تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 599 از 827 اولاول ... 99499549589595596597598599600601602603609649699 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,981 به 5,990 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

آخر فروم باز Hitman-Group's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

همانطوریکه در بالا هم اشاره کردم هاردهای اکسترنال WD my passport قابلیت hardware encryption دارند که هر هاردی این قابلیت را ندارند . این قابلیت امنیت بیشتر و سرعت بالاتری در کد و دیکد کردن اطلاعات در مقایسه با روشهای نرم افزاری رمزگذاری (software encryption) دارد .

مدلهای elements ضخامت و وزن کمتری دارند (طبق اطلاعات مندرج در دیتاشیت) . ضخامت و وزن کمتر مدلهای یکترابایتی elements احتمالاً به خاطر تعداد کمتر پلاتر ها و بیشتر بودن چگالی آنها هست و در نتیجه فکر میکنم نسبت به مدلهای my passport سرعت بیشتری داشته باشند .
    مرسی عطا جان از اطلاعاتت

پس من فردا احتمالا همون element رو میگیرم!
    رمزنگاریش هم اگه شد با برنامه
    نشد هم نشد

آخر فروم باز Kamyar_AnathemA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    -l- Spellbound -l-

پيش فرض

یوتیوب چند تا کلیپ دیدم از سیگیت اکسپیشن مثل اینکه دو مدل هست به لحاظ ظاهری ! آره ؟
    یک مدل کاملا مکعب مستطیل هست اما اون یکی نه !
    فرقشون فقط در ظاهر هست ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یوتیوب چند تا کلیپ دیدم از سیگیت اکسپیشن مثل اینکه دو مدل هست به لحاظ ظاهری ! آره ؟
    یک مدل کاملا مکعب مستطیل هست اما اون یکی نه !
    فرقشون فقط در ظاهر هست ؟
    مدلي كه عكسشو در پايين گذاشتم جديدتر هست .

مدل زير قديميتر هست .

در مورد سوال آخر نه فقط در شكل ظاهر متفاوت هستند بلكه ممكن هست در نوع و مدل هارد اينترنال بكار رفته هم متفاوت باشند .

4. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Kamyar_AnathemA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    -l- Spellbound -l-

پيش فرض

مدل هایی مثل مای بوک یا بک آپ پلاس که ایستاده روی میز قرار میگیرن اگه مثل اکسپنشن خوابیده مورد استفاده قرار بگیرن مشکلی براشون پیش میاد ؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مدل هایی مثل مای بوک یا بک آپ پلاس که ایستاده روی میز قرار میگیرن اگه مثل اکسپنشن خوابیده مورد استفاده قرار بگیرن مشکلی براشون پیش میاد ؟
    خیر ؛ مشکلی پیش نمیاد . اتفاقاً اگر بصورت خوابیده روی میز باشه امنیت بیشتری خواهد داشت .

البته اگر میخواهید بصورت خوابیده روی میز بذارید توصیه میشه لیبلی که روی هارد اینترنال هست رو به بالا باشه . همچنین حتماً دمای هارد کنترل بشه چون در مقایسه با حالت ایستاده تهویه به آسانی انجام نمیشه و صورت کار طولانی مدت احتمال overheat شدن هارد وجود دارد .

7. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

بنظر شما فرق بین element با my passport با my passport ultra با my passport slim چیه؟
    کدام گزینه بهتره و کدام گزینه جدیدتره و کدام گزینه سریعتره
    آیا این مدلها تو بازار پیدا میشوندیا خیر
    Last edited by ROSSONERII; 31-10-2013 at 16:15.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بنظر شما فرق بین element با my passport با my passport ultra با my passport slim چیه؟
    کدام گزینه بهتره و کدام گزینه جدیدتره و کدام گزینه سریعتره
    آیا این مدلها تو بازار پیدا میشوندیا خیر
    تفاوت کلی بین این مدلها در عکس زیر مشخص هست .

عمده ترین تفاوت در ضخامت آنها هست . مهمترین علت کمتر شدن ضخامت هارد دیسکها افزایش چگالی پلاترها و کاهش تعداد آنها هست . موارد دیگری مثل کاهش ضخامت پلاترها و ساختار کلی هارد دیسک در کاهش ضخامت کلی هارد دیسک نقش دارند . در حجمهای یکسان (مثلاً یکترابایتی) اصولاً هرچه تعداد پلاتر کمتر و چگالی آنها بیشتر باشه باشه از نظر تئوری پرفورمنس بهتری باید داشته باشند .

همچنین مدلهای ultra و slim دارای نرم افزار WD SmartWare Pro هستند که در مقايسه با نوع عادي امكانات بيشتري در اختيار كاربر قرار ميده مثل بكاپ گرفتن از داده ها در Cloud با استفاده از personal Dropbox .

مدلهای ultra و slim به همراه یک کیف فروخته میشه .

Last edited by ata.royalfalcon; 16-11-2013 at 21:09.

10. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال frozen01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام من یک هارد seagate backup plus USB 3 مدل SRD0SP0 خریدم مزیت ها و کاربرد هاش و قابلیتها و نحوه استفاده صحیحشو میخواستم بدونم.
    بی زحمت جامع توضیح بدبن و هارد من چند پلاتر هست و از چه نوعی هست
    نیازی به پارتیشن بنده هارد هست ؟
    اگه بخوام ویندوز نصب کنم چکار کنم ؟
    موارد در راه اندازیش چیا مهمه !
    با برنامه BACKUP گیریش چطوری کار کنم و از چی بک اپ میگیره ؟
    تفاوت هارو من با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه ؟
    Last edited by frozen01; 31-10-2013 at 21:26.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام من یک هارد seagate backup plus USB 3 مدل SRD0SP0 خریدم مزیت ها و کاربرد هاش و قابلیتها و نحوه استفاده صحیحشو میخواستم بدونم.
    موارد در راه اندازیش چیا مهمه !
    تفاوت هارو من با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه ؟
    سلام .

نحوه استفاده صحیح را در پست اول این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیح دادم که اینجا هم کپی میکنم .

1. تا حد امکان به پورتهای پشت کیس متصل شود . مخصوصاً براي هاردهاي پرتابل تا جریان کافی برای راه اندازی هارد فراهم شود و همچنین از کابلهای رابط یا usbhub هم استفاده نکنید (مگر اینکه از usbhub ـهایی که power supply مستقل دارند استفاده بشه و يا اينكه هارد اكسترنال از مدلهاي آداپتوري باشد) .
    2. در زمانیکه هارد روشن و Head در حال Tracking بر روی پلاترها هست آنرا تکان ندهید و جابجا نکنید . اول هارد را در یک جای ثابت و محکم قرار بدید و سپس آنرا را روشن كنيد . هارد را در جایی قرار بدید که محل رفت و آمد اشخاص نباشد و یا بطور تصادفی دستتان به آن برخورد نکند . یکی از شایعترین علت خرابیهای هاردها (چه اینترنال و چه اکسترنال) همین تکان دادن یا ضربه وارد کردن مخصوصاً در زمانی که هارد روشن هست .
    3. در زمانیکه هارد در حال read و write هست هیچگاه کابل usb را جدا نکنید .
    4. کابل usb را تا نزنید و نکشید که ممکن هست قطع شود . همچنین کانکتور usb را با ملایمت (و عمود) وارد پورت usb هارد اکسترنال کنید تا احیاناً دچار شکستگی یا خوردگی کانکتورها نشود .
    5. هارد را در جای گرم (مثل خروجی فنها) قرار ندهید . دمای هارد را با استفاده از نرم افزارهای مناسب کنترل کنید و اجازه ندید که دمای آن بیش از حد بالا برود .
    6. پس از اتمام کار و قبل از جدا کردن کابل ، safely remove را فراموش نکنید .
    7. كيف مناسبي که محافظ های اسفنجی داشته باشد بخريد تا در مواقع حمل و نقل در صورت سقوط مشكلي پيش نياد . در موقع حمل و نقل دقت كنيد .
    8. از آنتي ويروسهاي به روز استفاده كنيد و همچنين هارد اكسترنال را به سيستمهاي آلوده به ويروس متصل نكنيد .
    9. نکته مهم در مورد هاردهای اکسترنال آداپتوری : آداپتور را بر روی پریزهایی قرار بدید که به اصطلاح لق نباشه (محکم در جای خودش قرار بگیره) تا دچار قطع و وصلی و نوسانات نشود . همچنین ابتدا آداپتور برق را به خروجی برق متصل و سپس کابل usb را به سیستم متصل کنید .

لطفاً برنامه Crystal Disk Info را نصب و از منوی disk ، هارد مورد نظر را انتخاب و یه عکس اینجا بذارید تا در صورت امکان مشخص کنم چند پلاتر هست .

هارد از قبل پارتیشن بندی و فرمت شده و آماده استفاده هست . اگر منظور شما این باشه که چند پارتیشن بسازید در اینصورت مشکلی نیست .

کلاً نصب ویندوز روی هارد اکسترنال توصیه نمیشه .

نحوه کار با برنامه بکاپ گییری به طور کامل در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توضیح داده شده (گرچه انگلیسی هست) . حق انتخاب دارید که از کلیه فایلهای موجود در سیستم بکاپ گرفته بشه یا اینکه از دایرکتوری یا فایلهای خاص که خودتان تعیین میکنید بکاپ و در هارد اکسترنال یا در کلاد که حداکثر 4 گیگ رایگان هست ذخیره کند .

تفاوت هارو من با Western Digital Portable My Passport - 1TB چیه ؟
    یکی از مهمترین تفاوت این هست که قابلیت hardware encryption ندارد و در نتیجه اگر اطلاعاتی دارید که میخواهید محرمانه باشد باید از روشهای نرم افزاری استفاده کنید .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال MESHKIPOSH's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ata.royalfalcon عزیز سلام
    من یه هارد segate backup plus 1trabite خریدم که در کنار هارد اینترنالم روی سیستم استفاده میشه . به این صورت که دائما با usb از طریق فیش های پشت کیس به سیتم وصل هست . فایل های روی این هارد اکسترنال اکثرا ویدئو و فیلم هست و یهو چند روز ازش استفاده نمیشه و یه روز هم چند تا 2-3 ساعت از فایل ها استفاده میشه .
    میخواستم بپرسم که این وصل بودن دائم ( با توجه به این که کامپیوتر من ا 7 روز هفته راحت 6روز 24 ساعته روشنه ) مشکلی برای هارد بوجود نمیاره ؟
    و اینکه وقتی از فایل های هارد اکسترنال استفاده نمیشه هارد به حالت stand by میره ؟ تنظیماتش کجاس این stand by رفتن هارد که دقیق نگاه کنم و مطمئن بشم ؟
    محل قرار گیری هارد هم کف کیس هست و البته در کیس هم همیشه باز ، مشکلی نیست اینطوری ؟
    چون اطلاعات داخلش مهمه برام نمیخوام که هارد یهو آسیب ببینه به خاطر استفاده نادرست . ممنون میشم راهنماییم کنی دوست عزیز

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •