تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 58 از 58

نام تاپيک: گوشی، تبلت یا لپ تاپ مسئله اینست!

آخر فروم باز tanatos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

پيش فرض

این مقاله هم برای دوستانی که بین انتخاب گوشی، تبلت و نت بوک موندند!
    تبلت ها بزرگ شده ی تلفن های همراه و کوچک شده ی نت بوک ها هستند. بزرگ ترین کمبودی که می توان به تبلت ها وارد کرد، نداشتن صفحه کلید واقعی ست که البته این مشکل با اتصال یک صفحه کلید خارجی رفع می شود.

شرکتی به نام Kosmaz Technologies با درک این موضوع و آینده ی دستگاه های پرتابل طرحی را آماده کرده تا بتوان به راحتی یک گوشی، تبلت و نت بوک را باهم در اختیار داشت. در این طرح ابتکاری، تلفن همراه به صورت همیشگی قابل استفاده است. برای استفاده از تبلت، گوشی را درون تبلت قرار می دهیم. در حقیقت تلفن همراه تنها نقش برقرار کننده ی ارتباط از طریق شبکه و پردازشگر را بازی می کند. حال می توان به راحتی از تبلت استفاده کرد و دیگر نیازی نیست تلفن خود را در جیب خود قرار دهیم. حال اگر در وضعیت مناسبی باشیم و نیاز به صفحه کلید داشته باشیم، کافی ست تبلت را درون یک کیس قرار دهیم. این کیس تنها دارنده ی یک صفحه کلید است و البته یک رابط برای ارتباط با تبلت. قسمت پشتی این کیس طوری طراحی شده که بتواند تبلت را در حالت عمودی نگه دارد. حالا کاربر در حقیقت از یک نت بوک استفاده می کند. مجموعه ی طراحی شده، به بهترین وجه باهم هماهنگ هستند و از این بابت مشکلی در عدم تطابق وجود ندارد.

از مشخصاتی که برای این مجموعه در نظر گرفته شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پردازنده ی دو هسته از نوع NVIDIA Tegra 2 با فرکانس یک گیگاهرتز
    یک گیگابایت حافظه*ی در حال اجر و ۱۶ گیگابایت حافظه*ی اصلی
    صفحه نمایش گوشی: ۴ اینچ با رزولوشن ۶۴۰×۹۶۰، صفحه نمایش تبلت ۱۰.۱ اینچ با رزولوشن ۷۶۸×۱۰۲۴
    سیستم عامل اندروید نسخه ی ۳
    پشتیبانی از شبکه های GSM و WCDMA
    پشتیبانی از بلوتوث، Wi-Fi، NFC و A-GPS
    دوربین ۵ مگاپیکسل به همراه فلاش

نام این گجت جالب Compufon است. هنوز در مورد زمان ورود به بازار و یا قیمت آن حرفی به میان نیامده است.

منبع:
    ---------.ir

2. این کاربر از tanatos بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

پيش فرض

خوب حالا دیگه با پروزه ی جدید اینتر باید بحث جدیدی رو هم به این موضوع اضافه کرد:
    تبلتها، لپ تاپها، یا اولترابوک ها!

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Shahsavar

پيش فرض

خوب حالا بعد گذشت این مدت که از شروع این مبحث میگذره باید گزینه ی دیگه ای رو به این مقایسه اضافه کنیم.
    با گسترده تر شدن میل به خرید تبلتها به نظر میرسید که لپ تاپها کلا از گردونه ی رقابت خارج خواهند شد تا اینکه به یکباره اینتل شاخه ی جدیدی رو ایجاد کرد با نام :
    اولترابوکها

اینتل این خانواده ی جدید رو با یک سری مشخصه های خاص وارد کرد تا سایر شرکتها را نیز مجبور به پیگیری این مشخصات کند. و در صورت نداشتن این مشخصات از این گروه خارجند:
    - لپ تاپ هایی با صفحه نمایش 13 اینچی که ضخامت آنها از 18 میلیمتر بیشتر نیست.
    - حداقل عمر باتری 5 ساعته که قرار است تا سال 2013 به 10 ساعت زمان آماده برای کار افزایش پیدا کند.
    - سرعت بالای بوت شدن آنها که با استفاده از یک فلش مموری جاسازی شده در چیپ اینتل، میسر شده است و پشتیبانی از فناوری Intel Rapid Start.
    - داشتن وای-فای
    -قیمت اولیه ای معادل 999 دلار یا کمتر. بنابراین اولترابوک ها قرار است که لپ تاپ هایی باریک، قدرتمند و ارزان باشند.
    شاید جالب باشد اگر بدانید که AMD نیز قابلیت ساخت آنها را ندارد زیرا طبق تعریف گفته شده اولترابوک ها باید دارای فناوری Intel Rapid Start باشند که متعلق به شرکت اینتل است.
    در واقع میتوان گفت که اولترابوک ها تبلت هایی هستند که کوشیده اند برخی مزایای لپ تاپ ها را نیز حفظ کنند، ویژگی هایی مانند نمایشگر بزرگ تر، سرعت سخت افزاری بالاتر و رابط کاربری بهتر برای وارد کردن متن.
    اولترابوک هایی که تا آخر سال جاری به بازار عرضه میشوند با پردازشگرهای sandy bridge اینتل ساخته شده و قرار است در سال آینده با استفاده از چیپ های lvy bridge بتوانند از یو اس بی 3.0 نیز پشتیبانی کنند که باعث میشود انرژی کارآمدتر و عمر باتری طولانی تری داشته باشند و همچنین اطلاعات با سرعت بیشتری جا به جا شوند.

حـــــرفـه ای PersiAndroid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Persia

پيش فرض

چون که دوستمون این تاپیک رو دوباره تازه کردن تصمیم گرفتم دوباره یه سری از تجربه ها مو بنویسم
    من الان با وجود اینکه تبلتی مثل 7.7 هم تو بازار موجود شده نمیتونم به کارایی لپتاپ ترجیحش بدم! و
    به نظر من تو هیچ شرایطی نمیشه لپتاپ رو تو تقسیم بندی اسمارتفون - تبلت - فونبلت گذاشت چون کارایی مخصوص به خودش رو داره و شاید کسی که تنها کارش وبگردی هست بتونه لپتاپ رو با این 3 تا مقایسه کنه
    من لپتاپم رو همه جا نمیتونم ببرم چون کلا حوصله کوله و کیف و اینجور چیزا رو ندارم

حالا گزینه های روبه روم یه تبلت هست مثل 7.7 و خب یه اسمارتفون مثل گلکسی اس 2 و یه فونبلت مثل نوت
    به نظر من واسه کسی که اسمارتفون نداره تبلت خریدن یه کاره اشتباهه و اگه لپتاپ هم نداره اگر کارش فقط وبگردی و کارای روزمره با هست یا تبلت پیشنهاد میشه
    خب برای یکی اسمارتفون داره مثلا خودم رو مثال میزنم
    من بیشتر کارام رو باتلفنم انجام میدم اکثر اوقات حتی با گوشیم نت میام و با موجود pc و لپتات با اسمارتفون بهتر کنار میام
    و خب تبلت کار کردن باهاش و کنترلش یکم سخت تر از اسمارتفون هست و درسته که لذت کار باهاش بیشتره
    اما کنترلش جابه جاییش یه مقدار سخته البته در مورد قابل حمل بودن تو یه رتبه بالاتر از لپتاپ قرار میگیره
    اما شرایط حملش دوباره نیاز به کوله پشتی یا کیف پیدا می کنه به نظر من سایز تبلت باید حدود 7 اینچ باشه
    در غیر این صورت کاملا حملش به سختی یه لپتاپ هست و برای کار کردن باهاش مشکل پیدا می کنین
    یا باید همچین چیزی داشته باشین

اما تبلت های کوچک تر یا فونبلت یا اسمارتفون ها حملشون راحت تره:

فونبلت

اسمارتفون با اندازه 4.3

نمی خوام به این نتیجه برسم که تبلت یه چیز کاملا اضافی یا لوکس هست ولی این رو هم باید در نظر گرفت که در چه الویتی از استفاده ی روزمره قرار می گیره البته ممکنه افرادی هم باشن که به دلایل شخصی الویت ها متفاوتی داشته باشن
    اما به نظر من برای کسی که بودجه ی محدود داره الویت استفاده مهمه و کسی که میخواد تنها یکی از این محصولات رو بخره باید
    یه سری نکات رو در نظر داشته باشه

در مورد لپتاپ گفتم که خیلی سخت میشه تو لیست گجت ها واردش کرد اما برای کسی که لپ تاپ هم جزء این لیستش هست:

اگر شما دانشجو هستید یا با برنامه های اختصاصی ویندوز برنامه های سنگین و تخصصی سرو کار دارین و به حجم بالای فضای قابل حمل حتما باید یه لپتاپ بخرین و تبلت نمی تونه انتظارات شما رو براورده کنه و استفاده از تبلت سر کلاس یا تو دانشگاه درسته که یه تجربه ی خیلی باحاله اما به اندازه ی داشتن یه لپتاپ راضی کننده نیست البته ممکنه برای بعضی افراد یا رشته های مختلف متفاوت باشه

خوب پس پیشنهاد من به یه دانشجو الویت اول لپتاپ هست چون تولید محتوا با تبلت خیلی سخته و و سخت افزارش و کارائیش برای یک استفاده ی تخصصی دانشجو پایینه و در ضمن دیگه کوله یا کیف تو شاختونه پس دیگه سایز مایز رو بیخیالین

برای کسی که نیازی به قدرت یک pc قابل حمل نیاز نداره و کارش بیشتر وبگردی و مولتی مدیاس و یه اسمارتفون یا تلفن که کار های روزمرش رو باهاش راه بندازه داره و تمرکزش روی تجربه ی بهتر مولتی مدیاس و مشکلی با حمل گجت بزرگی مثل یه تبلت نداره به نظر من تبلت فوق العادس! تجربه وبگردی تو تبلت گاهی اوقات لذت بخش ترا از pc یا لپتاپ هست اما یه سری از مسائلی که بر می گرده به مرورگر سیستم عمل های تبلت شما رو مجبور می کنه واسه بعضی از کارای وب باز سراغ pc برین

اما برای کسی که حوصله حمل چیزی رو نداره و خب تلفنش براش خیلی مهمه و تنها وسیله ی تماسش نیست بلکه براش مهم تر از این هاست اسمارتفون خیلی مهمه به طوری که من پیشنهاد می کنم اگر جزء هر دسته ای هستین اسمارتفون رو سعی کنین تو الویت قرار بدین البتهاگر میخواین یه تبلت بخرین و بودجتون محدوده لازم نیست یه اسمارتفون های اند بخرین یه گوشی اندرویدی 300 تومنی هم کافیه اما در کل لذت کار با اسمارتفون یک چیز دیگس به نظر من امروزه یک اسمارتفون پادشاه همه ی گجت های روز هست از جمله دوربین و پلیر و کنسول قابل حمل و ... پس اگر دنبال یه گجت کوچیک و قابل حمل می گردین که بتونین همه جا همراهتون باشه رو تبلت خط بکشین چون من همیشه تبلتم خونس و هیچوقت نتونستم با حملش کنار بیام

تبلت های مبتنی بر ویندوز هنوز به جایی نرسیدن که بتونن راحتی کار با سیستم عمل هایی مثل اندروید آی او اس و غیره رو برای کار های ساده و روزمره ی یک تبلت بهینه سازی کنن و من حس می کنم اولترا بوک ها و ویندوز 8 قدرت و کارایی این سیستم عامل رو بهبود میبخشن- اما در حال حاضر اندروید در وهله ی اول و آی او اس در وهله ی دوم بهترین پلتفورم های نرم افزاری برای سیستم عامل تبلت ها و گوشی ها هستند

وبرای کسی که کارش فیلم یا بازی هست اسمارتفون میتونه پیشتهاد خوبی باشه اما باز مسئله ی قابل حمل بودن وسط میاد
    برای فیلم تبلت مناسب تره اما برای بازی اسمارتفون خیلی بهتره چون با توجه به نبود کنترلر های مناسب در تبلت بازی ها فقط باید توسط سنسور ها کنترل بشن که کمی عذاب آوره و ممکنه فقط یه تجربه ی بازی ریسینگ توی یه تبلت جالب به نظر بیاد اما توی سایر بازی ها راضی کننده نیست البته کنترل بازی ها توی تبلت های 7 اینچی راحت تره

در مورد کار با اپلیکشن ها میتونم بگم اینجا زیاد سایز مطرح نیست ولی تبلت اسمارتفون و فونبلت با توجه به سیستم عامل و سخت افزار نمیتونن و نباید با برنامه های pc یا لپتاپ مقایسه بشن
    و بیشتر جنبه ی جبران نبود یه سری برنامه های کاربردی و ساده ی pc رو دارن

خب بعد از اسمارفون و تبلت به فونبلت می رسیم گجتی که تکلیفش معلوم نیست با یه سایز نامتعارف توی هر کدوم از این رده بندی ها یه وصله ی ناجور به حساب میاد... اما تجربه کار باهاش:
    من کل منظورم از فونبلت به نوت خلاصه میشه چون الان بهترین و تنها موجود تو بازار ایران هست
    برای من که اسمارتفون بهترین گجت قابل حمل بود و تبلت برام یک گجت بزرگ برای حمل دقیقا اونچیزی بود که میخواستم
    صفحه ی بزرگتر فونبلت این امکان رو بهم میداد که وبگردی و مولتی مدیا گیمینگ رو نسبت به اسمارتفونم بهتر تجریه کنم و سایزش هم اونقدر بزرگ نبود که بخوام به خاطرش کوله پشتی حمل کنم و تقریبا به اندازه ی تبلت کار باهاش لذت بخش بود

در نهایت من برای کسی که بین تبلت و اسمارتفون مونده و تنها باید یکی رو انتخاب کنه فونبلت بهترین پیشنهاده

و برای کسی که اسمارتفونش کارش رو راه میندازه و میخواد در کنارش یه گجت دیگه هم داشته باشه و بین تبلت و فونبلت مونده تبلت بهترین پیشنهاده ولی لپتاپ میتونه براش کارایی بهتری داشته باشه

برای کسی که کار های تخصصی نداره و وبگردی و مولتی مدیا براش مهمتره و بین تبلت و لپتاپ مونده تبلت انتخاب بهتریه ولی اگر کار هاتون تخصصی هست و نیاز به یک pc قابل حمل دارین و نرم افزار های تخصصی کار می کنین لپتاپ مهم ترین چیزه

اگر با سایز لپتاپ مشکل دارین و میخواین برین سراغ سایز های 13 باید به این نکته توجه داشته باشین که پردازش این مدل ها خیلی پایین تره نسبت به قیمت و باید برای یک مدل خوب کلی هزینه کنین و سعی کنین هر طور شده با سایز 15 کنار بیاین و گرنه هم کلی هزینه تون میشه هم کارایی مناسب رو ندارین
    تو پیشنهاد هام میخوام بگم درسته که یه اسمارتفون مثل گلکسی اس 2 و در کنارش یه تبلت مثل 7.7 بهترین تجریس اما برای کسی که بودجش محدوده یه فونبلت یه انتخاب میانست مثل نوت

(بین تبلت اسمارتفون و تبلت)
    من تو بودجه ی محدود این رو پیشنهاد میدم

اسمارتفون های اند به تنهایی مثال گلکسی اس 2- اگه با سایز مشکل دارین این بهتره
    فونبلت به تنهایی مثال نوت- اگه با سایز مشکل ندارین این بهتره

بودجه متوسط:

اسمارتفون رده متوسط به همراه تبلت مثال : آرک و گلکسی تب 7 پلاس

بودجه ی بالا:

اسمارتفون های اند با تبلت مثال : گالکسی اس 2 با تبلت گلکسی تب 7 پلاس یا 7.7

بودجه ی فضایی:

فونبلت یا اسمارتفون های اند و تبلت مثال: نوت و تبلت 7.7 یا گلکسی اس 2 و 7.7

(3تا بالایی همراه لپتاپ):
    تو همه ی پیشنهاد های بالا به نسبت نیاز به لپتاپ خرید لپتاپ تو الویت هست
    و اگر بین لپ تاپ و اینا موندین و بودجه ی محدود دارین:

بودجه ی محدود:

لپتاپ و اندروید فون مثال یه لپتاپ با x8 یا بالاتر نسبت به بودجه
    اگه قدرت لپتاپ براتون مهمه یه لپ تاپ یکم قوی تر حتی با یه 1100

بودجه ی متوسط:

لپتاپ متوسط و یه گوشی اندرویدی متوسط مثال : لپتاپ همراه آرک یا گلکسی اس 1

بودجه ی بالا:

لپتاپ همراه فونبلت یا اسمارتفون های اند مثال : لپتاپ همراه نوت یا گلکسی اس 2

اگه پولش مهم نیست هم دیگه مهم نیس همشو بخرین
    در کل مسئله همین بودجس

اینا هم بنچمارکاش :

قابل حمل بودن:

اسمارتفون
    فونبلت
    تبلت
    لپتاپ

وبگردی:

تبلت
    فونبلت
    اسمارتفون
    (لپتاپ جای خود دارد)

بازی:

فونبلت
    اسمارتفون
    تبلت
    (لپتاپ جای خود دارد)

حال کردن :

تبلت
    فونبلت
    اسمارتفون
    لپتاپ (کمتر میشه باهاش حال کرد)

حالا فرصت شد میام پست رو کامل تر می کنم و بیشتر توضیح میدم...
    Last edited by PersiAndroid; 18-01-2012 at 17:43.

6. 12 کاربر از PersiAndroid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه greenmidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    سرزمین دودها

پيش فرض

سلام
    از نظر من با این شرایطی که کشور ما داره استفاده از تبلت بجز کلاس گذاشتن چیز دیگه ای نداره....!
    دلیل اصلی هم نوظهور بودن فناوری تبلت هست
    اگر دقت کنید متوجه می شوید که لپ تاپ و گوشی به بلوغ خود نزدیک شدند و محصولات جدید آنها تغییرات قابل توجهی نداره اما تبلت نه
    اما من هم با دوستمون موافقم که آندرویدفون و لپ تاپ
    چون هم ویندوز ساپورت میشه هم آندروید
    بقیه اش هم به قدرت مالی بستگی داره
    Last edited by greenmidi; 22-01-2012 at 21:33.

8. 3 کاربر از greenmidi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed1297's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

فارغ از قیمت تبلتها با این وضعیت دلار،به نظرم گزینه خیلی بهتری نسبت به لبتاب هستن.البته به یه شرط.که شما استفاده ای که داری در حد کار با اینترنت و کارهای معمولی روزانه باشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه greenmidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    سرزمین دودها

پيش فرض

اینترنت منظورتون فیل ترنت دیگه
    وقتی شما نمی تونی یه گجت رو آپدیت کنی ..................!
    نباشه بهتره آدم میگه نیست

11. 2 کاربر از greenmidi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed1297's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

آره دیگه.
    ولی همین اپلیکیشنهای ویندوز هم بعضی هاش همچین با راحتی بدستمون نمیرسه.
    اگه مشکل نت رفتن باشه دیگه پی سی و تبلت نداره.واسه هر دو هست.

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •