تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 26 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 255

نام تاپيک: بهترین رشته رزمی از دید شما / در کدام رشته رزمی فعالیت دارید؟

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

12

سلام

ببخشید میپرم وسط بحثتون

تکواندو برای کشور کره است. جالبه بدونید که تکواندو در اصل همون رشته تای چی چوان کشور چین بوده.(در قدیم) و بعد از انتقال به کشور کره به نام تای کوان تغییر نام یافته . البته لغت "دو" هم از زبان ژاپنی به انتهای اون اضافه شده و شده : تای کوان دو

بعد ها این اسم رو به این صورت میخوندند : تی کوان دو .... که الان هم به صورت انگلیسی همین جوری نوشته میشه ولی ما ایرانی ها دو تکه اول رو به هم میچسبونیم و میگیم "تیکوان دو" یا " تکواندو"

تکواندو امروزه تقریبا هیچ شباهتی به تای کوان اصیل نداره دیگه. یکی از علل این قضیه هم المپیکی شدن این رشته بود. در واقع المپیکی کردن رشته های رزمی بزرگترین خیانتی است که میشه در حق این رشته ها کرد. برای اینکه همه ی زیبایی های اونها رو از بین میبره.

کیک بوکسینگ هم دیگه معلومه که برای کشور آمریکاست...

در مورد هدف از ورزش کردن هم باید بگم که این یه چیز کاملا شخصیه... یه نفر میره که دعوا یاد بگیره و تو خیابون یا تو مدرسه یا .... بتونه ازش استفاده کنه.
    یه نفر هدفش مدال گرفتن و کسب عنوان و افتخاره
    یه نفر هدفش سلامتی و قوی شدنه
    یه نفر هدفش مرد شدن و در اومدن از سوسولی و تنبلیه...

نمیشه کسی رو به خاطر هدفش مواخذه کرد.... بهترین کار اینه که به هدف های همدیگه احترام بزاریم.

موفق باشید.
    سلام به حرفا کلا موافقم.
    راستش رو بخوای من هدفم همه این ها که گفتیه.چنید رشته رو پیدا کردم که تو پهر ما نیست از جمله تای چی چوان و جوجیتسو.
    حالا تو چه رشته ورزشی ای پیشنهاد میدی؟

---------- Post added at 02:12 PM ---------- Previous post was at 02:12 PM ----------

دوستان یه فایل ورد میزارم این و من چند سال پیش جمع کردم مروری به تاریخچه ورزش های رزمی (البته بیشتر سبک های کاراته) هستش اطلاعات خوبی داخلش هست.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام ممنون رفیق کار بزرگی کردی.
    کاش تو سایت فورشیر آپ میکردیش.

2. 2 کاربر از hosseingrami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز yas_6969's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آماج

پيش فرض

کاش تو سایت فورشیر آپ میکردیش.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. 2 کاربر از yas_6969 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shahshahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    طهران / Tehran

پيش فرض

کسی هم که جواب مارا نداد؟
    کدوم سبک دفاع شخصی من کار کنم کدومش الان نظامی ها کار میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام

ببین دوست من دفاع شخصیی که امروزه داره تو ایران تدریس میشه دو رشته بیشتر نیست:

1- جوجیتسو

2- آی کی دو

در مورد اینکه کدوم یکی از اینا بهتره باید کسی نظر بده که هر دو رو کار کرده نه مثل من که فقط یکیشو کار کردم.

اما اگه من بخوام جوابت رو بدم میگم : جوجیتسو

برای این حرفم هم دلیل دارم.... چون آیکیدو بیشتر برای کارای نمایشی هست و جنبه کاربردی نداره. مطمئن باش نظامی ها و گروه ضربت پلیس و .... همشون جوجیتسو آموزش میبینن. اسم استادشون رو هم من میدونم چون استاد خودمم بوده : استاد حبیب پور
    که استاد حبیب پور هم خودش شاگرد استاد زینت بخش هستش. من یه استاژ فنی هم زیر نظر استاد زینت بخش بودم. ایشون الان سوئد زندگی میکنه و به نیروهای پلیس سوئد آموزش میده. واقعا کارش درسته....

بازم اگه سوالی بود در خدمتم

موفق باشی.

6. 6 کاربر از shahshahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    طهران / Tehran

پيش فرض

سلام به حرفا کلا موافقم.
    راستش رو بخوای من هدفم همه این ها که گفتیه.چنید رشته رو پیدا کردم که تو پهر ما نیست از جمله تای چی چوان و جوجیتسو.
    حالا تو چه رشته ورزشی ای پیشنهاد میدی؟
    سلام

ببین همش بستگی به علاقه ات + فرم بدنیت داره

من تو پست قبلی نظرم رو گفتم.

اگه فرم بدنیت تو پر و عضلانی و چاقه جودیتسو و جودو خیلی به دردت میخوره

اگه فرم بدنی تراشیده و عضلانی (تریپ ورزشکاری ) داری و همینطور دست و پاهای کشیده داری کاراته و تکواندو خیلی به دردت میخوره.

اگه فرم بدنیت لاغر و کم ماهیچه است ورزش های رزمی چینی مناسبته . مثل : ووشو ، تای چی چوان ، کنگ فو و ....

اگه به ورزش های کمی خشن تر علاقه داشته باشی میتونی بری موی تای. البته اونم فرم عضلانی و انعطاف بدنی بالایی میخواد. بوکس چینی هم میتونی کار کنی. کیک بوکسینگ و فول کنتاکت و .... هم هست که من پیشنهاد نمیکنم. چون خیلیا رو میشناسم که به علت اصولی کار نکردن و استاد بد داشتن الان دیگه نمیتونن راه برن چه برسه به ورزش کردن. باید حتما مراقب خودت باشی اگه میخوای این رشته ها رو کار کنی. چون به اسم اینکه ورزش های دیگه سوسولیه و رشته ی ما حرفه ایه طرف رو جوگیر میکنن و بعد از یه مدت دیگه واسه طرف زانو و کتف و مهره کمر باقی نمیمونه.

موفق باشی.

8. 6 کاربر از shahshahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ali_agha1981's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    بهشتی که جهنمش کردن..

پيش فرض

سلام
    من یه مدت کونگ فو توتایما میرفتم ..
    خیر سرم رفتم قوی بشم ...پیر آدم در میاد ..رس آدم کشیده میشه بدتر لاغرتر هم شدم البته تا حدودی امادگی جسمانیم بالا رفت ..ولی خوب فایده نداشت ..به نظرم من همون بدنسازی سبک خیلی بهتر از ورزش های رزمی هست ..
    گفتم منم یه نظری داده باشم...

10. 3 کاربر از ali_agha1981 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه genius_islamic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    بروجن

پيش فرض

سلام راستش من مجمعه دفاع شخصی ها را گرفتم که چند استاد بود یکیشون باس بود که برای دعوا های خیبانوی اموزش می داد احرش هم کشتی کج و اینا انگار بود
    یکی دیگه شون فکر میکنم یک نظامی روسی بود اسمش را نمیدونم
    یکی دیگشون فکر میکنم چینی بود که کیفیت فیلم هم قدیمی بود
    یک شون که حرکات چاقو را اموزش می داد
    یک شون هم که بیشتر دافاع انگار برای زنان بود
    یک شون هم توی فضای باز اموزش میداد
    نمیدونم شما این پگ را دیدین؟
    روی جلد نوشته :
    سبک نه اژدهای باگوا سبک روسی کادوچنیکف سبک فیلیپینی ریگ یونگ دفاع با دست خالی سبک سیستم های روسی توسط ولایدمر واسیلف سبک km و باس راتن

12. این کاربر از genius_islamic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض سلام

سلام

ببین دوست من دفاع شخصیی که امروزه داره تو ایران تدریس میشه دو رشته بیشتر نیست:

1- جوجیتسو

2- آی کی دو

در مورد اینکه کدوم یکی از اینا بهتره باید کسی نظر بده که هر دو رو کار کرده نه مثل من که فقط یکیشو کار کردم.

اما اگه من بخوام جوابت رو بدم میگم : جوجیتسو

برای این حرفم هم دلیل دارم.... چون آیکیدو بیشتر برای کارای نمایشی هست و جنبه کاربردی نداره. مطمئن باش نظامی ها و گروه ضربت پلیس و .... همشون جوجیتسو آموزش میبینن. اسم استادشون رو هم من میدونم چون استاد خودمم بوده : استاد حبیب پور
    که استاد حبیب پور هم خودش شاگرد استاد زینت بخش هستش. من یه استاژ فنی هم زیر نظر استاد زینت بخش بودم. ایشون الان سوئد زندگی میکنه و به نیروهای پلیس سوئد آموزش میده. واقعا کارش درسته....

بازم اگه سوالی بود در خدمتم

موفق باشی.
    سلام من راستش عاشق جوجیتسو هستم ولی متأسفانه تو شهر من یعنی بیرجند نیست.
    این آی کی دو چه تفاوت هایی با این جوجیتسو داره؟

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

سلام

ببین همش بستگی به علاقه ات + فرم بدنیت داره

من تو پست قبلی نظرم رو گفتم.

اگه فرم بدنیت تو پر و عضلانی و چاقه جودیتسو و جودو خیلی به دردت میخوره

اگه فرم بدنی تراشیده و عضلانی (تریپ ورزشکاری ) داری و همینطور دست و پاهای کشیده داری کاراته و تکواندو خیلی به دردت میخوره.

اگه فرم بدنیت لاغر و کم ماهیچه است ورزش های رزمی چینی مناسبته . مثل : ووشو ، تای چی چوان ، کنگ فو و ....

اگه به ورزش های کمی خشن تر علاقه داشته باشی میتونی بری موی تای. البته اونم فرم عضلانی و انعطاف بدنی بالایی میخواد. بوکس چینی هم میتونی کار کنی. کیک بوکسینگ و فول کنتاکت و .... هم هست که من پیشنهاد نمیکنم. چون خیلیا رو میشناسم که به علت اصولی کار نکردن و استاد بد داشتن الان دیگه نمیتونن راه برن چه برسه به ورزش کردن. باید حتما مراقب خودت باشی اگه میخوای این رشته ها رو کار کنی. چون به اسم اینکه ورزش های دیگه سوسولیه و رشته ی ما حرفه ایه طرف رو جوگیر میکنن و بعد از یه مدت دیگه واسه طرف زانو و کتف و مهره کمر باقی نمیمونه.

موفق باشی.
    سلام من بررسی های زیادی کردم و طبق علایقاتم به ورزش هایی چون جوجیتسو و جودو(ولی چون دست و پا ممنوعه بی خیال این رشته) و تای چی چوان دارم ولی جون این رشته ها در شهر من یعنی بیرجند نیست برا همین بازم باید بی خیال این رشته ها بشم.
    حالا کلا چه رشته های دیگه ای هست که شبیه اینن باشه و کارایی این ها رو داشته باشه؟مخصوصا این جوجیتسو؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    طهران / Tehran

پيش فرض

سلام من راستش عاشق جوجیتسو هستم ولی متأسفانه تو شهر من یعنی بیرجند نیست.
    این آی کی دو چه تفاوت هایی با این جوجیتسو داره؟

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

سلام من بررسی های زیادی کردم و طبق علایقاتم به ورزش هایی چون جوجیتسو و جودو(ولی چون دست و پا ممنوعه بی خیال این رشته) و تای چی چوان دارم ولی جون این رشته ها در شهر من یعنی بیرجند نیست برا همین بازم باید بی خیال این رشته ها بشم.
    حالا کلا چه رشته های دیگه ای هست که شبیه اینن باشه و کارایی این ها رو داشته باشه؟مخصوصا این جوجیتسو؟
    سلام

در مورد تفاوت آی کیدو و جوجیتسو همونطور که گفتم آی کیدو یه جور جنبه ی نمایشی داره تا کاربردی
    درباره تفاوت تاریخی این دو رشته باید عرض کنم که :

آیکیدو در اصل نشأت گرفته از سامورایی های قدیمه که سبک مبارزه ی بی سلاحشون همین آیکیدو بوده. لباسی که میپوشن هم دقیقا لباس سامورایی هاست با پاچه های گشاد و بزرگ...

در واقع جوجیتسو رو اختراع کردن برای مقابله با سامورایی ها... سامورایی ها یه زمانی انسان های جوانمرد و خوبی بودن که در خدمت فقرا و برای احقاق حق مظلومان از ظالمان خدمت میکردن. اما یواش یواش با مرور زمان اونها جیره خوار ثروتمندان و فئودال ها شدند و روح جوانمردیشون از بین رفت. به طوری که پس از مدتی سامورایی ها فقط شر خر ها و مزدور های ثروتمندان بودند.

ورزش های 20 گانه بوجوتسو یا همون کاراته امروزی برای مقابله با سامورایی ها ابداع شد. ورزش جوجیتسو برای حالت مبارزه بی سلاح و نزدیک با سامورایی ها که آیکیدو نام داشته طراحی شد. و این سیر تاریخی خودش گویای این هست که جوجیتسو برتر از آی کیدو هست.

اما از لحاظ فنی باید بگم که :

آیکیدو بیشتر تکیه بر قفل کردن دست و مفصل داره ولی جوجیتسو تکیه اصلیش استفاده از نیروی درونی و به خصوص نیروی نشأت گرفته از کمر و لگن است. در آیکیدو از اونجایی که از نیروی درون استفاده نمیشه ، وزن حریف تاثیر زیادی تو پیروزی داره. به طوری که حریفی که وزن بیشتری داره یا استخوان های درشت تر و مچ دست قوی تری داره به طور قریب به یقین پیروز مبارزه میشه اما تو جوجیتسو این طور نیست. و خیلی راحت میشه با اندام کوچک به حریفی بزرگ غلبه کرد.

یه مساله دیگه هم هست که باعث شده من از آیکیدو اصلا خوشم نیاد. اونهم فلسفه و نحوه احترامات در این رشته هست. احترام گزاشتن تو این رشته یه جورایی شبیه سجده کردنه...
    یه تریپ شبیه احترام گزاشتن تو کارتون ای کیو سان. اگه دیده باشین اونها هم لباس سامورایی میپوشن و فلسفه شون هم یه جورایی اینه که استاد حکم خدا رو برای هنرجو ها داره.

در هر صورت آیکیدو با روحیات من سازگار نیست. و من از جوجیتسو بیشتر خوشم میاد چون با روح کاراته و فلسفه ی اون بسیار نزدیک تره.

شما هر جور مایلی....

در مورد اینکه رشته ی جوجیتسو تو شهر شما نیست من پیشنهادم به شما ورزش کاراته است. نه به خاطر اینکه خودم این رشته رو کار میکنم. به خاطر اینکه کاراته مجموعه ی 20 ورزش هست که جوجیتسو رو هم تو خودش داره. البته بستگی به استادت داره که بلد باشه بعضی از اون 20 رشته رو و بخواد آموزش بده یا اینکه بلد نباشه و فقط کاراته ی امروزی رو بلد باشه و آموزش بده.

امیدوارم موفق باشی.

15. 3 کاربر از shahshahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه genius_islamic's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    بروجن

پيش فرض

سلام من درست متوجه نشدم اینایی که من گفتم باس راتن و سبک روسی میشه حالت جوجیستو ای کیدو یا هیج کدوم؟؟؟؟؟؟؟////
    توی نجف اباد یا اصفهان یه ادرسی هست که جوجیستو را اموزش بدن بهم میدین
    درضمن خودش یک رشتست یا یک سری فن هست؟

17. این کاربر از genius_islamic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

بچه ها اینجا چرا کسی کیوکوشین رو پیشنهاد نمیده / ؟

19. این کاربر از pooria-ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •