تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 66 از 90 اولاول ... 165662636465666768697076 ... آخرآخر
نمايش نتايج 651 به 660 از 894

نام تاپيک: انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

با سلام
    یک پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری دارم که حدود یک هفته هست خریده شده.
    همون چند روز اول بردم تعویض روغنی و روغن و فیلتر رو عوض کردم
    روغن جدید سوپر کیان 40 هستش .
    الان حدود پنج روز گذشته.
    تو ابن مدت 600 کیلومتر تو اتوبان رفتم.
    سطح روغن حدود یکی دو سانت بالاتر از درجه حداکثره
    هر شب که ماشین رو پارک میکنم تا صبح حدود دو قاشق غذا خوری روغن زیر ماشین می چکه.
    چند سوا ل داشتم:
    1-ممکنه چکه بخاطر قاطی شدن روغن جدید با باقیمانده قبلی باشه؟
    2-ممکنه بخاطر زیاد بودن روغن چکه کنه؟
    3-این روغن (سوپر کیان 40) مناسب این ماشین (پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری) هست؟
    4-زیر ماشین به نظر از اخر ماشین روغن میچکه به نظرتون از پیچ تخلیه یا فیلتر هست؟
    5-اینکه یک روغن جدید ریختم برای موتور ماشین بد نیست؟

اگه راهنمایی دیگه هم داشتین ممنون میشم.

اول بگم که اون روغن گریدش SC هست و فکر نکنم مناسب موتور شما باشه... دیگه خیلی قدیمی هست SC...
    سطح روغن هم هیچ وقت نباید بیشتر از سطح حد اکثر بیاد چون اینطوری (مخصوصا در ماشینی که گرفتید و بیشتر از 10 سال هست که داره کار میکنه) روغن از هرجایی که کمی سست شده باشه میتونه نشت کنه به علت فشار بیش از حد.
    اگر روغن قبلی به طور کامل خالی شده باشه خیر اون یه ذره روغن باقی مونده در کارتل نمیتونه مشکلی مثل این ایجاد کنه.
    ممکنه به علت زیاد بودن روغن باشه بله
    نکته ای هم هست اینه که پیچ کارتل هم یه عایق بندی داره و ممکنه به چکه بیوفته در اثر عمر زیاد یا بیش از حد صفت شدن. اون پیچ رو نباید زیاد صفت کرد چون عایق داره و حتی اگر با دست هم صفت بشه در صورت سالم بودن نباید چکه کنه.
    پس شما این چند کار رو انحام بدید.
    برید زیر ماشین ببینید پیچ کارتل روغنی هست؟ اگر آره پس مشکل از بین رفتن عایق پیش کارتل هست و تعویضش کنید. اگر میتونید محل فیلتر روغن رو پیدا کنید (محمولا زیر ماشین یه استوانه ای باید باشه) ببینید شاید از اونجا نشتی باشه...
    شما سعی کنید روغن رو با ساکشن به طور کامل عوض کنید و از یه روغن معدنی یا نهایتا نیمه سینتتیک استفاده کنید با گرانوری مناسب منطقه زندگی تون. و فکر کنم برای موتور RD حد اقل SG یا SJ باشه. و حتما هم به مقدار کافی روغن بریزید ، فکر کنم 3 یا 3.3 لیتر روغن بیشتر نباید بریزید. مثلا فکر کنم بهترین روعنی که بشه گرفت (توجه کنید--- بهترین و گرونترین) TOTAL QuartZ 5000 باشه ... یا پارس ارس یا پایا هم خوبن.
    این طوری مشکل باید حل بشه مگر اینکه جایی نشتی بد داشته باشه...
    Last edited by K!ng of th3 K!ngs; 02-12-2015 at 15:35.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

با سلام
    یک پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری دارم که حدود یک هفته هست خریده شده.
    همون چند روز اول بردم تعویض روغنی و روغن و فیلتر رو عوض کردم
    روغن جدید سوپر کیان 40 هستش .
    الان حدود پنج روز گذشته.
    تو ابن مدت 600 کیلومتر تو اتوبان رفتم.
    سطح روغن حدود یکی دو سانت بالاتر از درجه حداکثره
    هر شب که ماشین رو پارک میکنم تا صبح حدود دو قاشق غذا خوری روغن زیر ماشین می چکه.
    چند سوا ل داشتم:
    1-ممکنه چکه بخاطر قاطی شدن روغن جدید با باقیمانده قبلی باشه؟
    2-ممکنه بخاطر زیاد بودن روغن چکه کنه؟
    3-این روغن (سوپر کیان 40) مناسب این ماشین (پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری) هست؟
    4-زیر ماشین به نظر از اخر ماشین روغن میچکه به نظرتون از پیچ تخلیه یا فیلتر هست؟
    5-اینکه یک روغن جدید ریختم برای موتور ماشین بد نیست؟

اگه راهنمایی دیگه هم داشتین ممنون میشم.
    1- نمیشه دقیق گفت ولی وقتی از ماکسیم زده بالاتر باید سرشمعت روغت بزنه،چکش کن...اگر زیاده یکمش را خالی کن،انجام ندادم ولی بنظرم با سرنگ و شلنگ بتونی از جای گیج روغن بکشی..موتور پیکان هر روغنی توش بریزی مثل بچه آدم کار میکنه،دیگه اینجور نیست که بخاد بخاطر یک تعویض روغن،روغن ریزی پیدا کنه،شاید قبلش روغن ریزی داشه،شاید کاسه نمدهاش خرابه
    2-بالا گفتم
    3-اگر میخای روغن خوب بهش بدهی حداقل روغن مولتی گرید یا چهار فصل بریز،روغتی که ریخته برای تابستان خوبه نه حالا،روغن10 یا20 باید حالا بریزی..البته اگر دمای منطقه تون زیاد سرد نیست مشکلی پیش نمیاد..روغن پارس پایا و ارس برای پیکان همه فصول خوبه
    4- نمیدونم
    5- بعضیا میگن باید قبلش یک موتور شویی بشه ولی بعضیا میگن مشکلی نیست..اگر کارکردت زیاده و تا حالا موتور باز نشده،بگذار مکانیک موقعی که موتور بازشده کلا هرچی جرم و رسوبه از تو موتور پاک کنه
    من واسه ماشینم 405توتال 5000 پلاستیکی ریختم تا الان هم بعد 5 هزار کیلومتر قهوه ای ملایم شده ی کوچولو هم کم شده
    برای این فصل توتال 7000 میریختی بهتر بود و البته برای 405 هم مشکلی پیش نمیاد که هرچهار فصل از توتال7000 استفاده کنی..توتال5000پلاستیکی هم چون ایرانیه به احتمال 99%هیچ فرقی با بهران سوپرپیشتاز20-50 نداره و فقط داری پول برندش را میدهی،بنظرم به روغن ایرانی سوییچ کنی بهتره!!!آیدی PT هم که بن کردی لا مصب

3. 2 کاربر از aminkhan2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز K!ng of th3 K!ngs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام 20 تیرماه روغن ایرانول صبا داخل پرایدم مدل 87 ریختم نزدیک 500 کیلومتر کار کرده چون زیاد استفاده نمیکنم بیرون نمیبرم ایا الان که 9 اذر هست لازمه تعویضش کنم؟فاسد نشده؟باید تعویض کنم؟

روغن تاریخ انقضاش فکر کنم نزدیک2 سال باشه!!! شما گیج روغن رو بکشید بالا و کمی از اون رو روی انگشتتون بمالید... باید خواص روغن رو داشته باشه... یعنی چرب باشه، کمی چسبنده باشه و مثل آب نچکه روی زمین. اگر غیر این بود یعنی ای روغنتون "فاسد" شده یا از اول روغن مرغوبی نریختید. البته عمر روغن توی موتور 6 ماه هست و باید هر 6 ماه یکبار عوض بشه
    Last edited by K!ng of th3 K!ngs; 02-12-2015 at 16:23.

5. این کاربر از K!ng of th3 K!ngs بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

1- نمیشه دقیق گفت ولی وقتی از ماکسیم زده بالاتر باید سرشمعت روغت بزنه،چکش کن...اگر زیاده یکمش را خالی کن،انجام ندادم ولی بنظرم با سرنگ و شلنگ بتونی از جای گیج روغن بکشی..موتور پیکان هر روغنی توش بریزی مثل بچه آدم کار میکنه،دیگه اینجور نیست که بخاد بخاطر یک تعویض روغن،روغن ریزی پیدا کنه،شاید قبلش روغن ریزی داشه،شاید کاسه نمدهاش خرابه
    2-بالا گفتم
    3-اگر میخای روغن خوب بهش بدهی حداقل روغن مولتی گرید یا چهار فصل بریز،روغتی که ریخته برای تابستان خوبه نه حالا،روغن10 یا20 باید حالا بریزی..البته اگر دمای منطقه تون زیاد سرد نیست مشکلی پیش نمیاد..روغن پارس پایا و ارس برای پیکان همه فصول خوبه
    4- نمیدونم
    5- بعضیا میگن باید قبلش یک موتور شویی بشه ولی بعضیا میگن مشکلی نیست..اگر کارکردت زیاده و تا حالا موتور باز نشده،بگذار مکانیک موقعی که موتور بازشده کلا هرچی جرم و رسوبه از تو موتور پاک کنه

برای این فصل توتال 7000 میریختی بهتر بود و البته برای 405 هم مشکلی پیش نمیاد که هرچهار فصل از توتال7000 استفاده کنی..توتال5000پلاستیکی هم چون ایرانیه به احتمال 99%هیچ فرقی با بهران سوپرپیشتاز20-50 نداره و فقط داری پول برندش را میدهی،بنظرم به روغن ایرانی سوییچ کنی بهتره!!!آیدی PT هم که بن کردی لا مصب
    آره حق با توئه الان بهران پیشتاز ریختم ببینم چی میشه تو پی تی هم نمیدونم چرا بنم کردن اونم دائم فک کنم یکی از مدیرای پاتوق باحام حال نمیکرد اسمت تو پی تی چی بود؟

7. این کاربر از aryamehr1368 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ZARABAN21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IN THE CARS

پيش فرض

سلام دوستان برای سمندEF7 چه روغنی بریزم بهتره؟ خودم الانcastrol magnetic 10w40 میریزم همین خوبه یا عوضش کنم؟

9. این کاربر از ZARABAN21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان برای سمندEF7 چه روغنی بریزم بهتره؟ خودم الانcastrol magnetic 10w40 میریزم همین خوبه یا عوضش کنم؟
    سلام دوست عزیز
    مگناتگ روغن خوبیه ولی پیشنهاد میکنم addinol رو هم تست کنید. مستقیما روغن هاش از آلمان میاد و نمایندگی داره و قیمت هاشم خیلی مناسبه. البته با توجه به روغن پیشنهادی برای ef7 نوع 10w40 با api sl رو انتخاب کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه ZARABAN21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IN THE CARS

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون من قبل از این روغن total 20w50 میریختم و اطلاع نداشتم که برای این موتور باید 10w40 ریخت
    به نظرتون به موتور ماشینم اسیب رسیده؟

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

ممنون از راهنماییتون من قبل از این روغن total 20w50 میریختم و اطلاع نداشتم که برای این موتور باید 10w40 ریخت
    به نظرتون به موتور ماشینم اسیب رسیده؟
    خواهش میکنم
    باید سعی بشه استفاده نیشه چون این روغن اصلا برای این موتور پیشنهاد نشده و همچنین باعث به صدا افتادن تایپیت ها و کم شدم روغن رسانی به بالای موتور میشه ولی اگه تا الان موتور صدای خاصی نداره مشکلی نیست و بعد از چند بار تعویض روغن اثرات و مانده های روغن قدیمی میره. البته دوستانی که ef7 دارن بیشتر میتونن کمکت کنن

13. این کاربر از amir z بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

بهترین و مطمئن ترین نوع روغن وطنی هست،احتمال تقلب هم درش کمتره،ادینول و توتال و کاسترول، تقلبی زدنش ضرفه بیشتری داره،همین روغن موتور ادینول هم تستهای آزمایشگاهیش در برخی سایتها موجوده که از ایرانی ها بدتره،الف و توتاال ایرانی هم به احتمال 99%همون بهران هست ولی شما پول برندش را پرداخت میکنین
    اگر میخای با همین استاندارد روغن بریزی؛پارس سوپرپایا و ایرانول ریسینگ و اگر هم میخای به ماشینت بیشتر حال بدهی پارس سوپرپیشرو و ایرانول رویال یا رونیا که البته گرونتره

15. این کاربر از aminkhan2014 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دوستان روغن مناسب خودروی دنا چی پیشنهاد میدید؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •