تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 62 از 827 اولاول ... 125258596061626364656672112162562 ... آخرآخر
نمايش نتايج 611 به 620 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

اگه نباشه جاش خالی می مونه lordsaber's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام

قیمت هارد های 500 و 750 GB مدل (2.5 اینچ) چند هست؟
    500 بین 80 تا 100 حدودا.
    750 بین 110 تا 130

2. 2 کاربر از lordsaber بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

ببخشید میخواستم ببینم کسی از دوستان قیمت Seagate 2TB Expansion External داره؟ بعدش کیفیت این هارد چطوریاست؟ چون من بین این و WD My Book essential بین دو راهی قرار گرفتم.
    کلا جدیدا سیگیت یه نمه از وسترن داره بهتر کار میکنه و توی رده بندی ها هم اینو نشون میده.
    شما تو سایت های خارجی بنچ مارکهای این دو رو هم بررسی کنی بد نیست!

4. 2 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

سلام
    ما توشركت يه سيستم قديمي داريم كه USB 1.1 هست و به عنوان سرور داده ازش استفاده مي كنيم.بعضي وقت ها براي بك آپ گيري يه هارد Seagate يك ترابايت رو به اون مي زنيم ، مي خواستم بدونم اين تفاوت تو تكنولو‍ ژي USB به هارد صدمه نمي زنه؟ و اصولا وصل كردن دستگاه به پورتي با سرعت كمتر مشكلي به جز سرعت داره يا نه؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ما توشركت يه سيستم قديمي داريم كه USB 1.1 هست و به عنوان سرور داده ازش استفاده مي كنيم.بعضي وقت ها براي بك آپ گيري يه هارد Seagate يك ترابايت رو به اون مي زنيم ، مي خواستم بدونم اين تفاوت تو تكنولو‍ ژي USB به هارد صدمه نمي زنه؟ و اصولا وصل كردن دستگاه به پورتي با سرعت كمتر مشكلي به جز سرعت داره يا نه؟
    سلام
    نه مشكلي نداره ولي سرعتت از لاكپشت هم كمتر ميشه!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام
    شما سعی کن یه گالن 20 لیتری آب رو با یه لوله پلیکا 10 اینچ خالی کنی! بعدش سعی کن اونو با یه شیلنگ کولر خالی کنی! این می شه همون تفاوت usb2 و usb1 !!
    این تفاوت باعث می شه استهلاک هارد بره بالا چون زمان بیشتری روشنه. من5 سال پیش یه باکس هارد داشتم و توش هارد 320 گیگ گزاشته بودم و همین کاری که شما کردید رو کردم. یه بار تقریبا 1 روز کامل طول کشید تا حدود 100گیگ دیتا رو کپی کنم. بعد از اون چراغهای باکس سوخت! ولی باکس هتوز هم سالمه و کار می کنه. مهمتر از همه این که شما وقت با ارزشتون رو از دست می دید.
    شما الان با یه کارت usb2 بیست سی تومنی می تونید از طریق اسلات pci دو تا یا 4 تا پورت usb2 داشته باشید.
    نمی گم usb3 .اون سیستم قدیمی usb2 هم ببینه به خودش ذوق مرگ می شه!

8. 2 کاربر از lordsaber بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه bida's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

ممنون دوست عزیز که جواب دادی

ولی سوال اصلی من بیشتر مربوط به این هست که آیا اختلاف توان ورودی یا اختلاف جریانی بین این 2 نوع پورت وجود داره که باعث آسیب دیدن هارد بشه یا نه .

چون اختلاف سرعت و زمان تلف شده و استهلاک رو که هر کسی متوجهش میشه. داده هایی هم که ما کپی می کنیم نهایتا 100-200 مگ هستن و زمان زیادی نمی گیره و شاید هفته ای یکبار یا طولانیتر این کار انجام بشه چون این بک آپ پشتیبان هست. پس استهلاک و زمان تلف شده خیلی عامل مهمی نیست تو این حالت

بیشتر نگرانیم از مشکلاتی مثل اختلاف ولتاژ و یا مثلا نوسان جریان بین این دو نوع پورت هست که تو اون چند دقیقه به هارد صدمه
    بزنه.

پ.ن : چه صبر و حوصله ای داشتی شما .... 100 گیگ رو USB 1.1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ممنون دوست عزیز که جواب دادی

ولی سوال اصلی من بیشتر مربوط به این هست که آیا اختلاف توان ورودی یا اختلاف جریانی بین این 2 نوع پورت وجود داره که باعث آسیب دیدن هارد بشه یا نه .

چون اختلاف سرعت و زمان تلف شده و استهلاک رو که هر کسی متوجهش میشه. داده هایی هم که ما کپی می کنیم نهایتا 100-200 مگ هستن و زمان زیادی نمی گیره و شاید هفته ای یکبار یا طولانیتر این کار انجام بشه چون این بک آپ پشتیبان هست. پس استهلاک و زمان تلف شده خیلی عامل مهمی نیست تو این حالت

بیشتر نگرانیم از مشکلاتی مثل اختلاف ولتاژ و یا مثلا نوسان جریان بین این دو نوع پورت هست که تو اون چند دقیقه به هارد صدمه
    بزنه.

پ.ن : چه صبر و حوصله ای داشتی شما .... 100 گیگ رو USB 1.1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اختلاف ولتاژ مشکلی پیش نمیاره چون پورت usb1 ولتاژ خیلی ناچیزی داره. ولی به هر حال usb1 قدیمی هست و ممکنه security که روی پورت usb2 هست نداشته باشه و نوسانات برق پاور به هاردتون انتقال پیدا کنه. البته این روی usb2 هم ممکنه اتفاق بیفته ولی به نظر من usb2 امنتر از usb1 هست.
    اگر بخواید اینقدر وارد جزییات بشید و براتون مهمه باید مشخصات دقیق دقیق این دو نوع پورت رو بدونید. شرمنده من اطلاعاتم اونقدر نیست!
    Last edited by lordsaber; 02-01-2011 at 18:28.

11. این کاربر از lordsaber بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ khelane's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام یه هارد بگیرم 160 تا یه خورده بالاتر تا 50 تومن چی هست
    بهتره بگیرم

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام یه هارد بگیرم 160 تا یه خورده بالاتر تا 50 تومن چی هست
    بهتره بگیرم
    به نظر بنده این دو تا بهترینند تو قیمت شما ولی خوب یه ذره بالاتره:
    seagate freagent goflex 320
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    western my passport essential 320
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

سلام

من تا به حال هارد اکسترنال نداشتم و تازه می خوام ازبین وسترن یا سیگیت ,یکی رو انتخاب کنم(البته Usb3).
    منتها هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه نصب و استفاده از هارد اکسترنال ندارم .
    در مورد نحوه فرمت و پارتیشن بندی هاردهای اکسترنال و ... توضیح بدید و آیا اصلا هارد اکسترنال نیاز به پارتیشن بندی دارد؟
    در مورد نرم افزار ها و درایور های همراه هارد اکسترنال هم توضیح بدید؟(آیا روی cd همراه هارد هست یا رو هارد ریخته شده و اگر هارد رو فرمت کنم نرم افزار ها از بین میره؟)

در مورد نحوه خاموش کردن هارد های سگیت و وسترن هم راهنمایی کنید.

15. این کاربر از WINB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •