تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 593 از 827 اولاول ... 93493543583589590591592593594595596597603643693 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,921 به 5,930 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همانطوری که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم گفتم ، کمپانی وسترن مدل جدیدی از my book ارائه کرده که نه تنها شکل متفاوت تری دارد (گرچه همچنان بدنه براقی دارد که خط و خش و اثر انگشت معلوم خواهد بود) بلکه از لحاظ نرم افزاری هم نسبت به مدلهای پیشین متفاوت هست .

مهمترین نکته در این مدلهای جدید این هست که حداقل حجم 2TB هست و 1TB موجود نیست . بدنه پلاستیکی ایندو مدل (mac و pc) برای صرفه جویی در هزینه های تولید بسیار شبیه هم هستند .

بعلت وجود مدلهای دیگر برای mac و برای اینکه این مدلها با کاهش فروش مواجه نشوند و برای حفظ تنوع مدلها ، حداکثر حجم My Book for Mac سه ترابایت هست .

شبکه های تهویه در مقایسه با مدلهای گذشته بطور کلی تغییر کرده است .

برخلاف مدلهای پیشین که باید WD smartware اجرا و نصب میشد تا به تمام امکانات دسترسی داشت ، در مدل جدید باید برنامه WD Apps setup رو اجرا و نصب کرد (مشابه مدلهای my passport) .

همانطوریکه در عکس زیر میبینید سه برنامه برای نصب وجود دارد . در حالت پیش فرض تمامی آیتمها نصب میشوند .

• WD Drive Utilities برای erase و diagnostics و همچنین برای register هارد هست .
    • WD security هم برای قفل کردن و encrypt کردن هست .
    • WD SmartWare هم برای عملیات بکاپ گیری هست .

بر خلاف مدلهای پیشین برای فعال کردن قابلیت hardware encryption باید از مسیر زیر برنامه WD Security را اجرا کرد .

Start > All Programs > Western Digital > WD Apps > WD Security

در پوشه WD Apps برنامه های مختلفی وجود دارد . یکی از این برنامه ها WD Drive Utilities هست که امکانات زیر را در اختیار کاربر قرار میدهد (عکس زیر مربوط به مدلهای mac هست که در win هم موجوده) .

1. چک کردن سلامتی هارد .
    2. تعیین زمان لازم برای sleep شدن هارد پس از مدتی بیکاری .
    3. پاکسازی درایو از اطلاعات ذخیره شده .
    4. رجیستر کردن درایو .

تصویری از برنامه smartware که فرقی با مدلهای پیشین ندارد .

مدلهای جدید همچنین دارای برنامه Acronis True Image WD Edition Software هست .

Last edited by ata.royalfalcon; 03-10-2013 at 20:59.

2. 7 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام هارد اکسترنال بخرم تو این دو مدل گیر کردم

Seagate Backup Plus
    WD my passport

دوستم میگه من وسترن دارم نگیر اشقاله هنگ میکنه میگه سیگیت بخر خوبه.
    خواستم ازتون بپرسم کدوم خوبه من برای انبار اطلاعات و هر از گاهی اتصال به tv میخوامش نظر خودم وسترن به خاطر کوچیکی و شیکی ولی خوب سیگیت هم انگار میشه به صورت اینترنال استفاده کرد.
    از دوستان میخوام که ایا زیاد بودن پورت سیگیت ملاک خوبی برای انتخاب بین وسترن هست؟
    سرعت کدومشون خوبه؟ و امکانات؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخواستم یه هارد اکسترنال از نوع پرتابل بگیرم
    توضیحات دوستانو که خوندم به دو مدل WD My passport و Seagate Backup plus میخواستم بدونم این مشکل لرزش و بیش از حد گرم شدن اولی جدیه!؟ معایب دومی چیا هست!؟
    ثاینا قیمتا جدیدا روند نزولی به خودش گرفته و با توجه به اینکه عجله چندانی ندارم به نظرتون واسه خرید صبر کنم!؟
    اگه قصد خرید داشتم به نظرتون سایت دیجی کالا سایت مطمینی هست واسه خرید!؟ قیمتا چطور!؟ توی این سایت قیمتا معقول هست به نظرتون یا نه!؟
    خیلی ممنون!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام هارد اکسترنال بخرم تو این دو مدل گیر کردم

Seagate Backup Plus
    WD my passport

دوستم میگه من وسترن دارم نگیر اشقاله هنگ میکنه میگه سیگیت بخر خوبه.
    خواستم ازتون بپرسم کدوم خوبه من برای انبار اطلاعات و هر از گاهی اتصال به tv میخوامش نظر خودم وسترن به خاطر کوچیکی و شیکی ولی خوب سیگیت هم انگار میشه به صورت اینترنال استفاده کرد.
    از دوستان میخوام که ایا زیاد بودن پورت سیگیت ملاک خوبی برای انتخاب بین وسترن هست؟
    سرعت کدومشون خوبه؟ و امکانات؟
    سلام .

1. هاردهای اکسترنال وسترن مشکلی ندارند . ولی برای اینکه خیال خودتون راحت باشه میتونید سیگیت را انتخاب کنید .
    2. در مورد سرعت تا اونجایی که میدونم Backup plus از لحاظ write سریعتر و my passport از لحاظ read سریعتر هستند .
    3. درسته که میتونید هاردهای backup plus را از طریق sata به مادربرد متصل کنید اما پیشنهاد میکنم این کار را نکنید . اگر واقعاً به یک هارد اینترنال نیاز دارید بهتره که یک هارد دیگه برای pc یا لپتاپ بخرید .
    4. در my passport میتونید هارد را lock و داده ها را رمزگذاری کنید . در صورتیکه مدلهای سیگیت چنین امکاناتی را ندارند .

سلام دوستان
    من میخواستم یه هارد اکسترنال از نوع پرتابل بگیرم
    توضیحات دوستانو که خوندم به دو مدل WD My passport و Seagate Backup plus میخواستم بدونم این مشکل لرزش و بیش از حد گرم شدن اولی جدیه!؟ معایب دومی چیا هست!؟
    ثاینا قیمتا جدیدا روند نزولی به خودش گرفته و با توجه به اینکه عجله چندانی ندارم به نظرتون واسه خرید صبر کنم!؟
    اگه قصد خرید داشتم به نظرتون سایت دیجی کالا سایت مطمینی هست واسه خرید!؟ قیمتا چطور!؟ توی این سایت قیمتا معقول هست به نظرتون یا نه!؟
    خیلی ممنون!
    سلام .

1. همه هاردها به خاطر وجود اجزاء متحرک (هد و پلاتر) کمی لرزش دارند . این هاردها باید روی سطح محکم و ثابت قرار بگیرند تا لرزش آنها تشدید نشود (مثلاً روی جعبه مقوایی قرار نگیره) . در مورد گرما در صورت کار مداوم ممکنه گرم بشه و محدود به مدل خاصی هم نیست .
    2. مدل دومی عیب و ایرادی خاصی ندارد .
    3. روند قیمتها در بازار را نمیتوان پیش بینی کرد ، ممکنه بیشتر بشه یا کمتر . در کل اگر واقعاً نیاز دارید منتظر کاهش یا افزایش قیمتها نشید . اگر نیاز ندارید میتونید صبر کنید .

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

ممنون که راهنمایی کردید ولی من هیچ کدوم از امکانات هر دو برند رو نیاز ندارم من اطلاعاتی ندارم که لاک کنم و نمیخوام به صورت اینترنال استفاده کنم ولی من که میخوام بخرم میخوام با یک تیر دو نشان بزنم و امکانات جالبتری رو بخرم مثلا اگه اتفاقی برای هارد خودم افتا اینو فعلا استفاده کنم.
    یه سوال دیگه هم داشتم نوع رمز گذاری چطور هست ایا در سیستم دیگه هارد باز میشه یا نه؟
    اخه بعضی ها هستن که فقط تو سیستمی باز نمیشن که روش برنامه مورد نظر نصب هست ممنون میشم در این مورد توضیح بدین و بین این دو برند یکی رو برام پیشنهاد بدین که بخرم.
    حرف شما رو برا خرید ملاک قرار میدم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون که راهنمایی کردید ولی من هیچ کدوم از امکانات هر دو برند رو نیاز ندارم من اطلاعاتی ندارم که لاک کنم و نمیخوام به صورت اینترنال استفاده کنم ولی من که میخوام بخرم میخوام با یک تیر دو نشان بزنم و امکانات جالبتری رو بخرم مثلا اگه اتفاقی برای هارد خودم افتا اینو فعلا استفاده کنم.
    یه سوال دیگه هم داشتم نوع رمز گذاری چطور هست ایا در سیستم دیگه هارد باز میشه یا نه؟
    اخه بعضی ها هستن که فقط تو سیستمی باز نمیشن که روش برنامه مورد نظر نصب هست ممنون میشم در این مورد توضیح بدین و بین این دو برند یکی رو برام پیشنهاد بدین که بخرم.
    حرف شما رو برا خرید ملاک قرار میدم
    تا زمانیکه هارد lock باشه روی هیچ سیستمی نمیتونید به پارتیشنها دسترسی داشته باشید (چه نرم افزار مربوطه نصب باشه و چه نباشه) . دقت کنید که فقط روی سیستمی میتونید قابلیت hardware encryption را فعال کنید یا پسورد را تغییر بدید یا پسورد را بردارید که برنامه آن نصب شده باشه.

برای unlock کردن درایو کافیست روی CD Drive مجازی که در my computer دیده میشه دابل کلیک کنید تا بعد از وارد کردن پسورد هارد unlock بشه . وارد کردن چندباره پسورد بصورت اشتباه باعث ظاهر شدن پیغام فرمت هارد میشه که میتونید کنسل یا تایید کنید .

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام دوستانمن میخواستم یه هارد اکسترنال از نوع پرتابل بگیرمتوضیحات دوستانو که خوندم به دو مدل WD My passport و Seagate Backup plus میخواستم بدونم این مشکل لرزش و بیش از حد گرم شدن اولی جدیه!؟ معایب دومی چیا هست!؟ثاینا قیمتا جدیدا روند نزولی به خودش گرفته و با توجه به اینکه عجله چندانی ندارم به نظرتون واسه خرید صبر کنم!؟اگه قصد خرید داشتم به نظرتون سایت دیجی کالا سایت مطمینی هست واسه خرید!؟ قیمتا چطور!؟ توی این سایت قیمتا معقول هست به نظرتون یا نه!؟خیلی ممنون!
    در مورد سوال آخرتان، سایت دیجی کالا مطمئن هست. اما قیمت هاردهایش بالاتر از بازار است. مثلا همین هارد wd My passport که الان قیمتش در بازار حدود 220 است را در سایت دیجی کالا 259 هزار تومان زده است.اگر تهران هستید، توصیه میکنم از مغازه بخرید.

9. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز logos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام یه هارد 3 ترا بخرم .. اداپتور دار البته چون نیاز به جابه جاییش ندارم خیلی
    الان یک 1 ترا دارم WD . ازش خیلی راضیم حدود 5 سالی هست استفاده میکنم ازش و مدام به کامپیوتر وصله صدا نداره و راحت کار میکنه و مشکلی نداره
    هارد 3 ترا رو بیشتر به عنوان محل ذخیره میخوام استفاده کنم اما خب احتمالش زیاده بخوام روزانه هم از فیلم هایی که توش میریزم تماشا کنم
    واسه من سرعت خیلی مهم نیست همین یه ترا قدیمی هم که دارم راضیم از سرعتش
    قیافه هم واسم مهم نیست
    مهمترن چیز اینه که سگ جون باشه و خراب نشه (با توجه به اینکه ممکنه روزی چند ساعت به کامپیوتر متصل باشه و در حال کار باشه)
    و البته تفاوت مدل های موجود رو نمی دونم ... لطفا پیشنهادات و راهنماییهاتون رو بگید..متشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من میخوام یه هارد 3 ترا بخرم .. اداپتور دار البته چون نیاز به جابه جاییش ندارم خیلی
    الان یک 1 ترا دارم WD . ازش خیلی راضیم حدود 5 سالی هست استفاده میکنم ازش و مدام به کامپیوتر وصله صدا نداره و راحت کار میکنه و مشکلی نداره
    هارد 3 ترا رو بیشتر به عنوان محل ذخیره میخوام استفاده کنم اما خب احتمالش زیاده بخوام روزانه هم از فیلم هایی که توش میریزم تماشا کنم
    واسه من سرعت خیلی مهم نیست همین یه ترا قدیمی هم که دارم راضیم از سرعتش
    قیافه هم واسم مهم نیست
    مهمترن چیز اینه که سگ جون باشه و خراب نشه (با توجه به اینکه ممکنه روزی چند ساعت به کامپیوتر متصل باشه و در حال کار باشه)
    و البته تفاوت مدل های موجود رو نمی دونم ... لطفا پیشنهادات و راهنماییهاتون رو بگید..متشکر
    سلام .

براي 3TB مدلهاي زير انتخابهاي مناسبي هستند .

1. WD my book
    2. Seagate backup plus
    3. Seagate expansion

تفاوتهاي اين سه مدل را در اين پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) نوشتم .

12. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi_z100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

با درود
    یه سوال داشتم .
    اگر بر روی هارد وسترن پسورد گذاشته بشه و پسورد فراموش بشه راهی برای بازگرداندن فایلها هست یا خیر ؟
    من میخوام یک عدد هارد 2ترای وسترن بگیرم . شما چه مدلی رو پیشنهاد میکنید از لحاظ دوام . چون هارد رو برای جابجای میخوام (بیشتر حمل و نقل به جاهای مختلف )
    با تشکر
    Last edited by mahdi_z100; 06-10-2013 at 10:36.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •