تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا مهندس عمران

راي دهنده
109. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • دندانپزشک عمومی

77 70.64%
  • مهندس فوق لیسانس عمران

32 29.36%
صفحه 6 از 7 اولاول ... 234567 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 70

نام تاپيک: درآمد یک دندانپزشک عمومی بالاتر است یا یک مهندس فوق لیسانس عمران؟

کاربر فعال انجمن آموزش عالی alavi71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

در ضمن قبولیه یه جای دولتی متوسط برای دندون چه ترازی میخواد حدوداً؟ عمران چطور؟ آیا ارزش داره به خاطر قبولی ساده تره عمران قید دندون رو زدن و دل به چند سال کار عمرانی داد؟
    سلام
    دندان رتبه زیر 1500
    بله ارزش داره این کجا و آن کجا ...
    یک رشته دکتری حرفه ای قابل مقایسه با یک رشته معمولی مهندسی نیست !!!

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

واقعا سخته که اینجا بخوای واسه چند سال دیگه پیش بینی مناسبی داشته باشی . وقتی من وارد رشته صنایع شدم بازار کار عالی داشت و حتی خیلی از دوستان دوره دانشجویی کار پیدا میکردن . وقتی درس تمام شد و رفتم خدمت و اومدم( 6 سال بعد) چنان بازار کارش پوکیده شد که رسما دوباره واسه کنکور اسم نوشتیم !!!!
    تازه اگه قبول هم بشی کسی نمیدونه واسه فرداش چه اتفاقی میفته . . . چه برسه به هفت هشت سال بعد . کلا اوضاع خیلی بی ثبات و قاراشمیش هست . . .
    چیزی که الان دوستان در موردش صحبت میکنن دقیقا در مورد زمان الان هست . اگه شرایط همینجور بمونه دندان پزشکی امنیت شغلی بهتری داره و پولساز تر هم هست . ضمنا دانشگاه آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی و علمی کاربردی و ( خدا میدونه هزار جور دانشگاه رنگ و وارنگ دیگه) . . . به خاطر محدودیت های قانونی هنوز نتونستن بازار کار این رشته رو اشباع کنند ( در واقع خراب کنند !!!)
    پس بهترین گزینه همون دندانپزشکیه . . .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

پول توی ملک رو هم در نظر بگیریم ، بی انصافی در حق عمران نکنیم ، با توجه به ارزش بالای املاک میشه توی پروژه های احتمالی پول خوبی دراورد ... نمیشه؟ (البته صرفا مورد بحث، مدرک دانشگاه دولتی هست + زمانی که برای اخذ مجوز های گوناگون باید صرف بشه...)
    این پارتی که توی عمران میگن کجاهاش بیشتر به درد میخوره ؟ در چه زمینه ای مثلاً؟
    بعد توی دندان اگر کتف طرف ضرب دیده باشه برای تحصیل توی دندون به مشکل میخوره؟ یا ممکنه پذیرش نکنن؟! معاینه پزشکی میشه احتمالا؟ اگر میشه به چه صورت؟ برای عمران چطور؟

واقعا ممنون از هر کسی که جواب میده... مرسی
    Last edited by youngold; 02-03-2014 at 04:06.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام
    دندان رتبه زیر 1500
    بله ارزش داره این کجا و آن کجا ...
    یک رشته دکتری حرفه ای قابل مقایسه با یک رشته معمولی مهندسی نیست !!!
    پس اونایی که میگن سهمیه دارن چطور؟

کاربر فعال انجمن آموزش عالی alavi71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

پس اونایی که میگن سهمیه دارن چطور؟
    سهمیه جانبازی و شاهد اگر دارید خیلی خوب بهتون رتبه میده.فقط توجه کنید ک یکبار میتونید ازش استفاده کنید ...
    پس با اندکی تلاش میتونید به هبترین رشته برسید ...

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام به همه مهندسین و پزشکان برادر من یک مهندس عمرانه او لیسانش را از دانشگاه شیراز و فوق سازه از امیرکبیر داره.برادرم همراه با 6 نفر از دوستاش که همشون هم فارق التحصیل از دانشگاههای معتبر ایران هستند (حتی یکی از اونا شاگرد اول دانشگاه تهران در فوق سازه های هیدرولیکی و همچنین دکترا از دانشگاه ایلینویز آمریکا دارد) پانزده سال پیش با سرمایه 140 میلیون(نفری بیستا) یک شرکت پیمانکاری تاسیس کردند الان بعد از پانزده سال در آمد ماهانه هر کدامشون بیست ملیون تومان است و الان سعیشون اینه که با مجهز کردن شرکت به انوع ماشین آلات ساختمانی(اعم از بولدوزر گریدر و انواع غلتک ها برای پروژه های راهسازی که الحق هم پول تویه این پروژه هاست) و آزمایشگاه های پیشرفته شرکت را به رتبه 2 آپگرید کنند.که برادرم پیشبینی می کنه اگر کارها خوب پیش بره (البته من اجازه ندارم سیاسی صحبت کنم اما خوب پیش بینی کردن در این دولت خدمت گذار بسی کاریست بیهوده) هر کدومشون کمه کم ماهی پنجاه ملیون تومان می تونند درآمد داشته باشند البته برادرم اصلا از کار کردن تو این دولت راضی نیست و همش منتظر بود ببینه دولت بعدی چه کار می کنه که متاسفانه نشد.
    البته یک پزشک متخصص( پدرم) هم 10 درصد سهام شرکت را داره اما در جواب به دوستان بگم خیلی فرق بین اینکه آدم با تخصص و یا بدون تخصص درکاری پول در بیاره وجود داره این معلومه که کسب درآمد از طریق رشته تخصصی فرد لذت بیشتری داره البته اگر بخواهیم یه مقداری با شرف باشیم و بگیم بی خیال پول که همه چیز نیست.
    دوست پدرم من اجازه ندارم اسم ببرم اما واسه اینکه شما دوستان فقط به صحبت های من بسنده نکنید و خودتان هم روی این شخص تحقیقی داشته باشید اسمش را می گم مهندس علیزاده از مهندسان قدیمی زمان قبل از انقلاب که لیسانسه راه وساختمان از دانشگاه پهلوی( دانشگاه شیرازه قدیم) داره یک شرکت راهسازی داره اگر بگم این مرد چه درآمدی را داره از اینکه دارین رشته عمران رو با دندانپزشکی مقایسه می کنید مقداری شرمسار خواهید شد
    به نظر من اگر آدم بتونه فارغ التحصیل از دانشگاه معتبر باشه و باسواد باشه و همچنین سرمایه هم داشته باشه به نظر من مهندسی عمران برای کسانی که عشق پولند و به زندگی رویایی فکر می کنند بهترین کیس می تونه باشه البته من هم قبول دارم حرف دوستان را متاسفانه وضعیت در ایران به گونه ایه که آدم باید در بعضی جاها پارتی داشته باشه اما اگر منصفانه به قضیه نگاه کنیم در بعضی ارگان ها این جور مسایل وجود نداره مثلا سازمان آب و فاضلاب استان فارس که هر سال هم پروژه های متعددی را در دستور کار داره کمتر این جور مسایل وجود داره و معمولا رقابت بر سره مناقصه ها و. . . در سلامت انجام می شه.
    پس اگر بخواهم به نظر سنجی پاسخ بدم اگر یک مهندسه عمران شرایط بالا را داشته باشه به نظر من خیلی خیلی در آمد بالایی نسبت به دندانپزشکی داره در غیر اینصورت خیر
    با توجه به دیدن وضع مالی افرادی که اطرافم هستند به رشته عمران رای می دم
    خوبه میگی 15 سال پیش! عزیزم توی این 15 سال اینقدر شرکت پیمانکاری زده شده و کار کردن که دیگه جا نیست برای شرکت جدید. مگر اینکه طرف واقعا سرمایه خیلی زیادی داشته باشه که بتونه با پیمانکاری به جایی برسه . الان اینقدر غول تو بازار هست که فوق لیسانس که هیچ ، دکتراهاش باید برن براشون کارمندی کنن و حقوق بگیرشون باشن.الان کلا کسی طرف پیماکناری میره که چپش حسابی پر باشه . چون اگر کار بگیری و خرج کنی معلوم نیست با این اوضاع مملکت کی صورت وضعیتات پول بشه برات! سرمایه میلیاردی دارین بسم ا.. . وگرنه دور پیمانکاری رو خط بکشین که بدبخت میشین.

8. این کاربر از Bobby Sands بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سهمیه جانبازی و شاهد اگر دارید خیلی خوب بهتون رتبه میده.فقط توجه کنید ک یکبار میتونید ازش استفاده کنید ...
    پس با اندکی تلاش میتونید به هبترین رشته برسید ...
    ازونجا که شمارو در تاپیک های دیگه دیدم ظاهراً پزشکی میخونید.. ممکنه بگید برای دندون یا پزشکی خودتون معاینه بدنی شدید؟ در چه سطحی هست اگر هست؟

و اینکه شما اگر بودید سهمیه ای داشتید برای دندون خرجش میکردید یا چیزی مثل عمران به امید انجام پروژه های بزرگ بعد از پیشرفت؟
    Last edited by youngold; 02-03-2014 at 14:38.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

خوبه میگی 15 سال پیش! عزیزم توی این 15 سال اینقدر شرکت پیمانکاری زده شده و کار کردن که دیگه جا نیست برای شرکت جدید. مگر اینکه طرف واقعا سرمایه خیلی زیادی داشته باشه که بتونه با پیمانکاری به جایی برسه . الان اینقدر غول تو بازار هست که فوق لیسانس که هیچ ، دکتراهاش باید برن براشون کارمندی کنن و حقوق بگیرشون باشن.الان کلا کسی طرف پیماکناری میره که چپش حسابی پر باشه . چون اگر کار بگیری و خرج کنی معلوم نیست با این اوضاع مملکت کی صورت وضعیتات پول بشه برات! سرمایه میلیاردی دارین بسم ا.. . وگرنه دور پیمانکاری رو خط بکشین که بدبخت میشین.
    لطفا به سوالات جدید تر که تاریخش ماله چند وقت اخیر هست جواب بدید ممنون میشم.. اونا خیلی قدیمی هستش..

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

لطفا دوستان نظراتشونو بگن ، فرصت زیادی ندارم... (تا پایان چهاردهم برای تغییر گروه آزمایشی وقت هست)
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •