تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 670 از 827 اولاول ... 170570620660666667668669670671672673674680720770 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,691 به 6,700 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

آخر فروم باز Cyberlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

10 خاموش کردن هارددیسک دوم

فکر میکنم بالاخره راهی برای استفاده از هارد اینترنال به جای هارد اکسترنال به منظور هارد دوم و برای آرشیو و مشکل

خاموش کردن و خاموش ماندن این هارد، تا زمانی که به اونها نیاز داشته باشیم را پیدا کردم

این موضوع با توجه به قیمت پایینتر هاردهای اینترنال نسبت به اکسترنال در کشور ما، از اهمیت زیادی برخورداره و میتونه

از هزینه اضافی جلوگیری کنه.

با این کار عمر هارد افزایش و استهلاک، خرابی، نویز، مصرف برق و گرمای هارد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.

بعد از کلی جستجو در سایتها و فرومهای داخلی و خارجی و ترجمه کردن متنهای فرومهای مختلف، به دنبال راهی که

بشه هارددیسک دوم رو در مواقع بیکاری خاموش کرد، موفق به پیدا کردن جواب نشدم، حتی متخصصین فرومهای خارجی

هم آخرین راه حل رو استفاده از Hard Drive Enclosures میدونستن.

ولی من تسلیم نشدم و بعد از کلی فکر کردن، یک راه حل ابتکاری و خیلی ساده رو اجرا کردم که تا به الان موفق بودم و

هارددیسک دوم من بدون جدا کردن کابل برق، تا الان فعالیتی نداشته و در حالت Spin Down باقی مونده

ولی هنوز باید تستهای بیشتری انجام بدم تا از درستی موضوع مطمئن بشم
    Last edited by Cyberlife; 24-04-2014 at 14:00.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر میکنم بالاخره راهی برای استفاده از هارد اینترنال به جای هارد اکسترنال به منظور هارد دوم و برای آرشیو و مشکل

خاموش کردن و خاموش ماندن این هارد، تا زمانی که به اونها نیاز داشته باشیم را پیدا کردم

این موضوع با توجه به قیمت پایینتر هاردهای اینترنال نسبت به اکسترنال در کشور ما، از اهمیت زیادی برخورداره و میتونه

از هزینه اضافی جلوگیری کنه.

با این کار عمر هارد افزایش و استهلاک، خرابی، نویز، مصرف برق و گرمای هارد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکنه.

بعد از کلی جستجو در سایتها و فرومهای داخلی و خارجی و ترجمه کردن متنهای فرومهای مختلف، به دنبال راهی که

بشه هارددیسک دوم رو در مواقع بیکاری خاموش کرد، موفق به پیدا کردن جواب نشدم، حتی متخصصین فرومهای خارجی

هم آخرین راه حل رو استفاده از Hard Drive Enclosures میدونستن.

ولی من تسلیم نشدم و بعد از کلی فکر کردن، یک راه حل ابتکاری و خیلی ساده رو اجرا کردم که تا به الان موفق بودم و

هارددیسک دوم من بدون جدا کردن کابل برق، تا الان فعالیتی نداشته و در حالت Spin Down باقی مونده

ولی هنوز باید تستهای بیشتری انجام بدم تا از درستی موضوع مطمئن بشم
    از طریق power option ویندوز میتوان چنین کاری انجام داد که پس از سپری شدن مدت زمان مشخص ، هارد دیسک مورد نظر Spin down شود . البته گاهی اوقات این هارد دیسکها توسط نرم افزارهای مختلفی مثل آنتی ویروس ممکن هست مجدداً فعال شوند که برای اجتناب از چنین حالتی میتوان کلیه letter های مربوط به پارتیشنهایی که در آن هارد دیسک هست را حذف کرد . در پست 185 تاپیک زیر در این مورد توضیحاتی دادم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنین میتوان بصورت دستی و با استفاده از نرم افزارهایی ، هارد دیسک مورد نظر را Spin down کرد . ميتونيد برنامه HDD Scan را دانلود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و طبق عکس های زیر ابتدا هارد دیسک مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Spindle Start stop دکمه Spin down را بزنید .

3. 6 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

از طریق power option ویندوز میتوان چنین کاری انجام داد که پس از سپری شدن مدت زمان مشخص ، هارد دیسک مورد نظر Spin down شود . البته گاهی اوقات این هارد دیسکها توسط نرم افزارهای مختلفی مثل آنتی ویروس ممکن هست مجدداً فعال شوند که برای اجتناب از چنین حالتی میتوان کلیه letter های مربوط به پارتیشنهایی که در آن هارد دیسک هست را حذف کرد . در پست 185 تاپیک زیر در این مورد توضیحاتی دادم .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنین میتوان بصورت دستی و با استفاده از نرم افزارهایی ، هارد دیسک مورد نظر را Spin down کرد . ميتونيد برنامه HDD Scan را دانلود ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و طبق عکس های زیر ابتدا هارد دیسک مورد نظر را از قسمت select drive انتخاب و سپس از قسمت feature ، روی IDE feature کلیک کنید .

در قسمت Spindle Start stop دکمه Spin down را بزنید .

عجب اشتباهی کردم که این همه سایت رو ترجمه کردم کاش از اول به فارسی جستجو میکردم و به آموزشهای

شما میرسیدم.

مشکل من اینکه که فکر میکنم منابع فارسی برای این جور مشکلات وجود نداره، این برنامه ای که معرفی کردید رو من بعد

از کلی جستجو موفق به پیداکردنش شدم ، ولی به هر حال چون خودم ترجمه کردم و از مطالب آماده استفاده نکردم بیشتر

قدرش رو میدونم و اطلاعاتم بیشتر شد. بگذریم، روشی که من اجرا کردم این بود که با برنامه ای مثل Folder Lock درایوهای

هارد دوم رو قفل کردم تا برنامه های دیگه مثل آنتی ویروس و ویندوز بهش دسترسی نداشته باشن، در این صورت اگه هارد

بعد از مدت زمانی که توی Power Option ویندوز تعیین میکنیم بیکار بمونه و خاموش بشه ( Spin Down )، دلیلی برای فعال

شدن مجدد ( Spin up ) وجود نداره، ولی با اینکه به علت قفل بودن درایوها هیچ برنامه ای به هارد و درایوهای اون دسترسی

نداره، نمیدونم چرا گاهی اوقات مثلاً بعد از چند ساعت هارد به طور ناگهانی روشن میشه ( Spin up ) و بعد از مدت زمان

تعیین شده دوباره خاموش میشه ( Spin Down ). حالا نمیدونم به خاطر خود برنامه Folder Lock هست یا نه، چون احتمال

میدم که این برنامه گاهی اوقات به درایوها سرکشی میکنه و به همین خاطر هارد روشن میشه.

حالا سوالهام اینه :

1- آیا قفل کردن درایو با برنامه ای مثل Folder Lock همان نتیجه Unmount کردن پارتیشن را داره ؟

2- آیا برنامه ای وجود داره که درایوها و خود هارد دوم را زیر نظر بگیره و نام برنامه ها و فرایندهایی که قصد دسترسی و نوشتن

خواندن اطلاعات به آن را دارند را ثبت کنه. البته برنامه ای به نام Free Folder Monitor پیدا کردم که اینکار رو انجام میده ولی

ظاهرا همه وقایع رو نشون نمیده.

3- آیا Spin Down به معنی خاموش شدن کامل هارددیسک است یا اینکه فقط دور موتور آن کم میشه ؟
    Last edited by Cyberlife; 25-04-2014 at 00:06.

5. 2 کاربر از Cyberlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1- آیا قفل کردن درایو با برنامه ای مثل Folder Lock همان نتیجه Unmount کردن پارتیشن را داره ؟
    با این برنامه کار نکردم ولی برای un mount کردن هارد دیسک فکر میکنم بهترین راه حذف کلیه letter پارتیشنهایی که در آن هارد دیسک هست باشد .

2- آیا برنامه ای وجود داره که درایوها و خود هارد دوم را زیر نظر بگیره و نام برنامه ها و فرایندهایی که قصد دسترسی و نوشتن خواندن اطلاعات به آن را دارند را ثبت کنه. البته برنامه ای به نام Free Folder Monitor پیدا کردم که اینکار رو انجام میده ولی ظاهرا همه وقایع رو نشون نمیده.
    برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را تست کنید . به قسمت Find بروید و letter مربوط به هارد دیسک مورد نظر را در قسمت handle or dll substring وارد کنید و بررسی کنید که کدام پراسس در حال استفاده از هارد دیسک هست .

3- آیا Spin Down به معنی خاموش شدن کامل هارددیسک است یا اینکه فقط دور موتور آن کم میشه ؟
    وقتیکه هارد دیسک Spin down میشود تا زمانیکه به پاور روشن متصل هست یا در حالت Sleep هست و یا در حالت Standby . در حالت Standby mode بافر هنور فعال ولي هد در حالت پاركينگ و موتور هارد فاقد چرخش هست در صورتيكه در حالت Sleep mode بافر غير فعال و هد در حالت پاركينگ و موتور هارد فاقد چرخش هست .

7. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام

جعبه مدل قدیمی My Book کدام است؟؟

ناظر انجمن آنتی‌ویروس و نرم‌افزارهای امنیتی Captain's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دوستان امروز 93.2.5 رفتم یک هارد خریدم
    Western Digital My Passport Ultra 1TB
    270000 تومن !!!

10. 3 کاربر از Captain بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

جعبه مدل قدیمی My Book کدام است؟؟

سلام .
    جعبه سمت راست مدل قدیمی WD my book هست . سمت چپ هم قدیمیتر از سمت راست هست . این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را هم نگاه کنید .

12. 5 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    MACS0647-JD

پيش فرض

با این برنامه کار نکردم ولی برای un mount کردن هارد دیسک فکر میکنم بهترین راه حذف کلیه letter پارتیشنهایی که در آن هارد دیسک هست باشد .

برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را تست کنید . به قسمت Find بروید و letter مربوط به هارد دیسک مورد نظر را در قسمت handle or dll substring وارد کنید و بررسی کنید که کدام پراسس در حال استفاده از هارد دیسک هست .

وقتیکه هارد دیسک Spin down میشود تا زمانیکه به پاور روشن متصل هست یا در حالت Sleep هست و یا در حالت Standby . در حالت Standby mode بافر هنور فعال ولي هد در حالت پاركينگ و موتور هارد فاقد چرخش هست در صورتيكه در حالت Sleep mode بافر غير فعال و هد در حالت پاركينگ و موتور هارد فاقد چرخش هست .
    درود بر شما

طبق آموزش شما تمام Letter های هارد دوم رو حذف کردم و در ویندوز هم زمان خاموش شدن هارددیسک رو گذاشتم روی 5 دقیقه

ولی گاهی اوقات نمیدونم چرا هارد دوم به صورت ناگهانی روشن میشه، برنامه HD Tune یا هر برنامه دیگه که به ویژگی S.M.A.R.T

هارد دیسک دسترسی داره را هم بستم. فکر کنم با برنامه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم نمیشه فهمید چون نام درایوها حذف شده. چه

راه حلی برای فهمیدن اینکه کدام برنامه به صورت لحظه ای به هارددیسک دسترسی پیدا میکنه، پیشنهاد میکنید ؟

میزان زمان بیکاری برای خاموش شدن هارد دوم را روی چند بگذارم تا هارد اول خاموش نشود ؟

ببخشید یک سوال هم درباره اندازه Page File و حافظه مجازی داشتم:

من 8 گیگابایت RAM روی کامپیوتر دارم، هارد اول من 1 ترابایت و حجم درایو C من 100 گیگابایت که در حالحاضر 52 گیگابایت اون

خالیه، ویندوز من هم Windows 7 Ultimate هست. حالا سوالم اینه :

1- آیا با این مقدار رم لازمه که حافظه مجازی فعال باشه یا نه ؟

2- اگه لازمه، آیا باید برای همه درایوها فعال باشه یا فقط روی درایو C تنظیم بشه کافیه ؟

3- اصلاً چه نیازی به قرار دادن همه درایوها برای Page File است، چون به نظرم بیشتر از 2 گیگابایت فضا برای این حافظه روی هارددیسک

نیاز نیست.

4- در صورت تنظیم حافظه مجازی روی درایو C، مقدار آن به صورت دستی تنظیم شود بهتر است یا استفاده از گزینه System Managed Size

و سپردن ریش و قیچی به دست ویندوز ؟

اگه ممکنه این متن رو هم ترجمه کنید :

? should I put the page file on another partition or drive

On a different partition
    No. Storing the page file on a different partition of the same drive as Windows increases the hard drive seek times and will reduce system performance

On a different drive
    This is one scenario that can deliver a slight increase in performance, however, we still only recommend this for computer enthusiasts looking to tweak their computer for a minimum performance gain. If you plan on putting the page file on a separate drive, create a partition large enough for the page file on that drive and only keep the page file in that partition. For almost every Windows user, we still recommend letting Windows manage the page file on the primary drive

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Cyberlife; 28-04-2014 at 18:17.

پروفشنال m.b.z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    امروز هارد 4 ترا وسترن دیجیتال خرید به قیمت 615 هزار تومان
    جعبش هم آبی رنگ هست و به نظر از سری جدید باشه
    وقت شد تست هاش رو هم میذارم

15. 2 کاربر از m.b.z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال + f.a.r.i's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام

این عکس سلامتی هارد دیسک من هستش .

میخواستم ببینم ایا این ارور زرد باعث خرابی اطلاعات من خواهند شد یا نه ؟ فقط اینو میخوام بفهمم . در اینده هاردمو عوض میکنم . فقط میخوام بدونم ایا این ارور باعث خراب شدن اطلاعاتم میشه ؟؟؟؟؟؟ (مثلا من فیلمی بر روی هارد م دارم ممکنه این فیلم دچار خرابی و شطرنجی شدن در بعضی صحنه ها به دلیل خرابی هارد دیسک بشه یا نه )

و سوال دوم اینکه میتونم دو هارد اینترنال رو در یک کیس داشته باشم و اطلاعات مهم را روی هارد سالم و ویندوز و اطلاعات بدرد نخور رو روی هارد سالم بریزم. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Last edited by + f.a.r.i; 28-04-2014 at 18:07.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •