تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 59 از 176 اولاول ... 94955565758596061626369109159 ... آخرآخر
نمايش نتايج 581 به 590 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

داره خودمونی میشه Raziel007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

با درود
    بنده 2 عدد هارد 1 ترا دارم یکی برند وسترن و دیگری هیتاچی. میخواستم یکیشو رد کنم و بهترین و بردارم برای نصب روی سیستم .
    مشخصات :

Western Digital - SATA 3 - 1 TeraByte / 64mb buffer / Green
    و دیگری

HITACHI 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200 RPM

کش وسترن بیشتر هست ولی دور سرعتشو نمی دونم از طرفی هیتاچی 7200 RPM هست همچنین هیتاچی حدود 40 تومن ارزانتر از وسترن هست. به نظز شما کدوم ارزش نگهداری بیشتری دارد؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با درود
    بنده 2 عدد هارد 1 ترا دارم یکی برند وسترن و دیگری هیتاچی. میخواستم یکیشو رد کنم و بهترین و بردارم برای نصب روی سیستم .
    مشخصات :

Western Digital - SATA 3 - 1 TeraByte / 64mb buffer / Green
    و دیگری

HITACHI 1 TeraByte / 32mb buffer / 7200 RPM

کش وسترن بیشتر هست ولی دور سرعتشو نمی دونم از طرفی هیتاچی 7200 RPM هست همچنین هیتاچی حدود 40 تومن ارزانتر از وسترن هست. به نظز شما کدوم ارزش نگهداری بیشتری دارد؟
    سلام .

قبل از هر کاری بررسی کنید که کدام سالمتر هست و همان را انتخاب کنید (smart statusـها را چک کنید) .
    اگر فرض بگیریم که تمام smart statusـها ok باشند ؛ اگر برای نصب نرم افزار ، سیستم عامل ، بازی و ... میخواهید پس از قسمت extra برنامه HD tune یک تست Read بگیرید (در صورت امکان عکس بگیرید و اینجا بگذارید) ، هر کدام که نتیجه بهتری داشتند پس گزینه مناسبتری هست (فکر کنم هارد دیسک هیتاچی نتیجه بهتری داشته باشد) . ولی اگر صرفاً برای آرشیو دیتا میخواهید و قصد نصب و اجرای موارد گفته شده را ندارید WD Green گزینه مناسبتری هست .

کش وسترن بیشتر هست ولی دور سرعتشو نمی دونم
    هارد دیسکهای WD Green گرچه طبق گفته سایت سازنده intellipower هستند ولی معمولاً 5400rpm هست . همچنین Cache تنها عامل تعیین کننده در کارایی و پرفورمنس هارد دیسک نیست .

3. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام

همنطورکه در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته بودم

هارد My Book Essential

بعد از 3 هفته که 250 هزار خرج برداشت درست کردنش

اطلاعات را که توی یک هارد پاسپورتی ریختم

اما خود هارده که باکسش گفتن خراب است و انداخته بودن بیرون و گویا داخلش یک هارد یک ترابایتی گرین 32 بافر داخلش بوده

حالا ماندم چیکار بکنم

این هاردی که به قول اون ها 20 روز روش کار کردن درست شده

ماندم داخلش اطلاعات بریزم یا ولش کنم بگذارم گوشه خانه(یا بفروشمش)

به وسیله نرم افزار HDD Regenerator از مشخصاتش عکس گرفتم

به نظرتون چقدر روش حساب باز بکنم؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

همنطورکه در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته بودم

هارد My Book Essential

بعد از 3 هفته که 250 هزار خرج برداشت درست کردنش

اطلاعات را که توی یک هارد پاسپورتی ریختم

اما خود هارده که باکسش گفتن خراب است و انداخته بودن بیرون و گویا داخلش یک هارد یک ترابایتی گرین 32 بافر داخلش بوده

حالا ماندم چیکار بکنم

این هاردی که به قول اون ها 20 روز روش کار کردن درست شده

ماندم داخلش اطلاعات بریزم یا ولش کنم بگذارم گوشه خانه(یا بفروشمش)

به وسیله نرم افزار HDD Regenerator از مشخصاتش عکس گرفتم

به نظرتون چقدر روش حساب باز بکنم؟؟؟؟؟
    سلام .

همانطوریکه در این پست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) هم گفته بودم ممکن هست خود هارد دیسک مشکلی نداشته باشد پس نیازی نیست که هارد دیسک Internal جدیدی بخرید. در عکسی که گذاشتید Statusـهای هارد دیسک OK هست . به هر حال صددرصد اطمینان نمیدم ولی ظواهر اینطور نشان میدهد که هارد دیسک مشکلی ندارد . در مقایسه با هارد دیسک مکستور که 34268 ساعت کارکرد داشته WD Green فقط 189 ساعت کارکرد دارد که در حد نو هست .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز GHAGHALEELEE's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    هارد Seagate Backup Plus Desktop - 4TB ارزش خرید کردن داره ؟ منظورم در مقایسه با هاردی مثل WD my boock Essen 3TB هست ؟ اخه محصولات سیگیت فکر میکنم خیلی ضعیف تر از وسترن هستند.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    هارد Seagate Backup Plus Desktop - 4TB ارزش خرید کردن داره ؟ منظورم در مقایسه با هاردی مثل WD my boock Essen 3TB هست ؟ اخه محصولات سیگیت فکر میکنم خیلی ضعیف تر از وسترن هستند.
    سلام .

اخه محصولات سیگیت فکر میکنم خیلی ضعیف تر از وسترن هستند.
    اينطور نيست و هيچ دليلي هم وجود ندارد كه بگيم توليدات Seagate بطور كلي ضيعف تر از محصولات Western Digital هست .

هارد Seagate Backup Plus Desktop - 4TB ارزش خرید کردن داره ؟
    چرا نداشته باشد ؟ قبلاً اين مدل را داشتيد و از عملكردش ناراضي بوديد ؟

به هر حال ؛ اگر قبلاً هارد اكسترنال داشتيد و اگر از كارايي آن راضي بوديد ، ميتونيد مجدداً از همان مدل و برند خريداري كنيد (اينطوري خيال شما راحتتر هست) .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

با سلام
    من یه مشاوره از دوستای گل میخواستم. دیگه خودم گیج شدم پرتابل بگیرم یا دسکتاپ. من یه هارد پرتابل 750G silicon سری Armor دارم. USB3 هم هست. تاحالا هم باهاش مشکلی نداشتم ولی حجم کم دارم برای آهنگ و بازی و برنامه و.....
    میخواستم ببینم به نظر شما یه پرتابل 2 ترابایتی وسترن بگیرم یا یه دسکتاپ حالا مثلا 3ترابایتی وسترن که تقریبا تو یه رنج قیمت دارن. برام سرعت خیلی مهمه. البته گرم شدن و صدا هم بالاخره مهمه ولی سرعت مهمتره. الان اگر بخوام یه هاردی باشه که بافرشم خوب باشه ضد ضربه و ضد ... باشه خوبه تقریبا تا 550 میتونم هزینه کنم. شما چیو پیشنهاد میدید؟ حتما حتما از وسترن میخوام. لطفا مدلش رو با مشخصاتش بهم بگید و ترجیحا کلی نباشه. پیشاپیش از نظر شما سپاسگذارم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    من یه مشاوره از دوستای گل میخواستم. دیگه خودم گیج شدم پرتابل بگیرم یا دسکتاپ. من یه هارد پرتابل 750G silicon سری Armor دارم. USB3 هم هست. تاحالا هم باهاش مشکلی نداشتم ولی حجم کم دارم برای آهنگ و بازی و برنامه و.....
    میخواستم ببینم به نظر شما یه پرتابل 2 ترابایتی وسترن بگیرم یا یه دسکتاپ حالا مثلا 3ترابایتی وسترن که تقریبا تو یه رنج قیمت دارن. برام سرعت خیلی مهمه. البته گرم شدن و صدا هم بالاخره مهمه ولی سرعت مهمتره. الان اگر بخوام یه هاردی باشه که بافرشم خوب باشه ضد ضربه و ضد ... باشه خوبه تقریبا تا 550 میتونم هزینه کنم. شما چیو پیشنهاد میدید؟ حتما حتما از وسترن میخوام. لطفا مدلش رو با مشخصاتش بهم بگید و ترجیحا کلی نباشه. پیشاپیش از نظر شما سپاسگذارم
    سلام .

انتخاب از بين هارد ديسك اكسترنال پرتابل و يا دسكتاپي به نياز هاي خودتان بستگي دارد . اگر طالب هارد ديسك اكسترنالي با حداكثر حجم و حداقل قيمت هستيد بايد انواع دسكتاپي را بخريد در غير اينصورت اگر براي جابجايي روزمره ميخوهيد ، اگر میز کار شلوغي داريد كه فضای كافي براي نگهداري و استفاده از آن را ندارد و ... پس خريد هارد پرتابل توصيه ميشود .

حتما حتما از وسترن میخوام.
    مدلهاي موجود از برند WD در بازار كاملاً شناخته شده هست .

دسكتاپي WD my book
    پرتابل WD my passport ultra

لطفا مدلش رو با مشخصاتش بهم بگید و ترجیحا کلی نباشه.
    در مورد مشخصات هارد ديسكهاي اكسترنال قبل از هر چيزي بايد گفت كه اكثر سازندگان فقط در مورد حجم و نوع اینترفیس (مثلاً usb3 بودن آن) مشخصات ارائه میکنند و در مورد هاردهای داخلي بکار رفته هيچ مشخصاتی اعلام نميكنند . همچنين هيچ تضمینی هم وجود ندارد که دو هارد اکسترنال كاملاً مشابه از یک نوع هارد ديسك داخلي استفاده کنند . همانطوريكه در این سايت ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ميبينيد كمپاني Western Digital فقط حجم را ضمانت ميكند و درباره rpm یا Cache یا اینترفیس هارد اینترنال و هر مشخصات ديگر ، هیچ اطلاعاتي ارائه نميكند .

به هر حال انواع دسكتاپي WD my book از هارد ديسكهاي WD Green استفاده شده كه 5400rpm و 64MB Cache دارند . WD my passport هم قطعاً 5400rpm و احتمالاً 8MB Cache و يا نهايتاً 16MB Cache هست .

ضد ضربه و ضد ... باشه
    مدلهاي معرفي شده ضدضربه و يا آب نيستند .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام .

انتخاب از بين هارد ديسك اكسترنال پرتابل و يا دسكتاپي به نياز هاي خودتان بستگي دارد . اگر طالب هارد ديسك اكسترنالي با حداكثر حجم و حداقل قيمت هستيد بايد انواع دسكتاپي را بخريد در غير اينصورت اگر براي جابجايي روزمره ميخوهيد ، اگر میز کار شلوغي داريد كه فضای كافي براي نگهداري و استفاده از آن را ندارد و ... پس خريد هارد پرتابل توصيه ميشود .

مدلهاي موجود از برند WD در بازار كاملاً شناخته شده هست .

دسكتاپي WD my book
    پرتابل WD my passport ultra

در مورد مشخصات هارد ديسكهاي اكسترنال قبل از هر چيزي بايد گفت كه اكثر سازندگان فقط در مورد حجم و نوع اینترفیس (مثلاً usb3 بودن آن) مشخصات ارائه میکنند و در مورد هاردهای داخلي بکار رفته هيچ مشخصاتی اعلام نميكنند . همچنين هيچ تضمینی هم وجود ندارد که دو هارد اکسترنال كاملاً مشابه از یک نوع هارد ديسك داخلي استفاده کنند . همانطوريكه در این سايت ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ميبينيد كمپاني Western Digital فقط حجم را ضمانت ميكند و درباره rpm یا Cache یا اینترفیس هارد اینترنال و هر مشخصات ديگر ، هیچ اطلاعاتي ارائه نميكند .

به هر حال انواع دسكتاپي WD my book از هارد ديسكهاي WD Green استفاده شده كه 5400rpm و 64MB Cache دارند . WD my passport هم قطعاً 5400rpm و احتمالاً 8MB Cache و يا نهايتاً 16MB Cache هست .

مدلهاي معرفي شده ضدضربه و يا آب نيستند .
    بسيار بسيار سپاسگذارم. ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام من ميخوام يك هارد اكسترنال بگيرم و دو مدل در نظر دارم ميخواستم از لحاظ سرعت ،گرمي ، صدا ، قديمي بودن و جديد بودن ، آمار خرابي و همينطور مزايا و معايب اطلاعاتي داشته باشم تا بتونم يكي از اين دو مدل را انتخاب كنم البته نظر شما هم براي انتخاب مدل هم برام مهم
    Seagate Backup Plus 2TB 3.5

2.5 Seagate Backup Plus 1TB
    Last edited by sefirot2011; 07-04-2014 at 11:24.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •