تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567
نمايش نتايج 61 به 69 از 69

نام تاپيک: چرا ویندوز خودرا عوض میکنید؟

آخر فروم باز Ehsani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    Alone In The Rain

پيش فرض

يك از دلايل مهم اين هستش كه ويندوز هاي ما آپ نميشه
    منم کاملا موافقم...من خودم dialup دارم ..و تقریبا امکان update کردن online برام صفر هست..به همین دلیل هر چند مدت یکبار مجبورم که بدلیل پایین اومدن سرعت سیستم ، ویندوز رو عوض کنم و بعد از نصب مجددا سرعت سیستم بر میگرده سر جاش البته تا یک زمان محدود !!...

راستی من یک مورد دیگه رو هم امتحان کردم...با اینکه یکسری از برنامه ها با ویندوز media center مشکل دارن ولی از ماندگاری و کارکرد خوب (دیرتر سنگین شدن ) خیلی خیلی از sp2 بهتره..که اینم احتمالا باز بر میگرده به update تر بودنش نسبت به sp2 ..چون media center من 2002 و sp2 من 2001
    Last edited by Ehsani; 06-05-2007 at 16:08.

پروفشنال Inkareeeeeeeeee's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    دانمارك

پيش فرض

راستش رو بخوای من که حال و حوصله ندارم که بشینم شوصمد ساعت ایراد ویندوزمو پیدا کنم و 100% هم رو ویندوز مسلط نیستم ، واسه همینم وقتی حسابی ویندوزم مثل الان قاط میزنه و با هیچ برنامه و ایمیج و آنتی ویروس و رجیستری تولزی هم درست نمیشه میرم سروقت یه فرمت و از اول برنامه هامو نصب میکنم ، جالبیش هم اینه که من همون ویندوز و همون برنامه هامو دوباره اینستال میکنم که هر دفعه یک سری از برنامه هام اینستال نمیشه یا درست کار نمیکنه و سری بعدش کار میکنه و از اینجور مسخره بازیهایی که فقط تو ویندوز پیدا میشه .

داره خودمونی میشه Lucky Luck's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

معمولا بخاطر مشغله های شخصی زیاد فرصت باقی نمی مونه که بخوام نظر بدم
    ولی چون نوشته بودید دوستان آماتور هم نظر بنویسن گفتم منم نظرم رو بنویسم
    این چیز هایی که مینویسم نظر شخصی من هست و لزوما هم صحیح نیست!

تاپیک رو از ابتدا خوندم به نظرم رسید چند مورد رو اول از همه بهشون اشاره کنم
    اول - زود به زود ویندوز عوض کردن نشانه ی آماتور بودن نیست ، دیر به دیر ویندوز عوض کردن هم نشانه حرفه ای بودن نیست
    دوم - اینکه ادعا بکنیم ویندوز پایداری کمتری داره نسبت به لینوکس و ... فقط یه ادعا هست ، هیچ کدوم از دوستان دلیل قانع کننده و تخصصی ارائه نمیکنند!

اینکه ویندوز چقدر عمر میکنه و چقدر میشه ازش کار کشید یه چیز نسبی هست ، دو بعد سخت افزاری و نرم افزار داره ، پس نمیشه یک نسخه برای همه پیچید
    خودم به شخصه زیاد ویندوز عوض نمیکنم
    ولی این بحث فوق العاده گسترده ای هست ، نمیدونم از کجاش شروع کنم .............

خوب بهتره به این بخش بپردازیم که چرا یوزر ها زیاد ویندوز عوض میکنن
    چند قسمت میتونه داشته باشه که سعی میکنم اونهایی که به ذهنم میرسه رو بنویسم
    اول میخوام یک سوال طرح کنم..........چرا باید از بهترین و گسترده ترین و عظیم ترین نرم افزار برای یک کار معمولی و ساده استفاده کنیم؟
    مثلا اکثرا برای یک کار ساده مثل دیدن فایل های PDF به سراغ نرم افزاری مثل Adobe Acrobat Reader میرن و بعضی های بخاطر بالا بردن کلاس سیستم به سراغ نسخه ی Professional میرن که مثلا همین Adobe Acrobat Professional نسخه ی 8 حدود 300 مگابایت هست......در حالی که شاید اصلا از قابلیت PDF سازیش استفاده نمیکنن و فقط میخوان فایل های PDF رو مطالعه کنند.
    چرا در این زمینه سراغ نرم افزاری مثل Foxit نمیریم که کمتر از 10 مگابایت هست و به راحتی شما میتونید فایل های PDF رو مطاله کنیم
    خیلی ها هستند که قصد دارن کارهای بسیار ساده روی تصاویر انجام بدن ، مثل تغییر سایز ، تغییر پسوند و غیره
    چرا سراغ Adobe Photoshop بریم برای این کارهای ساده؟ چرا از نرم افزار خیلی ساده و کم حجمی مثل PhotoFilter Studio استفاده نمیکنم؟ که حجمش کمتر از 5 مگابایت هست ......
    یا حتی ما در نصب همین نرم افزار های عظیم هم زیاده روی میکنیم ، مثلا وقتی شخصی که فقط قصد کار کردن Word رو داره، چرا موقع نصب مجموعه نرم افزار های آفیس تمام نرم افزارهای این مجموعه رو نصب میکنم؟ Excel ، Access ، PowerPoint و...
    یا در هنگام نصب Nero وقتی قصد داریم کارهای معمولی رو انجام بدیم چه دلیلی داره تمام قابلیت های این برنامه رو نصب کنیم در حالی که در تمام مدتی که این برنامه در سیستم نصب هست فقط از 10% قابلیت هاش استفاده میکنم!
    یا مثلا چه نیازی هست 10 مدل Player روی سیستم نصب کنیم در حالی که یک پلیر با یک سری کدک های معروف کارمون رو راه میندازه

موارد بسیار زیادی در بعد نرم افزاری وجود داره که رابطه ی مستقیم با عمر و کارایی ویندوز میتونه داشته باشه

نمیتونم وارد بعد سخت افزاری نشم ........ شخصا اعتقاد دارم ویندوز باید روی درایوی نصب بشه که حداقل 10 تا 20 گیگ فضای خالی در اون درایو موجود باشه و به هیچ وجه موقع نصب نرم افزار ها نباید اونها رو در همون درایوی که ویندوز نصب هست ، نصب کنیم

وقتی شما برنامه یا فایلی رو اجرا میکنید اون باید از روی هارد خونده بشه و کندی اجرا شدن برنامه ربط زیادی به ویندوز پیدا نمیکنه!

پارامتر زمانی برای دستیابی به بلاک های ذخیره شده از اون فایل یا برنامه در روی هارد خیلی مهمه (زمان جستجو ، زمان دوران ، زمان انتقال)
    یک مثال ساده و البته قدیمی میزنم اگه شیار های موجود روی رویه های مختلف یک هارد رو شبیه یک سیلندر یا استوانه در نظر بگیرید ، بهترین حالت این هست که بلاک های یک فایل روی شیار های هم شماره از روی های مختلف قرار بگیره که برای خوندن بلاک ها هد هارد حرکت کمتری داشته باشه و دوران برای رسیدن به بلاک مورد نظر به حداقل برسه
    زمانی که ما بارها و بارها از فایل ها و نرم افزاری های مختلفی استفاده میکنیم همجواری فیزیکی بلاک ها بهم میخوره و بعد از مدتی سرعت دستیابی به داده ها نسبت به روز های اول کاهش پیدا میکنه
    این قضیه هیچ ارتباط نزدیکی با ویندوز نداره که بخاطرش خیلی ها ویندوز رو عوض میکنن و بعد از نصب ویندوز جدید به این نتیجه میرسن که بله سرعت بالا اومدن ویندوز و اجرا شدن برنامه ها خیلی بیشتر شده که دقیقا این یک اشتباه هست
    مورد بعدی که الان به ذهنم رسید آپدیت های ویندوز هست
    اگه سرعت بالایی هم دارید به هیچ وجه آپدیت خودکار ویندوز رو امتحان نکنید و آپدیت ها رو وقتی منتشر میشن بسته به نیازتون دانلود کنید ...........خیلی ها هستند که فقط بخاطر اینکه آپدیت جدید اومده اون دانلود میکنن و اصلا نمیخوان بدونن اون آپدیت برای چی منتشر شده ، فقط دوست دارند وقتی winver رو در Run اجرا میکنن ببینن که شماره های بیلد تغییر کرده و ویندوزشون جدید شده
    در حالی که مثلا وقتی من سیستمم در شبکه قرار نداره و از امکانات Lan و شبکه های داخلی استفاده نمیکنم چه دلیلی داره آپدیت جدیدی که برای این بخش داده شده رو دانلود و نصب کنم؟

این بود انشای من
    امضا لوک

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

دوست عزیز گویا یامن موضوع رو درست عنوان نکردم ویا چیز دیگه ای هست.........
    ایمیج گرفتن رو که خودمم میدونم
    منظورمن پی بردن به این سوال بودکه چراچاره ی هرمشکلی رو توی عوض کردن ویندوز میبینیم؟
    آیا واقعا ریشه ی تمام مشکلات یک کامپیوتر توی ویندوزه؟یا چیزهای دیگه؟
    که متاسفانه جزچندنفرکه داشتن درست بحث رو پیش میبردن بقیه ...جواب از....برداشت خودشون دادند
    ایمیج گرفتن وغیره جواب سوال من نبود
    من منظور شما رو متوجه شدم!

ولی میگم , فکر نمی کنید مسائل مهمتری نسبت به سوال شما باشه که ارزش پیگیری داشته باشه؟

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

معمولا بخاطر مشغله های شخصی زیاد فرصت باقی نمی مونه که بخوام نظر بدم
    ولی چون نوشته بودید دوستان آماتور هم نظر بنویسن گفتم منم نظرم رو بنویسم
    این چیز هایی که مینویسم نظر شخصی من هست و لزوما هم صحیح نیست!

تاپیک رو از ابتدا خوندم به نظرم رسید چند مورد رو اول از همه بهشون اشاره کنم
    اول - زود به زود ویندوز عوض کردن نشانه ی آماتور بودن نیست ، دیر به دیر ویندوز عوض کردن هم نشانه حرفه ای بودن نیست
    دوم - اینکه ادعا بکنیم ویندوز پایداری کمتری داره نسبت به لینوکس و ... فقط یه ادعا هست ، هیچ کدوم از دوستان دلیل قانع کننده و تخصصی ارائه نمیکنند!

اینکه ویندوز چقدر عمر میکنه و چقدر میشه ازش کار کشید یه چیز نسبی هست ، دو بعد سخت افزاری و نرم افزار داره ، پس نمیشه یک نسخه برای همه پیچید
    خودم به شخصه زیاد ویندوز عوض نمیکنم
    ولی این بحث فوق العاده گسترده ای هست ، نمیدونم از کجاش شروع کنم .............

خوب بهتره به این بخش بپردازیم که چرا یوزر ها زیاد ویندوز عوض میکنن
    چند قسمت میتونه داشته باشه که سعی میکنم اونهایی که به ذهنم میرسه رو بنویسم
    اول میخوام یک سوال طرح کنم..........چرا باید از بهترین و گسترده ترین و عظیم ترین نرم افزار برای یک کار معمولی و ساده استفاده کنیم؟
    مثلا اکثرا برای یک کار ساده مثل دیدن فایل های PDF به سراغ نرم افزاری مثل Adobe Acrobat Reader میرن و بعضی های بخاطر بالا بردن کلاس سیستم به سراغ نسخه ی Professional میرن که مثلا همین Adobe Acrobat Professional نسخه ی 8 حدود 300 مگابایت هست......در حالی که شاید اصلا از قابلیت PDF سازیش استفاده نمیکنن و فقط میخوان فایل های PDF رو مطالعه کنند.
    چرا در این زمینه سراغ نرم افزاری مثل Foxit نمیریم که کمتر از 10 مگابایت هست و به راحتی شما میتونید فایل های PDF رو مطاله کنیم
    خیلی ها هستند که قصد دارن کارهای بسیار ساده روی تصاویر انجام بدن ، مثل تغییر سایز ، تغییر پسوند و غیره
    چرا سراغ Adobe Photoshop بریم برای این کارهای ساده؟ چرا از نرم افزار خیلی ساده و کم حجمی مثل PhotoFilter Studio استفاده نمیکنم؟ که حجمش کمتر از 5 مگابایت هست ......
    یا حتی ما در نصب همین نرم افزار های عظیم هم زیاده روی میکنیم ، مثلا وقتی شخصی که فقط قصد کار کردن Word رو داره، چرا موقع نصب مجموعه نرم افزار های آفیس تمام نرم افزارهای این مجموعه رو نصب میکنم؟ Excel ، Access ، PowerPoint و...
    یا در هنگام نصب Nero وقتی قصد داریم کارهای معمولی رو انجام بدیم چه دلیلی داره تمام قابلیت های این برنامه رو نصب کنیم در حالی که در تمام مدتی که این برنامه در سیستم نصب هست فقط از 10% قابلیت هاش استفاده میکنم!
    یا مثلا چه نیازی هست 10 مدل Player روی سیستم نصب کنیم در حالی که یک پلیر با یک سری کدک های معروف کارمون رو راه میندازه

موارد بسیار زیادی در بعد نرم افزاری وجود داره که رابطه ی مستقیم با عمر و کارایی ویندوز میتونه داشته باشه

نمیتونم وارد بعد سخت افزاری نشم ........ شخصا اعتقاد دارم ویندوز باید روی درایوی نصب بشه که حداقل 10 تا 20 گیگ فضای خالی در اون درایو موجود باشه و به هیچ وجه موقع نصب نرم افزار ها نباید اونها رو در همون درایوی که ویندوز نصب هست ، نصب کنیم

وقتی شما برنامه یا فایلی رو اجرا میکنید اون باید از روی هارد خونده بشه و کندی اجرا شدن برنامه ربط زیادی به ویندوز پیدا نمیکنه!

پارامتر زمانی برای دستیابی به بلاک های ذخیره شده از اون فایل یا برنامه در روی هارد خیلی مهمه (زمان جستجو ، زمان دوران ، زمان انتقال)
    یک مثال ساده و البته قدیمی میزنم اگه شیار های موجود روی رویه های مختلف یک هارد رو شبیه یک سیلندر یا استوانه در نظر بگیرید ، بهترین حالت این هست که بلاک های یک فایل روی شیار های هم شماره از روی های مختلف قرار بگیره که برای خوندن بلاک ها هد هارد حرکت کمتری داشته باشه و دوران برای رسیدن به بلاک مورد نظر به حداقل برسه
    زمانی که ما بارها و بارها از فایل ها و نرم افزاری های مختلفی استفاده میکنیم همجواری فیزیکی بلاک ها بهم میخوره و بعد از مدتی سرعت دستیابی به داده ها نسبت به روز های اول کاهش پیدا میکنه
    این قضیه هیچ ارتباط نزدیکی با ویندوز نداره که بخاطرش خیلی ها ویندوز رو عوض میکنن و بعد از نصب ویندوز جدید به این نتیجه میرسن که بله سرعت بالا اومدن ویندوز و اجرا شدن برنامه ها خیلی بیشتر شده که دقیقا این یک اشتباه هست
    مورد بعدی که الان به ذهنم رسید آپدیت های ویندوز هست
    اگه سرعت بالایی هم دارید به هیچ وجه آپدیت خودکار ویندوز رو امتحان نکنید و آپدیت ها رو وقتی منتشر میشن بسته به نیازتون دانلود کنید ...........خیلی ها هستند که فقط بخاطر اینکه آپدیت جدید اومده اون دانلود میکنن و اصلا نمیخوان بدونن اون آپدیت برای چی منتشر شده ، فقط دوست دارند وقتی winver رو در Run اجرا میکنن ببینن که شماره های بیلد تغییر کرده و ویندوزشون جدید شده
    در حالی که مثلا وقتی من سیستمم در شبکه قرار نداره و از امکانات Lan و شبکه های داخلی استفاده نمیکنم چه دلیلی داره آپدیت جدیدی که برای این بخش داده شده رو دانلود و نصب کنم؟

این بود انشای من
    امضا لوک
    من منظور شما رو متوجه شدم!

ولی میگم , فکر نمی کنید مسائل مهمتری نسبت به سوال شما باشه که ارزش پیگیری داشته باشه؟
    مرسی Lucky Luck
    عزیز جواب خیلی جالب ونسبتا کاملی بود
    خیلی از ابهام هارو ...حداقل برای من یکی برطرف کرد ممنونم
    واماnw_nk
    عزیز
    من چون پست های شمارو چندان مرتبط با موضوع سوالم ندیدم اون پست رو دادم ......منظورم این بود که بحث بر سر چیز دیگه ای بود .....برای همین هم گمون کنم میتونیم باهمکاری همدیگه یه تاپیک هم در اون موارد مورداشاره شماداشته باشیم (که بدک هم نیست منم میام و شرکت میکنم فقط لطفا pmبدید)
    حتما اون بحث هم جالب میشه
    ممنونم
    ویرایش: به عنوان مثال یکی از اصلی ترین سیستم های من 3ساله که ویندوز ملنیوم روش نصبه وتا الان (بزنم به تخته)هیچ عیبی پیدا نکرده.......هرچند هم که هرروز و میشه گفت تقریبا تمام 8ساعت کاری رو درگیر هست ومرتبا فایل روش جابجا میشه اما با همه ی این اوصاف هنوزهم به همون پایداری روز اول هست و نه فرمت شده ونه ری پیر!!!
    Last edited by saviss; 06-05-2007 at 22:05.

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

ویرایش: به عنوان مثال یکی از اصلی ترین سیستم های من 3ساله که ویندوز ملنیوم روش نصبه وتا الان (بزنم به تخته)هیچ عیبی پیدا نکرده.......هرچند هم که هرروز و میشه گفت تقریبا تمام 8ساعت کاری رو درگیر هست ومرتبا فایل روش جابجا میشه اما با همه ی این اوصاف هنوزهم به همون پایداری روز اول هست و نه فرمت شده ونه ری پیر!!!
    فایل انتقال دادن که تاثیری رو کارکرد ویندوز نداره!

رو ویندوز فوق که میگید 3 ساله است , برنامه های متنوع هم نصب میکنید؟ فکر نکنم!

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

فایل انتقال دادن که تاثیری رو کارکرد ویندوز نداره!

رو ویندوز فوق که میگید 3 ساله است , برنامه های متنوع هم نصب میکنید؟ فکر نکنم!
    دقیقا
    nw_nk
    زدی توی هدف ...........درسته حرف شما

اون یکی سیستم من نه اجازه ی نصب نرم افزارجدید داره ونه حتی اجرای یک CDو یابازکردن فلاپی.....(هرچند هم که توی شبکه هست)
    گمونم کم کم داریم به نتیجه می رسیم
    Last edited by saviss; 06-05-2007 at 22:40.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

آیا لازم است همواره سیستم عامل خود را به جدیدترین سیستمی که به بازار عرضه می شود ارتقاء دهیم؟ به عبارتی تصمیم گیری درباره تغییر سیستم عامل به چه عواملی بستگی دارد؟ مثلا آیا از نظر فنی لازم است همین امروز سیستم عامل ویندوز XP یا ویستای خود را به ویندوز 7 تبدیل کنیم؟

داره خودمونی میشه sara_8021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من حس میکنم ویندوزم بعد از یه مدت خسته میشه انگار ! واسه همین عوض میکنم

صفحه 7 از 7 اولاول ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •