تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 9 اولاول ... 3456789 آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 89

نام تاپيک: مقایسه ی ماشین گاز سوز با بنزین سوز

پروفشنال REGISTERED-USER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

ولی موتوری که پایه دوگانه سوز باشه مشکلی نداره

من توی این دو ماهه که سمند EF7 داشتم با سوخت CNG و دوگانه سوز بودنش ابدا مشکلی نداشتم! خیلی هم از ماشین راضی ام ... شتابش هم روی گاز کمتر از بنزین نیست.

ولی پراید دوگانه رو دیدم جدا افتضاحه ... آخه موتوری که برای بنزینه بدرد گاز نمیخوره که !

آخر فروم باز pooria.rio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    آکانت جدید :Pooria-ir

پيش فرض

ولی موتوری که پایه دوگانه سوز باشه مشکلی نداره

من توی این دو ماهه که سمند EF7 داشتم با سوخت CNG و دوگانه سوز بودنش ابدا مشکلی نداشتم! خیلی هم از ماشین راضی ام ... شتابش هم روی گاز کمتر از بنزین نیست.

ولی پراید دوگانه رو دیدم جدا افتضاحه ... آخه موتوری که برای بنزینه بدرد گاز نمیخوره که !
    یعنی شما میخواین بگین رو گاز شتابش تفاوتی با بنزین نداره ؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

خیلی ها تست کردن و میگن تفاوت محسوسی بین حالت گاز و بنزینش نیست .... من هم تست کردم همین نتیجه رو گرفتم ... ابدا احساسی بهت دست نمیده که روی حالت گازه یا بنزین !

توی خود کاتالوگ ماشین و توضیحات سازنده هم نوشته :

وتور ملي با كد EF7 داراي حجم موتور 1/7 ليتري و تنفس طبيعي، با ‌100 سي‌سي حجم موتور كمتر نسبت به موتور حال حاضر سمند كه طراحي گروه psa فرانسه است، در حالت كار با بنزين ‌20 درصد و در حالت استفاده از گاز حتي از موتور كنوني سمند بنزين‌سوز توان بيشتري دارد.
    دستيابي به منحني گشتاور مطلوب‌تر با حداكثر گشتاور شش درصد بيشتر از موتور كنوني سمند در حالت بنزين‌سوز، از جمله مشخصات اين موتور است. همچنين حداكثر افت توان در حالت گاز سوز بودن نسبت به بنزين شش درصد است كه از نظر راننده محسوس نيست، در حالي كه اين ميزان براي موتورهاي موجود ‌11 تا ‌15 درصد گزارش شده است. این خودرو با سوخت بنزین به سرعت نهائی 189 کیلومتر و با گاز به 181 کیلومتر می رسد و همچنين توانايي گذراندن استاندارد يو رو ‌5 را دارد و مي‌تواند به سطح بسيار مطلوب از لحاظ صدا و ارتعاش نسبت به موتورهاي موجود دست پيدا كند.
    مدير عامل مركز تحقيقات موتور ايران خودرو در اين باره گفت: خانواده موتور EF7 شامل سه محصول اصلي است كه به شرح زير به خودروهاي مختلف تخصيص خواهد يافت:
    ‌1- موتور ‌1/7 ليتري تنفس طبيعي ‌7/1 L.NA بر روي خودروي سمند
    ‌2- موتور ‌1/7 ليتري پرخوران ‌7/1 L.TC بر روي خودروي سمند و خودروي P2
    ‌3- موتور ‌1/7 ليتري براي خودروهاي كلاس B و C آينده در ايران خودرو
    باور کنید این موتورش عجوبه ای برای خودش ... کسایی که باهاش روندن میدونند

ایل پمپ مستقیم ( پمپ روغن ) : در موتور EF7 پمپ روغن نیروی خود را به طور مستقیم از میل لنگ می گیرد که مزایائی از قبیل دسترسی آسان در تعمیرات و افت احتمال نشتی از کاسه ی نمد جلوی میل لنگ می باشد . این موتور با سوخت بنزین ، خروجی 113 اسب بخار در 6000 دور و تورک 155 نیتون متر در 4500 دور و با سوخت گاز ،103 اسب بخار در 6000 دور و تورک 136 نیوتن متر در 4500 دور را تولید می کند . نسبت تراکم در این موتور 4 سیلندر یازده به یک است . این موتور از نظر سطح آلایندگی موفق به کسب استاندارد EURO IV در اروپا شده . مصرف سوخت به صورت ترکیبی با بنزین 7.8 لیتر در هر100 کیلو متر و 7.8 کیلو گرم با گاز در هر100 کیلو متر می باشد .
    کلا شما موتور EF7 سمند رو از سایر موتورهای دوگانه سوز جدا کنید چون این دوگانه سوز پایه گاز سوز هست .... اونم CNG !
    Last edited by REGISTERED-USER; 03-08-2010 at 23:19.

4. این کاربر از REGISTERED-USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

MCI

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

طرف میاد کل سیستم را زیر سوال میبره چون نتونسته سبقت بگیره!! خب معلومه که شتاب ماشین هنگام استفاده از بنزین بیشتره. یا صف گاز طولانی بوده یا ...
    دوست عزیز خونسرد باشین
    حالا کی خواست کل سیستمو زیر سوال ببره. اینکه نمیشه با گاز در جاده سبقت گرفت یا شتاب ماشین با گاز قابل قبول نیست یا اینکه صف گاز طولانی هستش اینا همه واقعیته و کاری جزء پذیرفتن واقعیت نداریم.
    در کل به نظرم به صرفه است. حتی با در نظر گرفتن همه عیوبی که داره
    با این حرفتون موافقم. چون با این وضع بنزین و... چاره ای به جزء گاز نداریم حتی اگه بعد از چند سال موتور ماشین دچار اسیب بشه.

6. 2 کاربر از MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Maziar_69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیز خونسرد باشین
    حالا کی خواست کل سیستمو زیر سوال ببره. اینکه نمیشه با گاز در جاده سبقت گرفت یا شتاب ماشین با گاز قابل قبول نیست یا اینکه صف گاز طولانی هستش اینا همه واقعیته و کاری جزء پذیرفتن واقعیت نداریم.

با این حرفتون موافقم. چون با این وضع بنزین و... چاره ای به جزء گاز نداریم حتی اگه بعد از چند سال موتور ماشین دچار اسیب بشه.
    البته من شنیدم که اگه موتور ماشین دچار آسیب بشه و بخواین خرجش کنین همون قدری باید پول بدید که تفاوت بین گاز و بنزین آزاد هست شایدم بیشتر!
    ولی تفاوتش اینه که دیگه موتور ماشین شما مثل روز اولش نمیشه.

8. این کاربر از Maziar_69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

کلا شما موتور EF7 سمند رو از سایر موتورهای دوگانه سوز جدا کنید چون این دوگانه سوز پایه گاز سوز هست .... اونم CNG !
    اولین موتور با پایه گازی مخصوص 206 بود که کلا فرستادن فرانسه تا گاز سوز بشه. دو سال پیش داداش من گرفت و سیستمش خیلی جالب و حساب شده بود. یه بار هم که مشکل پیش اومد قطعاتشو بردن یه نمایندگی در تهران تا بتونه درستش کنه. جالب اینکه داداش من میگه بفهمی نفهمی روی گاز که میره بهتر شتاب میگیره!!
    دوست عزیز خونسرد باشین

خونسردیم
    خب مسئله همینه که مثلا یکی میاد تو این تاپیک و میخواد ببینه کلا به صرفه هست براش که گاز سوز کنه ماشینشو و یهو با پست شما مواجه میشه و منصرف. شاید همه این عیبها (که صد در صد درست هستن ) برای او قابل اغماض باشن تا اینکه به خاطر هزینه بنزین نتونه ماشینشو تکون بده.
    ولی همه مشکلاتی که شما و دیگر دوستان گفتن قابل قبوله. واسه من پیش اومده که در کفی وسط کار باید بزنم رو بنزین تا سبقت را بگیرم که جون سالم به در ببرم اما خب وقتی جاده شیب داشته باشه خوب میره

البته من شنیدم که اگه موتور ماشین دچار آسیب بشه و بخواین خرجش کنین همون قدری باید پول بدید که تفاوت بین گاز و بنزین آزاد هست شایدم بیشتر!
    ولی تفاوتش اینه که دیگه موتور ماشین شما مثل روز اولش نمیشه.
    خب بزار حسابش کنیم. ماشین بنده بعد از دو سال (به جای مثلا 4 سال) موتورش دچار اشکال میشه و 200000 نومن خرج میزاره روی دست من.
    با این مبلغ میشه فقط 500 لیتر بنزین 400 تومنی زد. واسه کسی که با ماشین زیاد کار داره فکر میکنید تا چند مدت میتونه با این مقدار دووم بیاره اما:
    1- من دقیقا دو ساله ماشینم گاز سوزه. هنوز مشکل جدی ای پیش نیومده. البته اخیرا کمی کم جون شده که طبیعتا باید فیلر گیری وتنظیم موتور برم. چون 4 ساله نرفتم!
    2- کافیه یه مشکل شناخته شده و ثابت شده ای واسه ماشینهای گاز سوز پیش بیاد تا همه عالم خبر شوند و تا میری بخری بگن" نخر فلان عیبی دارن" اما در این مدت چند سال فقط حرفهای کلی درباره عیبهایی که ممکنه پیش بیاد زده شده و من تا حالا به قطع نشنیدم که بگن مثلا بعد از فلان مدتی حتما فلان مشکلی برای ماشینهای گاز سوز پیش میاد. لا اقل تا آلان. البته هنوز باید زمان بگذره.

10. 3 کاربر از sise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

خب مسئله همینه که مثلا یکی میاد تو این تاپیک و میخواد ببینه کلا به صرفه هست براش که گاز سوز کنه ماشینشو و یهو با پست شما مواجه میشه و منصرف. شاید همه این عیبها (که صد در صد درست هستن ) برای او قابل اغماض باشن تا اینکه به خاطر هزینه بنزین نتونه ماشینشو تکون بده.
    به این سادگی ها که شما میگی نیست دوست من. اگه کسی بخواد ماشینشو گازی کنه میره یه تحقیق کامل میکنه نمی یاد پست منو شما رو بخونه منصرف بشه. مثلا میره از یه مکانیک خبره میپرسه.

12. این کاربر از MCI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafabad2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض در مورد گاز

قربونتون من یک ÷راید 88 گازی کارخونه ای دارم میخواستم بدونم دوستان اگه کسی داره با این گازش چند کیلومتر راه میرن من که دارم 120 کیلومتر بیشتر نمیره

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

من از اهواز با گاز CNG پر و ماشین 6 نفر کامل راه افتادم سمت کرج .... توی خرم آباد گاز تمام شد و سوخت گیری کردم .... توی قم هم تمام شد دوباره زدم و رفتم تا خود کرج و بازم یه خونه گاز داشت ! ماشین سمند EF7

خدایی خوب میره ها .... کل سفر در اومد 3 تومن !!!

توی اتوبان ساوه هم باهاش 170 رفتم راحت رفت ! البته پلیس هم از خجالتمون در اومد

15. این کاربر از REGISTERED-USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

به این سادگی ها که شما میگی نیست دوست من. اگه کسی بخواد ماشینشو گازی کنه میره یه تحقیق کامل میکنه نمی یاد پست منو شما رو بخونه منصرف بشه. مثلا میره از یه مکانیک خبره میپرسه.
    امکان داره یکی اینکار را بکنه و امکان داره بیشتر بپرسه. بالاخره باید اطلاعات درست داد.

قربونتون من یک ÷راید 88 گازی کارخونه ای دارم میخواستم بدونم دوستان اگه کسی داره با این گازش چند کیلومتر راه میرن من که دارم 120 کیلومتر بیشتر نمیره
    اول اینکه بستگی داره جایی که گاز میزنی چقدر فشارش خوب باشه و مخزن شما پر پرمیکنه یا نه. بعضی جاها 5 کیلو پر نشده دیگه بیشتر نمیزنه.
    شما فکر کنممخزنتون 7 کیلویی است و اگه کامل پر بشه حدود 170 تایی باید بره. البته اگه کامل پر باشه که معمولا اینطور نیست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •