تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بهترین عکس ؟

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عکس شماره 1

35 32.11%
  • عکس شماره 2

28 25.69%
  • عکس شماره 3

41 37.61%
  • عکس شماره 4

25 22.94%
  • عکس شماره 5

13 11.93%
  • عکس شماره 6

15 13.76%
  • عکس شماره 7

3 2.75%
  • عکس شماره 8

16 14.68%
  • عکس شماره 9

11 10.09%
  • عکس شماره 10

22 20.18%
  • عکس شماره 11

5 4.59%
  • عکس شماره 12

33 30.28%
  • عکس شماره 13

37 33.94%
  • عکس شماره 14

8 7.34%
  • عکس شماره 15

4 3.67%
  • عکس شماره 16

6 5.50%
  • عکس شماره 17

24 22.02%
  • عکس شماره 18

10 9.17%
  • عکس شماره 19

2 1.83%
  • عکس شماره 20

7 6.42%
  • عکس شماره 21

19 17.43%
  • عکس شماره 22

14 12.84%
  • عکس شماره 23

11 10.09%
  • عکس شماره 24

8 7.34%
  • عکس شماره 25

28 25.69%
Multiple Choice Poll.
صفحه 7 از 8 اولاول ... 345678 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 74

نام تاپيک: lıllıı نظر سنجی هفتمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : سازه و بنا ]

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

مفهومی
    شهر یا روستا
    خیابون

2. 3 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pandemonium's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

چند روز انجمن در کما بود دسترسی نداشتم، یه چند تا از عکس ها رو دربارشون نظر بنویسم:

عکس شماره 1:
    عکس خوبی هست. فرم های انتزاعی با نور محیط مناسب.ولی اشکالاتی در عکس میبینم:
    1- عکس کج هست. تقارن درستی نداره. و این زود به چشم میاد بخصوص برای چشم حساس. عکس 1.5 درجه نسبت به خط افق کج هست که این برای عکس انتزاعی زیاد هست 2- برخی لبه های فرم ها در پایین عکس وضوح کافی نداره و شارپ نیست. عکس کاملا در فوکس نیست و وضوح کامل نداره..... در کل سوژه خوب بوده ولی اجرا کیفیت بالایی نداره.

عکس شماره 2:
    صحنه دراماتیکی هست. با این حال یک سری مشکلات عمدتا فنی داره: - در قسمت آسمان نورها به خصوص قسمت های منابع نور از کنترل خارج شده اند و overglow شده اند. به نظر من اگه با یک استاپ underexpose عکس گرفته میشد نقاط روشن آسمان بهتر میشدند. راه های دیگری هم بود برای دوربین. و یا نرم افزاری مثلا اگر عکس اولبه Raw بوده از َAdobe Camera Raw هم میشد اون نواحی خیلی روشن رو اصلاح کیفیت کرد -عکس نویز داره و نویز هدفمندی هم نیست- مورد دیگه اینکه در کادر بندی بهتر بود بالای برج به بالای کادر برخورد نکنه چون هر چند اون انتهای برج هست ولی حس قطع شدگی رو به بیننده میده و ضمنا چشم رو بی جهت درگیر اون نقطه قطع شدگی میکنه.

عکس شماره 3:
    من هر چه تلاش کردم هیچ نکته مثبت عکاسی در این عکس پیدا نکردم.واقعا دلیل عکاسی هم برای این همه رای به این عکس وجود داره؟ من صاحب عکس رو نمیشناسم صرفا تحلیلم از عکس هست. عکس مجموعه ای از مشکلات رو داره. از جمله اساسی ترین نوع مشکل: مشکل ترکیب بندی. عکس ترکیب بندی درستی نداره. عکس کاملا پراکنده و غیرمتمرکز هست - نور سنجی مشکل دار بطوریکه مثلا بافت زمین کاملا از بین رفته در سفید شدگی بیش از حد جاده -کیفیت عکس پایین هست و انواع مختلف نویز رو در عکس میبینم. نویز زیاد در آسمان و نویز بالای لبه های ساختمان که ساختمان رو کاملا از عکس جدا کرده انگار که عکس رو از جای دیگه چیده باشند و اینجا چسبونده باشند. بافت ساختمان هم که در ادیت به هم ریخته.
    کسانی که اینجا نقد نوشته اند حتی اونهایی که به دید مثبت به عکس ها پرداخته اند هیچ کدوم نکته مثبت عکاسی راجع به این عکس ننوشته اند . در واقع نتونستند بیارند. از این همه رای به این عکس، ممنون میشم یکی بیاد اینجا یک نکته مثبت "عکاسی" راجع به عکس شماره 3بیان کنه. بلکه من توجیه بشم.

عکس شماره 6:
    در این عکس به مسائلی مثل ترکیب بندی(زاویه مناسب به سوژه،کادربندی ...)، دیافراگم مناسب ، ... توجه شده. چیزی که در خیلی عکس ها اصلا توجهی بهشون نشده.
    از طرفی من هم با یک سری کابرهایی که نقد نوشتند موافقم که این عکس یک مقدار خشن و زمخت شده. به نظر من چیزی که این عکس نیاز داره "تلطیف" هست. به شخصه مواردی رو که عکاس روی عکس در ادیت انجام داده رو مجاز میدونم ولی برای تلطیف عکس این موارد رو پیشنهاد میکنم:
    -شارپنش عکس بد نیست و جیغ نیستش ولی لبه ها رو تیز و خشن کرده. یک مقدار از شارپنس عمومی عکس باید کم بشه. -حدود 10% از تیرگی های حاشیه سمت راست عکس و حدود 15% از کنتراست علف ها کم میشد عکس ملایم تر میشد. - یک مورد هم اینکه اون میله بالای سقف یک مقدار دندانه دندانه ای شده که دلیلش دو حالت داره: یا بخاطر شارپنس این طور شده و یا احتمالی که بیشتر میدم این هست که این در ادیت بوجود نیومده بلکه در پروسه تغییر سایز عکس PSD و یا پروسه خروجی PSD به Jpeg بوجود اومده که باید در گزینه های مربوطه الگوریتم پروسه تغییر داده میشده.

عکس شماره 12:
    سوژه خوب، کادر بندی اشتباه. واقعا احتیاج به این همه اطلاعات اضافه و چیزهای زیاد در عکس نبود، مثل نشون دادن درخت های اون پشت که تازه باز هم نصفه نیمه افتادند. بدیهیه که بیشتر بخاطر خود سوژه توی عکس به این عکس توجه شده و نه نکات عکاسی.

عکس شماره 13:
    ترکیب بندی خوب، ادیت فاجعه. نمونه اولیه این عکس رو قبلا در تاپیک های دیگه دیده بودم و اتفاقا واسش تشکر زده بودم، ولی عکاس برای این مسابقه برداشته اون عکس رو ادیت کرده، ادیت کاملا مخرب. بجای افزایش کنتراست بیشتر شاهد تاریک کردن و سیاه کردن عکس هستیم. عکس خیلی سیاه و تاریک شد. افزایش تیرگی + شارپنس مخرب، کیفیت خطوط رو خیلی پایین آورده بطوریکه دور بعضی خطوط هاله نور هست و لبه های خطوط مستقیم کاملا دندانه دندانه ای شده اند. کیفیت عکس خیلی پایین اومده نسبت به عکس اصلی که برای چشم من آزار دهنده هست این کیفیت، دیگران رو نمیدونم.
    در مورد اینکه گفته شد این عکس یک نوآوری هست من موافق نیستم. از ده ها سال قبل از پیدایش دوربین دیجیتال، عکس های زیادی از همین صحنه با همین زاویه وجود داشته تا به امروز، نمونه زیاد دیده ام. یا از پایین پلکان مارپیچ یا از بالای اون با همین رنج زاویه.اگر المان دیگری هم در عکس وجود میداشت و یا مثلا از زاویه متفاوتی گرفته میشد شاید متفاوت بود ولی چنین عکسی نوآوری نیست و تکرار یک کلیشه همیشگی در عکاسی انتزاعی هست.
    Last edited by pandemonium; 09-08-2012 at 00:41.

4. 5 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض تصمیم در مورد نقدها ؟

من الان نمیدونم چه تصمیمی راجع به این مسابقه گرفته شده.
    اگر قرار هست که دوره های بعدی عکس ها کارشناسی بشند، خب یه فکری هم به حال همین دوره بشه. چون "بعدا" قرار هست تیم کارشناس تشکیل بشه این دوره هم بسوزه مثل دوره های قبلی؟
    این وقت و انرژی که یک سری کاربرها واسه تحلیل عکس ها گذاشتند اینجا و بحث هایی که صورت گرفت این ها هم به حال خودش رها؟
    این بحث ها و انرژی گذاشتن ها به اندازه یک کلیک کردن کاربران توی نظر سنجی ارزش نداره؟(که به این اجماع رسیدیم که ملاک عکاسی نیست). اون موضوع جنبه آموزشی داشتن که بحثش به کنار، ولی وقتی این بحث ها هیچ مورد ملاک قرار نگیره در مسابقه آیا واقعا میشه گفت برای این نقد ها عملا ارزش و اعتباری قائل شدیم؟ وقتی که عملا اعتباری ندارند در مسابقه.

من چون نمیدونم تصمیم نهایی برای این مسابقه(به غیر از نظر سنجی عمومی) چی هست این رو مطرح کردم. اگر هنوز داوری و کارشناسی برای این دوره تشکیل نشده خب همین نقد هایی که کاربران اینجا نوشتند نهایتا جمع بندی بشه و نتیجه این جمع بندی آورده بشه علاوه بر نتیجه نظرسنجی عمومی. اگر هم هییت داوری انتخاب شده که خب اونها ضمن نیم نگاهی به نقد های کاربران در اینجا یک جمع بندی انجام بدند.
    در کل کار سخت و طاقت فرسایی نیست با توجه به اینکه قسمت عمده کار یعنی نقد ها و تحلیل ها رو کاربران اینجا انجام داده اند.
    منظور تعیین تکلیف نیست میگم حیفه همه تحلیل هایی که نوشته شده بسوزه و فدای آینده بشه.
    Last edited by pandemonium; 09-08-2012 at 04:01.

6. 3 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

یه چیز جالبی که در مورد این نظرسنجی حس کردم اینه که دوستان به شدت ایراد می گیرن...
    این تاپیک ( فعلا ) یه مسابقه ی فوق تخصصی نیست فقط یه نظر سنجی از کاربران بین عکس های ارسالی کاربران هست
    اگر حس می کنین کسی به چیزی زیاد رای داده سلیقه ای هست... حسودیت میشه؟ هیچکس تو عنوان مسابقه اعلام نکرد فقط عکس های اعضای حرفه ای رو میپذیریم
    چطور کسی جرئت می کنه عکسشو ارسال بکنه وقتی اینجوری به باد توهین انتقاد می گیرینش؟؟؟؟ خیلی ها به صورت تجربی عکاسی رو شروع می کنن
    اگر می خواین نظر بدین سعی کنین سازنده باشه نکات رو به عکاس ها یادآوری کنین تا جنبه ی آموزشی داشته باشه
    تا همون کاربر سطح عکاسیشو تا سطح حرفه ای ارتقاء بده
    شما دارین به سلیقه ی جمعی توهین می کنین.. در صورتی که کاملا واضحه هیچوقت الزاما سلیقه ی جمعی انتخاب برتر یا تخصصی نیست
    برای همین داوری نقش مهمی در انتخاب برترین ها در مسابقه های مهم و تخصصی رو داره...
    اگر مسابقه ای تخصصی هست باید عکس های ارسالی از فیلتر های تخصصی عبور داده بشن
    لذا خواهش می کنم از نقد های فوق تخصصی فقط برای ابراز نظر استفاده کنید و اگر انتقاد و پیشنهادی دارین تعداد رای رو زیر سوال نبرین.
    تا به حال که من تاپیک ها رو دنبال می کردم داشتم از نظرات دوستان در مورد بهبود کار ها و عکاسیم که به صورت کاملا آماتور هست رو به حرفه ای تر شدن استفاده می کردم
    ولی الان حس می کنم اون جنبه داره از بین میره و نوعی هراس رو برای بعضی کاربرا ی تازه کار ایجاد می کنه که تعدادی آدم فوق تخصصی هستند که دارن از کلمات فوق تخصصی استفاده می کنن و شانس نقد کاراشون رو ندارن و اگر عکسشون حرفه ای باشه به باد تمسخر و توهین گرفته میشه... خواهش می کنم از احسان عزیز که دفعه ی بعد یا تو دعوت نامه برای ارسال آثار بنویسن فقط آثار حرفه ای پذیرفته می شود که کاربرای آماتور عکس نفرستن یا یه عده بیان عکس ها رو گلچین کنن و اونایی که حرفه ای تر هست رو انتخاب کنن واسه رای گیری یا لطف کنن این جنبه ی همگانی بودن برای کاربران و احترام به سلیقه ی جمعی و امکان نقد آثار و فضای آموزشی اینجا رو از بین نبرن...
    در غیر این صورت من به شخصه ترجیح میدم اصلا شرکت نکنم.

در کل حس می کنم زیادی حساس شدین.. هیچ چیزی نسوخته و از بین نرفته... اگه قراره دوره مسابقات تخصصی شروع بشه که چه بهتر
    اگر هم شد دلیل نیست که عکسا ی مسابقات قبلی سوختن و حقشون خورده شده این یه نظر سنجی از کاربرا بوده نه جایزه ای در کار بوده که به حق دار نرسیده باشه و نه اینکه ملاک خاصی فراموش شده...
    تو خیلی از سایت های به اشتراگ گذاری عکس هم خیلی ها عکس هاشونو آزادانه میذارن و گاه گاهی از یه عکس غیر تخصصی توسط عموم بیشتر استقبال میشه دلیلش این نیست که عکس برتره!
    این سری تاپیک ها یه نظر سنجی بوده که همه حق داشتن شرکت کنن و همه حق داشتن حتی به یه عکس غیر تخصصی هم رای بدن...
    البته گاهی شده بیشترین رای به بهترین کار رسیده و گاهی هم نه.... ولی مهم اینه که نظر سنجی به معنای واقعی انجام شده یعنی به نظر عموم و کاربرای رای داده ( نه متخصصین ) اون عکس بهتر بوده
    من به شخص خاصی اشاره ندارم فقط میگم نقد کنید ولی آرا رو زیر سوال نبرین. مثلا بارها گفتن فک کنم داشته رد میشده دوربینشو امتحان کرده! این نقده؟؟؟

عکس بدون ادیت و کراپ:

Last edited by PersiAndroid; 09-08-2012 at 13:18.

8. 4 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

جالبه برداشت شما از نقد.

اول اینکه کسی نمیتونه برای نقد محدوده ای قائل بشه. کسانی که برای نقد محدوده و تبصره قائل میشند با خود ذات نقد مشکل دارند.
    مثلا توی صدا و سیما میان میگن ما با نقد خودمون مشکل نداریم "ولی" نقد باید فلان باشه. ما با آزادی مشکلی نداریم "ولی" آزادی باید فلان جور باشه.
    تبصره و چیز اضافه میکنند به تعاریف برای محدود کردن اون تعاریف باب میل خودشون.

نقد قرار نیست لزوما ملاحظه چیزی رو داشته باشه. بله نقد میتونه لبه تند و تیزی داشته باشه و صریح باشه.

شما اگر با نقد صریح مشکل دارید در معرض نقد قرار نگیرید. مشکل از نقاد نیست.
    من نکات اون عکس رو نوشتم و نقد کردم تمام چیزهایی هم که نوشتم در مورد خود عکس هست و موارد عکاسی همراه با دلیل. اینکه سازنده بوده یا نبوده دیگه به خود طرف بستگی داره که پیگیر این نکات عکاسی بشه یا نه.ولی عکس العمل ایشون به این نکات کاملا عکاسی در نقد خود عکس این هست :
    حسودیت میشه؟ هیچکس تو عنوان مسابقه اعلام نکرد فقط عکس های اعضای حرفه ای رو میپذیریم
    چطور کسی جرئت می کنه عکسشو ارسال بکنه وقتی اینجوری به باد توهین انتقاد می گیرینش؟؟؟؟
    به جای پرداختن به عکس به خود "شخص" پریده ایشون.
    توهین؟!
    توهین به کی به چی؟!
    از یکی از کاربرانی که به این عکس رای دادند خواستم که نکات عکاسی این عکس رو بگند از نظر خودشون که من هم بدونم.

من در مورد خود عکس نوشتم ولی شما به "شخص" برگشتید:{ حسودیت میشه!.... کاربر تازه کار با اصطلاحات فوق تخصصی!}
    ---------

شما برید توی هر زمینه هنری ببینید ملت چطور صریح آثار رو نقد میکنند، حتی آدم های آماتور چطور کارهای همدیگه رو صریح نقد میکنند.
    بله این نقد هست و چیزی جدا از نقد نیست.
    من رشتم هنر نیست ولی کاملا دیده ام که کسی که پا توی همچین موضوعاتی میذاره حتی آماتور چطور صریحا نقد میشه کارهاشون.

نه کسی نخواسته که اینجا عکس غیر تخصصی گذاشته نشه ولی کسی هم جلوی نقد رو اینجا نگرفته. محدودیتی در نقد اینجا گذاشته نشده.
    این شمایید که در جواب نقد "عکس" برداشتید به خود "شخص" پریدید .که: حسودیت میشه؟! و کنایه هایی مثل یک مشت اصطلاح فوق تخصصی!

محض اطلاع بنده برخلاف دیگران، به عکس خودم رای نداده ام در نظر سنجی.

ضمنا عکس خودم رو هم نقد کرده ام و اشکالاتی هم ازش گرفته ام حتی اشکالاتی که دیگران در نقد هاشون هیچ اشاره ای به اون اشکالات نکرده اند.

به علاوه اینکه در همون مسابقه دوره قبلی که اصلا نه عکس شرکت داده بودم و نه کلا حضوری در این انجمن داشتم در اون نظر سنجی اومدم کاملا همین چیزهای کلی رو در مورد نظر سنجی و عکاسی گفتم که در این یکی مسابقه گفتم. نوشته هام موجود هست. حرفم یکی بوده چه مسابقه ای شرکت کرده باشم چه نکرده باشم.

در جواب نقد عکس ایشون برداشته به کاربرها میتوپه!

.
    Last edited by pandemonium; 09-08-2012 at 02:17.

10. 4 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

من اصلا به طور خاص با شما و عکس خودم اشاره نکردم! با همه بودم بعضیا اومدن به بقیه عکسا گفتن فک کنم طرف داشته رد می شده دوربینشو امتحان می کرده
    من خودمم گفتم نقد خوب سازندس ! نه اینکه یکی بیاد بگه من موندم چرا بهش رای دادن.. این حسودی نیس؟؟؟؟ رای دادن دیگه! میخوای بیاین خفشون کنین!
    من عبارت "اصطلاحات تخصصی" رو به کنایه نگفتم جدی گفتم یه سری که من واقعا هم بهشون افتخار می کنم تخصصی بررسی می کنن.
    من نقد رو محدود نکردم دوباره پستمو بخون... تازه التماس کردم نقد کنن ... گفتم به آرا کار نداشته باشین و زیر سوال ببرینش...

12. 4 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام رئوف جان، با حرف های شما کاملا موافقم هیچکس هیچ ادعایی در مورد تخصصی بودن انجمن و مسابقه و... نداره
    هیچکدوم از برگزار کنندگان، شرکت کنندگان، و رای دهندگان نگفتن این یک مسابقه ی تخصصی عکس هست و هرکس که
    دوست داشت، آزادانه در مسابقه شرکت کرد و رای داد... دوستانی که اطلاعاتی در مورد عکاسی دارن در کمال احترام و با
    هدف ارتقاء سطح عکاسی دوستان، نکات فنی و اشکالات دوستان رو یادآوری کردن، قطعا اگر سـر سوزنی توهین چاشنی
    این نقد باشه، من اولین کسی هستم که با اون کاربر برخورد خواهم کرد.همون طور که گفتم نظر مخاطبین عام (که منم جز
    شون هستم) در جای خودش بسـیار محترم هست و کسی حق کوچکتـرین توهینی به این اظهار نظر رو نداره. نظر دوستان
    هست که عکس برتر رو انتخاب میکنه، در کنار این برای اینکه سطح دانش فنی همـه ما (چه به عنوان عکاس و چه به عنوان
    بیینده) افزایش پیدا کنه، عکسی که از نظر فنی بهترین هست توسط تیـم داوری انتخاب میشه به نظرم این هیـچ چیز بدی
    نیست... از شما میخوام به عنوان احترام به 41 نفری که به عکس شما رای دادن، از تصمیمی که گرفتید صرف نظر کنید.

با تشکر مهران...

14. 4 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    BWV 244

پيش فرض

سلام رئوف جان، با حرف های شما کاملا موافقم هیچکس هیچ ادعایی در مورد تخصصی بودن انجمن و مسابقه و... نداره
    هیچکدوم از برگزار کنندگان، شرکت کنندگان، و رای دهندگان نگفتن این یک مسابقه ی تخصصی عکس هست و هرکس که
    دوست داشت، آزادانه در مسابقه شرکت کرد و رای داد... دوستانی که اطلاعاتی در مورد عکاسی دارن در کمال احترام و با
    هدف ارتقاء سطح عکاسی دوستان، نکات فنی و اشکالات دوستان رو یادآوری کردن، قطعا اگر سـر سوزنی توهین چاشنی
    این نقد باشه، من اولین کسی هستم که با اون کاربر برخورد خواهم کرد.همون طور که گفتم نظر مخاطبین عام (که منم جز
    شون هستم) در جای خودش بسـیار محترم هست و کسی حق کوچکتـرین توهینی به این اظهار نظر رو نداره. نظر دوستان
    هست که عکس برتر رو انتخاب میکنه، در کنار این برای اینکه سطح دانش فنی همـه ما (چه به عنوان عکاس و چه به عنوان
    بیینده) افزایش پیدا کنه، عکسی که از نظر فنی بهترین هست توسط تیـم داوری انتخاب میشه به نظرم این هیـچ چیز بدی
    نیست... از شما میخوام به عنوان احترام به 41 نفری که عکس شما رو پسنیدن، از تصمیمی که گرفتید صرف نظر کنید.

با تشکر مهران...
    درست ولی از طرف دیگه شما این موضوع رو هم مشخص نکرده اید که از اون طرف اصلا کسانی که اینجا خود عکس رو نقد میکنند ولو صرییح (و نه توهین آمیز)، اصلا از حاشیه امنیت برخوردارند که مثل ایشون یکی برنگرده به "شخص" کاربر صرفا بخاطر اینکه عکسی رو نقد کرده.
    موضوع رو یکطرفه نگاه کرده اید.

ایشون پریده به خود کاربر یا کاربران (نه عکس)، شما از اون طرف اشاره ای نمیکنید که در این مورد هم آیا قوانینی هم وجود داره یا نه. اینکه آیا حاشیه امنیتی هم برای شخصیت کاربران نقد کننده وجود داره یا نه.
    من کاری به اونی که طرف اومده گفته طرف اتفاقی دستش روی دکمه دوربین رفته و اینا ندارم.
    نقدهایی از جنس چیزهایی که مثلا خودم نوشته ام رو میگم. من توی بحث و تحلیل (چه موسیقی چه هر چیز هنری دیگه) به عنوان یک مخاطب کاملا جدی و صریح هستم و وقت و انرژی هم گذاشتم برای نوشتن. اگه قراره قانون کلی وجود نداشته باشه و مثل ایشون یهو بپرند به آدم بگید ما بدونیم همین الان.
    اینجا شما از یک سمت قضیه حمایت کرده اید بدون در نظر گرفتن اینکه این وسط گروه دیگه ای هم وجود داره (کسانی که نقد میکنند) و تکلیف اونها در مقابل این جور پریدن ها.

من خودمم گفتم نقد خوب سازندس ! نه اینکه یکی بیاد بگه من موندم چرا بهش رای دادن.. این حسودی نیس؟؟؟؟ رای دادن دیگه! میخوای بیاین خفشون کنین!
    این همه من در مورد اون عکس نکات عکاسی نوشتم شما اصلا نگاه کردی؟
    چرا حرف منو عوض میکنید اونجا نوشتم ممنون میشم نکات مثبت عکاسی این عکس رو اینجا بنویسید.
    ضمنا خود نظرسنجی ها هم قابل نقد هست از نظر فاکتورهای عکاسی، چیزی که هم در صفحات قبل این تاپیک و هم در نظر سنجی های گذشته توسط کاربران مختلف انجام شده و هیچ مشکل و منعی هم نداره (تا وقتی که عنوان نظر سنجی "بهترین" هست که بحث عکاسی مطرح میشه و نه عنوان محبوب ترین که بیشتر بحث سلیقه پیش میاد). کی گفته نمیشه نظر سنجی رو نقد عکاسی کرد؟ این فرق داره با توهین به کاربران رای دهنده و رای ها! کسی نگفت کسایی که رای دادن آدمهای فلان و بهمان هستند و هیچ توهینی صورت نگرفته. بدیهیه نقد عکاسی نظر سنجی ها هیچ مشکلی نداشته و منعی نداره از نظر مدیران اینجا. چون بقول مهران اگر توهینی به رای دهنده ها صورت گرفته بود مدیران اینجا برخورد میکردند چه در گذشته و چه در حال.
    Last edited by pandemonium; 09-08-2012 at 05:17.

16. 2 کاربر از pandemonium بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super VIP Mehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    -• برنابلا

پيش فرض

سلام محمد جان

من هم از دوستانی که نقد میکنن تشکر کردم و گفتم:
    "دوستانی که اطلاعاتی در مورد عکاسی دارن در کمال احترام و با هدف ارتقاء سطح عکاسی دوستان، نکات فنی
    و اشکالات دوسـتان رو یادآوری کردن + عکسی که از نظر فنی بهترین هست توسـط تیـم داوری انتخاب میشه به
    نظرم این هیـچ چیز بدی نیست"

و هم اضافه کردم:
    "قطعا اگر سـر سوزنی توهین چاشنی این نقد باشه، من اولین کسی هستم که با اون کاربر برخورد خواهم کرد."

از طرفی باید نقد بشیم که متوجه اشکالاتمون بشیم و عکس به عکس و روز به روز پیشـرفت کنیم و در جا نزنیم،
    از طرف دیگه این نقد نباید فضای دوستانه ی انجمن رو خدشه دار کنه.

بحثی که پیش اومد به این معنا نیـست که کسی توهین کرده یا مخالف نقـد هست، به نظرم تذکر این دو نکته بود
    که هر دو رو باید باهم در انجمن داشته باشیم. :)

لطفا دیگه پستی در این مورد داده نشه، مطلبی هست از طریق پیغام خصوصی در خدمتم.

با تشکر مهران...

18. 5 کاربر از Mehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی ، دوربین های دیجیتال و فیلم برداری a.g g.a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بــــوتیــــا

پيش فرض

چند روز انجمن در کما بود دسترسی نداشتم، یه چند تا از عکس ها رو دربارشون نظر بنویسم:عکس شماره 1:عکس خوبی هست. فرم های انتزاعی با نور محیط مناسب.ولی اشکالاتی در عکس میبینم:1- عکس کج هست. تقارن درستی نداره. و این زود به چشم میاد بخصوص برای چشم حساس. عکس 1.5 درجه نسبت به خط افق کج هست که این برای عکس انتزاعی زیاد هست 2- برخی لبه های فرم ها در پایین عکس وضوح کافی نداره و شارپ نیست. عکس کاملا در فوکس نیست و وضوح کامل نداره..... در کل سوژه خوب بوده ولی اجرا کیفیت بالایی نداره.
    سلام دوست عزیز

متشکرم که برای نقد عکس ها وقت میذارید ولی خواهشا قبل از نقد کمی بیشتر عکس رو بررسی کنید!

نمی گم که عکس شماره یک بی عیب و نقصه ولی حداقل این عیب هایی که شما گقتین و نداره این عکس تا حالا چند جا آپلود شده(که توی سایت عکاسی چند روز به عنوان پر امتیاز ترین عکس منتخب توی اون دوره بزرگترین عکس صفحه اول سایت بوده) وقعا ایراد هایی که شما میگید اولین باره که به این عکس نسبت داده میشه

1-کادر این عکس کج نیست(اگه با قسمت کراپ فتوشاپ یا هر نرم افزار دیگه ای که خطوط عمودی و افقی داره نگاه کنید متوجه میشید)و برای تراز کردنش هم دقت زیادی شده,تقارن خود بنا مقداری مشکل داره(طرف راست و چپش درست قرینه نیست)و خط عمودی مرکز عکس کاملا عمودی قرار گرفته.

2-شما انتظار چه عمق میدانی از لنز یک دوربین کامپکت دارید? اونم در شرایط نوری که برای همین F3.5 هم مجبور به استفاده از سرعت شاتر 0.1 ثانیه بودم و اگر می خواستم از دیاف بسته تر استفاده کنم میبایست روی F8 تنظیم میکردم که اونوقت شاید سرعت شاتر حدود یک ثانیه میشد که امکان عکاسی بدون سه پایه نبود,سه پایه هم همراهم نبود اگر هم بود به خاطر شلوغی و ارتفاع سوژه امکان استفاده ازش نبود. با این حال اگه شما پیشنهادی برای بهبود این مشکل دارید بگید ممنون میشم(البته غیر از خرید یک دوربین حرفه ای با امکان استفاده از دیافراگم بسته تر و حساسیت بالاتر!(شوخی))

هرچند به نظر من قرار نیست همه بخش های عکس توی محدوده فوکوس باشن,اکثر عکس ها یک بخش داخل محدوده فوکوس و یک بخش خارج از اون دارن,این عکس هم فوکوس کامل روی بخش اصلی(قسمت بالا و روشنتر عکس)داره(با اون حرفتون هم که گفتین فوکوس کامل نداره موافق نیستم)و بافت اون قسمت کاملا مشخصه,یک بخش عکس هم تار تره و فقط فرمش مشخصه تاریک تر هم هست.

شاید اگه امکان استفاده از سه پایه هم بود همین شکل رو ترجیح میدادم(نظر بقیه دوستان چیه?)

ببخشید که خیلی صریح گفتم به نظر من باید برای نقد و دفاع با صراحت نظرات گفته بشه و اصلا قصد بی احترامی نداشتم

از مدیران محترم هم عذر می خوام که مشخص شد این عکس مال منه
    کاش امکان دفاع عکاس از عکسش بدون مشخص شدن نام کاربری بود...
    Last edited by a.g g.a; 10-08-2012 at 00:38.

20. 2 کاربر از a.g g.a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •