تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 618 از 1130 اولاول ... 1185185686086146156166176186196206216226286687181118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,171 به 6,180 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه aliaghil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

در مورد جلوبندی نوا داشتم تحقیق میکردم که به چیزای جالبی رسیدم و اینجا لینکش رو قرار میدم .
    در مورد تعویض جلوبندی نوا 1970 هست که لوازم جدید روش میبندن و ترمزها از کاسه ای به دیسکی تبدیل میشه و نکته ی جالبش این بود که بوش طبقهای جدید گریس خور دارند و مشکل بوش طبقهای قدیمی اینه که گریس خور ندارند و معمولا جیر جیر میکنن بعد از یه مدت ....

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه می تونی گیر بیاری از همین بوش جدیدا بنداز، بخاطر گریس خور بودنش از شر سر و صدای اضافی راحت میشی.

2. این کاربر از aliaghil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

پونتياك فاير برد 1968
    موتور 6 سيلندر قدرت 175 اسب بخار
    گيربكس 3 دنده دستي
    و 8 سيلندر قدرت 330 اسب بخار حجم 400 اينچ با گيربكس اتوماتيك
    حداكثر سرعت 193.5 كيلومتر درس ساعت
    شتاب صفر تا 100 كيلومتر 7.9 ثانيه
    مصرف 26 ليتر در 100 كيلومتر

پونتياك گراند پري
    موتور 8 سيلندر حجم 428 اينچ
    قدرت 370 اسب بخار
    داراي سيستم ضربه گير فنر بندي پنومتيك در عقب با كمپرسور و مخزن هوا
    حجم باك 95 ليتر
    شتاب صفر تا 100 كيلومتر، 8.1 ثانيه
    حداكثر سرعت 220 كيلومتر در ساعت

( فورد) مركوري سايكلون 1970
    موتور 8 سيلندر كبرا جت رم اير
    حجم 7035 سي سي
    قدرت 347 اسب بخار
    حجم باك 100 ليتر
    شتاب صفر تا 100 كيلومتر، 5.8 ثانيه
    طي مسافت 400 متر در زمان 14.8 ثانيه
    حداكثر سرعت 208 كيلومتر در ساعت

( كرايسلر) دوج چالنجر 1970
    موتور 8 سيلندر حجم 7216 سي سي
    قدرت 375 اسب بخار
    حجم باك 85.5 ليتر
    شتاب صفر تا 100 كيلومتر، 6.5 ثانيه
    طي مسافت 400 متر در مدت 14.2 ثانيه
    حداكثر سرعت 208 كيلومتر در ساعت

Last edited by camaro lt; 09-03-2013 at 00:18.

4. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال amir_toos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

بحث در مورد جلوبندی شد
    میخواستم بدونم ارزش داره کل جلوبندی رو نو کنم؟
    یک چیزی حدود 800 تومن آب میخوره ( به غیر از بوش های طبق که قبلا موگ اصلی تهیه کرده بودم ولی هنوز عوض نکردم )
    البته مشکلی هم نداره فکر کنم 2-3 تا از اون سیبک ها گریس کاری قبلا نشده از بین رفته و شل شده. ولی خب جنس نو باز یک چیزه دیگه ای هست!
    منم که استفاده هر روز و به قول یارو گفتنی زیرپا هست نمیخوام هر روز یک جاش در بره و اذیت کنه. یک دفعه عوض کنم باز تا 10 سال هیچیش نمیشه. باز اگر عمری باقی بود عوض میکنیم
    ====
    2- این منجیت هایی که ماله مزدا هست میذارن زیر فنر های جلو که کمی بیاد بالا اشکالی نداره؟ یعنی تو نرمی و تعادل فرقی هم میکنه؟!
    آخه این زبون بسته من از بس که پایین هست همش به این دست انداز ها گیر میکنه! مجبورم مایل برم که خیلی جلب توجه میکنه! گفتم جلو رو یک لایه منجیت بذارم عقب هم بدم بادگیری کنن به یک اندازه بیاد بالا که دیگه گیر نکنه

6. 6 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

من دو سال پیش که جلوبندی رو دادم سرویس کنن ارتفاع جلو رو افزایش دادم و تعمیرکار فنرها رو باز کرد و 2 تا بوش مخصوص که لبه هم داشتن روی فنرها قرار داد و بست و ارتفاع ماشین بیشتر شد ولی نتیجه ی خیلی بدی داشت به این صورت که فنربندی جلو بسیار خشک شد و پایداری ماشین در پیچها خیلی بد شد و من هم تصمیم گرفتم خودم مجددا جلوبندی رو باز کنم و اولا اون بوشها رو خارج کنم و بعد اینکه یه سرویس کلی انجام بدم.البته نوای قبلی هم که داشتم منبع اگزوز وسطش به سرعتگیرها میگرفت و ارتفاعش کم بود و فنرهای عقبش رو دادم بادگیری و ارتفاع عقب رو کمی افزایش دادم ولی باز هم نشیمن عقبش خراب شد و سرنشینهای عقب رو خیلی اذیت میکرد و خلاصه اینکه به نظر من بهتره که اصلا به ارتفاع فابریک دست نخوره و بهترین راه اینه که زیر و بند ماشین خوب جمع بشه تا به زمین نگیره.

8. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

آخه جواد آقا اون زمان که این ماشین طراحی شد فکر دست انداز های تو ایران رو نکرده بودن! اصلا هیچ جای دنیا چیزی که ما داریم ندارن
    البته من فکر کنم ارتفاع ماشین منو کم کرده باشن! حدسی دارم میگم!
    چه جوری میشه ارتفاع دقیق رو حساب کرد؟
    اندازه های فابریک رو من ندارم اگر میشه بگین چه جوری باید چک کنم و چه مقداری هست. حداقل مشخص بشه بدون ارتفاع فابریک هست یا کم شده!

10. 4 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

درسته واقعا بعضی دست اندازها خیلی بی حساب هستن.
    در مورد ارتفاع من ارتفاع دقیق رو نمیدونم ولی اینو میدونم که فنرهای جلوی بیوک با نوا متفاوت هست و فنربندی جلو بیوک کمی از نوا راحتتره و نرمتره.البته اگه یه نوای فابریک رو با یه بیوک فابریک از نظر ارتفاع جلو مقایسه کنین ارتفاع جلوی بیوک کمی کمتر هست.ضمنا اگر زمانی فنرهای جلو رو باز کنید میشه متوجه شد فابریک هستن و یا دستکاری شدن .
    البته شما میتونید با اون بیوکی که دارید بازسازی میکنید هم مقایسه کنید .من پیگیر کارهای قشنگتون در بازسازی بیوک هستم.
    راستی در مورد هزینه ی ابکاری بعضی قطعات هم بفرمایید (مثلا هواکش یا پمپ هیدرولیک و ....)

12. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    كنار بارگاه امام رضا (ع)

پيش فرض

خب در مورد کم بودن ارتفاع بیوک فابریک از نوا فابریک درسته! بخاطر موتورش هست.
    خیلی متشکرم.
    والا همین طور که قبلا گفتم اون آبکاری ها توسط پدرم انجام شده. حدود 8 سال پیش! قیمت اون موقع کجا الان کجا! تازه طرف آشنا پدر بوده فاکتوری رد و بدل نشده! منم هنوز نتونستم کل مبلغ کار رو پیدا کنم. ولی فاکتور های اجناس رو تونستم پیدا کنم

14. 3 کاربر از amir_toos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

به غیر از وزن موتور که علی اقا بهتر میدونن چقدر فرق دارن و بهتر میتونن راهنمایی کنن یکبار از یه اوراقچی این مطلب رو شنیدم که داشتن با یه نفر دیگه در مورد فنرها صحبت میکردن و یه فنر رو میخواستن بفروشن و فروشنده گفت این فنر فابریک 8 سیلندرهاست!
    به همین دلیل فکر میکنم فنرهای جلو 6 سیلندرها با 8 سیلندرها فرق میکنه!البته باز هم استاد علی اقا بهتر میتونن راهنمایی کنن که اصلا این مطلب درسته یا نه؟

16. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

در واقع من هم تابحال بطور جدي دنبال مقدار تفاوت وزن اين دو نمونه موتور نبودم، هرچند كه از نظر تئوري اينجور به نظر مياد كه هشت سيلندر سنگينتر از 6 باشه، اما در عمل و با تجربه هاي شخصي بنظرم ميرسيد كه برعكس باشه!
    مثلا هرزمان كه تعميرگاه دوستم ميرم و گاهي نيازه كه يه موتور 8 سيلندر رو كه آماده شده،با كمك هم از روي ميز كار برداريم و به زير جراثقال ببريم، ميبينم كه سه نفري اين كار رو ميشه انجام داد، اما در مورد 6 سيلندر تابحال اين كار رو انجام نداديم و اكثرا موتور روي يك حمال فلزي با چرخهاي بلبرينگي روي زمين مونتاژ شده و با همون وضعيت به زير جراثقال براي بلند كردن و نصب روي ماشين برده ميشه.
    البته موتور 8 بخاطر كوتاهتر بودن و جمع و جور بودنش احتمالا وضعيت بهتري براي بلند كردن داره تا 6 سيلندر، اما با جستجو در نت اين نتايج رو ديدم:
    وزن موتور 8 سيلندر (350 اينچ) 400 پوند ( 182 كيلو)
    وزن موتور 8 سيلندر (350 اينچ)با متعلقات( دينام، استارت، كاربراتور، مانيفولد اگزوز، روغن موتور ....) حدود 550 تا 650 پوند ( 250 تا 295 كيلو)
    وزن موتور 6 سيلندر (250 اينچ) 440 پوند ( 200 كيلو)
    با اين حساب اگر وزن موتور خالي نوا 200 كيلو باشه، كه از وزن موتور خالي 8 سيلندر ( با وزن 182 كيلو) حدود 18 كيلو بيشتره، پس ميشه نتيجه گرفت كه وزن موتور كامل نوا هم احتمالا بيشتر از موتور 8 كامل باشه.
    البته اين به چيزهاي ديگه هم بستگي داره كه بفرض چه مدل مانيفولد اگزوز روي اونها سوار باشه و يا مدل كاربراتور و پروانه و يا دينام و اينجور چيزها چي باشه، ولي تا اينجا كه به نظر ميرسه قضيه با اون چيزي كه فكر ميكرديم فرق داره.
    در مورد اندازه فنر ها من تفاوتي نديدم، احتمالا اون چند كيلو بيشتر و كمتر زياد فرقي براش نداره و با يه مقدار كم و زياد كردن خم ( بار) فنر هاي عقب، ( در خود كارخانه و خط توليد) اين مسئله رو حل ميكنن.
    منهم فكر ميكنم حالت استاندارد ارتفاع از همه چيز بهتره و دستكاري اون زياد جالب نيست.
    چندسال قبل يه بيوك ديدم كه ارتفاع اون به حدي از زمين كم شده بود كه يه قلوه سنگ ( در حد يه سيب معمولي) زير اون گير ميكرد و البته مشكلات زيادي براي حركت در خيابان داشت.

18. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    امروز یه سوالی برام پیش اومد که گفتم با شما هم در میون بذارم شاید جوابی براش پیدا بشه.
    امروز داشتم با ماشین ور میرفتم که متوجه این قسمتی که تو عکس مشخص شده شدم که حالت یه وکیومه که با یه شیلنگ به کاربراتور وصل میشه و با مکش کاربراتور در حالت روشن بودن ماشین دریچه ورودی به فیلتر هوا رو از جلو میبنده هوا از قسمت داخل محفظه کاپوت از روی منیفول کشیده میشه که اگه درست متوجه شده باشم برای زمستوناس که ماشین بهتر روشن بشه و زودتر هم گرم بشه و هوای گرم بره توی کاربراتور.تا اینجا مشکلی نیست.من فکر میکردم که با گرم شدن ماشین اون دریچه به حالت اولش برمیگرده و هوا از جلو ماشین کشیده میشه اما امروز متوجه شدم که اون دریچه در تمام مدتی که ماشین روشنه و هوا از طریق او لوله که به کاربراتور وصله کشیده میشه همیشه بسته است و همیشه در حالت مکش هوا از داخل محقظه کاپوت هست و حتی در حالتی که موتور کاملا گرمه و حداقل یک ساعت هم کار کرده به حالت باز برنمیگرده.البته با جدا کردن اون شیلنگ که به کاربراتور وصله اون دریچه باز میشه و هوا از جلو ماشین کشیده میشه.حالا میخواستم شما دوستان یه راهنمایی بکنید در باره اون دریچه که همینطوریه یا باید با گرم شدن موتور باز بشه و تغییر مسیر بده تو ورود هوا به کاربراتور؟

20. 4 کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •