تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 671 از 827 اولاول ... 171571621661667668669670671672673674675681721771 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,701 به 6,710 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

این عکس سلامتی هارد دیسک من هستش .

میخواستم ببینم ایا این ارور زرد باعث خرابی اطلاعات من خواهند شد یا نه ؟ فقط اینو میخوام بفهمم . در اینده هاردمو عوض میکنم . فقط میخوام بدونم ایا این ارور باعث خراب شدن اطلاعاتم میشه ؟؟؟؟؟؟ (مثلا من فیلمی بر روی هارد م دارم ممکنه این فیلم دچار خرابی و شطرنجی شدن در بعضی صحنه ها به دلیل خرابی هارد دیسک بشه یا نه )

و سوال دوم اینکه میتونم دو هارد اینترنال رو در یک کیس داشته باشم و اطلاعات مهم را روی هارد سالم و ویندوز و اطلاعات بدرد نخور رو روی هارد سالم بریزم. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام .

اگر هارد دیسک مورد نظر را با برنامه هایی مثل HDD regenerator و برنامه های مشابه تست کنید بدسکتوری پیدا نمیشود چون سکتورهای معیوب قبلاً با سکتورهای سالم و ذخیره جایگزین (remap) شده اند . اطلاعات روی بدسکتورها نوشته نمیشوند که بعداً قابل خواندن نباشند . ولی باید دقت کنید که اگر بیشتر میشود باید تعویض کنید .

در مورد سوال آخر ؛ میتونید اینکار را انجام بدید .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود بر شما

طبق آموزش شما تمام Letter های هارد دوم رو حذف کردم و در ویندوز هم زمان خاموش شدن هارددیسک رو گذاشتم روی 5 دقیقه

ولی گاهی اوقات نمیدونم چرا هارد دوم به صورت ناگهانی روشن میشه، برنامه HD Tune یا هر برنامه دیگه که به ویژگی S.M.A.R.T

هارد دیسک دسترسی داره را هم بستم. فکر کنم با برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم نمیشه فهمید چون نام درایوها حذف شده. چه

راه حلی برای فهمیدن اینکه کدام برنامه به صورت لحظه ای به هارددیسک دسترسی پیدا میکنه، پیشنهاد میکنید ؟

میزان زمان بیکاری برای خاموش شدن هارد دوم را روی چند بگذارم تا هارد اول خاموش نشود ؟

ببخشید یک سوال هم درباره اندازه Page File و حافظه مجازی داشتم:

من 8 گیگابایت RAM روی کامپیوتر دارم، هارد اول من 1 ترابایت و حجم درایو C من 100 گیگابایت که در حالحاضر 52 گیگابایت اون

خالیه، ویندوز من هم Windows 7 Ultimate هست. حالا سوالم اینه :

1- آیا با این مقدار رم لازمه که حافظه مجازی فعال باشه یا نه ؟

2- اگه لازمه، آیا باید برای همه درایوها فعال باشه یا فقط روی درایو C تنظیم بشه کافیه ؟

3- اصلاً چه نیازی به قرار دادن همه درایوها برای Page File است، چون به نظرم بیشتر از 2 گیگابایت فضا برای این حافظه روی هارددیسک

نیاز نیست.

4- در صورت تنظیم حافظه مجازی روی درایو C، مقدار آن به صورت دستی تنظیم شود بهتر است یا استفاده از گزینه System Managed Size

و سپردن ریش و قیچی به دست ویندوز ؟

اگه ممکنه این متن رو هم ترجمه کنید :

? should I put the page file on another partition or drive

On a different partition
    No. Storing the page file on a different partition of the same drive as Windows increases the hard drive seek times and will reduce system performance

On a different drive
    This is one scenario that can deliver a slight increase in performance, however, we still only recommend this for computer enthusiasts looking to tweak their computer for a minimum performance gain. If you plan on putting the page file on a separate drive, create a partition large enough for the page file on that drive and only keep the page file in that partition. For almost every Windows user, we still recommend letting Windows manage the page file on the primary drive

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام .

طبق آموزش شما تمام Letter های هارد دوم رو حذف کردم و در ویندوز هم زمان خاموش شدن هارددیسک رو گذاشتم روی 5 دقیقه ولی گاهی اوقات نمیدونم چرا هارد دوم به صورت ناگهانی روشن میشه، برنامه HD Tune یا هر برنامه دیگه که به ویژگی S.M.A.R.T هارد دیسک دسترسی داره را هم بستم. فکر کنم با برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم نمیشه فهمید چون نام درایوها حذف شده. چه راه حلی برای فهمیدن اینکه کدام برنامه به صورت لحظه ای به هارددیسک دسترسی پیدا میکنه، پیشنهاد میکنید ؟
    این دفعه از Disk management هارد دیسک مورد نظر را offline کنید . البته برای استفاده مجدد میبایستی online بشود .

میزان زمان بیکاری برای خاموش شدن هارد دوم را روی چند بگذارم تا هارد اول خاموش نشود ؟
    در power option ، برای هر هارد دیسک بطور جداگانه قابل تنظیم نیست . البته از آنجایی که در هارد دیسک اول ، سیستم عامل و انواع نرم افزار نصب میشود که در اکثر زمانها از روی آن خوانده و یا نوشته میشود بندرت Standby یا Sleep میشود .

من 8 گیگابایت RAM روی کامپیوتر دارم، هارد اول من 1 ترابایت و حجم درایو C من 100 گیگابایت که در حالحاضر 52 گیگابایت اون خالیه، ویندوز من هم Windows 7 Ultimate هست. حالا سوالم اینه :
    1- آیا با این مقدار رم لازمه که حافظه مجازی فعال باشه یا نه ؟
    2- اگه لازمه، آیا باید برای همه درایوها فعال باشه یا فقط روی درایو C تنظیم بشه کافیه ؟
    3- اصلاً چه نیازی به قرار دادن همه درایوها برای Page File است، چون به نظرم بیشتر از 2 گیگابایت فضا برای این حافظه روی هارددیسک نیاز نیست.
    4- در صورت تنظیم حافظه مجازی روی درایو C، مقدار آن به صورت دستی تنظیم شود بهتر است یا استفاده از گزینه System Managed Size و سپردن ریش و قیچی به دست ویندوز ؟
    لپتاپ بنده فقط 4GB Ram دارد . با اینحال از آنجایی که کار خاصی با لپتاپ انجام نمیدم (اکثراً وبگردی و تماشای فیلم) این قابلیت حافظه مجازی را غیر فعال و هارد دیسک را آزاد کردم و مشکلی هم نداشتم . البته قبلش بعضی از برنامه های غیر مفید که بیجهت Ram را اشغال میکنند را غیر فعال کردم ؛ مثلاً Gadget ها و یا Desktop Background های متحرک و بعضی از Visual effect و بعضی از نرم افزارها و موارد دیگر . بررسی کنید اگر میزان Ram شما به مقدار زیادی اشغال نمیشود میتونید غیر فعال کنید .

اگه ممکنه این متن رو هم ترجمه کنید :

? should I put the page file on another partition or drive

On a different partition
    No. Storing the page file on a different partition of the same drive as Windows increases the hard drive seek times and will reduce system performance

On a different drive
    This is one scenario that can deliver a slight increase in performance, however, we still only recommend this for computer enthusiasts looking to tweak their computer for a minimum performance gain. If you plan on putting the page file on a separate drive, create a partition large enough for the page file on that drive and only keep the page file in that partition. For almost every Windows user, we still recommend letting Windows manage the page file on the primary drive

آیا حافظه مجازی [page file] را باید در پارتیشن دیگر [همان هارد دیسک] قرار بدهم یا اینکه در هارد دیسک دیگری [دوم و بعدی] قرار بدهم ؟

فعال کردن حافظه مجازی در پارتیشن دیگر [ولی در همان هارد دیسک]

خیر . ذخیره کردن و یا فعال کردن حافظه مجازی در پارتیشن دیگر همان هارد دیسکی که ویندوز روی آن نصب هست ؛ seek times هارد دیسک افزایش پیدا میکند و باعث کاهش کارایی آن خواهد میشود .

فعال کردن حافظه مجازی در هارد دیسک دیگر [هارد دیسکهای دوم و بعدی]

یکی از روشهایی که میتواند باعث افزایش جزئی [در مقایسه با روش اول] در کارائی شود . به هر حال این روش را فقط به علاقه مندان کامپیوتر [کاربران وسواسی] که افزایش سرعت حتی ناچیز برای آنها اهمیت دارد توصیه میکنیم . اگر قصد دارید حافظه مجازی را در هارد دیسک دیگری [غیر از هارد دیسکی که ویندوز روی آن نصب میشود] قرار دهید و فعال کنید پس یک پارتیشن برزگ و کافی برای آن بسازید و بغیر از page file چیز دیگری در آن پارتیشن ذخیره نکنید . برای هر کاربر ویندوز ، همچنان توصیه میکنیم به ویندوز اجازه بدید [خودش و با استفاده از تنظیمات پیشفرض] حافظه مجازی را در هارد اصلی مدیریت کند .

4. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز wooooow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

دوستان چنتا سوال فنی

اول اینکه آیا مصرف زیاد از هارد اکسترنال و اتصال مدت زمان زیاد به سیستم باعث خرابی هارد میشه ؟؟ (( کم شدن عمر هارد ))

من خودم اکثرا واسه آرشیو از اکسترنال استفاده میکنم ولی خیلی مواقع پیش میاد سریال رو میریزم تو اکسترنال و بعد از یه مدت که سرم خلوت شد از اونجا نگاه میکنم
    مشکلی نداره ؟؟

و دوم
    همونطور که گفتم در خیلی موارد مجبور به استفاده از اطلاعات داخل هارد میشم
    حالا با این تفاسیر خرید هارد آداپتوری به صرفه تره یا اینترنال ؟؟ (( به دلیل اینکه حجم بالا میخوام - 2 یا 3 ترا - باید آداپتوری بخرم و پرتابل به صرفه نیست ))

ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان چنتا سوال فنی

اول اینکه آیا مصرف زیاد از هارد اکسترنال و اتصال مدت زمان زیاد به سیستم باعث خرابی هارد میشه ؟؟ (( کم شدن عمر هارد ))

من خودم اکثرا واسه آرشیو از اکسترنال استفاده میکنم ولی خیلی مواقع پیش میاد سریال رو میریزم تو اکسترنال و بعد از یه مدت که سرم خلوت شد از اونجا نگاه میکنم
    مشکلی نداره ؟؟

و دوم
    حالا با این تفاسیر خرید هارد آداپتوری به صرفه تره یا اینترنال ؟؟ (( به دلیل اینکه حجم بالا میخوام - 2 یا 3 ترا - باید آداپتوری بخرم و پرتابل به صرفه نیست ))

ممنون
    بديهي هست كه با هر بار استفاده ساعات كاركرد آن افزايش و مقداري از عمر مفيد هارد ديسك بخاطر استهلاك كم ميشود؛ ولي اينكار باعث خرابي زودرس هارد ديسك اكسترنال نميشود مگر اينكه در استفاده دقت نكنيد مثلاً تكان بدهيد و ...

مشکلی نداره ؟؟
    مشكلي نيست .

و دوم
    بررسي كنيد كه چقدر استفاده داريد . بعنوام مثال اگر بطور روزانه از اطلاعات استفاده ميكنيد ، توصيه ميكنم هارد ديسك Internal بخريد كه نه تنها كارايي بيشتري خواهد داشت بلكه از آنجايي كه در جاي امني نصب ميشود احتمال خرابي كمتري خواهند داشت . در غير اينصورت اگر مدت طولاني از اطلاعات ذخيره شده استفاده نميكنيد ميتونيد روي هارد اكسترنال ذخيره كنيد .

7. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Cyberlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

سلام .

این دفعه از Disk management هارد دیسک مورد نظر را offline کنید . البته برای استفاده مجدد میبایستی online بشود .
    ممنون از راهنمایی شما، ببخشید که بازم سوال میکنم، شاید سوالم خیلی بی ربط باشه

ولی کاربرد این گزینه Offline در چه موردی است ؟

با Offline کردن، دسترسی هارددیسک به طور کل با ویندوز قطع میشه ؟

آیا با این کار، باز هم نیاز به حذف و اضافه کردن Letter ها هست ؟

برای اطلاعات موجود در هارددیسک مشکلی ایجاد نمیشه ؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنمایی شما، ببخشید که بازم سوال میکنم، شاید سوالم خیلی بی ربط باشه

ولی کاربرد این گزینه Offline در چه موردی است ؟

با Offline کردن، دسترسی هارددیسک به طور کل با ویندوز قطع میشه ؟

آیا با این کار، باز هم نیاز به حذف و اضافه کردن Letter ها هست ؟

برای اطلاعات موجود در هارددیسک مشکلی ایجاد نمیشه ؟

با تشکر
    یک راه برای unmount کردن هارد دیسک ، offline کردن آن هست . با اینکار دیگه نیازی به حذف و اضافه کردن letter نیست و مشکلی هم برای اطلاعات پیش نمیاد (تست کردم) .

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    EMAMZADEH DAVOOD

پيش فرض

سلام بر همگی بنده یه هارد 750 adta usb 3 گیگ داشتم موقع کار کردن از رو کیس افتاد به رحمت خدا رفت الان میخوام یه هارد 1ترا بخرم در حال حاظر کدوم مدل رو پیشنهاد میدید چه مارکی باشه بهتر هستش خودم بیشتر نظرم رو ترندسند و وسترن و سیلیکون هستش یه راهنمایی کنید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام بر همگی بنده یه هارد 750 adta usb 3 گیگ داشتم موقع کار کردن از رو کیس افتاد به رحمت خدا رفت الان میخوام یه هارد 1ترا بخرم در حال حاظر کدوم مدل رو پیشنهاد میدید چه مارکی باشه بهتر هستش خودم بیشتر نظرم رو ترندسند و وسترن و سیلیکون هستش یه راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام .

مدل دقيق هارد اكسترنالي كه داشتيد چي بود !؟

در مورد مدل مناسب ؛ بنظرم خيلي فرقي نميكنه كه از كدام برند و از چه مدلي بخريد مگر اينكه بعضي از ويژگيها براي شما مهم باشه مثلاً وجود باكس مستحكم و ضد آب ، قابليت پسورد گذاري و موارد ديگه . ولي ميتونيد WD my passport ultra را در اولويت اول قرار بديد . از برند سيليكون پاور مدلهاي Diamond D20 و یا Stream S03 (سفید رنگ) شكل ظاهري زيباتري هم دارند كه البته به سليقه كاربر بستگي دارد .

13. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    EMAMZADEH DAVOOD

پيش فرض

سلام مجدد جناب عطا هارد بنده مدل adata مدل classic ch11 بود داشت کارمیکرد از رو کیس افتاد رو زمین از اون موقع به بعد مشکل تو خوندن فایلها داره بعضی قسمت های هارد اطلاعات رو میخونه بعضی نه قفل میکنه هر کاری کردم درست نشد بردم تعمیر کنم طرف گفت فریم ور میزنم اگه درست شد 30 تومان بده اگه نشد هیچی زد ولی درست نشد تمام اطلاعات توش هم پاک شد البته اون قسمتهایی که میخون رو با بدبختی قبلا کپی گرفته بودم . بعدش گفتم راهی نداره این تعمیر بشه گفت میخوای بزاریم زیر دستگاه درست شه 100 تومان هزینه داره ببین برات ارزش داره اگه نشه هم میتونیم یه مرحله بریم جلوتر کارهای دیگه انجام بدیم از این حرفها منم دیدم ارزش نداره هارد رو ورداشتم اوردم .
    دیروز رفتم یه هارد 2 ترا به قیمت 395 مارک trancend گرفتم خدایی چه جنسی داره بدنش ادم میگیره دستش یه سرو گردن از تمام هارد هایی که تو دست گرفتم سر تر هستش فقط یه سوال رو کارت گارنتیش نوشته قبل از استفاده با FAT 32 فرمت کنیم من کردم منتها موقع فرمت گزینه
    QUICK رو ور نداشتم برای فرمت خیلی سریع فرمت شد ایا بدون اون گزینه دوباره فرمت کنم عمقی تر بهتره یا فرقی نداره؟ در ضمن کامپوتر من فقط پورت USB 2 داره دیشب یه فایل 11 گیگ CUT کردم از رو هارد خود کامپیوتر بر روی همین هارد سرعت ریختنش 20 مگا بایت بلاتر نمیرفت نزدیک 8 دقیقه طول کشید تا بریزه این سرعت پایین نیست ؟ ممکنه به خاطر فرمت FAT32 باشه ؟حتما حالا باید طبق برگه گارانتی همین فرمت بکنم یا اینکه فرمتش رو عوض کنم ؟اصلا عوض کنم سرعتش بالاتر میره؟ممنون میشم رانمایی کنید من رو تشکر

15. این کاربر از iranmard بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    EMAMZADEH DAVOOD

پيش فرض

راستی جناب عطا ویندوز بنده 7 هستش امشب هم میخوام به 8.1 ارتقا بدم اینو به منظور فرمت کردن گفتم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •