تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 111

نام تاپيک: [تحلیل اختصاصی P30world] چرا آمار و آنالیز Strategy Analytics درباره سهم فروش حدود 27 درصدی اندروید در بازار تبلت اشتباه و گمراه کننده است؟

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

بله همون. چون این شرکت اقدام به فروش تجاری کامپیوتر های هکینتاش (و فروش جدای OS X و ایجاد یه اکوسیستم فروش نرم افزار دزدی!) کرده بود. شما نصب کنید اپل کاری باهاتون نداره اتفاقا خوشش هم میاد (چون ممکنه بعدا تشویق بشید برای تجربه کامل تر مک بوک بخرید!)
    من همین ویندوز که بقول شما اوپن ترینه رو هم دارم به زور تحمل می کنم و بیش از ۷۰ درصد کارهام با لینوکسه دیگه چه برسه به شرکتی مثل اپل! اگه خوشش میاد مردم امتحان کنن بهتره دست از سر vMware بدبخت برداره!
    دوست عزیز لفظ مغالطه رو نمی خواستم بکار ببرم ولی مجبورم! شما منکر این هستید که اپل با iTunes و iPod دنیای موسیقی رو تغییر داد؟ با آیفون دنیای موبایل رو و با آیپد دنیای تبلت رو؟ شکایت چه ربطی به این ها داره.
    مغالطه نمی خواستم بکنم منظورم رو نگرفتین! اینکه سیاستهاش رو جوری تنظیم کرده که بجای رقابت می خواد با شکایتهای بچه گانه جلوی رقباش در بیاد و همین سیاستهاش بوده که اسمارتفون رو تا حد زیادی از دست داد!
    مغالطه به این جهت بود که در پاسخ به "لیدر بودن اپل در تغییرات" گفتید "چیزی که ما فعلا داریم ازش میبینیم لیدری تو شکایتهای بی سروته هست"
    باز هم تکارا می کنم مغالطه نبوده همون بالایی که گفتم! منظور من: "این چه لیدر در تکنولوژیست که سیاست اصلی رقابتش در بازار شده شکایت از این و اون!"

این در مورد مستطیلیش منابعش هم نوشته پست اول خودتون ببنید تو zdnet هم کلی در موردش صحبت شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اگه اسم این پایینی کلاه برداری بصورت بازی با قانون نیست من نمی دونم اسمش رو چی می شه گذاشت
    ببینید مسوولان اپلی چه دید کثیفی به بازار و رقابت دارن! طرف اصلا فکرش این نیست که شکایت کنه و حقش رو بگیره.....
    Whitmore, who has long been very bullish on Apple, proclaimed in his note there are four possible outcomes to Apple’s intellectual property (IP) attacks. These are:

1. Settlement with per unit license fee paid to Apple;

2. Apple handicaps Android’s feature set and/or distribution and captures 25% of Android’s future market share;

3. Draw: Apple wins some, loses some. For what it’s worth, I believe this is far the most likely result.

4. Apple loses and must pay counter-claims.

Whitmore, dismisses the last two results without giving any real reason for doing so. Instead, he spends his time rejoicing over all the goodies of Apple’s future wins.
    به هر حال این بحثهای ما دیگه انگار افتاده تو لوپ حرف جدیدی ندارم که بزنم شما هم الان میاید یک سری چیزهایی می گید در دفاع از اپل خوب احتمالا من قبول نخواهم کرد لول
    امیدوارم موفق باشید
    Last edited by Mehran NZ; 22-01-2012 at 17:59.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من همین ویندوز که بقول شما اوپن ترینه رو هم دارم به زور تحمل می کنم و بیش از ۷۰ درصد کارهام با لینوکسه دیگه چه برسه به شرکتی مثل اپل! اگه خوشش میاد مردم امتحان کنن بهتره دست از سر vMware بدبخت برداره!
    به هر حال همه هم عقیده نیستن. من هم مجبورم هر روز لینوکس استفاده کنم برای تحقیقات دانشگاه ولی این کار رو با کمترین تمایل ممکن انجام میدم چون چیزهایی که بهشون علاقه دارم هیچ کدوم در لینوکس امکان پذیر نیستن!

مسلما غیر قانونیه سیستم عاملی که اصلا جدا به فروش نمی رسه رو VM کردن. با دزدی نرم افزار باید مقابله کرد حتی به زور، چطور پلیس با اسلحه جلوی دزدی افراد رو می گیره. گرچه اپل کاری با کاربرهای هکینتاش و VM ها نداشته، فقط کسی که بخواد بیزنس راه بندازه با هکینتاش.

مغالطه نمی خواستم بکنم منظورم رو نگرفتین! اینکه سیاستهاش رو جوری تنظیم کرده که بجای رقابت می خواد با شکایتهای بچه گانه جلوی رقباش در بیاد و همین سیاستهاش بوده که اسمارتفون رو تا حد زیادی از دست داد!
    این در مورد مستطیلیش منابعش هم نوشته پست اول خودتون ببنید تو zdnet هم کلی در موردش صحبت شده
    اگه اسم این پایینی کلاه برداری بصورت بازی با قانون نیست من نمی دونم اسمش رو چی می شه گذاشت
    ببینید مسوولان اپلی چه دید کثیفی به بازار و رقابت دارن! طرف اصلا فکرش این نیست که شکایت کنه و حقش رو بگیره.....
    مغالطه به این جهت بود که در پاسخ به "لیدر بودن اپل در تغییرات" گفتید "چیزی که ما فعلا داریم ازش میبینیم لیدری تو شکایتهای بی سروته هست"

از دست داد؟ از دست نداده دوست من این سه ماه که فروش آیفون 44 درصد بود (در مقابل 47 اندروید) و سه ماهه قبل که پایین اومده بود فقط به خاطر عرضه آیفون 4S بود که همه منتظر بودن. فروشش کمتر از اندرویده ولی مرتب با سرعت مناسب در حال افزایشه و ماه به ماه داره پیشرفت می کنه. RIM و مایکروسافت بازار اسمارت فون رو از دست دادن.

+

درباره اون لینک هایی که دادید و این نقل قولی که کردید، این نقل قول یک شخص بود (جناب Whitmore که همین سایت ZDnet بهش گفته Bullish و شما هم نقل قول کردید!) و هر کسی هرچی دلش بخواد می گه. من هم هر چیزی می تونم بگم، هر چیزی رو دیدید در نگاه اول باور نکنید. اصلا مطلب رو خوندید؟ امیدوارم همه قضاوت هاتون رو درباره این کمپانی ها به این سادگی نکرده باشید! درباره مستطیل هم پیشنهاد می کنم کل قضیه و کیس ها رو بخونید، اصلا به این سادگی مستطیل نیست. کلاه برداری؟ امیدوارم توی زندگی به این راحتی کسی رو متهم به این چیزا نکنید. فقط همین!

به هر حال این بحثهای ما دیگه انگار افتاده تو لوپ حرف جدیدی ندارم که بزنم شما هم الان میاید یک سری چیزهایی می گید در دفاع از اپل خوب احتمالا من قبول نخواهم کرد لول
    امیدوارم موفق باشید
    موافقم.. نظر شما تغییر نمی کنه و از پیش شکل گرفته - از این قسمت قبل فهمیدم. نه من این نظرات شما رو قبول می کنم و نه شما توضیح های من رو. اما فکر کنم بحثمون اینقدر مفید بود که شاید 1 درصد تغییر ایجاد کرده باشه (برای من یا شما)، این هم نعمتیه!

3. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز F R E E M A N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

با بازی با آمار در کتمان واقعیت فروش ضعیف اون سازنده های سخت افزاری مثل سامسونگ رو می تونه راضی نگه داره. شما اگه بفهمید یه محصول خوب نمی فروشه مسلما در خریدتون تاثیر داره، و سامسونگ مسلما دلش نمی خواد محصولش لقب کم فروش بخوره.
    در نهایت اینها حدس و گمانه و "حق" با هیچکس نیست و حقیقت رو گوگل و شرکاش می دونن. من در این مواقع اکثرا با تردید به قضیه نگاه می کنم.
    اگر با تردید نگاه میکنی پس دیگه اون نتیجه گیریهای کذائی قابل قبول نیست

قطعا از اونها هم باید اطلاع داشته باشه، ولی دونستن اینکه این محصول واقعا چقدر می فروشه و چند نفر مثل اون هستن که این محصول رو می خرن هم از نظر من جزو حقوق مشتری است.
    اگر اندروید در انحصار یک تولید کننده بود وفقط یک نسخه داشت این حرفها را میشد قبول کرد
    مقایسه گوگل هم با اپل اصلا درست نیست

در T&C اپل آخرین مرحله فروش فعال سازی دستگاه با iTunes (یا PC-Free) است و وقتی گفته میشه اینقدر فروختند منظور اینقدر مشتری پول دادن محصول رو خریدن، به اینترنت وصل شدن و فعال سازی کردن. یعنی اپل اون آیپدی که در قفسه فروشگاه در تهران نشسته رو هم جزو آیپد های فروخته شده حساب نمی کنه.
    اگر آمار دقیقی از مقایسه sale , ship و activation اپل دارید برای اطلاع همگان ارائه کنید
    مسلما.. موقع عرضه بعضی افراد تا چند هفته در نوبت بودن، مسخره است اگه 7 ماه بعد از عرضه اونقدر آیپد در بازار نباشه که مشتری برای خرید با مشکل مواجه بشه. این معنیش این نیست که فروش کم شده. این آمار روزانه ریتیلرها رو هم لطف کنید ممنون میشم من همچین چیزی ندیده بودم!
    اگر تقاضا کم نشده بود باید تولید در یک حدی ثابت میماند نه اینکه اپل order را کاهش بده و بگه برای تولید آیپد 3 بوده
    در ضمن اگر قرار نیست که آیپد 2 discontinued بشه و تا تابستان 2012 تولید بشه پس فعلا دلیلی برای کاهش تولید نبود
    شما که در کار آمار هستی از ریتیلرها آمار بگیرید یا خیلی راحت حساب کنید

من خبری درباره Sold out شدن وسیع این محصولات (در وسعت آیپد) نشنیدم، من پرایم رو چک کردم یکی در میون Sold out بود البته. ولی خب اینها هم زمان عرضه شونه و منطقی است Sold out بشن. باید صبر کرد و دید.
    در بین تبلتهای اندرویدی با این تنوع زیاد نباید هم انتظار داشت که یک محصول بازار را در دست بگیره
    بهرحال اینکه ایسوس با وجود تمام شایعات در مورد پرایم در طول یک ماه حدود 1 ملیون فروخته چیز کمی نیست
    به جز یکی دو شایعه بی پایه و اساس در چند ماه پیش، این خبر در اوخر دسامبر قوت گرفت که دلیلش هم واضحه: آیپد 3 داره عرضه میشه و اپل تولید آیپد 2 رو کم می کنه تا زمان عرضه آیپد 3.
    شایعه ای نبود! اخبار کاملا دقیق و موثقی بود
    اینکه از اول دسامبر تولید آیپد 2 کاهش یافت فقط دلیلش تولید آیپد 3 نبود بلکه تقاضای بازار هم بود. در آن زمان مشخص بود که آیپد 3 حداقل 4 ماه بعد عرضه میشه
    آمار فروش Boxing day رو هم لطف کنید چون من آماری ندیدم! یه خواهش هم دارم اینه که شما فکر می کنید آیپد در این سه ماه چقدر فروخته؟ این رو پرسیدم که یکمی این مقایسه های "کم" و "زیاد" ما مقایسش مشخص بشه. اپل 11.1 میلیون آیپد در Q3 2011 فروخته بود.
    من نگفتم آمار Boxing day دارم!
    در خبرها بود که فروش آیپد در ژانویه به کمترین حد رسیده و علتهاش هم مشخصه، در کل انتظاری جز این نمیرفت
    اگر آمار Q4 2011 دارید لطف کنید تا همه استفاده ببریم

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

اگر با تردید نگاه میکنی پس دیگه اون نتیجه گیریهای کذائی قابل قبول نیست
    کذایی؟
    من معذرت می خوام که شما رو وادار می کنم همچین کلماتی رو درباره حرف های من به کار ببرید
    اگر اندروید در انحصار یک تولید کننده بود وفقط یک نسخه داشت این حرفها را میشد قبول کرد
    مقایسه گوگل هم با اپل اصلا درست نیست
    خیر وقتی گوگل هر ماه با افتخار آمارهای موبایل (مجموع) اش رو عرضه می کنه این اصلا انتظار بیخودی نیست آمار اختصاصی تبلتش رو عرضه نکنه. اگه هیچ آماری اعلام نمی کرد می شد گفت کلا سیاستش اینه که مخفی کنه و وظیفه بقیه است و ...

اگر آمار دقیقی از مقایسه sale , ship و activation اپل دارید برای اطلاع همگان ارائه کنید
    اپل آمار Ship هیچ وقت ارائه نمی ده. آمار Sale = Activation که در اینجا می تونید مشاهده کنید:

اگر تقاضا کم نشده بود باید تولید در یک حدی ثابت میماند نه اینکه اپل order را کاهش بده و بگه برای تولید آیپد 3 بوده
    در ضمن اگر قرار نیست که آیپد 2 discontinued بشه و تا تابستان 2012 تولید بشه پس فعلا دلیلی برای کاهش تولید نبود
    ما نمی دونیم قراره Discontinue بشه یا خیر ولی فکر می کنم واضح باشه وقتی آیپد 3 بیاد تولید/فروش آیپد 2 کم بشه!

شما که در کار آمار هستی از ریتیلرها آمار بگیرید یا خیلی راحت حساب کنید
    متاسفانه من در کار آمارهایی که وجود ندارند نیستم!

در بین تبلتهای اندرویدی با این تنوع زیاد نباید هم انتظار داشت که یک محصول بازار را در دست بگیره
    بهرحال اینکه ایسوس با وجود تمام شایعات در مورد پرایم در طول یک ماه حدود 1 ملیون فروخته چیز کمی نیست
    شایعه ای نبود! اخبار کاملا دقیق و موثقی بود
    این خبر که در خط اول نوشته:

An overabundance of iPad 2 components purchased by Apple last quarter has allowed the company to actually draw down its orders ahead of the holidays due to an excess of parts, which will allow it to build between 4 million and 5 million units.

اینکه از اول دسامبر تولید آیپد 2 کاهش یافت فقط دلیلش تولید آیپد 3 نبود بلکه تقاضای بازار هم بود. در آن زمان مشخص بود که آیپد 3 حداقل 4 ماه بعد عرضه میشه
    همونطور که لینک خودتون گفت دلیلش سفارش اضافه در دوره قبل بود و خبرهایی سفارش های دسامبر در سه ماهه اول 2012 هم به دلیل عرضه آیپد 3 هستند.

من نگفتم آمار Boxing day دارم!
    پس خدای نکرده من بودم که اینو گفتم؟
    شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود
    در فروش Boxing day چه چیز مشخص بود؟ شما که آمارش رو ندارید!

در خبرها بود که فروش آیپد در ژانویه به کمترین حد رسیده و علتهاش هم مشخصه، در کل انتظاری جز این نمیرفت
    لطفا منبع این خبرها رو هم بدید.. جالبه که ما این خبرها رو نمی بینیم!

اگر آمار Q4 2011 دارید لطف کنید تا همه استفاده ببریم
    در پست های قبلی گفتم، 24 ژانویه اپل آمار رسمی رو عرضه می کنه. هنوز پیش بینی تون رو نگفتید از این زمان.. در سه ماهه قبل اپل 11.1 میلیون آیپد فروخت. شما چقدر برای این سه ماهه پیش بینی می کنید؟

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

کذایی؟
    من معذرت می خوام که شما رو وادار می کنم همچین کلماتی رو درباره حرف های من به کار ببرید
    این کلمه معنی بدی نداره!
    رجوع شود به لغت نامه دهخدا

خیر وقتی گوگل هر ماه با افتخار آمارهای موبایل (مجموع) اش رو عرضه می کنه این اصلا انتظار بیخودی نیست آمار اختصاصی تبلتش رو عرضه نکنه. اگه هیچ آماری اعلام نمی کرد می شد گفت کلا سیاستش اینه که مخفی کنه و وظیفه بقیه است و ...
    در مورد موبایلها که با مایکروسافت به توافق رسیدن و دیگه آب سرشون گذشت ولی در مورد تبلتها مشخصه که محافظه کارانه عمل میکنند
    باز هم میگم از این کار گوگل هیچ نتیجه گیری در مورد فروش تبلتها نمیشه کرد

متاسفانه من در کار آمارهایی که وجود ندارند نیستم!
    شما که با یک محاسبه سر انگشتی مچ گوگل را گرفتی باید بتونی آمار ریتیلرها را هم بگیری

این خبر که در خط اول نوشته:

An overabundance of iPad 2 components purchased by Apple last quarter has allowed the company to actually draw down its orders ahead of the holidays due to an excess of parts, which will allow it to build between 4 million and 5 million units.
    این توضیحات نویسنده برای توجیه کردنه ولی از نظر من نشانه همان جریانی بود که گفتم
    پس خدای نکرده من بودم که اینو گفتم؟
    شایعاتی هم که از سمپتامبر گذشته در مورد آیپد 3 و افت قیمت آیپد 2 شروع شد تاثیر منفی زیادی بر فروش اپل داشته و در فروش boxing day کاملا مشخص بود
    در فروش Boxing day چه چیز مشخص بود؟ شما که آمارش رو ندارید!

لطفا منبع این خبرها رو هم بدید.. جالبه که ما این خبرها رو نمی بینیم!
    شما که آمار سایتهای معتبر را قبول ندارید دیگه اخبار عادی که اصلا هیچ
    چیزی که مشخص بود در boxing day تبلتهای اندرویدی فروش بالایی داشتند و فروش آیپد قابل توجه نبود

در پست های قبلی گفتم، 24 ژانویه اپل آمار رسمی رو عرضه می کنه. هنوز پیش بینی تون رو نگفتید از این زمان.. در سه ماهه قبل اپل 11.1 میلیون آیپد فروخت. شما چقدر برای این سه ماهه پیش بینی می کنید؟
    من پیش بینی نمیکنم ولی به احتمال زیاد اپل آمار بالاتری میده
    از حالا بگم که قصد ندارم ببرمش زیر سوال و بگم آمارهاش دروغه!
    هر چند اینها نمیتونه نشان دهنده وضعش در 2 ماه اخیر باشه

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

در مورد موبایلها که با مایکروسافت به توافق رسیدن و دیگه آب سرشون گذشت ولی در مورد تبلتها مشخصه که محافظه کارانه عمل میکنند
    باز هم میگم از این کار گوگل هیچ نتیجه گیری در مورد فروش تبلتها نمیشه کرد
    نتیجه گیری خیر، شک و تردید بله!
    شما که با یک محاسبه سر انگشتی مچ گوگل را گرفتی باید بتونی آمار ریتیلرها را هم بگیری
    متاسفانه خیر، امکان گرفتن چیزی که وجود نداره رو ندارم! شما دارید؟

این توضیحات نویسنده برای توجیه کردنه ولی از نظر من نشانه همان جریانی بود که گفتم
    خب به نظر من هم صحبت های شما درباره منتشر نکردن آمار گوگل توجیه کردنه و نظر من هم یه چیز دیگه است! هرکس ممکنه هر فکر و خیالی داشته باشه، اون ریپورت خیلی واضح دلایلش رو گفته بود و منابعش هم مشخص بود.

شما که آمار سایتهای معتبر را قبول ندارید دیگه اخبار عادی که اصلا هیچ
    چیزی که مشخص بود در boxing day تبلتهای اندرویدی فروش بالایی داشتند و فروش آیپد قابل توجه نبود
    به هر حال، یک خبر عادی هم باشه بیشتر از حرف خشک و خالی من و شما قابل قبوله، درسته؟
    لطفا این آماری که از Boxing day دارید و مرتب ازش دم می زنید رو لطفا اینجا ارائه کنید ببینیم از کجاست و این آمار چقدره.

من پیش بینی نمیکنم ولی به احتمال زیاد اپل آمار بالاتری میده
    شما که تا حالا می گفتید فروش آیپد بسیار کم شده، چطور ممکنه فروشش همینطور کم بشه ولی در مجموع بیشتر فروخته باشه! مگه اینگه بگید اپل داره آمار اشتباه میده در Earning call خودش. درسته؟ این ابهامات رو برطرف کنید!

از حالا بگم که قصد ندارم ببرمش زیر سوال و بگم آمارهاش دروغه!
    این آماریه که بر اساسش دارن مالیات میدن و به دولت جواب پس می دن. کسی در این تماس دروغ نمی تونه بگه!

هر چند اینها نمیتونه نشان دهنده وضعش در 2 ماه اخیر باشه
    پس نشون دهنده وضعش در چه زمانیه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

نتیجه گیری خیر، شک و تردید بله!

متاسفانه خیر، امکان گرفتن چیزی که وجود نداره رو ندارم! شما دارید؟

خب به نظر من هم صحبت های شما درباره منتشر نکردن آمار گوگل توجیه کردنه و نظر من هم یه چیز دیگه است! هرکس ممکنه هر فکر و خیالی داشته باشه، اون ریپورت خیلی واضح دلایلش رو گفته بود و منابعش هم مشخص بود.

به هر حال، یک خبر عادی هم باشه بیشتر از حرف خشک و خالی من و شما قابل قبوله، درسته؟
    لطفا این آماری که از Boxing day دارید و مرتب ازش دم می زنید رو لطفا اینجا ارائه کنید ببینیم از کجاست و این آمار چقدره.

شما که تا حالا می گفتید فروش آیپد بسیار کم شده، چطور ممکنه فروشش همینطور کم بشه ولی در مجموع بیشتر فروخته باشه! مگه اینگه بگید اپل داره آمار اشتباه میده در Earning call خودش. درسته؟ این ابهامات رو برطرف کنید!

این آماریه که بر اساسش دارن مالیات میدن و به دولت جواب پس می دن. کسی در این تماس دروغ نمی تونه بگه!

پس نشون دهنده وضعش در چه زمانیه؟
    بحث بر سر این بود که شما در آن تحلیل اختصاصــــــــــــــــــی نتیجه گیریهایی کردی و بعد با قاطعیت درصد هایی برای خودت نوشتی و هنوز بعد از 3 ماه روی حرفت پافشاری میکنی
    پس اول خودت باید دلایل معتبری برای اثبات این ادعاها بیاری بعد از من انتظار داشته باشی که فلان حرف را اثبات کنم
    q3 2011 مربوط میشه تابستان گذشته که اوج فروش آیپد بوده و صحبت من در مورد سمپتامبر بود تا به امروز
    اصلا نمیشه گفت آمار فروش در سه ماهه آخر یک نموادر ثابتی داشته و تابعی مثل ماههای گذشته بوده
    چیزی که مشخصه شما از یک اپل فن بوی هم فراتر رفتی و احساس میکنی وکیل کمپانی هستی و باید هر چیزی را توجیه کنی
    مثلا در مورد داستان مسخره شکایت اپل از سامسونگ، دیگه شما که باید بدونی هر دیزاینی پتنت محسوب نمیشه! و این ادعاهای اپل در نهایت شکست خورده است. فعلا دلشو خوش کرده به قوانین مسخره و سختگیرانه آلمان و اصلا ول کنش نیست
    و البته شما تعصب بیجایی هم داری که در دنیای علم و تکنولوژی معنی نداره! مثلا با اینکه ماهها از عرضه Exynos گذشته هنوز بر این عقیده هستی که A5 قویترین گرافیک را داره
    و یک توجه ویژه ای که به بخش آیپد داری و حتی مشاوره خرید گیفت کارت به کاربران میدی برای موارد بیخودی که نشان دهنده طرز فکر شماست

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

باز هم همون رفتار قبلی رو شاهد هستیم، وقتی قدرت ادامه منطقی بحث رو ندارید رو آوردید به شخصی کردن، تمسخر و انحراف. من دیگه خسته شدم از بس از شما مدرک خواستم و شما پیچوندی... اینجا رک صحبت می کنم.

بحث بر سر این بود که شما در آن تحلیل اختصاصــــــــــــــــــی نتیجه گیریهایی کردی و بعد با قاطعیت درصد هایی برای خودت نوشتی و هنوز بعد از 3 ماه روی حرفت پافشاری میکنی
    من قبلا هم عرض کردم اعتقاد ندارم هر حرفم در پست اول صحیحه ولی بر اساس یه سری اطلاعات یه نتیجه گیری هایی کردم که شما باهاش موافق نبودید. تا حالا هم که مخالفت شما رو فقط بر اساس ادعاهای پوچی دیدیم که به هیچ وجه قابل اثبات نبودند.

پس اول خودت باید دلایل معتبری برای اثبات این ادعاها بیاری بعد از من انتظار داشته باشی که فلان حرف را اثبات کنم
    دوست عزیز من حداقل یه سری منبع هم پیدا کردم که حرف مشابه من بزنن... شما پشت سر هم دم زدی پایان دوران اپل و پشت سر هم از کم شدن فروش و ضعف فروش Boxing day و فروش ضعیف ژانویه و ... ، حالا هم که گفتیم یه منبع، فقط یه منبع بیار که فرمایشات و ادعاهات رو ثابت کنه این جواب رو تحویل می دی. احتمالا هیچی پیدا نکردی و اون حرف ها رو همینطوری زده بودی.

q3 2011 مربوط میشه تابستان گذشته که اوج فروش آیپد بوده و صحبت من در مورد سمپتامبر بود تا به امروز
    این Q3 رو از کجا در آوردید؟ بهتون گفتم آمار Q4 دو روز دیگه عرضه میشه و شمایید که پشت سر هم دم از ضعف فروش اپل می زنید بدون یک منبع.

اصلا نمیشه گفت آمار فروش در سه ماهه آخر یک نموادر ثابتی داشته و تابعی مثل ماههای گذشته بوده
    دقیقا.. شما ادعا می کنید ضعیف بوده. خب من گفتم می بینیم در آماری که 2 روز دیگه عرضه میشه.

چیزی که مشخصه شما از یک اپل فن بوی هم فراتر رفتی و احساس میکنی وکیل کمپانی هستی و باید هر چیزی را توجیه کنی
    نه دوست من، شمایی که Apple hater هستی و این تنفر از تمام وجودت می باره، وقتی هم با دلیل و مدرک مواجه می شی این تنفر و تعصب اجازه نمی ده واقعیت رو ببینی و راه حلش برات یا بیراهه کشوندن و شخصی کردن بحثه یا تمسخر.

مثلا در مورد داستان مسخره شکایت اپل از سامسونگ، دیگه شما که باید بدونی هر دیزاینی پتنت محسوب نمیشه! و این ادعاهای اپل در نهایت شکست خورده است. فعلا دلشو خوش کرده به قوانین مسخره و سختگیرانه آلمان و اصلا ول کنش نیست
    شما هم باید بدونی اصلا شکایت اصلی اپل از سامسونگ درباره هیچ پتنتی نیست، درباره تریدمارکه!

و البته شما تعصب بیجایی هم داری که در دنیای علم و تکنولوژی معنی نداره! مثلا با اینکه ماهها از عرضه Exynos گذشته هنوز بر این عقیده هستی که A5 قویترین گرافیک را داره
    اینو از کجا آوردید نمی دونم! (این برداشت رو می کنم که استدلال های این تاپیک به حدی قوی بودن که زیر سوال بردنشون خارج از توانایی شما بود، برای همین بحث رو بردید به حرف هایی که من در جای دیگه زده شده، و بحث رو به جای اینکه درباره مطالبی که من گفتم دنبال کنید، درباره شخص من دنبال کردید = [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

حالا برای دل شما، PowerVR SGX543MP2 در A5 از Mali-400 قوی تره بنا بر تست های آناندتک:

و اختلاف به حدیه که اصلا جای شک و تردید و اختلاف نظر نداره.

و یک توجه ویژه ای که به بخش آیپد داری و حتی مشاوره خرید گیفت کارت به کاربران میدی برای موارد بیخودی که نشان دهنده طرز فکر شماست
    اینکه من کجا و چطوری فعالیت می کنم به خودم مربوطه و توسط شما (و هیچ شخص دیگه ای) نقد پذیر نیست. اینکه به کاری که من می کنم می گید "بیخودی" و فرضا به قول شما نشان دهنده طرز تفکرمه، در عجبم کاری که شما می کنید چیه و نشون دهنده چیه!

سعدی گفت:
    دلایل قوی باید و معنوی / نه رگهای گردن به حجت قوی

10. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    NEVERLAND

پيش فرض

باز هم همون رفتار قبلی رو شاهد هستیم، وقتی قدرت ادامه منطقی بحث رو ندارید رو آوردید به شخصی کردن، تمسخر و انحراف. من دیگه خسته شدم از بس از شما مدرک خواستم و شما پیچوندی... اینجا رک صحبت می کنم.
    من قبلا هم عرض کردم اعتقاد ندارم هر حرفم در پست اول صحیحه ولی بر اساس یه سری اطلاعات یه نتیجه گیری هایی کردم که شما باهاش موافق نبودید. تا حالا هم که مخالفت شما رو فقط بر اساس ادعاهای پوچی دیدیم که به هیچ وجه قابل اثبات نبودند.
    همین که شما قبول داری همه حرفهات درست نبود نشانه بزرگواری و سعه صدره (جدی گفتم)
    وقتی هر آماری که برای tablet market هست زیر سوال میبری و آمار فروش رقبا را هم قبول نداری پس چیز دیگری باقی نمونده که من بعنوان مدرک عرضه کنم!
    دوست عزیز من حداقل یه سری منبع هم پیدا کردم که حرف مشابه من بزنن... شما پشت سر هم دم زدی پایان دوران اپل و پشت سر هم از کم شدن فروش و ضعف فروش Boxing day و فروش ضعیف ژانویه و ... ، حالا هم که گفتیم یه منبع، فقط یه منبع بیار که فرمایشات و ادعاهات رو ثابت کنه این جواب رو تحویل می دی. احتمالا هیچی پیدا نکردی و اون حرف ها رو همینطوری زده بودی.
    تکرار حرف باعث اثباتش نمیشه، یا شما حرفهای اونها را تکرار کردی یا اونها حرفهای شما را
    من گفتم روزهای خوش اپل گذشت و اینکه دیگر سهم 95% تکرار نخواهد شد ولی نگفتم که فروش کلا ضعیف شده و دوران اپل تمام شد
    زبانش لال هرکس که بگوید یک کمپانی عظیمی با این همه سابقه و طرفدار، دورانش تمام شد و حرفی برای گفتن ندارد(جدی گفتم)

این Q3 رو از کجا در آوردید؟ بهتون گفتم آمار Q4 دو روز دیگه عرضه میشه و شمایید که پشت سر هم دم از ضعف فروش اپل می زنید بدون یک منبع.
    ًآمار q3 را خودت در آوردی!
    دقیقا.. شما ادعا می کنید ضعیف بوده. خب من گفتم می بینیم در آماری که 2 روز دیگه عرضه میشه.
    پس صبر کنیم تا 2 روز دیگه چون میخوام با یک محاسبه سرانگشتی ببینم چند درصد از آیپدها در انبارها خاک میخورند (جدی گفتم)

نه دوست من، شمایی که Apple hater هستی و این تنفر از تمام وجودت می باره، وقتی هم با دلیل و مدرک مواجه می شی این تنفر و تعصب اجازه نمی ده واقعیت رو ببینی و راه حلش برات یا بیراهه کشوندن و شخصی کردن بحثه یا تمسخر.
    من کلا از "نفرت" بیزارم، حتی نسبت به بدترین انسانها
    Apple hater ندیدی که به من این نسبت را میدی! اگر اینطوری بودم به هیچ سوالی در مورد لپ تاپهای اپل جواب نمیدادم و به کسی هم توصیه نمیکردم که کدام مدل را بخره

ولی شما بعنوان یک طرفدار تحمل حرفهای مخالف را نداری و هر انتقادی که هر شخصی نسبت به اپل داشته را به هر شکل ممکن میخوای رد کنی
    نسبت به آمار که نمیشه نفرت داشت! حقیقت را باید قبول کرد و سعی بیهوده برای انکارش نکرد
    من بارها گفتم که 95% هفت ماه پیش را قبول دارم و امروز هم حرفهای تکراری شما را قبول ندارم
    3 ماه پیش ایرادی به شما نگرفتم هر چند خیلی تند رفتی ولی امروز دیگه برام قابل قبول نیست

شما هم باید بدونی اصلا شکایت اصلی اپل از سامسونگ درباره هیچ پتنتی نیست، درباره تریدمارکه!
    پس چرا صحبت از پتنت شد؟

اینو از کجا آوردید نمی دونم! (این برداشت رو می کنم که استدلال های این تاپیک به حدی قوی بودن که زیر سوال بردنشون خارج از توانایی شما بود، برای همین بحث رو بردید به حرف هایی که من در جای دیگه زده شده، و بحث رو به جای اینکه درباره مطالبی که من گفتم دنبال کنید، درباره شخص من دنبال کردید = [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    استدلالی در کار نبود چون استدلال با حدس و گمان نمیشه
    شما از سفسطه رسیدی به مغلطه و هیچ نتیجه درستی نگرفتی

حالا برای دل شما، PowerVR SGX543MP2 در A5 از Mali-400 قوی تره بنا بر تست های آناندتک:

و اختلاف به حدیه که اصلا جای شک و تردید و اختلاف نظر نداره.
    بنچمارکهای نرم افزاری هیچ اعتباری ندارن بخصوص در مورد گرافیک
    فقط ادعای سامسونگ که خودش هر دو چیپ را ساخته معتبره
    اینکه من کجا و چطوری فعالیت می کنم به خودم مربوطه و توسط شما (و هیچ شخص دیگه ای) نقد پذیر نیست. اینکه به کاری که من می کنم می گید "بیخودی" و فرضا به قول شما نشان دهنده طرز تفکرمه، در عجبم کاری که شما می کنید چیه و نشون دهنده چیه!
    وقتی شما برای موارد بیخودی به کاربر میگی گیفت کارت بخر یا credit card بگیر نشانه چیه؟
    مشخصه که خودت را نقد پذیر نمیدونی
    سعدی گفت: دلایل قوی باید و معنوی / نه رگهای گردن به حجت قوی
    روانش شاد باد
    اینجا که رگهای گردن مشخص نیست ولی استدلالها خیلی قوی بودند

وقتی کسی ادعایی داره باید منتظر هر حمله ای باشه، حتی ممکنه کسی با مغلطه بخواد به قیافه شما هم ایراد بگیره
    اگر بحث با من بیهودست پس دیگه ادامه نده چون هیچکس اهمیتی نمیده
    موفق باشی
    Last edited by F R E E M A N; 22-01-2012 at 22:54.

12. 2 کاربر از F R E E M A N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به قول مهران افتادیم توی لوپ و دوباره تکرار همون حرف هاست.
    وقتی هر آماری که برای tablet market هست زیر سوال میبری و آمار فروش رقبا را هم قبول نداری پس چیز دیگری باقی نمونده که من بعنوان مدرک عرضه کنم!
    من "هر" آماری رو زیر سوال نبردم، متاسفانه رقیب ها هم از آمار فروششون چیزی ارائه نمی دن که من بخوام قبول کنم یا خیر، کل مشکل هم همینه. شما هم اگه آماری که ادعاهای پی در پی تون رو ثابت کنه داشتید باید تا حالا ارائه می کردید و اگه دارید باز هم می گم ارائه کنید.

من گفتم روزهای خوش اپل گذشت و اینکه دیگر سهم 95% تکرار نخواهد شد ولی نگفتم که فروش کلا ضعیف شده و دوران اپل تمام شد
    نمونه تو همین پست های اخیر:
    کاملا مشخصه که فروش تبلتها درسه ماهه چهارم 2011 با یک شیب عجیبی بالا رفت در صورتیکه تولید و فروش آیپد قطعا کاهش یافته، حالا پیدا کنید پرتقال فروش را؟
    نگفتم شما از پایان دوران اپل حرف زدید ولی شما فرمودید فروش اپل کم شده (و البته بعدش که از شما پیش بینی عددی خواستم حرف خودتون رو نقض کردید و گفتید زیاد شده!). من کماکان برام جالبه بدونم این کاهش فروش آیپد رو از کجا متوجه شدید و منبعش چی هست که اینقدر از ارائه اش امتناء می کنید.

پس صبر کنیم تا 2 روز دیگه چون میخوام با یک محاسبه سرانگشتی ببینم چند درصد از آیپدها در انبارها خاک میخورند
    متاسفانه نمی تونید چون در Earning call ها آمار فروش رو اعلام می کنند و بر اساس این آمار مالیات میدن.

من کلا از "نفرت" بیزارم، حتی نسبت به بدترین انسانها
    Apple hater ندیدی که به من این نسبت را میدی! اگر اینطوری بودم به هیچ سوالی در مورد لپ تاپهای اپل جواب نمیدادم و به کسی هم توصیه نمیکردم که کدام مدل را بخره
    ولی شما بعنوان یک طرفدار تحمل حرفهای مخالف را نداری و هر انتقادی که هر شخصی نسبت به اپل داشته را به هر شکل ممکن میخوای رد کنی
    نسبت به آمار که نمیشه نفرت داشت! حقیقت را باید قبول کرد و سعی بیهوده برای انکارش نکرد
    من بارها گفتم که 95% هفت ماه پیش را قبول دارم و امروز هم حرفهای تکراری شما را قبول ندارم
    3 ماه پیش ایرادی به شما نگرفتم هر چند خیلی تند رفتی ولی امروز دیگه برام قابل قبول نیست
    پس Apple hater ها رو هم یک روز باید زیارت کنیم
    من خودم هم در خیلی مواقع منتقد اپل بودم و هر کاری که اپل می کنه رو قبول ندارم ولی بحث درباره آمار فروش بود. شما از احترام من به اپل استفاده کردید برای حمله به استدلال های من.

این آماری رو که می گید نمیشه بهش نفرت داشت لطفا ارائه کنید ببینیم.

پس چرا صحبت از پتنت شد؟
    من صحبتی از پتنت نکردم! شما فرمودید پتنت. شکایت اصلی اپل از سامسونگ در آلمان به خاطر نقض یک سری تریدمارک های اپل در محصولات سامسونگه.

بنچمارکهای نرم افزاری هیچ اعتباری ندارن بخصوص در مورد گرافیک
    فقط ادعای سامسونگ که خودش هر دو چیپ را ساخته معتبره
    ادعای سامسونگ؟ سامسونگ نه PowerVR رو طراحی کرده، نه Mali-400 رو و نه A5 رو (فقط ساخته)، در نهایت هم برای اینکه ببینیم کدوم محصول قوی تره باید دید کدوم محصول کارایی بهتری رو به نرم افزارهایی که ازش استفاده می کنن می ده که اختلاف مثل شب و روزه. این ادعای سامسونگ رو هم لطفا ارائه کنید ببینیم مقایسه علمی کرده یا حرف تبلیغاتی بوده برای فروش محصولش.

وقتی شما برای موارد بیخودی به کاربر میگی گیفت کارت بخر یا credit card بگیر نشانه چیه؟
    من به هر کسی در دنیا می گم کپی رایت رو رعایت کنه و برنامه ها رو قانونی تهیه کنه. چه آیفون چه اندروید چه ویندوز و ...

مشخصه که خودت را نقد پذیر نمیدونی
    نحوه فعالیت (اینکه کجا پست می دیم، چه سوالی رو پاسخ می دیم و ...) هیچ کاربری نقد پذیر نیست.

وقتی کسی ادعایی داره باید منتظر هر حمله ای باشه، حتی ممکنه کسی با مغلطه بخواد به قیافه شما هم ایراد بگیره
    ما هم نمونه اش رو پیدا کردیم و گزارش دادیم تا کسی که بحث رو می خونه اشتباه نکنه. به نظر من اگه بخوایم بحث هامون دوباره تکرار نشه دقیقا به مرکز بحث بپردازیم و حاشیه ها رو بگذاریم کنار، این "کاهش فروش آیپد" رو که ازش نام بردید باز کنید و توضیح بدید منظورتون چیه، و منبعی هم برای استناد آماری بهش ارائه کنید.

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •