATA SSD قرار داد، یک هارد هم که داره، درایو DVD رو هم میشه خارج کرد و بوسیله ی HDD Caddy یکدونه هارد بجای اون گذاشت. پس قابلیت 2 تا هارد و یک مینی SSD رو داره
    خوبه
    فکر میکردم فقط دوتا ساپورت میکنه
    مرسی
    منظورم اینه که میتونم هم دی وی دی داشته باشم هم هارد SSD

توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جزئیاتش رو کامل گفته :

و نوشته که نمایشگرش از نوع TN اما با زاویه ی دید بالاتر از متوسط ِ TNها هست:

بعبارتی یک TN باکیفیت و گرانقیمت تر هست که قبلا به این نوع اشاره کردم
    تمام اون ریویو رو پایین بالا کردم و از اونجا که زبانم خیلی عالیه! چیز زیادی ازش دستگیرم نشد

با Bootable CD برنامه هایی مثل Acronis True Image (نسخه ی BootCDPlus Pack) براحتی اینکار میسره
    ضمن اینکه بهتره بجای صرف هزینه روی ویندوز اصل، در صورت امکان نسخه ی بدون ویندوز رو تهیه کرده و خودتون یک ویندوز با تنظیمات دلخواه نصب کنید تا در هزینه ها هم صرفه جویی شده باشه
    دقیقا هدف من همینه
    میخوام هارد SSD و ویندوز رو خودم روش نصب کنم
    چون هارد SSD خودش فقط 24 گیگ هست که برای من کمه
    ولی تو سایت خود لنوو تمام کانفیگ هاش ویندوز داره!

یه چیز میپرسم بهم نخندین
    صفحه نمایش لپ تاپ رو نمیشه عوض کرد؟
    Last edited by masoud_m_bf_m_bf; 10-01-2014 at 19:07.

16. این کاربر از masoud_m_bf_m_bf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه sezareta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

masoud_m_bf_m_bf داداش تاحالا 52 تا پست تو کل پی سی ورلد زدی که فکر کنم 60 تاش ماله همین تاپیکه
    این همه وسواس به خرج دادی آخرش با وجود n550jv ذهن خودت رو درگیر y510 کردی
    یه ذره رویایی فکر نکن ببین یا باید روی رنج 3.5 تا 4 هزینه کنی که کلا باید بین n550jv و y510 و msi ge60 و v3 772g یکی رو انتخاب کنی یا بالاتر از اینا که باید سری gt از msi رو انتخاب کنی و یا sony که کلا پولت رو دور ریختی چونکه پول اسم و برند دادی
    این همه راجع ips و tn و مات و شفاف بحث کردی اما توی یک جمله بگم صفحه y510 در مقابل n550jv ضعیف تره به ترتیب اولویت اگر دوستانه بخوام بت بگم و اگر کارت گیم نیست
    1: n550jv به اضافه هارد ssd که جای dvd/rw قرار میدی
    2:msi ge60 به اضافه هارد ssd
    3:y510 یا سری جدید v3 772g که فکر کنم سری جدیدش هارد ssd هم داره
    البته یه asus g46 هست که cor i7 هست یه هارد 128 ssd هم داره گرافیکش gtx 256 بیتی هست صفحش هم 14 اینچه که باید براش یه مانیتور بگیری قیمتش هم 3.9 هست

18. 2 کاربر از sezareta بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •