تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 12 اولاول ... 34567891011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

پروفشنال millad1388's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    طهران-همیشه در تهرانپارس ...

پيش فرض

فقط میتونم بگم سیاست گوگل بر پایه آمار غلط شده که باز هم برای پیدا کردن آمار درست باید بریم کجا؟موتور جستجوی گوگل
    سیاست گوگل در مورد فروش این هست که محصولی با نقصها و عیبهای فراوان به مشتری تحویل بدهند و بعد به مرور زمان تکمیل کند
    سیاست اپل این هست که یک محصول را کامل و بدون نقص و عیب بدهد هر چند کمبودهایی هم داشته باشد و بعد تکامل دهد
    گوگل یک سیستم عامل ناقص به اسم اندروید رو میدهد که حتی اوراکل هم ازش شکایت میکنه و اونقدر کاربر رو گیج میکنه که کاربر مداوم باید توی موتور جستجوی گوگل دنبال دانلود نرم افزار های اندروید و رفع اشکلات بیشمارش بگرده. بعدش هم معلوم نیست اون نرم افزار چه بلایی سر صاحبش بیاره
    اخرین آمار که من داشتم 350 میلیون کاربر ios وجود داره که اگر بخواهیم حتی با ویندوز 7 مقایسه کنیم (که مقایسه غلطی هم هست)میبینیم که ویندوز7 با 550 میلیون ویندوز7 فروخته شده چندان هم جلوتر نیست
    بشخصه اشخاص زیادی رو دیدم که از گوشی اندرویدی در حد جاوا هم استفاده نمیکنند
    اولین سیستم عامل با رابط گرافیکی رو هم اپل ساخته و مایکروسافت هم بنوعی از اپل توی سیستم عامل ویندوز استفاده کرده است
    بنظر من فقط آمارهای سیستم عامل مهم است
    درضمن چطور گوگل آمار فعال شدن گوشیها رو با افتخار 700000 عدد در روز عنوان میکنه ولی هیچی راجع به تبلت نمیگوید؟!
    زمان قبل از دهه 90 سیاسات بنز بر اساس بهترین یا هیچ بود که البته الان دیگه اون کیفیت رو نداره
    سیاست اپل الان هم مشابه بنزهای دهه80 هستش
    یا بهترین رو قرار میده و یا هیچ
    مثلا همین usb رو برای این نگذاشته چون اگر میگذاشت بر اساس سیاستهای اپل باید از تمامی فلشها (مثلا 128 گیگابایت) امیتوانست ستفاده کند و میدونیم که هیچ شرکت تبلت سازی این قابلیت رو نداره =بخاطر مصرف انرژی و...
    لطفا هر سوالی راجع به سیاستهای اپل و فلسفه محصولات اپل دارید تیتر وار بفرمایید تا من جواب دهم
    چون اگر من هم جای استیو جابز بودم دقیقا همون کارها رو انجام میدادم
    Last edited by millad1388; 23-01-2012 at 12:35.

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

به قول مهران افتادیم توی لوپ و دوباره تکرار همون حرف هاست.
    اشکالی نداره چون حتما بیکاریم و دنبال سرگرمی
    من "هر" آماری رو زیر سوال نبردم، متاسفانه رقیب ها هم از آمار فروششون چیزی ارائه نمی دن که من بخوام قبول کنم یا خیر، کل مشکل هم همینه. شما هم اگه آماری که ادعاهای پی در پی تون رو ثابت کنه داشتید باید تا حالا ارائه می کردید و اگه دارید باز هم می گم ارائه کنید.
    کدام رقیبها آمار ندادند؟ یا مشخص نیست چه تعداد ship کردند؟

نمونه تو همین پست های اخیر:
    در خبرها بود که فروش آیپد در ژانویه به کمترین حد رسیده و علتهاش هم مشخصه، در کل انتظاری جز این نمیرفت
    شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود
    کاملا مشخصه که فروش تبلتها درسه ماهه چهارم 2011 با یک شیب عجیبی بالا رفت در صورتیکه تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
    نگفتم شما از پایان دوران اپل حرف زدید ولی شما فرمودید فروش اپل کم شده (و البته بعدش که از شما پیش بینی عددی خواستم حرف خودتون رو نقض کردید و گفتید زیاد شده!). من کماکان برام جالبه بدونم این کاهش فروش آیپد رو از کجا متوجه شدید و منبعش چی هست که اینقدر از ارائه اش امتناء می کنید.
    شما که نمیتونی با نقض حرفهای من ادعاهات را اثبات کنی
    قبلا با قاطعیت نتیجه گیری و پیش بینی کردی و درصد گفتی و هنوز هم روش مانور میدی پس این شمایی که باید منابع معتبری داشته باشی
    من در مورد q4 گفتم که ممکنه بالاتر باشه ولی حرفم را در مورد 2 ماهه اخیر نقض نکردم

متاسفانه نمی تونید چون در Earning call ها آمار فروش رو اعلام می کنند و بر اساس این آمار مالیات میدن.
    تعداد ship آیپد 2 که دیگه مشخصه هر چند اپل اعلام نکرده باشه و تعداد sale هم که برای 2011 مشخص خواهد شد پس کار غیر ممکنی نیست
    پس Apple hater ها رو هم یک روز باید زیارت کنیم
    حالا کی داره مسخره میکنه!؟
    من خودم هم در خیلی مواقع منتقد اپل بودم و هر کاری که اپل می کنه رو قبول ندارم ولی بحث درباره آمار فروش بود. شما از احترام من به اپل استفاده کردید برای حمله به استدلال های من.
    حمله اونجایی بود که شما صحبت از credibility کردی و نبش قبر گذشته
    من گفتم شما بعنوان یک طرفدار داری از اول به رقیب حمله میکنی و اسمش را گذاشتی استدلال
    این آماری رو که می گید نمیشه بهش نفرت داشت لطفا ارائه کنید ببینیم.
    منظور من همین آمارهایی بود که زیر سوال بردی
    من صحبتی از پتنت نکردم! شما فرمودید پتنت. شکایت اصلی اپل از سامسونگ در آلمان به خاطر نقض یک سری تریدمارک های اپل در محصولات سامسونگه.
    منظور من با شما نبود!
    وکلای اپل و سایتهای مزدورش با پر رویی از کلمه پتنت استفاده میکردند:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    خواهشا من را دیگه وارد این بحث انحرافی نکن چون این ادعاهای پتنت و تریدمارک همه مغلطه است و هیچ نتیجه ای نداره
    ادعای سامسونگ؟ سامسونگ نه PowerVR رو طراحی کرده، نه Mali-400 رو و نه A5 رو (فقط ساخته)، در نهایت هم برای اینکه ببینیم کدوم محصول قوی تره باید دید کدوم محصول کارایی بهتری رو به نرم افزارهایی که ازش استفاده می کنن می ده که اختلاف مثل شب و روزه. این ادعای سامسونگ رو هم لطفا ارائه کنید ببینیم مقایسه علمی کرده یا حرف تبلیغاتی بوده برای فروش محصولش.
    اول یک سایت معتبری برای مقایسه معرفی کن چون این anandtech هیچ سابقه و اعتباری نداره
    من به هر کسی در دنیا می گم کپی رایت رو رعایت کنه و برنامه ها رو قانونی تهیه کنه. چه آیفون چه اندروید چه ویندوز و ...
    نه دیگه! وقتی شما بیخودی به کاربر میگی credit card نیاز داره ممکنه برداشت بشه شما salesman هستی
    کسی نمیتونه به صحبتهای شما در مورد کپی رایت ایرادی بگیره
    نحوه فعالیت (اینکه کجا پست می دیم، چه سوالی رو پاسخ می دیم و ...) هیچ کاربری نقد پذیر نیست.
    این انتقاد به شما هست که بعنوان یک اپل فن بعضی جاها زیاده روی میکنی
    ما هم نمونه اش رو پیدا کردیم و گزارش دادیم تا کسی که بحث رو می خونه اشتباه نکنه. به نظر من اگه بخوایم بحث هامون دوباره تکرار نشه دقیقا به مرکز بحث بپردازیم و حاشیه ها رو بگذاریم کنار، این "کاهش فروش آیپد" رو که ازش نام بردید باز کنید و توضیح بدید منظورتون چیه، و منبعی هم برای استناد آماری بهش ارائه کنید.
    اول شما باید آماری ارایه کنی در مورد فروش تبلتهای اندرویدی که آنالیزت را ثابت کنه
    Last edited by F R E E M A N; 23-01-2012 at 13:48.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت

پيش فرض

همیشه آمارها حداقل بخشی از حقیقت رو پنهان میکنند و کتابهای زیادی در رابطه با اینکه آمار درست رو چطور بفهمیم اومده
    اگر واقعا این کلکل آمار به خاطر ضربه زدن به اپل باشه که باید بگم کاری است بیهود!چون کسانی که اپل میخرند دنبال اینجور آمارها نیستند و خریدار هم از روی آمار خرید نمیکنه
    اگر امار روز کریسمس رو قبول داشته باشیم که آیفون بسیار بیشتر از گوگل فروخته
    در کل آمار خود شرکتها از همه معتبر تر هست و گوگل هم که اصلا روی تبلت مانور نمیده و تا وقتی که حداقل به نزدیکیهای رقیبش برسد مثل گوشیهای اندرویدی

در کل راه های خیلی بهتری برای زیر سوال بردن اپل هست که آمار کم اهمیت ترینشون هست چون فروش بالا دلیل بر خوبی نیست
    برای یک آمار درست باید تعداد دستگاهای که ازشون استفاده میشود حساب شود پس نمیشود از روی حجم فروش اندروید به آمار دقیق استفاده کنندگانش پی برد چون ممکنه که دستگاه قبلی نابود شده باشد
    در ضمن خظر اصلی که اپل رو تهدید میکنه ویندوز 8 هست که اگر بیاید 100 درصد از اندروید موفقتر خواهد بود و ممکن است بازار را به 2 قطب اپل-مایکروسافت تبدیل کند
    فقط فکر کنید 525 میلیون ویندوز 7 که از سال 2009 تا کنون فروخته شده و با تبلتهای ویندوز 8 هم کاملا سازگار در مقابل 250 میلیون ios که از سال 2009 فروخته شده است چه بلایی خواهد آورد
    جنگ اصلی بین ویندوز 8 و ios 5 هستش و اندروید هم حکم سیستم عاملی رو داشت که موقتا جای ویندوز بود

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اشکالی نداره چون حتما بیکاریم و دنبال سرگرمی
    کدام رقیبها آمار ندادند؟ یا مشخص نیست چه تعداد ship کردند؟
    هیچ آمار رسمی از میزان فروش تبلت های اندرویدی داده نشده. اگه شما همچین آماری دارید لطف کنید خب! کل بحث ما هم همینه.

پ.ن. من نه بیکارم و نه دنبال سرگرمی.

شما که نمیتونی با نقض حرفهای من ادعاهات را اثبات کنی
    خیر، ولی شما با ادعاهایی که قابل اثبات نیستن نمی تونی یه ادعای دیگه رو نقض کنی! من هنوز منتظرم شما منبع اون ادعاهات رو ارائه کنی.

قبلا با قاطعیت نتیجه گیری و پیش بینی کردی و درصد گفتی و هنوز هم روش مانور میدی پس این شمایی که باید منابع معتبری داشته باشی
    شما انگار همون پست اول رو هم درست نخوندی... منابع NPD و comScore و این آخر Chitika با صحبت ها و آنالیز من کاملا هماهنگ بودن.. اینکه در 10 ماهه اول 2011 فقط 1.2 میلیون تبلت غیر آیپد فروش رفت رو NPD گفته نه من
    این شمایی که مرتب دم از فروش کم آیپد می زنی و هیچ منبعی ارائه نمی کنی.

تعداد ship آیپد 2 که دیگه مشخصه هر چند اپل اعلام نکرده باشه و تعداد sale هم که برای 2011 مشخص خواهد شد پس کار غیر ممکنی نیست
    من که از آمار Ship اطلاع ندارم (شما که اطلاع دارید و می گید مشخصه لطفا بگید ما هم بدونیم)، آمار Sale هم که فردا عرضه میشه.. این ادعاهای شما (فروش کم آیپد!) هستن که بی منبع موندن.
    حالا کی داره مسخره میکنه!؟
    حمله اونجایی بود که شما صحبت از credibility کردی و نبش قبر گذشته
    من گفتم شما بعنوان یک طرفدار داری از اول به رقیب حمله میکنی و اسمش را گذاشتی استدلال
    بله به بی احترامی کردنتون اشاره کردم نه به طرفدار بودن!

من حمله ای به رقیب نکردم، هر حرفی هم زدم هم دلیل پشتش بود هم استدلال و هم مدارک آماری. من که بعد از 4 صفحه بحث نه از شما دلیلی دیدم، نه استدلال و نه منبع! فقط اتهام و ادعا.
    منظور من با شما نبود!
    وکلای اپل و سایتهای مزدورش با پر رویی از کلمه پتنت استفاده میکردند:
    خواهشا من را دیگه وارد این بحث انحرافی نکن چون این ادعاهای پتنت و تریدمارک همه مغلطه است و هیچ نتیجه ای نداره
    این لینک ربطی به شکایت اصلی اپل از سامسونگ در آلمان نداره. اون شکایت (که باعث بن شدن محصولات شد) بر اساس نقض تریدمارک های اپل بود. شکایات دیگه ای از اپل در کاره (جزئی) همونطور که سامسونگ هم از اپل شکایت کرده برای یه سری پتنت ها که در حال بررسی هستن. دادگاه تصمیم می گیره نه شما!
    +
    من کسی نبودم که بحث پتنت رو شروع کردم، مهران جان اشاره کرد و من در اسپویلر پاسخ دادم. شما بهش اشاره کردید، من هم موافقم بحثی رو که منحرف کردید به موضوع اصلی (ادعاهای شما درباره غلط بودن این آنالیز و آمار فروش کم اپل) برگردونیم!

اول یک سایت معتبری برای مقایسه معرفی کن چون این anandtech هیچ سابقه و اعتباری نداره
    خیر بر خلاف شما من معتقدم آناندتک بسیار سایت معتبریه و یکی از مهمترین رفرنس ها و سابقه فوق العاده ای در بنچمارک و ریویو سخت افزار داره. شما اگه سایتی سراغ دارید که بهتر این محصولات رو تست کرده باشه و این بنچمارک های آناندتک رو نقض کرده ارائه بدید، در غیر این صورت رفرنس من بنچمارک های آناندتک است، نه ادعای بدون پشتوانه شما!
    نه دیگه! وقتی شما بیخودی به کاربر میگی credit card نیاز داره ممکنه برداشت بشه شما salesman هستی
    کسی نمیتونه به صحبتهای شما در مورد کپی رایت ایرادی بگیره
    خیر، برای محصولی که جیلبریک نشده تنها راه نصب برنامه ها همون کردیت/گیفت کارته.. من Salesman نیستم ولی هر کسی از من سوال بپرسه چطوری برنامه نصب کنه مسلما راه حل دزدی پیش پاش نمی گذارم حتی اگه وجود داشته باشه. حرف شما مثل اینه که یکی از شما پرسید چطوری پول در بیاره و شما پاسخ "کار کردن" رو بیخود بدونید، چون میشه دزدی کرد! من هرگز ترویج دزدی نمی کنم.
    این انتقاد به شما هست که بعنوان یک اپل فن بعضی جاها زیاده روی میکنی
    اول شما باید آماری ارایه کنی در مورد فروش تبلتهای اندرویدی که آنالیزت را ثابت کنه
    خدمتتون عرض کردم آمار NPD، comScore (که بسیار معتبر تر از Strategy Analytics هستن و هر دو جزو منابع اصلی ادعاهای گوگل در موفقیت اندرویدند) و Chitika با آمار اول این تاپیک در تناقض بودن و تا حد زیادی آنالیز من رو اثبات کردن. شما در این پنج صفحه نه آماری دادید که مثلا نشون بده چقدر تبلت اندروید فروش رفته (که آنالیز من رو نقض کنه)، و نه آماری دادید که ادعاهاتون درباره فروش کم آیپد رو ثابت کنه.

5. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

هیچ آمار رسمی از میزان فروش تبلت های اندرویدی داده نشده. اگه شما همچین آماری دارید لطف کنید خب! کل بحث ما هم همینه.

گوگل که نمیتونه همچین آماری بده، سازندگان هم که فقط shipment را اعلام میکنند پس دیگه چاره ای نیست جز قبول کردن حرفهای شما؟
    یک سوال اساسی مطرحه که باید جواب بدی: اگر فروش تبلتهای اندرویدی افزایش قابل توجهی نداشته چطور کمپانیهای کوچک و بزرگ تولیدشان افزایش یافته و مدلهای بیشتری عرضه کردند؟ آیا بازار همچین چیزی را میپذیره؟
    پ.ن. من نه بیکارم و نه دنبال سرگرمی.
    ولی دوست داری این تاپیک را بالا بکشی تا به قول خودت خاک نخوره

خیر، ولی شما با ادعاهایی که قابل اثبات نیستن نمی تونی یه ادعای دیگه رو نقض کنی! من هنوز منتظرم شما منبع اون ادعاهات رو ارائه کنی.
    من هم مثل شما از آمار سایتهای معروف نتیجه گیریهایی کردم و دیگه کاری به Strategy Analytics ندارم چون شما بردیش زیر سوال
    چند نمونه اش را میارم هر چند میدونم اینها را اصلا قبول نداری

شما انگار همون پست اول رو هم درست نخوندی... منابع NPD و comScore و این آخر Chitika با صحبت ها و آنالیز من کاملا هماهنگ بودن.. اینکه در 10 ماهه اول 2011 فقط 1.2 میلیون تبلت غیر آیپد فروش رفت رو NPD گفته نه من
    آمار comScore اولا فقط مربوط به آمریکا بوده، دوما بر اساس تعداد Web Browsing برای تمام آیپدها و مرورگرهاش میشه، سوما نمیتونسته دقیقا تبلتهای اندرویدی 2.2 و 2.3 را از اسمارت فونها تشخیص بده
    آمار NPD هم که فقط مال آمریکا بود و مربوط به 10 ماه اول 2011
    پس دیگه به اینها دل خوش نکن
    من که از آمار Ship اطلاع ندارم (شما که اطلاع دارید و می گید مشخصه لطفا بگید ما هم بدونیم)، آمار Sale هم که فردا عرضه میشه.. این ادعاهای شما (فروش کم آیپد!) هستن که بی منبع موندن.
    اگر اعدادی که سایتهای معتبر اعلام کردند قبول نداری باید از خود تیم کوک پرسید
    کجا گفتم فروش کم آیپد؟ که به شما برخورده
    صحبت از کاهش فروش و سهم بازار بود
    بله به بی احترامی کردنتون اشاره کردم نه به طرفدار بودن!
    شما هر حرفی را بی احترامی محسوب میکنی!
    من برای شما بعنوان یک scientist-engineer در این فروم احترام زیادی قائل هستم، شما شخصیت دوست داشتنی داری درست مثل آواتارت و درست بر عکس امضات
    من حمله ای به رقیب نکردم، هر حرفی هم زدم هم دلیل پشتش بود هم استدلال و هم مدارک آماری. من که بعد از 4 صفحه بحث نه از شما دلیلی دیدم، نه استدلال و نه منبع! فقط اتهام و ادعا.
    شما با کوبیدن اندروید شروع کردی و آخرش نتیجه گرفتی به نفع آیپد
    خیر بر خلاف شما من معتقدم آناندتک بسیار سایت معتبریه و یکی از مهمترین رفرنس ها. شما اگه سایتی سراغ دارید که بهتر این محصولات رو تست کرده باشه و این بنچمارک های آناندتک رو نقض کرده ارائه بدید، در غیر این صورت رفرنس من بنچمارک های آناندتک است، نه ادعای بدون پشتوانه شما!
    این سایت همانطور که cpu benchmark هایی که داره هیچ اعتباری ندارن این بنچمارکهاش هم اعتباری ندارن
    اطلاعات سایت مرجع glbenchmark هم گمراه کننده است چون روی پلتفرمهای مختلف بوده، حتی نمیشه روی اعداد triangles که داده مقایسه درستی کرد
    بنچمارکهای نرم افزاری حتی برای مقایسه گرافیک لپ تاپها هم نمیتونه چندان معتبر باشه
    خیر، برای محصولی که جیلبریک نشده تنها راه نصب برنامه ها همون کردیت/گیفت کارته.. من Salesman نیستم ولی هر کسی از من سوال بپرسه چطوری برنامه نصب کنه مسلما راه حل دزدی پیش پاش نمی گذارم حتی اگه وجود داشته باشه. حرف شما مثل اینه که یکی از شما پرسید چطوری پول در بیاره و شما پاسخ "کار کردن" رو بیخود بدونید، چون میشه دزدی کرد! من هرگز ترویج دزدی نمی کنم.
    من راه انداختن کار مردم را تشویق به دزدی نمیدونم!
    شما باید همه راهها را به طرف بگی تا خودش انتخاب کنه، اگه جیلبریک نیست داون گرید که میشه کرد
    استفاده مفتی از نرم افزارها را دزدی نمیشه دانست ولی من بعنوان کسی که دستی در کار نرم افزار داره قطعا طرفدار کپی رایت هستم
    البته نمیخوام مثل شما برگردم و پستهای گذشته را جستجو کنم ولی برای یک اکانت دیگه نباید به کاربر گفت برو credit card بخر!
    این بحث را هم دیگه ادامه ندیم بهتره
    خدمتتون عرض کردم آمار NPD، comScore (که بسیار معتبر تر از Strategy Analytics هستن و هر دو جزو منابع اصلی ادعاهای گوگل در موفقیت اندرویدند) و Chitika با آمار اول این تاپیک در تناقض بودن و تا حد زیادی آنالیز من رو اثبات کردن. شما در این پنج صفحه نه آماری دادید که مثلا نشون بده چقدر تبلت اندروید فروش رفته (که آنالیز من رو نقض کنه)، و نه آماری دادید که ادعاهاتون درباره فروش کم آیپد رو ثابت کنه.
    آمار یک کمپانی تبلیغاتی مثل chitika که برای چند مدل محدود بوده و آنهم در آمریکا/ کانادا ، نشان دهنده هیچ چیزی نیست
    Chitika Insights conducted an impression based research study that investigates the popularity of some of the key players in the market. We analyzed the level of internet activity seen (based on number of ad impressions) by Kindle Fire, Playbook, Motorola Xoom, Samsung Galaxy, and iPad between December 30th and January 9th, using a sample of hundreds of millions of impressions from the US and Canada
    .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

گوگل که نمیتونه همچین آماری بده، سازندگان هم که فقط shipment را اعلام میکنند پس دیگه چاره ای نیست جز قبول کردن حرفهای شما؟
    خیر، گوگل می تونه همچین آماری بده و به قول شما به خاطر زرنگی نمی ده. سازنده ها هم آمار فروش مجموع رو می دن، آمار خاص تبلت رو نمی دن. چاره اینه که یا اینها آمار رو بدن یا فعلا این علامت سوال بزرگ باقی بمونه!

یک سوال اساسی مطرحه که باید جواب بدی: اگر فروش تبلتهای اندرویدی افزایش قابل توجهی نداشته چطور کمپانیهای کوچک و بزرگ تولیدشان افزایش یافته و مدلهای بیشتری عرضه کردند؟ آیا بازار همچین چیزی را میپذیره؟
    منبعتون چیه که میگید تولیدشون (تعداد تبلت های ساخته شده) افزایش یافته؟ مدل جدید دادن نشانه فروش بیشتر نیست.

من هم مثل شما از آمار سایتهای معروف نتیجه گیریهایی کردم و دیگه کاری به Strategy Analytics ندارم چون شما بردیش زیر سوال
    چند نمونه اش را میارم هر چند میدونم اینها را اصلا قبول نداری
    IDC که قابل اعتماده و در این آمار هم تعداد Ship شده رو گفته (که همگی می دونستیم، من شکی ندارم این تعداد تولید شدن و از کارخانه خارج شدن!) و البته دسامبر عرضه شده، در صورتی که زمان نوشتن اون مقاله عرضه شده بود من این رو هم وارد آنالیز می کردم، و بقیه پیش بینی بوده که بحث ما نیست. کماکان سوال من در آنالیز پاسخ داده نشده، چقدر از این محصولات Ship شده به فروش رفته. لینک دوم هم که مجموع موبایل و تبلته.

آمار comScore اولا فقط مربوط به آمریکا بوده، دوما بر اساس تعداد Web Browsing برای تمام آیپدها و مرورگرهاش میشه، سوما نمیتونسته دقیقا تبلتهای اندرویدی 2.2 و 2.3 را از اسمارت فونها تشخیص بده
    آمار آمریکا باشه، نسبت ارائه یکسانه (گرچه نسبت حضور تبلت ها در بازار آمریکا به نسبت حضورشون در دنیا بیشتره، یعنی اگه حضوری در بازار آمریکا باشه تاثیرش در آمار آمریکا بیشتره تا حضور کل در آمار دنیا). آمار استفاده 97 درصدی تکلیفش مشخصه موبایل از تبلت هم با چند خط کد قابل تشخیصه و ربطی به نسخه مرورگر یا اندروید نداره که اشتباه کنه.
    آمار NPD هم که فقط مال آمریکا بود و مربوط به 10 ماه اول 2011
    پس دیگه به اینها دل خوش نکن
    1.2 میلیون در آمریکا در مقابل فکر می کنم 12 تا 13 میلیون آیپد. نسبت آمریکا بدست میاد.

اگر اعدادی که سایتهای معتبر اعلام کردند قبول نداری باید از خود تیم کوک پرسید
    شما آمار آیپد های Ship شده در Q4 از سایت های معتبر رو لطفا اعلام کنید ما هم بدونیم. من ندیدم همچین آماری نه اینکه قبول نداشته باشم.

کجا گفتم فروش کم آیپد؟ که به شما برخورده
    صحبت از کاهش فروش و سهم بازار بود
    فرمودید:
    در خبرها بود که فروش آیپد در ژانویه به کمترین حد رسیده و علتهاش هم مشخصه، در کل انتظاری جز این نمیرفت
    شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود
    کاملا مشخصه که فروش تبلتها درسه ماهه چهارم 2011 با یک شیب عجیبی بالا رفت در صورتیکه تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
    "کاهش فروش" یا "فروش کم" (هر کدوم که منظورتونه) ، لطفا مدارک این ادعا رو ارائه کنید ببینیم فروش آیپد که 11.1 میلیون در Q3 بوده، چطور کاهش یافته و به چه مقدار.

شما هر حرفی را بی احترامی محسوب میکنی!
    من برای شما بعنوان یک scientist-engineer در این فروم احترام زیادی قائل هستم، شما شخصیت دوست داشتنی داری درست مثل آواتارت و درست بر عکس امضات
    نظر لطفتونه من هم برای شما همینطور (البته عکس آواتار شما رو نمی شناسم که نظر بدم )

شما با کوبیدن اندروید شروع کردی و آخرش نتیجه گرفتی به نفع آیپد
    چیزی کوبیده نشد، تنها موضع موجود در خلاف مخفی گری و عدم صداقت گوگل در مقابل مردمه، همین.. بقیه بحث همگی حدس و گمانه.

این سایت همانطور که cpu benchmark هایی که داره هیچ اعتباری ندارن این بنچمارکهاش هم اعتباری ندارن
    چرا این بنچمارک ها اعتبار ندارن؟ اگه اینها اعتبار ندارن بنچمارک های کجا اعتبار داره؟ لطفا جایی که اعتبار داره رو بگید و ببینیم چقدر بنچمارک هاشون با اینجا که اعتبار نداره فرق دارن تا متوجه بشیم چرا اینجا اعتبار نداره.

اطلاعات سایت مرجع glbenchmark هم گمراه کننده است چون روی پلتفرمهای مختلف بوده، حتی نمیشه روی اعداد triangles که داده مقایسه درستی کرد
    اینکه روی پلتفرم های مختلف بوده اهمیتی نداره چون هر کدوم در پلتفرم خودشون قراره استفاده بشن و مهم اینه که هر کدوم در پلتفرم خودش چقدر قدرت داره.
    +

اختلاف بین این دو GPU مد نظر ما به حدی زیاده که اصلا جای این حرف ها که بنچمارک اینطوریه و اونطوری نیست. مثل اینه که بیایم Geforce GTX 580 رو با GT 520 مقایسه کنیم، اختلاف در حد شب و روزه.

بنچمارکهای نرم افزاری حتی برای مقایسه گرافیک لپ تاپها هم نمیتونه چندان معتبر باشه
    بله تا حدی درسته بنچمارک خالی خیلی صحیح نیست، وقتی اختلاف چند درصد باشه. زمانی که یکی 7-8 برابر اون یکی امتیاز میاره اصلا جای این حرف ها نیست حالا شما بگید 10 درصد هم خطا هست این وسط، دقت کنید اختلاف این دو چقدره.
    من راه انداختن کار مردم را تشویق به دزدی نمیدونم!
    شما باید همه راهها را به طرف بگی تا خودش انتخاب کنه، اگه جیلبریک نیست داون گرید که میشه کرد
    شما یکی ازتون راه پول در آوردن رو می پرسه می گید برو دزدی کن؟ من همچین کاری نمی کنم. در ضمن داون گرید هم نمیشه کرد به این سادگی

استفاده مفتی از نرم افزارها را دزدی نمیشه دانست ولی من بعنوان کسی که دستی در کار نرم افزار داره قطعا طرفدار کپی رایت هستم
    من هم به عنوان کسی که دستی در نرم افزار داره این کار رو دقیقا مساوی دزدی می دونم و هیچ فرقی بین دزدی 100 دلار از جیب یک نفر و یه نرم افزار 100 دلاری نمی بینم.
    البته نمیخوام مثل شما برگردم و پستهای گذشته را جستجو کنم ولی برای یک اکانت دیگه نباید به کاربر گفت برو credit card بخر!
    این بحث را هم دیگه ادامه ندیم بهتره
    من تا آخرین لحظه زندگی هر کس ازم بپرسه چطوری نرم افزار بگیرم توصیه ام اینه که برید بخرید به هر روش ممکن و اگه نتونه بخره پیشنهادم عدم استفاده است، نه دزدی! موافقم این بحث رو تموم کنیم.

آمار یک کمپانی تبلیغاتی مثل chitika که برای چند مدل محدود بوده و آنهم در آمریکا/ کانادا ، نشان دهنده هیچ چیزی نیست
    نتیجه گیری اصلی از این آمار نشده و در راستای پشتوانه ای برای کل بحث بوده.. در ضمن آمریکا و کانادا هم جامعه آماری بسیار خوبی برای کل دنیا هستن.

8. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

خیر، گوگل می تونه همچین آماری بده و به قول شما به خاطر زرنگی نمی ده. سازنده ها هم آمار فروش مجموع رو می دن، آمار خاص تبلت رو نمی دن. چاره اینه که یا اینها آمار رو بدن یا فعلا این علامت سوال بزرگ باقی بمونه!

منبعتون چیه که میگید تولیدشون (تعداد تبلت های ساخته شده) افزایش یافته؟ مدل جدید دادن نشانه فروش بیشتر نیست.
    گوگل چطور میتونه مثل اپل آمار دقیق بده در حالیکه یوزرها وابستگی زیادی بهش ندارن؟
    منظورت کدام سازندگانه که آمار مجموع دادن؟ اگر سامسونگه که خیلی راحت میشه از روی earnings report فهمید که چه تعدادش تبلت بوده و سایتها هم از روی همینها آمار میدن
    برای بسیاری از سازندگان دیگر مثل ایسوس،لنوو،توشیبا،ایسر هم که تعداد ship اعلام شده و آمارهای جدید tablet market share بر اساس همینها بوده مثل IDC
    IDC که قابل اعتماده و در این آمار هم تعداد Ship شده رو گفته (که همگی می دونستیم، من شکی ندارم این تعداد تولید شدن و از کارخانه خارج شدن!) و البته دسامبر عرضه شده، در صورتی که زمان نوشتن اون مقاله عرضه شده بود من این رو هم وارد آنالیز می کردم، و بقیه پیش بینی بوده که بحث ما نیست. کماکان سوال من در آنالیز پاسخ داده نشده، چقدر از این محصولات Ship شده به فروش رفته. لینک دوم هم که مجموع موبایل و تبلته.
    اگر IDC قابل اعتماده پس باید قبول کرد که تبلتهای اندرویدی در بازار حضور قابل توجهی پیدا کردن و نمیشه گفت دارن خاک میخورن
    مورد دوم آیپد را جدا کرده بود و در نمودار مشخص بود که ماکزیممش مربوط به کی بوده
    در مورد اینکه چند درصد تبلتهای اندرویدی فروش رفتند که همه قبول داریم نمیشه حساب کرد چون گوگل آماری نداده و باید یک آمار جهانی از تعداد تبلتهای فروش رفته داشته باشیم تا بشه حساب کرد
    آمار آمریکا باشه، نسبت ارائه یکسانه (گرچه نسبت حضور تبلت ها در بازار آمریکا به نسبت حضورشون در دنیا بیشتره، یعنی اگه حضوری در بازار آمریکا باشه تاثیرش در آمار آمریکا بیشتره تا حضور کل در آمار دنیا). آمار استفاده 97 درصدی تکلیفش مشخصه موبایل از تبلت هم با چند خط کد قابل تشخیصه و ربطی به نسخه مرورگر یا اندروید نداره که اشتباه کنه.
    نسبت ارائه با کجا یکسانه؟
    وقتی حدود 50% آیپدها در آمریکا فروش رفتن دیگه نمیشه مقایسه با کل دنیا کرد
    ایرادی که از اول به این آمار وارد بود همین نکته بود که comScore
    درصد زیادی از تبلتهای اندرویدی را با اسمارت فونها اشتباه گرفته
    1.2 میلیون در آمریکا در مقابل فکر می کنم 12 تا 13 میلیون آیپد. نسبت آمریکا بدست میاد.
    مشخصه که حدود 50% آیپدها در آمریکا فروش رفتن پس این نسبت نمیتونه برای مقایسه در سطح جهانی درست باشه
    به نظر شما در چین هم ممکنه همچین نسبتی باشه؟
    شما آمار آیپد های Ship شده در Q4 از سایت های معتبر رو لطفا اعلام کنید ما هم بدونیم. من ندیدم همچین آماری نه اینکه قبول نداشته باشم.
    نگفتم آمار q4 دیدم ولی بر اساس منابع معتبر باید بالای 40 ملیون تا پایان 2011 باشه

"کاهش فروش" یا "فروش کم" (هر کدوم که منظورتونه) ، لطفا مدارک این ادعا رو ارائه کنید ببینیم فروش آیپد که 11.1 میلیون در Q3 بوده، چطور کاهش یافته و به چه مقدار.
    قبلا گفتم آمار و آنالیزم را وقتی برای شما میگم که نسبت 90% را ثابت کنی
    یعنی در سال 2011 تقریبا چه تعداد تبلت در جهان فروش رفت و چه تعدادش آیپد بود

چیزی کوبیده نشد، تنها موضع موجود در خلاف مخفی گری و عدم صداقت گوگل در مقابل مردمه، همین.. بقیه بحث همگی حدس و گمانه.
    شما اندروید بیچاره و کل اکوسیستمش را بردی زیر سوال تا نتیجه بگیری فروش کمی داشته

چرا این بنچمارک ها اعتبار ندارن؟ اگه اینها اعتبار ندارن بنچمارک های کجا اعتبار داره؟ لطفا جایی که اعتبار داره رو بگید و ببینیم چقدر بنچمارک هاشون با اینجا که اعتبار نداره فرق دارن تا متوجه بشیم چرا اینجا اعتبار نداره.
    اینکه روی پلتفرم های مختلف بوده اهمیتی نداره چون هر کدوم در پلتفرم خودشون قراره استفاده بشن و مهم اینه که هر کدوم در پلتفرم خودش چقدر قدرت داره.
    +
    اختلاف بین این دو GPU مد نظر ما به حدی زیاده که اصلا جای این حرف ها که بنچمارک اینطوریه و اونطوری نیست. مثل اینه که بیایم Geforce GTX 580 رو با GT 520 مقایسه کنیم، اختلاف در حد شب و روزه.

بله تا حدی درسته بنچمارک خالی خیلی صحیح نیست، وقتی اختلاف چند درصد باشه. زمانی که یکی 7-8 برابر اون یکی امتیاز میاره اصلا جای این حرف ها نیست حالا شما بگید 10 درصد هم خطا هست این وسط، دقت کنید اختلاف این دو چقدره.
    وقتی یک glbenchmark هست که با استناد به اون بنچمارک همه تبلتها را مقایسه میکنن برای من معتبر و قابل قبول نیست
    شما یکی ازتون راه پول در آوردن رو می پرسه می گید برو دزدی کن؟ من همچین کاری نمی کنم. در ضمن داون گرید هم نمیشه کرد به این سادگی
    من هم به عنوان کسی که دستی در نرم افزار داره این کار رو دقیقا مساوی دزدی می دونم و هیچ فرقی بین دزدی 100 دلار از جیب یک نفر و یه نرم افزار 100 دلاری نمی بینم.
    من تا آخرین لحظه زندگی هر کس ازم بپرسه چطوری نرم افزار بگیرم توصیه ام اینه که برید بخرید به هر روش ممکن و اگه نتونه بخره پیشنهادم عدم استفاده است، نه دزدی! موافقم این بحث رو تموم کنیم.
    نمیخواستم این بحث ادامه پیدا کنه ولی باید از شما بپرسم: آیا واقعا همه نرم افزارها، فیلمها ،آلبومها و کتابها را میخری؟

نتیجه گیری اصلی از این آمار نشده و در راستای پشتوانه ای برای کل بحث بوده.. در ضمن آمریکا و کانادا هم جامعه آماری بسیار خوبی برای کل دنیا هستن.
    اصلا نمیشه آمار آمریکا و کانادا (آنهم از نوع تبلیغاتی) را مشت نمونه خروار دانست!
    واقعیت اینست که در آمریکا برندهای چینی محبوبیت چندانی ندارن بر عکس آسیا
    مردم اروپا هم که از همه دنیا خسیسترن و دنبال جنس ارزانتر با کیفیت مناسب
    Last edited by F R E E M A N; 24-01-2012 at 19:32.

10. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من این پست رو پاسخ داده بودم بعدش نفهمیدم چی شد بسته شد! اینبار خلاصه تر.

گوگل چطور میتونه مثل اپل آمار دقیق بده در حالیکه یوزرها وابستگی زیادی بهش ندارن؟
    چطور وابستگی ندارن؟ گوگل همه این دیوایس ها رو داره Activate می کنه.

منظورت کدام سازندگانه که آمار مجموع دادن؟ اگر سامسونگه که خیلی راحت میشه از روی earnings report فهمید که چه تعدادش تبلت بوده و سایتها هم از روی همینها آمار میدن
    برای بسیاری از سازندگان دیگر مثل ایسوس،لنوو،توشیبا،ایسر هم که تعداد ship اعلام شده و آمارهای جدید tablet market share بر اساس همینها بوده مثل IDC
    اگر IDC قابل اعتماده پس باید قبول کرد که تبلتهای اندرویدی در بازار حضور قابل توجهی پیدا کردن و نمیشه گفت دارن خاک میخورن
    مورد دوم آیپد را جدا کرده بود و در نمودار مشخص بود که ماکزیممش مربوط به کی بوده
    در مورد اینکه چند درصد تبلتهای اندرویدی فروش رفتند که همه قبول داریم نمیشه حساب کرد چون گوگل آماری نداده و باید یک آمار جهانی از تعداد تبلتهای فروش رفته داشته باشیم تا بشه حساب کرد
    نسبت ارائه با کجا یکسانه؟
    وقتی حدود 50% آیپدها در آمریکا فروش رفتن دیگه نمیشه مقایسه با کل دنیا کرد
    ایرادی که از اول به این آمار وارد بود همین نکته بود که comScore درصد زیادی از تبلتهای اندرویدی را با اسمارت فونها اشتباه گرفته
    مشخصه که حدود 50% آیپدها در آمریکا فروش رفتن پس این نسبت نمیتونه برای مقایسه در سطح جهانی درست باشه
    به نظر شما در چین هم ممکنه همچین نسبتی باشه؟
    نگفتم آمار q4 دیدم ولی بر اساس منابع معتبر باید بالای 40 ملیون تا پایان 2011 باشه

قبلا گفتم آمار و آنالیزم را وقتی برای شما میگم که نسبت 90% را ثابت کنی
    یعنی در سال 2011 تقریبا چه تعداد تبلت در جهان فروش رفت و چه تعدادش آیپد بود
    اوکی! ما یکم دو دو تا چهار تا کنیم. بر اساس اینجا:

3.3 درصد کل اندروید هایی که به مارکت دسترسی داشتن هانی کامب بودن (در زمان این آمار هنوز ICS برای پرایم عرضه نشده بود). اگه حساب کنیم 250 میلیون دستگاه اندروید تا حالا فعال شدن (منبع: گوگل) و فکر کنم منطقی باشه با سرعت رشد فعلی بگیم 175 میلیونشون فعال هستن، میشه 5.8 میلیون. طبق گفته شما (که من هم موافقم) حدود 40 میلیون آیپد فروش رفته بود که آمارش میشه حدودا 85 درصد.. البته این بر اساس اطلاعاتیه که این سه ماه آخر 2011 هم اضافه شده (که زمان آنالیز نبود) و من مطمئنم میزان فروش اندرویدی ها الان افزایش یافته.

می مونه اون تبلت های low-end ای که با نسخه های قدیمی تر اندروید بودن که من آماری ازشون ندارم. آمار نوک و آمازون که هنوز عرضه نشده البته بعید می دونم تغییر محسوسی در سطح جهانی ایجاد کنه چون بازارهاشون فقط محدود به چند کشور بود (+ آنالیست هایی مثل NPD و Nielsen اصلا اینها رو تبلت حساب نمی کنن و یه Category جدید مدیا دیوایس به حساب میارن) که من در آنالیزم هم گفته بودم این دو رو جزو آمار تبلت ها حساب نکردم.

وقتی یک glbenchmark هست که با استناد به اون بنچمارک همه تبلتها را مقایسه میکنن برای من معتبر و قابل قبول نیست
    در سایت GLBenchmark هم که نتایج هست و اختلاف ها واضحه، شما چی رو قبول دارید که می گید Mali-400 از SGX543MP2 قوی تره. بنچمارک هایی که وجود داره نتایجش مشخصه و من هم تا وقتی بنچمارک دیگه ای نباشه به همین ها استناد می کنم.

نمیخواستم این بحث ادامه پیدا کنه ولی باید از شما بپرسم: آیا واقعا همه نرم افزارها، فیلمها ،آلبومها و کتابها را میخری؟
    بله. تمام نرم افزارها و تمام کتاب ها رو می خرم.. فیلم ها رو هم از طریق Netflix/iTunes کرایه می کنم و موسیقی هم از طریق Spotify گوش می دم که همگی قانونی و در راستای کپی رایته.
    اصلا نمیشه آمار آمریکا و کانادا (آنهم از نوع تبلیغاتی) را مشت نمونه خروار دانست!
    واقعیت اینست که در آمریکا برندهای چینی محبوبیت چندانی ندارن بر عکس آسیا
    مردم اروپا هم که از همه دنیا خسیسترن و دنبال جنس ارزانتر با کیفیت مناسب
    درسته که کیفیت خرید در آسیا پایین تر از اروپا و آمریکاست ولی بازارهاشون هم کوچکتره و سرعت نفوذشون هم کمتره. به هر حال جامعه آماری هیچ وقت Perfect نیست.

12. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

من این پست رو پاسخ داده بودم بعدش نفهمیدم چی شد بسته شد! اینبار خلاصه تر.
    هر چه خلاصه تر باشه بهتره
    من هم فقط به موضوع تاپیک میپردازم و بحث دیگری ندارم

چطور وابستگی ندارن؟ گوگل همه این دیوایس ها رو داره Activate می کنه.
    این واضحه که بسیاری از صاحبان تبلتهای اندرویدی اصلا کاری به گوگل و مارکتش ندارن

اوکی! ما یکم دو دو تا چهار تا کنیم. بر اساس اینجا:

3.3 درصد کل اندروید هایی که به مارکت دسترسی داشتن هانی کامب بودن (در زمان این آمار هنوز ICS برای پرایم عرضه نشده بود). اگه حساب کنیم 250 میلیون دستگاه اندروید تا حالا فعال شدن (منبع: گوگل) و فکر کنم منطقی باشه با سرعت رشد فعلی بگیم 175 میلیونشون فعال هستن، میشه 5.8 میلیون. طبق گفته شما (که من هم موافقم) حدود 40 میلیون آیپد فروش رفته بود که آمارش میشه حدودا 85 درصد.. البته این بر اساس اطلاعاتیه که این سه ماه آخر 2011 هم اضافه شده (که زمان آنالیز نبود) و من مطمئنم میزان فروش اندرویدی ها الان افزایش یافته.
    ایراداتی که به نتیجه گیری شما هست:
    1. بر اساس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بود که گفتی گمراه کننده است
    The following pie chart and table is based on the number of Android devices that have accessed Android Market within a 14-day period ending on the data collection date noted below
    Data collected during a 14-day period ending on January 3, 2012
    2. فقط هانی کامب را در نظر گرفتی و بقیه را به حساب نیاوردی
    3. سرعت رشدی که در نظر گرفتی هیچ آمار و استدلالی برای اثباتش نیاوردی
    حالا من باید چه نتیجه ای از تحلیل شما بگیرم؟
    می مونه اون تبلت های low-end ای که با نسخه های قدیمی تر اندروید بودن که من آماری ازشون ندارم. آمار نوک و آمازون که هنوز عرضه نشده البته بعید می دونم تغییر محسوسی در سطح جهانی ایجاد کنه چون بازارهاشون فقط محدود به چند کشور بود (+ آنالیست هایی مثل NPD و Nielsen اصلا اینها رو تبلت حساب نمی کنن و یه Category جدید مدیا دیوایس به حساب میارن) که من در آنالیزم هم گفته بودم این دو رو جزو آمار تبلت ها حساب نکردم.
    جایی خوندم که حدود 7 ملیون تبلت بی شناسنامه low-end چینی فقط در چین و هند فروش رفته تا پایان 2011 که به نظر من میتونه خیلی بیش از اینها باشه
    کیندل فایر هم قطعا فروش بالایی داشته (بخصوص در آمریکا) که در همه جا صحبتش هست و در آمار chitika هم ملاحظه کردید که چقدر محبوبیت داشته
    درست نیست که اینها در رده تبلت محسوب نشن چون بهرحال یک آلترناتیو هستن و به اسم تبلت شناخته میشن

14. این کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •