تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 13 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 123

نام تاپيک: ✔ راهنمایی در مورد رشته حقوق بین الملل

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام

خوب این رو هم که mostafaeshghi عزیز توصیه کردن و من خودم آشنایی نداشتم چون خیلی وارد بحثش نشدم به دلیل این که بین الملل عربی نداره و واژگان آنچنانی عربی هم نداره که مشکل ساز بشه. ولی خوب اگر واقعا می خواهین طوری بخونین که ایشالا بعد از قبولی با یک فارغ التحصیل حقوق هیچ تفاوتی نداشته باشید می تونید به این منبع هم فکر کنید.

موفق باشید
    سلام

بین الملل درسته عربی کمتر داره ولی تو اون لیست منابع که فرمودید و باید برای کنکور خوانده شود و مخصوصا برای شخصی که از رشته ی دیگری آمده باشه واژه های زیادی هست که باید اول معنی شود و بعد با توحه به معانی آن کل مطلب هضم شود.

در مورد تفاوت نداشتن با شخص کارشناس حقوق واقعا همین یه فرهنگ تحصصی اصلا و ابدا کفاف نمیده. به هر جهت طرف 8 ترم درس خونده تا اینها را کامل هضم و دریافت کند.

به هر جهت من خرید کتاب تک جلدی ترمینتولوژی را کاملا لازم میدونم و برای کسانی که این کتاب را کافی نمیدونند هم دوره 5 جلدی مبسوط را توصیه میکنم.

2. این کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    اول از همه مي خوام از Dianella عزيز تشكر كنم به خاطر راهنمايي ها و صبر وحوصله اي كه به خرج دادن.واقعا زكات علم رو خوب به جا اوردين.
    و بعد هم ممنون تمام كسايي هستم كه هر كدومشون به يك نحوي (چه با سوال پرسيدن و چه بعضا با جواب دادن )من وخيلي از كسايي كه براي ارشد، بين الملل رو انتخاب كرديم رو آگاه كردن.

هيچ وقت فكر نمي كردم كه بتونم از طريق اين سايت و به اين نحو اين قدر اطلاعات جامع و كاملي به دست بيارم.صادقانه دارم ميگم از وقتي اين گفتگو ها رو خوندم انگيزم براي جدي درس خوندن خيلي بيشتر شده اينا همه رو مديون شمام. خدا رو شكرررر
    اما چند تا سوال داشتم كه دوست دارم جواب بدين.

1_Dianella عزيز،شما چه مدت زماني رو به طور جدي صرف خوندن كردين؟منظورم اينه كه 8ماه، 9 ماه بود؟يا 1سال يا 2سال؟يا شايدم يك سال به صورت جسته گريخته و بعدشم مثلا 9 ماه جدي.

2_گفته بودين رتبه هاي زير 40 و علي الخصوص زير 20 هر كدومشون 2 سال براي قبولي تو اين رشته زحمت كشيدن. حالا سوال من اينه كه اگه من از الان شروع كنم ميتونم تو ارشد 89 قبول بشم يا نه، از الان مطالعه كنم ولي تمركزم رو بذارم براي ارشد 90؟ (از اين لحاظ ميگم كه من الان وقت آزاد ،آن چناني ندارم با توجه به اينكه كلاس هاي دانشگاه [ترم 5 حقوقم] و زبان هم دارم)

3_در خصوص جزوه هايي كه مربوط به سازمان ها و مباني حقوقه. مي خوام برام يه مقدار بيش تر توضيح بدين . اين كه هر كدومشون رو از كدوم دانشگاه و از كدوم نهادي تهيه كنم (جزوه متعلق به كدوم استاده و اينكه از چه كسي بگيرم ؟از خود دانشجو ها از استاد مربوطه نميدونم تايپ تكثير )

4_در خصوص فلش كارت امكان تهيه اش تو مشهد هم هست يا نه .اين موسسه رهپويان شريف فقط تو تهرانه يا نه تو مشهد هم شعبه داره؟بذارين دقيق تر بپرسم براي تهيه كردنش فقط بايد به همون ادرس خ كارگر شمالي برم يا؟

5_در خصوص كتاباي تست Dianella عزيز شما ،خودتون همه ي كتاب ها رو تهيه كرده بوديي يا نه فقط بعضي ها رو ؟{چون يه مقدار حجم زياده}

ممنون. علي يارتون.

4. این کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

سلام
    اول از همه مي خوام از Dianella عزيز تشكر كنم به خاطر راهنمايي ها و صبر وحوصله اي كه به خرج دادن.واقعا زكات علم رو خوب به جا اوردين.
    و بعد هم ممنون تمام كسايي هستم كه هر كدومشون به يك نحوي (چه با سوال پرسيدن و چه بعضا با جواب دادن )من وخيلي از كسايي كه براي ارشد، بين الملل رو انتخاب كرديم رو آگاه كردن.

هيچ وقت فكر نمي كردم كه بتونم از طريق اين سايت و به اين نحو اين قدر اطلاعات جامع و كاملي به دست بيارم.صادقانه دارم ميگم از وقتي اين گفتگو ها رو خوندم انگيزم براي جدي درس خوندن خيلي بيشتر شده اينا همه رو مديون شمام. خدا رو شكرررر
    اما چند تا سوال داشتم كه دوست دارم جواب بدين.

1_Dianella عزيز،شما چه مدت زماني رو به طور جدي صرف خوندن كردين؟منظورم اينه كه 8ماه، 9 ماه بود؟يا 1سال يا 2سال؟يا شايدم يك سال به صورت جسته گريخته و بعدشم مثلا 9 ماه جدي.

2_گفته بودين رتبه هاي زير 40 و علي الخصوص زير 20 هر كدومشون 2 سال براي قبولي تو اين رشته زحمت كشيدن. حالا سوال من اينه كه اگه من از الان شروع كنم ميتونم تو ارشد 89 قبول بشم يا نه، از الان مطالعه كنم ولي تمركزم رو بذارم براي ارشد 90؟ (از اين لحاظ ميگم كه من الان وقت آزاد ،آن چناني ندارم با توجه به اينكه كلاس هاي دانشگاه [ترم 5 حقوقم] و زبان هم دارم)

3_در خصوص جزوه هايي كه مربوط به سازمان ها و مباني حقوقه. مي خوام برام يه مقدار بيش تر توضيح بدين . اين كه هر كدومشون رو از كدوم دانشگاه و از كدوم نهادي تهيه كنم (جزوه متعلق به كدوم استاده و اينكه از چه كسي بگيرم ؟از خود دانشجو ها از استاد مربوطه نميدونم تايپ تكثير )

4_در خصوص فلش كارت امكان تهيه اش تو مشهد هم هست يا نه .اين موسسه رهپويان شريف فقط تو تهرانه يا نه تو مشهد هم شعبه داره؟بذارين دقيق تر بپرسم براي تهيه كردنش فقط بايد به همون ادرس خ كارگر شمالي برم يا؟

5_در خصوص كتاباي تست Dianella عزيز شما ،خودتون همه ي كتاب ها رو تهيه كرده بوديي يا نه فقط بعضي ها رو ؟{چون يه مقدار حجم زياده}

ممنون. علي يارتون.
    خواهش می کنم دوست عزیز. خوشحالم مفید بوده.

1- من دقیقا 9 ماه. از اول خرداد تا زمان کنکور.

2- بله چرا که نه؟ شما از همین الان شروع کنید و طبق برنامه پیش برید تا کنکور 90 شانس خیلی زیادی برای قبولی خواهید داشت. به خصوص که دانشجوی حقوق هستید و بعضی مباحث همین الان جزو سیلابس درسیتون هست. فقط چون دانشجو هستید و فرصت آزادتون خیلی زیاد نیست من مطالعه ی آهسته و پیوسته رو توصیه می کنم. یعنی از هر فرصتی برای خوندن (به خصوص بین الملل) استفاده کنید. و هیچ بازه ای نباشه که از منابع جدا باشید.

3- جزوه ها به این ترتیب هستن:
    حقوق بین الملل عمومی (جلد یک و جلد دو) - ابراهیم بیک زاده. انتشارات دانشگاه شهید بهشتی.
    سازمانهای بین المللی (یک جلد) دکتر میرعباسی. انتشارات دانشگاه شهید بهشتی تهران
    تا جایی که می دونم این دو جزوه فقط از خود دانشگاه بهشتی قابل تهیه هست. (انگار که حق نشرش در اختیار اون انتشارات هست فقط) حالا دیگه این که توی مشهد هم در دسترس باشه رو مطمئن نیستم. ولی در نهایت می تونید با خود دانشگاه تماس بگیرید و سفارش جزوه بدین. یا قبول می کنن براتون پست کنن که چه بهتر وگرنه خودتون از طریق آشنایی یا دوستی در تهران باید اقدام کنید.

4- بله اون فلش کارتها تقریبا زیاد هست توی بازار و لزوما هم نباید به خود انتشارات مراجعه کنید. البته بازم میگم الان نسبت به دو سال پیش منابع کمک آموزشی خیلی به روز شده. توصیه می کنم جدیدترین ها رو تهیه کنید.

5- من مشخصات کتابهایی که خودم تهیه کرده بودم رو کامل نوشتم. می تونید همه رو تهیه نکنید. اصولا کتاب تست رو با توجه به وضعیت خودتون می تونید انتخاب کنید و توی هر درس که نیاز به تست زدن بیشتری بود همون رو تهیه کنید.

موفق باشید

6. 2 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه sorosh 88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام بر دوستان

قابل توجه كساني كه فلش كارت ميخوان

براي تهيه اين فلش كارت ها اول بايد زنگ بزنيد به 02166917034
    بعد يك شماره حساب ميده شما قيمت هر چي رو ميخواي ميپرسي بعد واريز ميكنيد به اون حساب و دوباره زنگ ميزنيد به اونجا و شماره فيش و آدرستون رو ميديد تا با پست سفارشي براتون ارسال كنند هزينه پست بعهده موسسه است
    اين تنها روش خريد فلش كارتها است و راه ديگه اي نداره
    اين موسسه تو هيچ شهر ديگه اي نمايندگي هم نداره فقط تو تهران داره

سروش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

2

با سلام

واقعا راست می گین؟پس اگه تنها راش همینه پی در نتیجه خود شما هم بایستی از این طریق بدست آورده باشینمن که از خیرش گذشتم از کجا اعتماد کنم که راست می گن و می فرستن .

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

بابا بي خيال
    من كه از اين روش خريدم
    اصلا من براي چي بايد دروغ بگم
    حالا گيرم احتمال 5 % دروغ باشه مگه چقد ضرر ميكني كلش 20 تا 30 هزار تومان !!!
    شما كه از اصفهاني ها بدتري
    Last edited by sorosh 88; 21-12-2009 at 11:42.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام

ممنونم ازDianella و Sorosh 88

من هنوز مشكلم در رابطه با منابع حل نشده .آخه ميدونين هر كسي يه چيزي ميگه!! مثلا اساتيد خودم يك سري منابعي رو اضافه ميكنن كه شما نگفتين يا مثلا بعضي سايت ها يك سري منابعي رو ،باز ،حذف ميكنن(البته با منابعي كه شما معرفي كردين ،تغيير فاحشي نداره .اختلاف، فقط تو يكي، دو سه منبعه .) البته اين رو هم بگم كه Dianella عزيز من به شما اعتماد دارم چون بالاخره اين راه رو يك بار رفتين اما فقط محض احتياط ،خوندن صرف همين منابعي كه شما گفتين كافيه؟

مثلا براي بين الملل عمومي ديگه نيازي نيست بايسته هاي حقوق بين الملل دكتر رضا موسي زاده يا كنوانسيون 1986 معاهدات رو بخونم؟
    يا براي حقوق تعهدات شما فقط ،دكتركاتوزيان رو معرفي كرده بودين.نيازي نيست كتاب هاي دكتر شهيدي مثل سقوط تعهداتش يا مدني 3 و6 دكتر رو، تهيه كنم؟

2_يك سوال نه چندان ... براي ارشد ،از قسمت پاورقي ها سوال مي ياد يا نه؟ همين طور كه خودتون هم مي دونين، بعضي كتاب ها پاوري هاي زيادي دارن.حالا جدا ازكتاب دكتربيگدلي كه حتي پاورقي هاشم مهمه ،اساسا خوندن پاورقي هاي حقوق اساسي دكتر هاشمي(يا منابع ديگه) لازمه يا نه؟

ممنون. علي يارتون.

11. این کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

ممنونم ازDianella و Sorosh 88

من هنوز مشكلم در رابطه با منابع حل نشده .آخه ميدونين هر كسي يه چيزي ميگه!! مثلا اساتيد خودم يك سري منابعي رو اضافه ميكنن كه شما نگفتين يا مثلا بعضي سايت ها يك سري منابعي رو ،باز ،حذف ميكنن(البته با منابعي كه شما معرفي كردين ،تغيير فاحشي نداره .اختلاف، فقط تو يكي، دو سه منبعه .) البته اين رو هم بگم كه Dianella عزيز من به شما اعتماد دارم چون بالاخره اين راه رو يك بار رفتين اما فقط محض احتياط ،خوندن صرف همين منابعي كه شما گفتين كافيه؟

مثلا براي بين الملل عمومي ديگه نيازي نيست بايسته هاي حقوق بين الملل دكتر رضا موسي زاده يا كنوانسيون 1986 معاهدات رو بخونم؟
    يا براي حقوق تعهدات شما فقط ،دكتركاتوزيان رو معرفي كرده بودين.نيازي نيست كتاب هاي دكتر شهيدي مثل سقوط تعهداتش يا مدني 3 و6 دكتر رو، تهيه كنم؟

2_يك سوال نه چندان ... براي ارشد ،از قسمت پاورقي ها سوال مي ياد يا نه؟ همين طور كه خودتون هم مي دونين، بعضي كتاب ها پاوري هاي زيادي دارن.حالا جدا ازكتاب دكتربيگدلي كه حتي پاورقي هاشم مهمه ،اساسا خوندن پاورقي هاي حقوق اساسي دكتر هاشمي(يا منابع ديگه) لازمه يا نه؟

ممنون. علي يارتون.
    سلام

اتفاقا خیلی خوب شد که پرسیدید. من تو چند پست قبل گفته بودم منابع پست اول نیاز به بازبینی داره ولی این موارد رو از قلم انداخته بودم ظاهرا؛ چرا بین الملل دکتر موسی زاده جزو منابع توصیه شده هست. کنوانسیون ژنو رو در همون حدی که توی کتاب آقای بیگدلی اشاره شده نیاز هست نه بیشتر. ولی خوب اگه بخونید که خیلی بهتر هست.

حقوق تعهدات از آقای شهیدی فقط تشکیل قراردادها و تعهدات جزو منابع اصلی هست. برای مبحث سقوط تعهدات در همون حدی که در کتابهای آقای کاتوزیان اومده جزو منابع و کافی هست.

برای پاورقی هم توصیه ی من اینه که از هیچ پاورقی غافل نشین حتی اگه نمیخواین که بخونین اونها رو توی یه دفترچه جدا یادداشت کنید و مروری هر چند وقت یک بار نگاه روشون داشته باشید. (با ذکر کتاب و صفحه و مبحثی که پاورقی توش هست).

باز هم موردی بود حتما سوال کنید چون همونطور که گفتم ممکنه بعضی مواردی که قرار دادم اینجا به روز نباشن ولی در پرسش و پاسخ اصلاح بشن.

ممنونم و موفق باشید

13. 3 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

سلام
    وقت همگي به خير.

چشم Dianella عزيز، باز هم اگه مطلبي در مورد منابع بود ،مطرح مي كنم تا هم من و هم دوستان استفاده كنن.

اما مدتيه كه يك موضوعي ذهنم رو به خودش مشغول كرده.نمي دونم اصلا پيشنهاد خوبي هست يا نه ؟اصلا مطرح كردنش ،اين جا كار درستيه يا نه؟چند روز قبل، مي خواستم پستش رو بذارم ولي يك جورايي منصرف شدم از اينكه، ارسالسش كنم .ولي الان مي خوام دلم رو بزنم به دريا، ديگه نهايتش اينه كه مخالفت مي كنين .

يكي از استادام كه براي من خيلي عزيزه ،هم ازجهت اخلاق و رفتار و هم از جهت سطح اطلاعات، هميشه به دانشجوهاش ،كه ما باشيم توصيه مي كنه كه گروهي درس بخونيم .خودش ميگه كه من ، تمام موفقيتم رو مديون دوستاي خوب و گروهي ومباحثه اي درس خوندنم، هستم.

حالا پيشنهاد من اينه كه ما(منظور كسايي كه واقعا مي خوان براي ارشد جدي درس بخونن و بين الملل قبول بشن) يك گروهاي 2يا 3نفره تشكيل بديم ،منابع رو تقسيم بندي كنيم و بعد بخونيم.

شيوه كار هم اي طوريه كه برنامه ريزي مي كنيم مثلا روز دوشنبه از ص 83 تا 91 بين الملل، صفحه هاي 10 و11 Law made simple ، بند دوم_بازنگري قانون اساسي تا بند سوم ج 1حقوق اساسي و... خوانده بشه. حالا تو اين بين، (منظورم برنامه ي روز دوشنبه) اگه براي دوستي سوال پيش اومد يا مثلا مطلبي رو متوجه نشد ،مطرح مي كنه و گروه به سوالش جواب مي ده، مباحثه صورت مي گيره و خيلي كاراي ديگه.

من خودم دوست داشتم اين روش رو با همكلاسي هام اجرا مي كردم ولي متاسفانه ،اونا خيلي مصمم نيستن و بيشتر ترجيح مي دن كه وقتشون روبراي درس هاي اين ترم كه بالتبع سنگين تر هم شده بذارن، تا منابع ارشد.

درسته اين پيشنهاد يك مقدار عملي كردنش سخته ولي به نظرم كاري نيست ،كه نتونيم اجراش كنيم. فايده هاشم به نظرم خيلي بيش تر از مشكلاتشه .گروهي درس خوندن به قول استادم براي آدم تعهد مي ياره . من خودم گاهي اوقات، واقعا بي حوصله مي شم . مثلا 15 ص از يك كتاب رو كه ميخونم وخلاصه برداري مي كنم ديگه حوصله كتاباي بعدي رو ندارم.اما اگه امكان گروهي خوندن رو داشتم ، مسلما خودم رو مجبور مي كردم كه هر طور كه شده(با وجود خستگي يا بي حوصلگي ) به ص هايي كه تعيين شده برسونم.
    يا يكي ديگه از فا يده هاش اينه كه دوستان(مخصوصا دوستاني كه حقوقي نيستن )مي تونن سوال هاشون رو راحت تر مطرح كنن.وحالا يا بنده ي حقير ويا عزيزاني كه مي دونم ،خيلي اطلاعات بيش تر و وسيع تري از من دارن ميتونيم در اين خصوص، كمك حال باشيم.

قضاوت با خودتونه. درسته ما رقيب هم، هستيم ولي به نظرم تو اين راه ميتونيم رفيقايه خوبي براي هم باشيم و يك مقداري ،از سختيه مسير رو از دوش هم بر داريم.

دوست دارم همه نظراتتون رو بگين(چه موافق وچه مخالف ).مخصوصا خوشحال مي شم Dianella عزيز مثل هميشه ديدگاهش رو بيان كنه كه اصلا اين پيشنهاد اين جا عملي هست يا نه يك نوع وقت تلف كردنه!!

ممنون.علي يارتون.

15. 2 کاربر از Dibbern بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    پیشنهادتون عالیه
    فقط باید یه کم بیشتر باز کنید
    من پیشنهادم اینه که از یک درس شروع کنیم مثلا بین الملل عمومی
    و یک تایپک جدید درست کنیم
    اگه ممکنه حجم پیشنهادی خیلی زیاد نباشه چون منم ترم 7 روانشناسی هستم
    و دوشنبه ها هم عالیه من وقتم ازاده
    خیلی کار خوبیه حتما دنبالش رو بگیرید
    اسم تایپیک جدید و مقدار خوندن رو هم اعلام کنید

صفحه 6 از 13 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •