تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 66 از 577 اولاول ... 165662636465666768697076116166566 ... آخرآخر
نمايش نتايج 651 به 660 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

آخر فروم باز capitan black's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    NEVER LAND

پيش فرض

از اینکه دوستان جدیدی به جمع ما در تالار لینوکس پیوستند خوشحالم

دوست عزیز سلام. فرمت پارتیشن های لینوکس با ویندوز فرق داره . همون طور که میدونید در ویندوز فرمت پارتیشن ها FAT32 و NTFS هست ولی در لینوکس EXT3 و چند مورد دیگه از رایج ترین فرمت های لینوکسی است. هنگام نصب Ubuntu شما باید یک پارتیشن مجزا وخالی برای نصب اوبونتو در نظر بگیرید و این پارتیشن هنگام نصب فرمت شده و تبدیل به فرمت EXT3 ( که باید خودتان هنگام نصب انتخاب کنید ) خواهد شد. یعنی هر چی توی اون درایو دارید پاک خواهد شد. پس یک پارتیشن جدا وخالی برای نصب اوبونتو ( با فرمت Ext3 ) و یک پارتیشن هم به اندازه ی دوبرابر رم کامپیوترتون با فرمت swap درست کنید. موقع نصب در هنگام پارتیشن بندی گزینه Manually رو انتخاب کنید و این پارتیشن ها رو درست کنید.

باز اگه کمکی بود من و بقیه دوستان درخدمتتون هستیم. البته در مورد نصب اوبونتو در همین تاپیک و در صفحات قبل به طور مفصل صحبت شده که با کمی جستجو میتونید جواب خیلی از سوالاتتون رو بدست بیارید.

سلام.ممنونم.من هم خيلي خوشحالم كه به جمع شما اومدم.واقعا لينوكس يه دنياي ديگست.از وقتي
    خصوصيات اوبونتو رو ديدم و اون محيط سه بعدي و افكتهايي كه داره و سيستم جالبش از ويندوز ديگه حالم بهم ميخوره.دارم سعي ميكنم اوبونتو رو نصب كنم بيام به جمع لينوكسيها.

آخر فروم باز moslem.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

Ext3 و Ext2 چه فرقی با هم دارن ؟

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

EXT3 نسخه پیشرفته و ارتقا یافته EXT2 است. همانطور که میدانید قبل از اینکه کامپیوتر خود را خاموش کنید باید آن را Shut Down کنید. اگر به هر دلیلی این کار انجام نشود دفعه بعد که کامپیوتر را روشن میکنید درایوها باید از نظر انسجام اطلاعات تست شوند. در فرمت ext3 از روشی به نام Journaling استفاده میشود که باعث می شود این کار در مدت زمان بسیار اندکی صورت می‌گیرد و این ربطی به اندازه درایو شما ندارد. از نظر انسجام داده ها و سرعت دسترسی نیز EXT3 بهتر از نسخه قبلی خود عمل میکند. ضمنا تبدیل از ext2 به ext3 و بالعکس به آسانی بدون از دست دادن اطلاعات امکان پذیر است. الان اکثر سیستم های لینوکسی از EXT3 استفاده می کنند.

جدیدترین نسخه این فرمت یعنی EXT4 نیز در راه است و هنوز کار روی این فایل سیستم تموم نشده. EXT4 تنها فایل سیستمی است که از متادیتا (Metadata) و Journaling Block Device شصت و چهار بیتی پشتیبانی میکنه. این یعنی فایل سیستم و داده های بزرگ تر.

Journaling Block Device یا JBD شصت و چهار بیتی یعنی پشتیبانی از فایل سیستمی به بزرگی 1024 Petabyte .

-----------------------------------------------------------------------------

Last edited by sudotux; 11-10-2007 at 17:39.

4. 2 کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال c0dest0rm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

ببخشید البته! میدونم اینجا جاش نیست، ولی حسین جان پیغام خصوصی براتون زدم رسید؟
    بعد از خونده شدن پاکش کنید لطفا.
    باز هم ببخشید!

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

EXT3 نسخه پیشرفته و ارتقا یافته EXT2 است. همانطور که میدانید قبل از اینکه کامپیوتر خود را خاموش کنید باید آن را Shut Down کنید. اگر به هر دلیلی این کار انجام نشود دفعه بعد که کامپیوتر را روشن میکنید درایوها باید از نظر انسجام اطلاعات تست شوند. در فرمت ext3 از روشی به نام Journaling استفاده میشود که باعث می شود این کار در مدت زمان بسیار اندکی صورت می‌گیرد و این ربطی به اندازه درایو شما ندارد. از نظر انسجام داده ها و سرعت دسترسی نیز EXT3 بهتر از نسخه قبلی خود عمل میکند. ضمنا تبدیل از ext2 به ext3 و بالعکس به آسانی بدون از دست دادن اطلاعات امکان پذیر است. الان اکثر سیستم های لینوکسی از EXT3 استفاده می کنند.

جدیدترین نسخه این فرمت یعنی EXT4 نیز در راه است و هنوز کار روی این فایل سیستم تموم نشده. EXT4 تنها فایل سیستمی است که از متادیتا (Metadata) و Journaling Block Device شصت و چهار بیتی پشتیبانی میکنه. این یعنی فایل سیستم و داده های بزرگ تر.

Journaling Block Device یا JBD شصت و چهار بیتی یعنی پشتیبانی از فایل سیستمی به بزرگی 1024 Petabyte .
    مرسی از توضیح کاملت

اگه نباشه جاش خالی می مونه ddavod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    iran-tehran

پيش فرض ubuntu 7.10

برای سفارش ورژن جدید ubuntu 7.10 به اینجا مراجعه کنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ddavod's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    iran-tehran

پيش فرض

من خودم 8 تا 32 بیت و 2تا 64 بیت سفارش دادم

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

من خودم 8 تا 32 بیت و 2تا 64 بیت سفارش دادم
    پس انتظار می ره که غیر از خودتون ۹ نفر دیگه هم دارای سی دی اوبونتو بشند که در پراکنده کردن لینوکس شما هم نقشی داشته باشید.
    ممنون
    در ضمن دوستان اگر قدرت دانلود دارید،‌لطفا دانلود کنید بجای سفارش CD، در این CD هیچ چیز اضافه ای نسبت به آنچه دانلود می کنید نیست غیر از لیبل اریجینال CD!

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

برای سفارش ورژن جدید ubuntu 7.10 به اینجا مراجعه کنید

کد:
    اینجا هم می تونید سفارش کوبونتو رو بدین

کد:
    فقط یه توضیح کوچیک
    اگه تو این سایت
    کد:
    عضو هستین لازم نیست دوباره اینجا هم عضو بشین از همون یوزر و پسورد قبلی استفاده کنید
    Last edited by moslem.b; 12-10-2007 at 18:10.

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

پس انتظار می ره که غیر از خودتون ۹ نفر دیگه هم دارای سی دی اوبونتو بشند که در پراکنده کردن لینوکس شما هم نقشی داشته باشید.
    من تا حالا یه 10 - 12 نفری رو لینوکسی کردم " اونم از نوع اوبونتوش "

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •