تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 153

نام تاپيک: کدام توزیع لینوکس برای من از همه بهتره

کـاربـر بـاسـابـقـه am_merman01's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    یه جایی گوشه دهکده جهانی تو یه کانکشن دایال آپ

پيش فرض

حسین جان فکر کنم منظور شما این ابزاریه که برای من هیچ وقت کار نکرده! عکس رو که دقت کنید گزینه dsl غیر فعاله!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
    بهزاد جان اگه شما با lan وصل میشید که نیاز به هیچ ابزار یا تنظیم خاصی نداره که!!!!!!!!
    من که هیچ کار خاصی انجام ندادم . به محض ورود به محیط سیستم عامل به طور اتوماتیک مودم و شبکه رو میشناسه و با باز کردن صفحه مرورگر وارد اینترنت میشه و هیچ جور تنظیمات خاصی هم نداره.
    ممکنه اگه شما تنظیمات مودمت رو یه بار ریست کنی و دوباره از اول تنظیم کنی مشکلت برطرف بشه.

2. این کاربر از am_merman01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه بهزادlinux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان فکر کنم شما مدمتو تنظیم کردی که خودکار به اینترنت وصل شه ولی من یوزر و پسورد اینترنت شبانم با روزانه فرق میکنه بخاطر همین نمیتونم این کارو بکنم

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

بهزاد جان من هم توی ویندوز نمیتونم این کار رو انجام بدم و باید اونو روی حالت bridge قرار بدم و کانکشن بسازم ولی توی لینوکس دوباره اونو تنظیم میکنم روی حالت pppoe و بهش یوزر و پسورد میدم تا اتوماتیک کانکت بشه.
    البته این کار اصلا سخت نیست و نهایت فقط 1 یا 2 دقیقه از وقت من رو میگیره.
    فکر میکنم اگه شما هم این کار رو انجام بدید بد نباشه .(البته میل با خودتون هستش این فقط یه پیشنهاد بود )
    موفق باشید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه moderntalking123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    My room

پيش فرض

کسی نمیدونه چطور میتونم مودم intel 536ep رو روی سابایون نصب کنم؟ روی اوبونتو یک پکیج با پسوند deb دانلود کردم و نصب شد اما ظاهراآ روی سابایون فایلهای deb نصب نمیشه!!

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

حسین جان فکر کنم منظور شما این ابزاریه که برای من هیچ وقت کار نکرده! عکس رو که دقت کنید گزینه dsl غیر فعاله!
    کد:
    صفحه ی DSL برای منم غیر فعاله. شما به اون نیازی ندارید. در صفحه ی Wired روی ADD کلیک کنید. گزینه ی connect automatically رو فعال کنید. در صفحه ی IP Address گزینه ی dhcp رو انتخاب کنید.

برای تنظیم یوزر و پسورد هم با وارد کردن ip مودم در مرورگر , به تنظیمات مودم بروید و یوزر و پسورد رو آنجا تعیین کنید یا تغییر دهید !

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

کسی نمیدونه چطور میتونم مودم intel 536ep رو روی سابایون نصب کنم؟ روی اوبونتو یک پکیج با پسوند deb دانلود کردم و نصب شد اما ظاهراآ روی سابایون فایلهای deb نصب نمیشه!!
    اول پیشنهاد می کنم از طریق برنامه ی Spritz درایور مودم رو جستجو کنید و اگر در مخازن سابایون وجود داشت نصب کنید. اگر نبود , باید سورس این درایور رو از لینک زیر دانلود و کامپایل کنید.
    کد:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونه در کامپایل این درایور کمکت کنه ! یک فایل متنی با نام readme یا install هم در فایل بالا باید وجود داشته باشه که در مورد مراحل نصب و کامپایل این درایور میتونه کمکت کنه.

اگر سوالی در این رابطه داشتید حتما در تاپیک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطرح کنید.

8. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

باز هم سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا حسین جان .
    باز هم ببخشید که زیاد سوال میکنم ولی میخواستم بدونم این توضیع توی این تالار یه تاپیک اختصاصی نداره؟ آخه من یه سری سوال دارم که میخواستم جهت حفظ نظم انجمن اونارو توی تاپیک مخصوص خودش بپرسم ولی هرچی گشتم تاپیکی با این عنوان نبود.!!!!!

به هر حال من فعلا سوالاتم رو اینجا مطرح میکنم اگه تاپیک معرفی شد سعی میشه پستم رو ویرایش کنم.

اول از همه این که من هنوز نتونستم یه بک گراند برای خودم داشته باشم . هر بار که بک گراند رو عوض میکنم بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه بک گراند ناپدید میشه.
    دوم اینکه این توضیع توی خودش آنتی ویروس نداره؟ اگه نداره چه طور باید یه آنتی ویروس مناسب روش نصب کنم.؟ اصلا چه آنتی ویروس هایی براش وجود داره.؟
    سوم اینکه فونتهای لینوکس کجا قرار دارند ؟ چه طور میشه بهش یه سری فونت اضافه کرد؟ فونت های ویندوز بهش میخوره یا؟
    چهارم اینکه چه طور میشه استارتاپ و برنامه های موجود در اونو کنترل کرد و تعداد اونارو کم یا زیاد کرد.؟
    پنجم اینکه جای بعضی از حروف روی کیبرد مناسب نیست و بهش عادت ندارم . ممکنه بشه اونارو جابجا کرد؟

فعلا فکر کنم همینا رو لطف کنید و جواب بدید کافی باشه .
    باز هم از زحماتتون تشکر میشه.
    باز هم سلام خدمت دوستان عزیز
    حسین جان اگه لطف کنی و یه نگاهی هم به سوالات من بندازی که خیلی ممنون میشم.

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

باز هم سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا حسین جان .
    باز هم ببخشید که زیاد سوال میکنم ولی میخواستم بدونم این توضیع توی این تالار یه تاپیک اختصاصی نداره؟ آخه من یه سری سوال دارم که میخواستم جهت حفظ نظم انجمن اونارو توی تاپیک مخصوص خودش بپرسم ولی هرچی گشتم تاپیکی با این عنوان نبود.!!!!!

به هر حال من فعلا سوالاتم رو اینجا مطرح میکنم اگه تاپیک معرفی شد سعی میشه پستم رو ویرایش کنم.

اول از همه این که من هنوز نتونستم یه بک گراند برای خودم داشته باشم . هر بار که بک گراند رو عوض میکنم بعد از خاموش و روشن کردن دستگاه بک گراند ناپدید میشه.
    دوم اینکه این توضیع توی خودش آنتی ویروس نداره؟ اگه نداره چه طور باید یه آنتی ویروس مناسب روش نصب کنم.؟ اصلا چه آنتی ویروس هایی براش وجود داره.؟
    سوم اینکه فونتهای لینوکس کجا قرار دارند ؟ چه طور میشه بهش یه سری فونت اضافه کرد؟ فونت های ویندوز بهش میخوره یا؟
    چهارم اینکه چه طور میشه استارتاپ و برنامه های موجود در اونو کنترل کرد و تعداد اونارو کم یا زیاد کرد.؟
    پنجم اینکه جای بعضی از حروف روی کیبرد مناسب نیست و بهش عادت ندارم . ممکنه بشه اونارو جابجا کرد؟

فعلا فکر کنم همینا رو لطف کنید و جواب بدید کافی باشه .
    باز هم از زحماتتون تشکر میشه.
    ۱- از کدوم دسکتاپ استفاده می کنید ؟ kde یا gnome ؟

۲- برنامه های klamav , f-prot , bitdefender-console در مخازن این توزیع هستند ! از طریق spritz میتونید نصب کنید !

۳- احتمالا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای نصب فونت های ویندوز, در سابایون هم باید جواب بده !

۴- از کدوم دسکتاپ استفاده می کنید ؟ kde یا gnome ؟

۵- نمی دونم ولی احتمالا روشی باید وجود داشته باشه !

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت

پيش فرض

باز هم سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا حسین عزیز

تشکر از توجه شما به سوالات من

اول اینکه ممکن هستش که یه تاپیک مخصوص سابایون باز کنید؟(فکر میکنم اگه این کار توسط شما انجام بگیره بهتره تا توسط یه کاربر معمولی مثل من)

دوم اینکه من خیلی آماتورم لطفا اگه ممکنه وقتی روشی رو معرفی میکنید مراحل انجامش رو هم توضیح بدید یا اینکه یه لینک بدید که از اونجا بشه این کار رو یاد گرفت. البته انگلیسیم خیلی خوب نیست ولی خیلی هم بد نیست و میتونم شکسته بسته سایت ها رو ترجمه کنم.

سوم اینکه من از هر دو دسکتاپ kde و gnome استفاده میکنم. ولی چون نمیدونم چه طور میشه هردو رو روی سیستم نصب کنم فعلا از gnome به صورت live استفاده میکنم. ممکنه توضیح بدید که چه طور میشه هردو دسکتاپ رو نصب کنم.؟

چهارم اینکه من توی دسکتاپ kde با بک گراند مشکل دارم . وقتی از تصاویر موجود در خود توضیع استفاده میکنم این مشکل حذف بک گراند رو ندارم ولی وقتی از تصاویر موجود در سایر درایو ها استفاده میکنم بعد از هر بار ری استارت تصویر ناپدید میشه .

پنجم اینکه spritz چیه و چطور میشه به کمک اون آنتی ویروس هایی رو که توی پست قبل فرمودید رو نصب کنم؟

ششم اینکه در مورد برنامه های موجود در استارتاپ و روش کم و زیاد کردنشون توی kde لطفا توضیح بفرمایید.

در پایان هم تشکر فراوانی میشه از توجهات این چند روزه شما به مشکلات من

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

- چون الان سابایون روی سیستمم نصب نیست نمیتونم دقیق راهنماییتون کنم.

- بعضی از سوالاتتون خیلی کلی بود و با توجه به اینکه منابع فارسی برای این توزیع وجود نداره و توضیح کامل در مورد همه ی آنها عملا ممکن نیست بنابراین باید خودتون کمی در منابع انگلیسی این توزیع جستجو و تحقیق کنید. مثلا سایت زیر که پر از راهنما و مطالب گوناگون در مورد Sabayon هست:

کد:
    در مورد Spritz اینجا به صورت تصویری و کامل توضیح داده شده:

کد:
    - در مورد بکگراند من همچین مشکلی نداشتم. شاید مشکل از مانت نشدن صحیح درایوهاتون باشه. عکس های مورد نظر رو در پوشه ی home کپی کنید و مجددا امتحان کنید ! شاید هم مشکل از این باشه که به صورت Live از سابایون استفاده می کنید !

- با توجه به اینکه در سابایون 4.1 , نسخه های kde و gnome در دو dvd جداگانه منتشر شدن بنابراین نمیتونید از طریق یک dvd هر دو رو نصب کنید. فعلا تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که از طریق اینترنت و spritz دسکتاپ مورد نظرتون رو نصب کنید.
    Last edited by sudotux; 25-05-2009 at 23:51.

13. این کاربر از sudotux بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 6 از 16 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •