تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا می توان ابراز شادی را جرم در نظر گرفت؟

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

16 28.07%
  • خیر

41 71.93%
صفحه 6 از 17 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 167

نام تاپيک: شادی | Happiness

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

من فک کنم مساله اصلی اینجا اینه که دقیقا همین حرکات به وسیله مردم کشورای دیگه،از جمله لبنانی ها انجام شده و هیچ عواقبی براشون نداشته.اینکه چرا استانداردهای کشور ما با 99 % کشورهای دیگه فرق می کنه جای سوال داره
    بخاطر همون 98.2 درصد

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

اولا اینقدر نگید شما. من چه کاره هستیم، این سوالات رو از مسیولین کشور بپرسید، درضمن من کی گفتم شادی کردنشون مغایر با قوانینه، رعایت نکردن حجاب اونها مغایر با قوانین بود ، از اونایی که این گروه رو دستگیر کردن بپرسید نه من . من نگفتم هیچ کس حق نداره طبق اصول خودش عمل کنه، و همچنین نگفتم دستگیر اونها کار درستی بوده، من دارم میگم، اگه قرار باشه هر کسی بر اساس قوانین خودش زندگی کنه که سنگ روی سنگ بند نمیشه.

اضافه کنم که قوانین هر کشور گاهی بر اساس دین رسمی اون کشوره گاهی بر اساس نظر اکثریت که تو کشور ما بر اساس دینه ولی نمیدونم چرا اسم کشورمون جمهوریه وقتی همه موظفند مسلمان باشند. چون دین رسمی اسلامه، پس رفتن هیت های مذهبی اشکالی نداره چون خلاف قوانین نیست.
    به علاوه اینکه من قوانین رو وضع نکردم خودمم از خیلی از این قوانین ناراضی هستم.
    Last edited by Demon King; 26-05-2014 at 12:56.

3. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

جهت اطلاع دوستان بی اطلاع
    جهت اطلاع دوستان

محتوای مخفی: . 

رابطه نامشروع در فصل 18 قانون مجازات اسلامي‌ با عنوان جرایم ضد عفت و اخلاق عمومي معرفي شده و در ماده 637 اين قانون تشريح شده است

انجام هر فعلی خلاف عفت عمومی جرم است

” اگر چنانچه روابط بین مذکر و مونث که به سن بلوغ رسیده‌اند از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد، رابطه نامشروع است که این رابطه اعم از این هم می‌شود که در کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد که البته عموما جوان‌ها از آنان بی اطلاع هستند

حسین مرادی قاضی دادگاه کیفری استان تهران شعبه 77 در گفت و گو با «حمایت» به بررسی قوانین مربوط به جرم رابطه نامشروع پرداخت و توضیح داد: رابطه نامشروع در فصل 18 قانون مجازات اسلامي‌ با عنوان جرایم
    ضد عفت و اخلاق عمومي معرفي شده و در ماده 637 اين قانون تشريح شده است. اين جرم در قانون اين‌گونه تعريف شده است كه «هرگاه زن و مردي كه بين آن‌ها علقه زوجيت نباشد مرتكب روابط نامشروع يا عمل منافي عفت غير از زنا از قبيل تقبيل يا مضاجعه شوند، به شلاق تا 99 ضربه محكوم خواهند شد».مرادی افزود: براساس آموزه های دینی اگر چنانچه روابط بین مذکر و مونث که به سن بلوغ رسیده‌اند از طریق شرعی آن یعنی جاری شدن صیغه نباشد، رابطه نامشروع است که این رابطه اعم از این هم می‌شود که در کافی شاپ، چای خوردن و قدم زدن در پارک باشد که البته عموما جوان‌ها از آنان بی اطلاع هستند. در حالی که براساس قوانین جاری ما در همین حد هم، بدون خواندن صیغه و یا عدم اطلاع خانواده، رابطه نامشروع احراز می‌شود. وی تاکید کرد: حتی نشستن در ماشین و صحبت کردن نیز رابطه نامشروع است و جزای اثبات جرم رابطه نامشروع شلاق است که بعضاً به جهت تکمیل مجازات حتی تبعید نیز در نظر گرفته می‌شود. مرادی در مورد رابطه نامشروع و اعمال خلاف عفت عمومی تصریح کرد: انجام فعلی که خلاف عفت عمومی و ناسازگار با عفت عمومی باشد نیز جرم است مثلاً پوشش غیراسلامی در کشورهای اروپایی جرم نیست زیرا خلاف رویه جامعه رفتار نشده است اما همین عمل در کشور ما جرم است و با آن برخورد می‌شود زیرا جامعه آن را بر نمی تابد و خلاف عفت عمومی است.

مرجع : حمايت

آخر فروم باز HORROR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    هیچ جا

پيش فرض

به نظرم عنوان تاپیک یه (آره و نه) کم داره.. نمیشه به این سوال جواب قطعی داد.. شادی تا حدی خوبه که برای افراد دیگر اجتماع و ... باعث ناراحتی نشه. البته باز این حرف من درست نیست چون این حرف من مربوط میشه به جایی که حداکثر محدودیتها برداشته شده و نه جایی که عین عقب افتاده ها محدودیتهای شاخ و دمداری برای مردم قایل میشند..! جایی که خفقان و محدودیت و ترس زیاد هست نمیشه واقعا شاد بود و زندگی کرد.

6. 3 کاربر از HORROR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اضافه کنم که قوانین هر کشور گاهی بر اساس دین رسمی اون کشوره گاهی بر اساس نظر اکثریت که تو کشور ما بر اساس دینه ولی نمیدونم چرا اسم کشورمون جمهوریه وقتی همه موظفند مسلمان باشند. چون دین رسمی اسلامه،
    اولا بحث سیاسی و مذهبی ممنوع !
    ثانیا جهت اطلاع دوستان بی اطلاع
    نقل قول نوشته شده توسط دکتر محمدرضا عارف
    معتقدم مفهوم «جمهوری اسلامی» ای که مردم به آن رای داده اند، به این معنا است، که جمهور یا همان اکثریت مردم، به اسلام رای داده اند. لذا تعارضی میان جمهوریت و اسلامیت نیست. ترکیب «جمهوری اسلامی» ناظر به یک واقعیت بیرونی در کشور ایران است و نه یک ترکیب صرفا مفهومی. البته این فرض وجود دارد که در جامعه ای، خواست اکثریت و یا همان جمهور مردم، چیزی غیر از اسلام باشد، ولی واقعیت جامعه ایران نشان دهنده این است که مردم ایران، عموما به ارزشهای اسلامی باور دارند، هر چند در حد و حدود این ارزشها ممکن است اختلافاتی باشد.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

فکر میکنم مرور این پست در این تاپیک هم خالی از لطف نباشه.
    اضافه میکنم، قانون هم چیزی نیست که یه عده نماینده فرمایشی که توسط شورای نگهبان مهره چینی شدند و رای بیشتر اونها حتا به 3% حوزه انتخابی هم نمیرسه (میتونم اسم هم بیارم برای این موضوع) تصویب میکنند! بلکه قانون چیزی هستش که افراد جامعه برای بدست آوردن یک نفع جمعی اون رو رعایت میکنند.

ضمنن انسان دارای حقوقی ذاتی هست که هیچ قانونی نمی تواند اونها رو نقض کنه. موضوعاتی که شخصی هستند حکومت ها هیچ حقی برای قانون گذاری در اون رابطه و تجاوز به حقوق ذاتی و شخصی افراد ندارند. در واقع وجود اینچنین قوانینی خود نقض قوانین هستش!

نکته بعد اینکه در قانون اساسی ما حدود آزادی های فردی به طور واضح اصلن معلوم نیست چیه هست که بشه مثلن در موردش بحث بشه یا ... .

9. 6 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

اولا اینقدر نگید شما. من چه کاره هستیم، این سوالات رو از مسیولین کشور بپرسید، درضمن من کی گفتم شادی کردنشون مغایر با قوانینه، رعایت نکردن حجاب اونها مغایر با قوانین بود ، از اونایی که این گروه رو دستگیر کردن بپرسید نه من . من نگفتم هیچ کس حق نداره طبق اصول خودش عمل کنه، و همچنین نگفتم دستگیر اونها کار درستی بوده، من دارم میگم، اگه قرار باشه هر کسی بر اساس قوانین خودش زندگی کنه که سنگ روی سنگ بند نمیشه.

اضافه کنم که قوانین هر کشور گاهی بر اساس دین رسمی اون کشوره گاهی بر اساس نظر اکثریت که تو کشور ما بر اساس دینه ولی نمیدونم چرا اسم کشورمون جمهوریه وقتی همه موظفند مسلمان باشند. چون دین رسمی اسلامه، پس رفتن هیت های مذهبی اشکالی نداره چون خلاف قوانین نیست.
    به علاوه اینکه من قوانین رو وضع نکردم خودمم از خیلی از این قوانین ناراضی هستم.
    اول اینکه لطف شما همونطور که داخل پرانتر اوردن شمایی نویی یعنی کسانی با عقاید کلی شما هست و نه شخص فقط شما
    و بعد اینکه وقتی نظری داده میشه حق نقدش هم وجود داره پس وقتی شخص شما نظری میده دیگران حق دارند نقدش کنند

شما بطراحت عنوان کردید کار اون افراد خلاف قانون اساسی بوده پس باید دستگیر و مجازات میشدن
    ولی حالا میگید اطلاعی از قانون ندارید و نمیدونید!!!!

حالا هم دوباره ادعا کردین حجابشون خلاف قوانین بوده
    بازم باید بپرسم کدام بند قانون گفته روی پشتبام و اتاق شخصی باید حجاب داشت؟

دقیقا الان وضعیتی هست که هرکسی داره با قوانین خودش عمل میکنه نه قوانین نوشته شده و مصوب
    ولی افرادی که قدرت دارند هرجور دوست دارند دیگران رو دستگیر و ... میکنن و کسانی که قدرتی ندارند دستگیرمیشن و ...

اصل 27 قانون اساسی تجمعات رو ازاد اعلام کرده ولی ایا حتی به یک تجمع محیط زیستی مجوز داده میشه؟ حالا تجمع شادی که پیشکش
    ولی در مقابل گروهی دیگه بدون کوچکترین محوز کاملا خلاف اصل قانون اساسی تجمع رعب وحشت برگزار میکنن و امکان شخصی و عمومی هم ازادانه اسیب وارد میکنن

نمیدونم چرا اسم کشورمون جمهوریه وقتی همه موظفند مسلمان باشند
    با این حرفتون بشدت موافقم!
    دو چیز کاملا متضاد رو در کنار هم میخوان قرار بدن که نشدنی هست
    موظف بودن همه به یک عقیده رو کاملا منصفانه! عنوان کردید که عقیده اجباری هست نه اختیاری!!!

11. 12 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

این نکته در رابطه با اتفاقات اخیر هم باید به صحبت های دوست عزیزم هاویژینی اضافه کنم که حتا در صورتی که این افراد کار اشتباهی انجام داده بودند تا قبل از صدور حکم قضایی نیروی انتظامی حق رسانه ای کردن و مجبور کردن این افراد به ابراز پشیمانی در رسانه ملی رو نداشت و این کار غیر قانونی بود!

13. 6 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این نکته در رابطه با اتفاقات اخیر هم باید به صحبت های دوست عزیزم هاویژینی اضافه کنم که حتا در صورتی که این افراد کار اشتباهی انجام داده بودند تا قبل از صدور حکم قضایی نیروی انتظامی حق رسانه ای کردن و مجبور کردن این افراد به ابراز پشیمانی در رسانه ملی رو نداشت و این کار غیر قانونی بود!
    اگه قرار بود قانونی پیش بره که باید شلاق نوش جان میکردن عمو جون ! شانس آوردن به همین مقدار بسنده کردن

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

متاسفانه اینجا همه خیلی آرمانی صحبت میکنند!
    مثل این میمونه که در حال ساختن یک دیوار میگن این ردیف اجر چیدن درست نیست !
    بعد فکر این رو نمیکنن که دیواری که از پایه و بنیان کج شروع شده چطور میخواید با یک ردیف کندن درستش کنید؟!
    دقیقا همینه!
    آرمان گرایی های یک جامعه آزاد اندیش رو در جامعه ای میخواید زیرسوال ببرید که اساسش براین مبنا نیست!
    واسه همین حرف منطقی و درستی بنظر نمیرسه حداقل در ایران...
    استارتر تاپیک میگن انسان دارای حقوقی ذاتی هست که هیچ قانونی نمی تواند اونها رو نقض کنه
    خب این نظر کیه؟ نظر شماست؟
    شما یکی هستید از افراد جامعه ولی قانون گذار نیستید! تا وقتی دراین کشور زندگی میکنیم باید به قوانینش عمل کنیم (به درست و غلطش کار نداریم چون ما تعیین کننده نیستیم)
    اگر هم قابل تحمل نیست خب بله دلیل خروج خیلی ها از ایران همین مسائل هست!

16. 5 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •