تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: برای آخرین با ر:amd یا intel????????????????

راي دهنده
115. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • intel

53 46.09%
  • amd

62 53.91%
صفحه 6 از 34 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 332

نام تاپيک: براي آخرين بار:intel يا amd

آخر فروم باز Mirage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

1

نقل قول نوشته شده توسط arbh
    لامپ 60 وات ولتاژ 220v راتحمل ميكنه ولي ولتاژ پردازنده ها معمولا از 1.5v تجاوز نميكنه.در ضمن AMD عموما كمتر از Intel
    مصرف انرژي داره ودر نتيجه با دماي كمتري هم كار ميكنه.لينك :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اين وجود من اينتل رو ترجيح ميدم بيشتر بخاطر Hyper Threading چون بنظر ميرسه كه در اجراي برنامه هاي هم زمان
    قدرت بيشتري از AMD داره (خودم Athlon 3500 دارم)
    واحد توان واته چه کار به ولت داره خوب اگر ولت بره بالا آمپر کم میشه.

فرمول توان از کتاب راهنمایی
    آمپر*ولت=وات

60=220*0.27
    60=2.2*27.27

این لینکی هم گذاشتی بدرد نمی خوره، چون رفته مصرف برق یک CPU قوی Intel رو با یک CPU متوسط AMD مقایسه کرده.
    Last edited by hasan11; 11-03-2006 at 10:41. دليل: همون موقع که نوشتم فهمیدم اشتباه نوشتم، ولی هر کار کردم این هاست آشغال P30WORLD جواب نمی داد تا درستش کنم

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط hasan11
    اینتل بهتره

من یک بازی قدیمی رو روی Amd اجرا کردم تایمش 45 ثانیه بود توی 1 ثانیه تموم می شد، عملا بازی غیر قابل استفاده شده بود.

یک جا دیدم نوشته بود یکی از پردازنده های Amd حدود 60 وات انرژی مصرف میکنه، اندازه یک لامپ 60 چه حرارتی میشه (پول برقمون از Cpu بیشتر میشه).

اکثر لب تاپ ها پردازنده اینتل هستن.

مال من سلرون 2.66 اور کلاکش کردم شده 3.30 هیچ مشکلی هم کامپیوترم نداره.

اینتل بهتره دلیل نمیشه چون پول نمی خوایم بدیم بگیم اینتل خوب نیست.
    عزيز من وسط بحث علمي اومدي يه چيزي ميپروني براي خودت؟

آخه كجا اينا رو شنيدي ؟ كه همش مياي ميگي من فلان جا شنيدم فلانه

اگه دليل و مدرك داري براي اثبات حرفت بيا بالا !
    وگرنه ديگه هر خرافه ايي رو اينجا ننويس .

دوستان لطفا تحقيقات خودشون رو افزايش بدن تا ديد بهتري به مسائل داشته باشن .
    من خودم قبل اينتلي بودم ولي با اومدن نسل جديد پردازنده هاي AMD طرفدار سر سخت اين پردازنده شدم.

در حال حاضر جنگ بر سر اين است:
    قدرت AMD در مقابل اعتبار اينتل

البته حرف ما هم اين نيست كه اينتل بده ! بد نيست .ولي ما نتايج علمي رو كه بررسي ميكنيم ميبينيم كه توي اكثر تست ها از رقيب خودش عقب افتاده

آخر فروم باز Mani_Borna's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

اول نكته اي كه مهمه در انتخاب اينه كه از چه جهت ميخوايم مقايسه كنيم.سرعت بيشتر يا كيفيت بهتر
    من كه خودم طرفدار اينتل هستم.قبول دارم كه amd از نظر سرعت خيلي بهتره ولي اصلا داراي كيفيت بهتر نيست.
    amd از نظر من بسيار ناز نازيه و اصلا بدرد كارهاي فشرده در طولاني مدت نميخوره.يعني از لحاظ دوام intel يه دنيا از amd سرتره.
    به عبارت ديگه intel يك حمال حرفه ايه در صورتي كه amd عشق سرعته.اين نظر منه.

(البته اينو بگم كه از اونجايي كه تو عمرم غير از چند بازي كه بعنوان پروژه كاريم بوده و سفارشي بوده اصلا بازي تو كار من نيست .پس بحث بازي اصلا جداست.بعضيها هم كه دارند 64 بيتي amd را با 32 بيتي intel مقايسه ميكنند.)

آخر فروم باز IVAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

با سلام
    Mani_Borna جان خيلي ممنون.شما مشكل منوتا حدودي حل كردين.درسته كه من نياز به يه سي پي يو باسرعت بالايي دارم ولي بيشترين دقت من روي كيفيت هست تا سرعت.پس اينطور كه شما ميگين كيفيت اينتل غوغا ميكنه.درسته ديگه؟؟؟!!!

آخر فروم باز Navid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2004

پيش فرض

کی گفته Amd کیفیتش بده . یه سری حرف ها بود که می گفت Amd بعد از یه مدتی که کار کنه مشکل پیدا می کنه و کار فشرده و زیاد بهش نمی سازه .
    اینا به نظر من همش شایعه هست و یه مشت حرف بی حساب و کتاب
    در سایت هایی که تست ها روی سی پی یو انجام می گیره فشار ممتد و مداومی روی سی پی یو میارن تا ببین زیر فشار زیاد چند مرده حلاجه . حالب اینجاس که Amd در این تست ها کارایی بهتری نشون می ده در ضمن من خودم با Amd کارای خیلی سختم انجام دادم . الان یه Amd دارم که ماله 3 ساله پیشه . هنوز که هنوزه مثل ساعت کار می کنه ...

آخر فروم باز Mani_Borna's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

نويد جان سلام.همانطوري كه گفتم اين نظر منه.بعدشم من اصلا اعتقادي به نظرات سايتهاي مختلف ندارم.تجربه خودم و دوستان و مهندسان و همكاراني را كه قبولشون دارم برام شرطه.منم ميتونم همين الان بيام كلي سايت راه اندازي كنم و تستهايي را قرار بدم كه همش نشان از برتري اينتل داشته باشه.اكثر اين سايتها از اين شركتها پول ميگيرند تا بنفعشون تبليغ بشه.البته من براي شما و نظرتون بسيار احترام قائل هستم و خدا نكرده قصد ناراحت كردن شما يا كسي را ندارم.دليل اينكه توي بحثهاي مختلف انجمنها شركت نميكنم همينه.

آخر فروم باز Navid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2004

پيش فرض

ببین دوست عزیز منم نمی گم که فقط این سایت ها . نظر کسانی هم که کار کردن شرط ، من خودم با Amd کار کردم و رو هوا حرف نمی زنم . در ضمن سایت های معروف ملاک خوبی برای تست هستن . هر سایتی رو که نمی شه بهش اعتماد کرد .
    به نظر من این سایت ها ملاک خوبی هستن ( معروفاش )
    در مورد مقایسه 64 بیت با 32 بیت باید بگم که مقایسه درستیه . چون Amd خیلی زودتر از اینتل 64 بیت مخصوص کاربران خانگی رو داد و همه سی پی یو های قویش رو 64 بیت کرد در حالی که برای اینتل 32 بیت بود . پس باید این دو رو با هم مقایسه کرد چون باید سی پی یو ها هم رده باشند ! ( اینجا به نفع اینتل هم شده چون از بخش 64 بیت Amd در تست ها استفاده نشده یعنی قدرت و کارایی اون بخش رو نادیده گرفتن ) البته الان که اینتل 64 بیت زده بهتر شده .
    در مورد سایت ها یه چیزی رو بگم : اگر سایت های معروف در میون باشه معمولا Amd در بیشتر این تست ها از اینتل عملکرد بهتری داره یعنی همیشه Amd به اینا پول می ده ؟!
    در ضمن یه چیز خیلی مهم و چیزی که Amd همیشه می گه :
    تست هایی رو دقت کنین که به درد کاربر می خوره !
    اگه توجه کرده باشین اینتل در تست هایی از Amd بهتره که اصلا به درد کاربر نمی خوره و کارایی خاصی نداره .

در ضمن من پیشنهاد می کنم که زیاد این بحث رو داغ نکنیم . چون عواقب خوبی نداره و ممکنه مثل اون دفعه بشه ... !

آخر فروم باز Y.O.U.S.E.F.P.3.0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    :اصفهان:P30 WORLD::

پيش فرض

7 سال با كامپيوتر كار ميكنم
    هم AMD داشتم و هم Intel بعد از اين 7 سال هنوز ميگم AMD
    در همه حال جوابگو هست .... علي الخصوص در مواقع كار با چند برنامه

متشكرم
    يوسف
    Last edited by Y.O.U.S.E.F.P.3.0; 11-03-2006 at 05:59.

آخر فروم باز Mirage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

1 (چلو سافی به آفتابه میگه 2 کتو)

نقل قول نوشته شده توسط Amir_P30
    عزيز من وسط بحث علمي اومدي يه چيزي ميپروني براي خودت؟

آخه كجا اينا رو شنيدي ؟ كه همش مياي ميگي من فلان جا شنيدم فلانه

اگه دليل و مدرك داري براي اثبات حرفت بيا بالا !
    وگرنه ديگه هر خرافه ايي رو اينجا ننويس .
    البته بحث که خیلی علمیه اون که شکی توش نیست، دارم می بینم همه دارن رفرنس میدن!!!!!

می خوام بدونم لب تاپ با CPU AMD دیدی.

بعدش هم دارم میگم خودم بازی رو تست کردم میگی رفرنس بده.

در مورد دما هم دلشون خوش بوده برای AMD فن بزرگتر گذاشتن(اینتل هایی که فنشون بزرگه اگر فن کوچک روشون بگذاریم مشکلی چیدا نمی کنن ولی AMD چی).

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ممنون از نويد عزيز به خاطر توضيحات

كساني كه ميگن AMD كيفيت نداره و نمي تونه در برابر فشار سنگين قرار بگيره حرفشون جاي تعجب داره !!!
    چرا؟

آيا ميدانيد كه پردازنده هاي AMD ميتوانند تا دماي 90 درجه سانتي گراد ميتوانند كار كنند بدون اين كه فركانس خود را كاهش دهند؟
    اينتل وقتي Over Heat بشه يعني به دماي 70 برسه ! فركانس خودش رو مثلا اگه 3.2 باشه به 2.8 كاهش ميده !
    شما پول 3.2 رو ميدي ول در بعضي مواقع برات 2.8 كار ميكنه .

2- اگر AMD نميتونه فشار زياد رو تحمل كنه . پس چرا توي تست هاي بازي هاي فوق العاده سنگين AMD هميشه سلطان بلامنازع بوده؟

حرف هاي شما در نتاقض هست و لطفا كسي شايعه پراكني نكنه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •