تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 672 از 904 اولاول ... 172572622662668669670671672673674675676682722772 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,711 به 6,720 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

بله ترموستات هم عوض کنید چون احتمال داره مشکل بوجود بیاره، همینطور کلیه بخشهایی که با آب در تماس هستند را هم چک کنید، مثل رادیاتور و درب رادیات و مخزن سر ریز، پولکهای آب موتور و سرسیلندر، تمام جنتها و لوله هایی که آب در اونها جریان داره و همینطور درب ترموستات ( یا اصطلاحا هوزینگ ترموستات)
    شرمنده من زیاد سوال میکنم
    برای ترموستات به جز خود ترموستات ، باید واشر آب بندی ترموستات هم بخریم. آیا نیاز هست که درپوش ترموستات و واشر درپوش ترموستات هم خرید؟
    بعد این واتر پمپ، جز خودش ، نیاز به چه لوزام اضافه تری هست موقع تعویضش؟ واشری، چیزی هم باید عوض شه ؟

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

شرمنده من زیاد سوال میکنم
    برای ترموستات به جز خود ترموستات ، باید واشر آب بندی ترموستات هم بخریم. آیا نیاز هست که درپوش ترموستات و واشر درپوش ترموستات هم خرید؟
    بعد این واتر پمپ، جز خودش ، نیاز به چه لوزام اضافه تری هست موقع تعویضش؟ واشری، چیزی هم باید عوض شه ؟
    وقتی مکانیک قطعات را باز کرد طبق لیست به شما میگه چه چیزی لازم هست.
    اگر واترپمپ لازم بود و خریداری کردید معمولا توی قوطی همراه با دوتا واشر هست که قیمت چندانی هم نداره و اگر نداشت بگید با واشر بده
    درب ترموستات هم اگر زنگ زدگی داشت بگیرید و اونهم یک واشر درب ترموستات داره که کلا قیمتی ندارن و سر جمع بشه 3000 یا 4000 تومان
    لوله برگشت آب حدود 10 هزار تومان و لوله سه راهی هم حدودا 8 هزار تومان قیمت داره. واترپمپ هم بین 28 تا 40 تومان ( با توجه به مارک جنس) قیمت داره.
    خلاصه اینکه تا باز نشده نمیشه گفت دقیقا چی لازم داره و از مکانیک بخواهید که هرچیزی که لازم هست را طبق یک لیست بنویسه تا تهیه کنید.
    چون سینی موتور باز میشه پس زمان خوبی برای بازدید تسمه تایم و سفتکن تسمه تایم هست که این را هم به مکانیک گوشزد کنید.

3. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

وقتی مکانیک قطعات را باز کرد طبق لیست به شما میگه چه چیزی لازم هست.
    اگر واترپمپ لازم بود و خریداری کردید معمولا توی قوطی همراه با دوتا واشر هست که قیمت چندانی هم نداره و اگر نداشت بگید با واشر بده
    درب ترموستات هم اگر زنگ زدگی داشت بگیرید و اونهم یک واشر درب ترموستات داره که کلا قیمتی ندارن و سر جمع بشه 3000 یا 4000 تومان
    لوله برگشت آب حدود 10 هزار تومان و لوله سه راهی هم حدودا 8 هزار تومان قیمت داره. واترپمپ هم بین 28 تا 40 تومان ( با توجه به مارک جنس) قیمت داره.
    خلاصه اینکه تا باز نشده نمیشه گفت دقیقا چی لازم داره و از مکانیک بخواهید که هرچیزی که لازم هست را طبق یک لیست بنویسه تا تهیه کنید.
    چون سینی موتور باز میشه پس زمان خوبی برای بازدید تسمه تایم و سفتکن تسمه تایم هست که این را هم به مکانیک گوشزد کنید.
    جالب انجاست که ماه 2 ماه پیش تسمه تایم و اینها همه باز کردیم و دیروز هم کل این قسمت رو ریختیم بیرون برای رفع نشتی.
    اگر میفهمیدیم . دوباره نمیخواست این قسمت ها رو باز کرد..
    ممنون از راهنمایی شما

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    من پراید صبا دارم ترمز ها abs هستند.
    دو تا مشکل دارم اول اینکه زمالنی که پارو از روی کلاج برمیدارم ماشین یه ضربه میخوره. این کار توی حرکت هم انجام دادم باز این اتفاق میفته.
    دوم اینکه جدیدا یه مشکل دیگم دارم زمانی که ماشین در حال حرکته یه صدای میاد که یه طورایی صدای ماشین روی دسته انداز های پی درپی و ریز هست. یکی مگفت دسته موتور یکی میگفت لنت یکی میگفت زیر وبند یکی میگفت لاستیک نمیدونم. ولی میخوام هر چی هست خودم درستش کنم تعمیرگاه نبرم. ماشین توی حرکت فرمونش آزاد میکنم تقریبا صاف میره. ترمزهامم خوب میگیرن.

کسی جواب من نمیده؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با رها کردن کلاچ و شروع حرکت صدای ضربه شنیده میشه ، چه در حال حرکت و یا سکون فرق نمی کنه.

باید ماشین از نزدیک معاینه بشه اما به احتمال زیاد مشکل از دسته موتورها است و حداقل یکی از آنها خراب شده.
    وقتی دسته موتور خراب باشه ، کل متعلقات موتور و گیربکس موقع شروع حرکت و تعویض دنده و یا حتی دست اندازهای مختلف شروع به تکام خوردن میکنه و این باعث ایجاد صدای ضربه میشه.

هر سه دسته موتور را به دقت چک کنید بخصوص دسته موتور جلو ( تقریبا زیر رادیاتور قرار داره) و دسته گیربکس که بین بدنه و گیربکس هست و عقبتر نصب شده. این دوتا بیشتر از دسته بالایی خراب میشه.

برای تست کاپوت ماشین باز کنید، موتور روشن و ترمز دستی را بکشید و سعی کنید با نیم کلاچ حرکت کنید تا موتور به لرزش بیافته و یکنفر وضعیت دسته ها را چک بکنه تا دسته خراب مشخص بشه.
    تعویض دسته موتور نیاز به تجربه و وسیله داره و اگر به مکانیک مراجعه کنید بهتره.
    سریعا این کار را انجام بدید چون اگر به مرور به بخشهای دیگه صدمه وارد میشه، بخصوص باعث شکستن لوله های کولر و کمپرسور شده و هزینه های چند صد هزار تومانی روی دست شما میگذاره.
    دسته موتورهای پراید حدود 15000 تومان قیمت داره

7. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

با رها کردن کلاچ و شروع حرکت صدای ضربه شنیده میشه ، چه در حال حرکت و یا سکون فرق نمی کنه.

باید ماشین از نزدیک معاینه بشه اما به احتمال زیاد مشکل از دسته موتورها است و حداقل یکی از آنها خراب شده.
    وقتی دسته موتور خراب باشه ، کل متعلقات موتور و گیربکس موقع شروع حرکت و تعویض دنده و یا حتی دست اندازهای مختلف شروع به تکام خوردن میکنه و این باعث ایجاد صدای ضربه میشه.

هر سه دسته موتور را به دقت چک کنید بخصوص دسته موتور جلو ( تقریبا زیر رادیاتور قرار داره) و دسته گیربکس که بین بدنه و گیربکس هست و عقبتر نصب شده. این دوتا بیشتر از دسته بالایی خراب میشه.

برای تست کاپوت ماشین باز کنید، موتور روشن و ترمز دستی را بکشید و سعی کنید با نیم کلاچ حرکت کنید تا موتور به لرزش بیافته و یکنفر وضعیت دسته ها را چک بکنه تا دسته خراب مشخص بشه.
    تعویض دسته موتور نیاز به تجربه و وسیله داره و اگر به مکانیک مراجعه کنید بهتره.
    سریعا این کار را انجام بدید چون اگر به مرور به بخشهای دیگه صدمه وارد میشه، بخصوص باعث شکستن لوله های کولر و کمپرسور شده و هزینه های چند صد هزار تومانی روی دست شما میگذاره.
    دسته موتورهای پراید حدود 15000 تومان قیمت داره

مگه شکسته باشه مشخص نیست؟ اگه مشخصه چرا باید به این شکل تست گرفت؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ایرادی که برای این دوتا دسته پیش میاد( دسته زیر رادیاتور و دسته گیربکس) بیشتر پاره شدن لاستیک هست که اگر این پارگی کم باشه ممکنه متوجه اون نباشید و با این تست میشه تنش و فشار لازم برای مشخص شدن مقدار کارایی دسته ها را بوجود آورد.
    اگر شکستگی در بخش فلزی دسته ها باشه هم معمولا با چشم قابل دیدن هست. اگر روی چاله تعمیرات بازدید کنید بخاطر دسترسی بیشتر و آسان ، معاینه راحتتر صورت میگیره.

10. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    عزیزان ما برای رفع روغن ریزی ، باطری رو اول جدا کردیم. بعد سمت چپ(مخالف باطری ماشین) یعنی سمت شاگرد را ، همه چیز رو ریخت بیرون.
    همان آب رادیاتور هم ریخته شد در ظرف ، بعد ریختیم داخل خودش.
    الان فن ماشین همیشه روی خانه 3 هست. یعنی در عمل دما میره بالا و فن میزنه. اما دیگه نشون نمیده و همیشه روی 3 هست.
    یعنی از خانه 1 تا 3 درست عمل میکنه. اما دیگه روی 4 نمیره
    آیا فشنگی خلاص شده؟ پارسال برج 7، عوض کردم . اون موقع روی خانه 5 فن میزد و با تعویض مشکل حل شد.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    عزیزان ما برای رفع روغن ریزی ، باطری رو اول جدا کردیم. بعد سمت چپ(مخالف باطری ماشین) یعنی سمت شاگرد را ، همه چیز رو ریخت بیرون.
    همان آب رادیاتور هم ریخته شد در ظرف ، بعد ریختیم داخل خودش.
    الان فن ماشین همیشه روی خانه 3 هست. یعنی در عمل دما میره بالا و فن میزنه. اما دیگه نشون نمیده و همیشه روی 3 هست.
    یعنی از خانه 1 تا 3 درست عمل میکنه. اما دیگه روی 4 نمیره
    آیا فشنگی خلاص شده؟ پارسال برج 7، عوض کردم . اون موقع روی خانه 5 فن میزد و با تعویض مشکل حل شد.
    با تصویر نشان بدید، متاسفانه اینطوری نمیشه متوجه منظور شما شد. درجات حرارت پراید متفاوت هست و در مدلهای مختلف فرق داره.
    سمت شاگرد ، سمت راست و سمت راننده سمت چپ محسوب میشه.
    فشنگی حرارت عوض کنید و مشکلی بگذارید
    فشنگی فن ارتباطی با نشان دادن حرارت نداره

13. این کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

با تصویر نشان بدید، متاسفانه اینطوری نمیشه متوجه منظور شما شد. درجات حرارت پراید متفاوت هست و در مدلهای مختلف فرق داره.
    سمت شاگرد ، سمت راست و سمت راننده سمت چپ محسوب میشه.
    فشنگی حرارت عوض کنید و مشکلی بگذارید
    فشنگی فن ارتباطی با نشان دادن حرارت نداره
    ببخشید من فشنگی فن و حرارت رو اشتباه میگم فکر کنم!!! منظور من همان فشنگی هست که درون موتور بسته میشه و مشکی هست.
    فابریک کارخانه حداقل 2.5 کار کرد. این یکی از سایپا گرفتم. 10 ماه بیشتر پس کار نداده!!! این خرابی فشنگی ربطی به تعمیر 2 روز پیش داشته یا اتفاقی شده؟ خوبه ما ضد یخ / زنگ میریزیم تازه!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •