تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: با بومی گزینی موافقید ؟

راي دهنده
74. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • تهران هستم و موافقم

17 22.97%
  • تهران نیستم و موافقم

11 14.86%
  • تهران هستم و مخالفم

7 9.46%
  • تهران نیستم و مخالفم

39 52.70%
صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 111

نام تاپيک: با بومی گزینی موافقید ؟

كاربر حرفه اي Saeed_TnT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    South Park - Colorado

پيش فرض

با این حسابی که شما می گی نفت و گاز ایران فقط متعلق به جنوبی هاست چون تو شهر اوناست ! چرا از زیر خونه هاشون رد می شه و قسمت اعظم درآمدش برای تهران و تهرانی ها خرج می شه ؟!
    راست میگه ، ما خودمون تو بوشهر گازکشی نداریم اونوقت تو شمالی ترین شهر های ایران گازکشی هست!!!
    اما "ایران سرای من است"

پروفشنال only4you_mehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوستان ببخشید لحنم تند بود نمی خواستم کل کل شه که شد!!
    ببینید شما هم دارید حرف منو میزنید. منم میگم که امیر کبیر و بهشتی فقط به مدد دانشجوهاشه که اسم در کرده خوب همین دانشجوها اگه بمونن شهر خودشونو بسازن به مرور صدتای بهشتی رو میذارن جیبشون.
    تازه اون دوستی که می گفت بچه ها از دهات اطراف میان مدرسه رو به لجن میکشن می بینی چقدر بده؟! منم منظورم همین بود البته در مثل مناقشه نیست و قصدم هم توهین نیست ولی می بینید چقدر بده حسی که شما یه عمر خوب و بد یه شهر رو به جون خریده باشین بعد یه عده دیگه بدون درک و ملاحظه بیان امکاناتتون رو بگیرن و منت هم رو سرتون بذارن؟! منظور منم همین بود. همونطور که شما از اومدن بچه های روستایی ناراضی هستین بچه های تهران هم همینطور.
    در ضمن تهران و شهرستان نداره فردوسی مشهد علوم پزشکی شیراز و خیلی دانشگاهای عالی هستن تو شهرستانا که بچه های شهرستان همه رو برای خودشون میخوان. اونوقت ببینم اگه بچه های تهران سرازیر بشن توی دانشگاهای شما آیا خودتون اولین نفری نیستین که ناراضی میشین و دوباره حرف از حق و حقوق می زنین؟؟؟
    بعدش هم من نخواستم اینجا تهرانی و شهرستانی راه بندازم من خودمم 10 سال عمرم رو تو شهرستان زندگی کردم و جز احترام ندیدم و جز احترام گذاشتن هم کاری نکردم.
    منظورم دقیقا همونی بود که گفتم و اگه موقعیت مشابه رو برای شهر خودتون فرض کنین به حرف من می رسین.
    در ضمن دوست عزیزی که میگه من اگه می خوام بسازم بیام شهرستان رو بسازم. شما هستی که از امکانات نداشتن ناراحتی تو شهرت شما بسازش.
    در هر حال از ما که خیلی وقته گذشته برای دوره های ارد و دکتری هم که بومی سازی نداریم. ولی در کل به نظر من اگه هر کس تو شهر خودش بمونه به مرور امکانات تو همه شهرها پخش میشه و همه به رفاه نسبی میرسن دیگه نه شهرستانی ها آواره میشن نه تهرانی ها مجبورن شلوغی و غیره رو تحمل کنن.
    والسلام
    توی این یکی حرفتون هم متاسفانه هیچ حرف منطقی ندیدم
    فقط خواستم بگم اون دوستی که می گه از روستا میان و مدرسه رو به لجن می کشن حرفشون درسته چرا چون روستایی ها خودشون چون امکانات رفاهی ندارن واسشون سهمیه ی مدارس نمونه دولتی گذاشتن ( که این سهمیه از نظر من درسته ) و اون هایی که با این سهمیه مدارس نمونه دولتی در نمیان معلومه که دانش آموزان زرنگی نیستن پس طبعا محیط مدرسه رو به درس تبدیل نمی کنن چه بسا ممکنه خود دانش آموزای درس نخون اون شهر خیلی هم بدتر باشن ( مثل شهر خودمون )
    می خواستم بگم من خودم مدرسه نمونه دولتی درس می خونم که 60 درصدش از روستا ها و شهر های دیگه اومدن و تا حالا هیچ مشکلی با هم نداشتیم و همگی با هم دوستیم و هیچ وقت هم به این که ما شهری هستیم و شما روستایی ننازیدیم و خودمون رو بالا تر نگرفتیم (چون که این ها اصلا ارزش نیست )
    خیلی از دوستان خوابگاهی مدرسه ی ما درسشون از همه ی شهریا بالاتره و ما به داشتن همچین دانش آموزایی توی مدرسمون افتخار هم می کنیم چون که واقعا سطح مدرسمون رو می برن بالا و یک فایده ی مهمش هم اینه با فرهنگ های مختلف آشنا میشیم
    والسلام

3. این کاربر از only4you_mehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Paradise_human's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    بروگرد ( بروجرد )

پيش فرض

توی این یکی حرفتون هم متاسفانه هیچ حرف منطقی ندیدم
    فقط خواستم بگم اون دوستی که می گه از روستا میان و مدرسه رو به لجن می کشن حرفشون درسته چرا چون روستایی ها خودشون چون امکانات رفاهی ندارن واسشون سهمیه ی مدارس نمونه دولتی گذاشتن ( که این سهمیه از نظر من درسته ) و اون هایی که با این سهمیه مدارس نمونه دولتی در نمیان معلومه که دانش آموزان زرنگی نیستن پس طبعا محیط مدرسه رو به درس تبدیل نمی کنن چه بسا ممکنه خود دانش آموزای درس نخون اون شهر خیلی هم بدتر باشن ( مثل شهر خودمون )
    می خواستم بگم من خودم مدرسه نمونه دولتی درس می خونم که 60 درصدش از روستا ها و شهر های دیگه اومدن و تا حالا هیچ مشکلی با هم نداشتیم و همگی با هم دوستیم و هیچ وقت هم به این که ما شهری هستیم و شما روستایی ننازیدیم و خودمون رو بالا تر نگرفتیم (چون که این ها اصلا ارزش نیست )
    خیلی از دوستان خوابگاهی مدرسه ی ما درسشون از همه ی شهریا بالاتره و ما به داشتن همچین دانش آموزایی توی مدرسمون افتخار هم می کنیم چون که واقعا سطح مدرسمون رو می برن بالا و یک فایده ی مهمش هم اینه با فرهنگ های مختلف آشنا میشیم
    والسلام
    شما کدوم استانی دوست عزیز ؟؟؟؟
    آخه شما روستایی های لرستان رو ندیدی عزیزم !!!!
    نمیدونی من دارم چی میگم اگه بخوام تشریحش کنم که ........
    میدونی همین روستایی هایی که ما داریم شبانه یه گله شون با موتور میریزن تو شهر و توی کوچه ها و خیابونای شهر از مردم زور گیری میکنن...... دیگه نمیخوام بقیشو تشریح کنم .....
    Last edited by Paradise_human; 30-12-2008 at 20:51.

پروفشنال only4you_mehr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

شما کدوم استانی دوست عزیز ؟؟؟؟
    آخه شما روستایی های لرستان رو ندیدی عزیزم !!!!
    نمیدونی من دارم چی میگم اگه بخوام تشریحش کنم که ........
    میدونی همین روستایی هایی که ما داریم شبانه یه گله شون با موتور میریزن تو شهر و توی کوچه ها و خیابونای شهر از مردم زور گیری میکنن...... دیگه نمیخوام بقیشو تشریح کنم .....
    بله متاسفانه کوچ مردم از روستا به شهر و ... این مشکلات رو داره و هیچ کس منکرش نیست
    اما یک انسان درس خوانده و نخبه با این ها فرق داره عزیز جان

6. این کاربر از only4you_mehr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    بروگرد ( بروجرد )

پيش فرض

تازه اون دوستی که می گفت بچه ها از دهات اطراف میان مدرسه رو به لجن میکشن می بینی چقدر بده؟! منم منظورم همین بود البته در مثل مناقشه نیست و قصدم هم توهین نیست ولی می بینید چقدر بده حسی که شما یه عمر خوب و بد یه شهر رو به جون خریده باشین بعد یه عده دیگه بدون درک و ملاحظه بیان امکاناتتون رو بگیرن و منت هم رو سرتون بذارن؟! منظور منم همین بود. همونطور که شما از اومدن بچه های روستایی ناراضی هستین بچه های تهران هم همینطور.
    آخه شما روستایی های ما رو با بچه های شهرستان یکی میکنی ؟؟!!!!
    در ضمن من کی گفتم مدارس دولتیمون امکانات داره که شما میگی بیان امکانات شما رو بگیرن ....
    من اصلا قصد ایجاد شباهت بین روستایی و شهرستانی ها رو برای تهران نداشتم من فقط میخواستم بگم چقدر منطقه ی ما محرومه که یه کسی میاد از این شهر رتبه ی 38 میاره اونوفت شما توی تهران با اون همه امکانات..........

8. این کاربر از Paradise_human بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    بروگرد ( بروجرد )

پيش فرض

بله متاسفانه کوچ مردم از روستا به شهر و ... این مشکلات رو داره و هیچ کس منکرش نیست
    اما یک انسان درس خوانده و نخبه با این ها فرق داره عزیز جان
    بله 100% بر منکرش لعنت...

10. این کاربر از Paradise_human بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز salarnight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    JB-TEAM Software

پيش فرض

آخه شما روستایی های ما رو با بچه های شهرستان یکی میکنی ؟؟!!!!
    در ضمن من کی گفتم مدارس دولتیمون امکانات داره که شما میگی بیان امکانات شما رو بگیرن ....
    من اصلا قصد ایجاد شباهت بین روستایی و شهرستانی ها رو برای تهران نداشتم من فقط میخواستم بگم چقدر منطقه ی ما محرومه که یه کسی میاد از این شهر رتبه ی 38 میاره اونوفت شما توی تهران با اون همه امکانات..........
    ببین یه چیزم در نظر بگیر اینکه تو تهران امکانات هست درست میگی ولی فکر بچه ها هم خیلی مشغوله
    اونجا فکرشون فقط درسه یا چند تا چیزه ساده دیگه
    ولی اینجا مغزت خیلی مشغول تر هم میشه به اون راحتی که فکر میکنی نمیشه درس خوند واسه همین گاهی اوقات همون روستایی رتبشون خیلی بهتر میشه
    و اینکه رتبه های پایین مثل 38 فکر میکنم دیگه به راحتی تهران میتونن قبول بشن
    Last edited by salarnight; 30-12-2008 at 22:23.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

ببین یه چیزم در نظر بگیر اینکه تو تهران امکانات هست درست میگی ولی فکر بچه ها هم خیلی مشغوله
    اونجا فکرشون فقط درسه یا چند تا چیزه ساده دیگه

ولی اینجا مغزت خیلی مشغول تر هم میشه به اون راحتی که فکر میکنی نمیشه درس خوند واسه همین گاهی اوقات همون روستایی رتبشون خیلی بهتر میشه
    و اینکه رتبه های پایین مثل 38 فکر میکنم دیگه به راحتی تهران میتونن قبول بشن

جالبه چون هر وقت کسی میگفت چرا دخترا اینقدر زیاد تو دانشگاه قبول میشن ما به شوخی میگفتیم چون مثل پسرا کار و زندگی ندارن و میشینن تو خونه درس میخونن ...
    حالا شما اومدی داری تهرانی ها رو با شهرستانی ها این جوری مقایسه میکنی ...

البته شکی نیست که ما این جا داریم کارای ساده مثل چوپانی میکنیم و شما اونجا آپولو هوا میکنید ...

خواهشا یه کمی روی حرفایی که میزنید فکر کنید ...

آخر فروم باز Antonio Andolini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر آن جا که یاری خوش است

پيش فرض

با بومی گزینی موافقید؟
    چه سوال کشکی!
    آخه شما تهرانی هایی که دارین از بومی گزینی حمایت می کنید، خیال کردید خانواده های شهرستانی ها میان دست به سینه تماشا می کنند که شما ها برین دانشگاه شریف،کبیر و بهشتی و... ؟
    مطمئن باشین وضع واسه خود تهران بدتر میشه ... مهاجرت به تهران چندین برابر خواهد شد و شاید اصلا خانواده ها از دبیرستان بچه هاشون رو بفرستند تهران درس بخونند .... اونوقت باید واسه دبیرستانهاتون هم کنکور بدین!
    من نمی دونم اونی که داره میگه من نمیتونم از تهران خارج بشم درس بخونم پس دخترخاله ی ما آدم نیست که واسه کار باید بره کنگان(یه شهر جزو مناطق دور افتاده بوشهر) کار کنه؟ ...

داره خودمونی میشه arte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

تا به حال به عبارتتهران و شهرستان ها توجه کردین که چقدر خنده دار و بی منطقه! در کجای دنیا یک کشور را به دوقسمت نا برابر مثل پایخت و شهر های بقیه استان ها تقسیم میکنند. اگر جزو افرادی هستیم که به طرز حرف زدنمون اهمیت میدیم باید بفهمیم که شهرستان کلمه ای به معنای شهر استانه که خب شامل خود تهران هم میشه چون تهران هم شهر استان تهرانه!

وقتی ما از امکانات در تهران صحبت میکنیم منظورمون امکانات معاش یک خانواده نیست .!!! پولی که در تهران صرف خرید یک آپارتمان معمولی میشه در شهر های دیگه صرف خرید یک خونهء ویلای و یک ماشین سواری طبق سلیقه خانواده میشه. پس زمانیکه فرزند یک خانوادهء معمولی درتهران به فکر رفتن در چهار گوشهء تهران به کلاس کنکور هست . بچه های شهر های دیگه به فکر گواهینامه گرفتن و کلاس کنکور هستند . و البته هرچه میزان درامد بیشتر باشه امکانات رفاهی هم بیشتر میشه( البته یه عده از دوستانمون هنوز توضیح ندادند که بچه های تهران چه مشغولیت های ذهنی خاصی دارند که دیگران ندارند)

اونچه ما به عنوان امکانات ازش نام میبریم خدمات دولتی ایی هست که باید به میزان برابر در سطح کشور ارائه بشه ولی نمیشه . مثل برگزاری نمایشگاها و سمینار ها و خدمات اموزشی و توزیع کالاهای خدماتی و تخصصی. صنعتی شریف وامیرکبیر و دانشگاه هنرو... ذات خودشون رو به سیمانی که تو خاک تهران ریشه زده مدیون نیستند به علمی که از همه جای ایران به سمتش اومده مدیونن!
    Last edited by arte; 31-12-2008 at 01:30.

15. این کاربر از arte بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 6 از 12 اولاول ... 2345678910 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •