تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 11 اولاول ... 34567891011 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 107

نام تاپيک: پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

آخر فروم باز am2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    يه جاي خوب...

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    من اکرونیس 10 رو نصبیدم که نمیتونست کاری کنه میگفت درایو c‌فضای خالی نداره...در صورتی که 400 گیگ خالی داشت..با دیسک منیجر ویندوز shirink کردم که دیدم ای وای دیگه ویندوز بالا نمیاد...سیدهای بوت هم که درست کرده بودم کار نمیکردن..مجبوریدم یه سون 32 نصب کنم...بعدش با سیدیهای بوت دوباره ایمیج رو برگردوندم..بعد اکرونیس 11 رو نصبیدم راحت برام هارد پارتیشن بندی شد..
    میگم یه چیز...من لپتاپم ارجینال یه ویندوز home preimium داره..توی نت یه سرچ زدم یه کیجن پیدا کردم که بکمک سرویس any time upgrade‌خود ویندوز اون رو اپگریدش میکرد به ultimate ...زدمش و ویندوز رو التیمیت کرد..میگم الان ویندوزم کرک شده نیست دیگه؟مشکلات ویندوزای کرک شده رو هم نداره که انشاالله...
    یه دونه افیسم روش نصب بود ولی ست اپش بود ازم شماره سریال میخواست..دوباره یه کیجن پیدا کردم و زدم توش افیسه هم بکار افتاد...الان به نظرتون یه بک آپ دیگه بگیرم؟خوبه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بهترین راه اینه که از disk management خود ویندوز استفاده کنید مقداری رو که میخواهید از درایو c جدا کنید با استفاده از گزینه shirink بعد دیگه با خیال راحت قسمت جدا شده از c رو قسمت بندی کنید برای رفتن به قسمت ذکر شده هم روی my computer راست کلیک کرده بعد به قسمت manage رفته بعد گزینه disk managemet
    من این کار را انجام میدم ولی نمیگذاره درایو C را کمتر از 230 گیگ کنم
    لپ تاپ سونی وایو F116
    با هارد 500 گیگ است..؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من از اول خوندم ولی روش درست یا برنامه درست وحسابی ندیدم
    همه سوال می پرسند بابا یکی تکلیف رو معلوم کنه
    من اچ پی 6090 دارم می خوام 900 گیگ درایو رو به چند درایو تقسیم کنم بدونه بهم زدن ریکاوری درایو میشه یا نه
    خلاص

در آغاز فعالیت skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من از اول خوندم ولی روش درست یا برنامه درست وحسابی ندیدم
    همه سوال می پرسند بابا یکی تکلیف رو معلوم کنه
    من اچ پی 6090 دارم می خوام 900 گیگ درایو رو به چند درایو تقسیم کنم بدونه بهم زدن ریکاوری درایو میشه یا نه
    خلاص

هر کی یه چیزی میگه
    یه مدیر که بتونه این بی نظمی رو سرو سامون بده نداره این فروم؟
    Last edited by skylark; 07-05-2011 at 14:24.

5. 2 کاربر از skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

این توضیح رو برای دوستانی که حرفه ای نیستند میذارم...وگرنه از سایر نرم افزارها و خود ویندوز 7 هم میشه اینکارو انجام داد ...من hp6090 دارم و اینکارو بدون مشکل انجام دادم...
    ابتدا دیسکتهای ریکاوری تونو تهیه کرده باشید... (برای من 4 دی وی دی بود که با برنامه recovery manager داخل خود ویندوز 7 انجام دادم.)
    با دانلود برنامه Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA (حجمش ..110MB) میتونید این مراحلی که در ادامه توضیح میدم رو قدم به قدم پیش برید و بدون برخورد به هیچ مشکلی پارتیشن بندی دلخواهتون رو انجام بدید...من از help خود برنامه استفاده کردم و به پیغام ها و هشدارهاش توجه داشتم (چون خیلی ها ویندوز پرونده بودن الکی ok و تایید نزدم)و اما توضیح برنامه...برنامه رو باز کنید...اگه در مورد خودکار بودن یا manual بودن سوال شد...manual رو انتخاب کنید..
    در محیط برنامه احتمالا 4 درایو میبینید که همشون primary هستند.ابتدا روی Local volume(C) کلیک راست کنید و روی resize volume کلیک کنید.هر حجمی رو که میخواید برای درایو C(ویندوز) در نظر بگیرید(volume size رو تغییر بدید به GB و MB حتما دقت کنید...)...پیشنهاد میشه 1/10 هارد رو به این درایو اختصاص بدید حتی اگه نرم افزار ها و بازیها رو میخواید تو درایو دیگه ای نصب کنید...حالا ok رو بزنید..الان با commit کردن سیستم درخواست restart میکنه..این کارو انجام بدید...سیستم که بالا اومد دوباره برنامه رو باز کنید...
    حالا Local volume C به حجم دلخواه شماست...
    باید یکی از درایو ها رو به صورت Logical در بیارید تا بتونید از قسمتی که قبلا از درایو C جدا کردید برای پارتیشن بندی استفاده کنید...با توجه به اینکه در ویندوز 7 اجازه ایجاد کردن بیشتر از 4 درایو primary رو ندارید باید اینکارو انجام بدیداحتمالا 4 درایو زیر رو با مقدار حدودی زیر می بینید
    ...System………200MB
    برای هاردهای یک ترا ..... Local volume (C)…..900GB
    RECOVERY……15GB
    HP_TOOLS……100MB

روی HP-TOOLS کلیک راست کنید و Convert to logical رو بزنید...(روی System یا local volumeC به هیچ عنوان این کارو انجام ندید که ممکنه دیگه ویندوزتون بالا نیاد...)

حالا برید روی قسمت unallocated که قبلا از درایو C جدا کرده بودین کلیک راست کنید..حالا بسته به نیازتون مقدار باقیمانده رو به هر چند درایوی که دوست دارید تقسیم کنید...تایید درخواست رو نهایتا انجام بدید (اصطلاحا commit رو تایید کنید تا سیستم restart بشه...)

دوباره اجازه بدید سیستم بالا بیاد....حالا میتونید از درایو هایی که ساختید استفاده کنید...
    دیگه با این کار احتمال پریدن ویندوز یا قسمتی از هاردتون نیست
    ...
    موفق باشید
    Last edited by skylark; 07-05-2011 at 14:23.

7. 7 کاربر از skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان من برنامه ی Acronis.Disk.Director.Home.v11.0.216-DOA را دانلود کردم اما چون کرک اون را ندارم کار نمیکنه لطفا اگر کسی از دوستان داره در پست بعدب قرار بده . متشکرم

داره خودمونی میشه sadeq280's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام من با shrink درایو c رو نصف کردم ولی بعدش همه درایو هام dynamic شدند حالا هرچی موقع بالا اومدن f11 رو میزنم توی ریکاوری نمیره dvd ریکاوری هم نگرفته بودم چون هر چی توی این سایت گفتم که توی لپ تاپم برنامه ریکاوری hp نیست کسی کمکم نکرد حالا چه کار کنم ریکاوری رو بتونم برگردونم همچنین چه کار کنم درایو c حد اقل primary شود. مدل لپتاپم : hp probook 4320
    Last edited by sadeq280; 28-05-2011 at 14:54.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام . با نرم افزاری که معرفی کردید مقدار 4 گیگ از درایو D کم کردم و وقتی که به درایو F اضاف کردم کل اطلاعات F پاک شد با توجه به این که بک اپ هم نداشتم لطفا راهنمایی فرمایید چه کنم تا اطلاعات برگرده وایا ریکاوری با همان نرم افزار میشه انجام داد که اطلاعات با همان حالت که جمع بندی کرده بودم برگرده ؟.لطفا دوستانی که اطلاعاتی دارند کمک کنند ممنون

داره خودمونی میشه eblis2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

من با خود ویندوز پارتشن بندی کردم ولی بیشتر از 2 تا درایو درست نمیشه چکار کنم ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

با سلام به skylark عزیز وقتی انداره درایو c را تغییر میدم ریستارت میشه اما حین چک کردن پارتیشن error چه کم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •