تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 697 از 753 اولاول ... 197597647687693694695696697698699700701707747 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,961 به 6,970 از 7528

نام تاپيک: بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود)

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

دوستان این کابل های مخابرات اسمشون چیه ؟

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
    اسم خاصی ندارن، شما باید بگید کابل تلفن اوت دور (مشکی رنگ برای محیط خارجی) میخواید.
    مثلا اگه کابل رو از روی قرقره بزرگش باز کنید و روی کابل رو که بخونید اینجوری نوشته:
    Kerman Cable Industries (KCI) IRAN A-2Y(St)2Y 4x2x0 6mm IEC 60708
    یعدشم متراژ کابل رو نوشته مثلا
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این کابل ها در تعداد زوج مختلف ساخته میشه و شما بسته به نیازتون میتونید تعداد زوج مناسب خودتون رو انتخاب کنید.

تابیده شدن زوج ها توی این کابل ها خیلی خیلی مهم هست، فرول محاسباتی خیلی دقیقی دارن که متاسفانه توی تقریبا همه این نمونه کابل ها درست انجام نشده، تنها کابلی که تابیده شدن اون درست و مهندسی انجام شده، کابل کرمان هست و درضمن تمام شیلد و سیم های داخل از مس خالص هست.
    باید به مرکز اصلی فروش لوازم الکتریکی شهر خودتون مراجعه کنید و اونجا دنبال فروشگاه نمایندگی اصلی کابل کرمان بگردین.
    بعد اگه شانس بیارید کابل چند زوج مناسب 0.6 خودتون رو اونجا میتونید پیدا کنید.

برای نمونه، در حال حاضر من مشغول بازسازی منزل هستم و کابل چهارزوج اوت دور، برای کابل کشی تمام منزل تهیه کردم که تصویر اون رو در پایین میبینید، هر زوج اون یک رنگ به همراه یک سیم سفید هست که به مقدار کمتری نسبت به کابل شبکه، به همدیگه تابیده شده اند.

این کابل علاوه بر اینکه پیدا کردنش سخته، اصلا قیمت پایینی نداره و برای نمونه کابل چهار زوج موجود در تصویر از کابل CAT6 UTP گرون تر هست.
    جنس شیلد بخاطر اوت دور بودنش بسیار سخت هست و به زحمت و با نیروی زیاد باید اون رو تاب بدین، که این موضوع رو حتما اگه میخواین اون رو در فضا های داخلی، مخصوصا توی کار و داخل لوله خرطومی عبور بدین، باید مورد نظر داشته باشید.

من این کابل رو داخل لوله خرطومی فلزی سایز 13 به تنهایی عبور دادم، یعنی توی یک لوله بیشتر از یک عدد رو نمیشه رد کرد و اگه دوتا کابل از یک مسیر قراره عبور کنه، به دوتا لوله جدا از هم نیازه.

پیشنهاد میکنم در زمان خرید اصلا نگید که کابل زمینی میخواین یا هوایی، به این دلیل که این دوتا واژه بین فروشنده ها و کارکنان مخابرات و سایر افراد مرتبط به کارهای برقی دچار ایراد معنایی شده.
    بعضی از پرسنل مخابرات به این کابل های اوت دور مشکی رنگ میگن، کابل هوایی و به طبع اون بسیاری از فروشنده های خرده پا از همین نام برای کابل های مشکی رنگ استفاده میکنن
    درصورتی که توی نام گذاری کارخانه و نمایندگی های فروش این کابل ها را کابل زمینی می نامند و کابل های طوسی رنگ برای داخل منازل رو با نام کابل هوایی می شناسند.

بنابراین اگر از رنگ کابل برای نشان دادن منظورتون استفاده کنید بسیار بهتر هست و بگوید کابل مشکی برای محیط خارجی در معرض تابش افتاب (اوت دور) میخواهید و از سوال فروشنده در مورد زمینی یا هوایی بودن کابل، طفره بروید.

یک نکته اضافه هم بگم که قبلا نیز عنوان کردم، اما به دلیل اهمیتش لازم میدونم حتما دوباره عنوان کنم، وقتی این کابل مخابراتی را تهیه کردین و خواستین به کابل مخابراتی که از خارج منزل به داخل اومده وصل کنید، به اتصالی که میخواین انجام بدین خیلی دقت کنید.
    من با تجربه زیادی که توی کارهای اینچنینی دارم؛ دو روز پیش دچار شک شدم! چون بعد از هزینه نسبتا زیاد و زحمت خیلی زیاد، بعد از متصل کردن این کابل، متوجه شدم کشش خط من از زمانی که با کابل برق یکسره، فقط یک خط تا مودم اومده بود، بسیار کمتر شده، (با کابل برق کشش خط پانزده مگابیت بود و با کابل مخصوص مخابراتی در عین ناباوری شده بود چهار مگابیت!)
    با اینکه سر سیم ها کابل جدید را به کابل مخابرات در درب ورودی منزل لحیم کرده بودم، متوجه شدم که اتصال به خوبی برقرار نشده! ؛ کابل قدیمی مخابرات روی سیم های مسی اون اندکی سیاه شده بودن و این کلی مشکل توی برقراری ارتباط بوجود آورده بود، من مجددا سیم های کابل مخابراتی اصلی که به منزل وارد شده بود را قطع و لخت کردم، سیم های لختی که سیاه شده بودن را با صرف زمان زیاد و به دقت، روی آنها را تراشیدم تا رنگ کاملا زرد مس را پیدا کنند و آنوقت به کابل و سیم های جدید لحیم کردم، بعد از لحیم کاری نیز دقت بسیاری کردم که در حین لحیم کاری مجددا کابل های قدیمی مخابرات که عمر نسبتا زیادی دارند، دوباره سیاه نشوند،(همینطور قبل چسب برق زدن، با مقداری چسب حرارتی اتصال لحیم شده را عایق کردم که شما میتونید مثل من این مرحله اضافه رو هم انجام بدین) بعد از انجام اینکارها، مودم رو که به انتهای کابل جدید متصل کردم (پنجاه و هفتاد متر، کابل جدید تا داخل منزل و محل مودم) ، کشش خط بالاتر هم رفت و به شانزده مگابیت رسید و خطا ها CRC نیز از زمانی که کابل برق اوت دور، از در منزل تا جای مودم بود، کمتر شد.
    البته درنظر داشته باشید که کابل تلفن (یا کابل برقی که برای سیم کشی تلفن قبلا استفاده کرده بودم) به هیچ عنوان از محیط نویزی و از کنار سیم های برق عبور داده نشده.
    Last edited by shaahani; 21-07-2020 at 02:56.

2. 6 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2020

پيش فرض

با سلام

بسیار عالی بود.

ممنونم

4. 2 کاربر از Oghabeshab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

ضمن سلام روز بخیر
    دوستانی که مشکلشون حل نشده همین جا اعلام کنند تا راهنمایی کنم (در زمینه مخابرات و سیم کشی و اینترنت)

6. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه navidrezazadeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

ضمن سلام روز بخیر
    دوستانی که مشکلشون حل نشده همین جا اعلام کنند تا راهنمایی کنم (در زمینه مخابرات و سیم کشی و اینترنت)
    Mode: ADSL_2plus
    Traffic Type: ATM
    Status: Up
    Link Power State: L0
    Downstream Upstream
    Line Coding(Trellis): On On
    SNR Margin (0.1 dB): 89 67
    Attenuation (0.1 dB): 170 94
    Output Power (0.1 dBm): 189 124
    Attainable Rate (Kbps): 21892 1299

عیزیز نظرتو میگین من که ازبس تو نت گشتم گیج شدم مشکلم قطی یک دفع نت قطع میشه بعد چند دقیقه وصل میشه زنگ زدم پشتیبانی کمکی نکرد باز همین میشکل رو دارم اون جا اذیت میکنه که وسط دانلود باشی و یک دفعه نت میپره///پیشاپیش از پاسخگویی کمال تشکر رو دارم
    Path 0 Path 1
    Downstream Upstream Downstream Upstream
    Rate (Kbps): 18383 1295 0 0

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

Mode: ADSL_2plus
    Traffic Type: ATM
    Status: Up
    Link Power State: L0
    Downstream Upstream
    SNR Margin (0.1 dB): 89 67
    Attenuation (0.1 dB): 170 94
    Output Power (0.1 dBm): 189 124
    Attainable Rate (Kbps): 21892 1299

عیزیز نظرتو میگین من که ازبس تو نت گشتم گیج شدم مشکلم قطی یک دفع نت قطع میشه بعد چند دقیقه وصل میشه زنگ زدم پشتیبانی کمکی نکرد باز همین میشکل رو دارم اون جا اذیت میکنه که وسط دانلود باشی و یک دفعه نت میپره///پیشاپیش از پاسخگویی کمال تشکر رو دارم
    Path 0 Path 1
    Rate (Kbps): 18383 1295 0 0
    شما شبکه فیبره یا خط مسی زوج

9. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

تو پنل زده خط مسی زوج چطور مگه اینا باهم فرق داره؟

پشتیبانی گفت سرعتو اورد پایین این شد که الان میبینید ولی باز مشکل درست نشده...
    Last edited by navidrezazadeh; 25-07-2020 at 21:08.

پروفشنال ariobarzan2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

این خط اوضاعش چطوره دوستان ؟ البته موقع دانلود به سقف سرعت یعنی 16 نمی تونم برسم حداکثر 14.8

تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

این خط اوضاعش چطوره دوستان ؟ البته موقع دانلود به سقف سرعت یعنی 16 نمی تونم برسم حداکثر 14.8

دوست عزیز خط شما هم یک جورهایی مثل خط منه که البته اینجا کمکی بهم نکردن تو تایپیک مخابرات یک دوستی گفت

((برو توی تنظیمات ADSL و annexM رو فعال کن
    اگه فعال هست Annex های دیگه مثل L رو غیر فعال کن و فقط M فعال بمونه
    تا دوباره برگردی به آپلود 2 مگ))

زمانی که من این کارو کردم وضعیت خیلی بهتر شد و اپ هم اومد بالا رسید به 2399 حالا شما هم این کارو انجام بده شاید فرجی شد

2463
    SNR Margin (0.1 dB): 73 70
    Attenuation (0.1 dB): 170 121
    Output Power (0.1 dBm): 183 130
    Attainable Rate (Kbps): 20200
    Rate (Kbps): 18383 2399 0 0
    این شد

13. این کاربر از navidrezazadeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه King Tanha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    ایــــــــران

پيش فرض

دوستان در Adsl برای من خط روی 12 مگ بسته شده ولی تقریبا 14 مگ جواب میده و اپلود هم 2 هست در این حالت Snr دانلود من 8 و آپلود من 10 هست، حالا بخوام Vdsl بگیرم به این ها که مربوط به Adsl هست ربطی داره یا نه مربوط نیست و اون شرایط خودشو داره؟
    در ضمن در کیفیت snr و... کیفیت تجهیزات شرکت اینترنت دهنده در اون مخابرات مربوط میشه؟ چون من شنیدم به کیفیت تجهیزات هم بستگی داره ایا همینطوره؟
    ممنون راهنمایی کنید.

داره خودمونی میشه Mi74d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

دوستان در Adsl برای من خط روی 12 مگ بسته شده ولی تقریبا 14 مگ جواب میده و اپلود هم 2 هست در این حالت Snr دانلود من 8 و آپلود من 10 هست، حالا بخوام Vdsl بگیرم به این ها که مربوط به Adsl هست ربطی داره یا نه مربوط نیست و اون شرایط خودشو داره؟
    در ضمن در کیفیت snr و... کیفیت تجهیزات شرکت اینترنت دهنده در اون مخابرات مربوط میشه؟ چون من شنیدم به کیفیت تجهیزات هم بستگی داره ایا همینطوره؟
    ممنون راهنمایی کنید.
    خط شما رو اگر بالای 12مگ ست کنند SNR شما زیر 6 میاد و قطعی و وصلی مکرر خواهید داشت، SNR کنونی شما یعنی 8 هم بده اما قابل قبوله. برای اینکه بفهمید SNR پایین شما از isp هست یا خیر، باید سیم کشی ورودی خونه رو بررسی کنید و تست سر خط بگیرید و فاصلتون تا مرکز مخابراتی رو هم لحاظ کنید، اگر فاصلتون زیر 1 کلیومتر بوده و با تست سر خط SNR شما باز هم پایین بود به احتمال زیاد مشکل از isp یا تجهیزات مخابرات هست که این تجهیزات صرفا تجهیزات داخل خود مخابرات نیست ممکنه سیم کشی پست دم خونه یا کافوی سرکوچه باشه! درباره سوال vdsl هم متوجه منظورتون نشدم شفاف تر توضیح بدید.

16. 2 کاربر از Mi74d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •