تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 56 از 328 اولاول ... 64652535455565758596066106156 ... آخرآخر
نمايش نتايج 551 به 560 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دررابطه با این جدول:
    محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه بر روی حدود دو هزار و 500 زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت 6 سال بین سالهای 2001 تا 2007 فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند. یکی از این فاکتورها "سن" است که از در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر 8 تا 9 سال از آنها بزرگتر و یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچکتر باشد. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر و یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

بر اساس گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی و یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد.

میبینید که اختلاف سنی و بالاتربودن سن مرد که در جدول بهش اشاره کردید ویژگی مثبتیه و همش هم برنمیگرده به پول!!!؟؟؟
    اولا من که خودم گفتم اصلا به پول ربط نداره
    ولی در درجه ی دوم باید عرض کنم حرف من از نه و ده نیست اینجا ، حرف من از اختلاف سنی بالای بیست هستش ! یعنی اعداد پایین گوشه ی راست رو اگه جمع کنید از بالای گوشه ی چپ خیلی خیلی بیشتر میشه ! یعنی یه پسر حاضر نیست با یه نفر سن بالا ازدواج کنه ولی واسه ی یه دختر خانم این تمایل خیلی بیشتره ، حالا شایدم تمایلشون به خاطر پول نیست و کلا به تیپ میانسال علاقه مند شدند ولی نظر من اونی بود که گفتم و اعتقاد دارم این مسئله برمیگرده به این که استقلال اقتصادی در خانم ها خیلی کمتر از مردان هستش توی ایران و این دختر خانم هایی هم که با بیست ، سی سال بزرگتر ازدواج میکنند ، میتونه تا میزان بالایی واسه پول باشه !

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

میشه من بعد، راهکار مناسب ارائه داد برای تضمین یک زندگی مشترک موفق!
    من که چیزی به ذهنم نمیرسه به غیر از همون سفته بدون مبلغ (شوخی بود) ولی اگر شما راهکار مناسبی توی ذهنتون هست بفرمایید ما هم استفاده میکنیم

میدونید خیلی خوبه منتهی فقط یک اشکال(شایدم اشکال نباشه)پیش میاد اونم اینه که روند صحبتها مقدار زیادی از اون بالانس منطقی فاصله میگیره(مغرضانه میشه یجورایی مردها به نفع خویش و زنها هم بهمچنین) و اینکه دیگه نمیشه باتوجیحات بی طرفانه برروی نظرات هم تاثیرگذار باشیم
    در پست های اخیر شاهد همین نکته ای که فرمودید هستیم من نمیگم اشکال داره یا خوبه یا بد و ....

پ ن : همه نتیجه گیریهاتون درست بود

محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه بر روی حدود
    استرالیا .... آرزوی دیرینه !!!

(ما هم میگیم برای برادرمون اطلاعاتش بره بالا، واااالا
    راه خیلی زیاده / نمونش فیلمی که چند سال پیش تی وی نشون داد که اسم فیلم رو یادم رفته اما اختلاف بین زن و شوهری بود که پسره توی یک آژانس هواپیمایی کار میکرد اسم بازیگر مردشم شاهرخ استخری بود فقط چون قراره توی اکثر فیلم ها آخرش همه خوشبخت بشن و برن خونه بخت آخرش اون طوری تموم شد که با هم خوب شدند و ازدواج کردند و ... در غیر این صورت کل فیلم واقعیت بود شما آخرشم برعکس کن که خانوم مجبور میشه از مهرش به خاطر زور گویی آقا بگذره و ....

3. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

یه طوری صحبت میکنید انگار دارید تو خلأ زندگی میکنید
    فکر میکنید اگه یک جوون مخالف مهریه سنگین باشه چقدر میتونه مقاومت کنه؟
    الان همه جا اینطوریه ؛ فکر میکنید اگه یه پسر زیر بار مهریه کمرشکن نره، باید در کدوم خونه رو بزنه که بختش باز بشه؟!!!!!!!!
    گیریم یه نفر رو هم پیدا کرد، تازه اگه خود دختر و پسر راضی بشن فکر میکنید خانواده ها اجازه میدن؟
    تازه خانواده هم راضی بشه؛ اینقدر فک و فامیل (مخصوصا خانوم ها) حرف در میارن که آدم از خیر ازدواج بگذره
    دوستان جان؛ همینطوری واسه خودتون نظر میدید که آقایون زیر بار مهریه سنگین نرند، پس کجا برند؟
    عزیزان مشکل جای دیگه س
    من این حرف شما رو خیلی قبول دارم
    به همین دلیله که اینقدر امار ازدواج پایین اومده و سن ازدواج بالا رفته((نه صرفا به همین یک دلیل یکی از دلایل اینه))
    این مشکلیه که وجود داره
    درحال حاضر دوحالت داره یا باید مرد همینجوری قبول کنه شرایط رو که دوفردا در اثر مشکلاتی که پیش میاد به هرنحوی(درمورد قضیه مهریه) بدجوری به مشکل میخوره که این اشتباه محضه یعنی بنظرم ادم مجرد بمونه بهتر از اینه دستی دستی خودشو بندازه به دردسر به این بزرگی((یعنی اقا تا شرایطشو نداری زیربار نرو))
    حالت دوم و منطقی اینه که بمونه شرایطش مهیا بشه(تاحدودی ) که اینم سن ازدواج رو بالا میبره

راهکار هم که هنوز کشف نشده دقیق قعلا در دست بررسی هست
    ولی بنظر میرسه بشه با کمی تعدیل سازی توقعات تا حدی کمک کرد(از جانب خانواده ها)

من هم در پست های اخیر داشتم همینو میگفتم بحث مهریه شد و اینکه چرا و ندارن و ...
    من گفتم زیربار تعهدی که برنمیاید نرفتن بهتره (باز بعضی ها ریسکشو میکنن در نهایت هرکسی خیر خودشو بهتر میدونه!)

5. این کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

من فقط اون بخش حرفتون که میگی همه زود فراموش میکنن رو گفتم در مورد همه مصداق نداره
    درست میفرمایید منم میگم کسی که از روحیات خودش با خبره باید خیلی خیلی (توجه کنید خیلی ) محتاط تر باشه وگرنه هیچ تضمینی برای عدم شکست و بعد از اون ماه ها بلکه سالها ناراحتی و افسردگی و ... نیستش !!!

الان همه جا اینطوریه ؛ فکر میکنید اگه یه پسر زیر بار مهریه کمرشکن نره، باید در کدوم خونه رو بزنه که بختش باز بشه؟!!!!!!!!
    گیریم یه نفر رو هم پیدا کرد، تازه اگه خود دختر و پسر راضی بشن فکر میکنید خانواده ها اجازه میدن؟
    تازه خانواده هم راضی بشه؛ اینقدر فک و فامیل (مخصوصا خانوم ها) حرف در میارن که آدم از خیر ازدواج بگذره
    دوستان جان؛ همینطوری واسه خودتون نظر میدید که آقایون زیر بار مهریه سنگین نرند، پس کجا برند؟
    به ترتیب جواب میدم :

مورد اول پیدا میشه
    مورد دوم هم پیدا میشه اما ممکنه خانواده قبول نکنه همون راهکاری که گفتم حتی اگر مسخره باشه
    مورد سوم قرار نیست کسی چیزی بفهمه در ضمن به فک و فامیل چه ربطی داره شما برای حرف مردم ازدواج میکنید یا فکر زندگی خودوتون و خانومتون هستید (راهکار زیاده) شما یه زندگی برای خانومت بساز که زبون زد خاص و عام بشه و همه بگند خانوم فلانی اگر 1 سکه براش مهر نکردن ولی برید خونه و زندگی و تفاهم با همسرش و آسایش و .... ببینید .
    مورد آخر اگر هیچ کدوم از راهکارهای بالا جواب نداد اصلا ادواج نکنید (نظر شخصی)

یعنی یه پسر حاضر نیست با یه نفر سن بالا ازدواج کنه ولی واسه ی یه دختر خانم این تمایل خیلی بیشتره
    شرایط الان فرق کرده (منظور از لحاظ اقتصادی) خیلی از آقایون در سن های پایین حاظرند با خانوم های سن بالاتر از خودشون و حتی (مطلقه) ازدواج کنند تا شاید از لحاظ اقتصادی شرایط بهتری براشون فراهم باشه وسن اون خانو اصلا براش مهم نیست که از این قبیل ازدواج ها زیاد شده !!!!

7. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال moh72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    اردبیل

پيش فرض

که میگن وخداوند مهریه رو آفرید

نظرت در مورد خانوم هایی که امروز از این راه تجارت میلیونی میکنند و شده بهترین منبع درآمد برای عده ای از خانوم های محترم چیه ؟
    و نظرت در مورد آقایونی که سالیان زیاد پشت میله های زندان هستند و یا در بهترین حالت سهمشون از زندگی بر باد رفتشون پرداخت حداقل ماهی یک سکه به مدت نامعلوم هستش چیه ؟
    و به نظرت همچین فردی امیدی برای شروع مجدد زندگی داره ؟ (سنت ها به جای خود محترم اما یک کم واقعه بین بودن بد نیستا )

خداوند در این باره احیانا حکمی نفرمودند ؟

با تشکر از شما
    طوری میگید خانومایی که از این راه میلیونر شدن انگار یه شغل رایجه من که خودم همچین چیزی ندیدم تکذیب هم نمیکنم این مسئله وجود داره ولی دیگه نه به اون حد که مهریه رو بخاطرش جمع کنن
    و به نظر شما تو جامعه ای که مرد هر وقت بخواد میتونه زنشو طلاق بده این زن باید چیکار کنه شما از یه جنبه دارید به قضیه نگاه میکنید خانومی که طلاق گرفته متاسفانه تو جامعه ما ازدواج مجدد تقریبا براش غیر ممکن میشه بعد مرد بگه من از این خوشم نمیاد برم یه زنه دیگه بگیرم واقعا به قضیه یک طرفه نگاه نکنین شرایط جامعه ما خیلی پیچیدست کلی عوامل باعث شدن این شرایط به وجود بیان حالا نمیشه یهویی مهریه رو برداشت
    در ضمن با ماهی یه سکه که به خانوما میرسه کی میلیونر میشه؟
    +
    تو کشورهایی مثل امریکا نصف دارایی های مرد (نصف رو مطمئن نیستم ولی این قانون وجود داره) به زن میرسه و بالعکس (چون هر دو از اون زندگی حق دارن)

9. 2 کاربر از moh72 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

[QUOTE]
    مگه من سبک سرم که هر کی از راه رسید و وارد دنیای خصوصیم کنه. رک بگم من از دخترای زلیل متنفرم دخترایی که بدون شما پسرا ی روزم نمیتونن سر کنن
    درست میگید منم هر کسی رو وارد زندگیم نمیکنم چون برای خودم ارزش قائلم ادعایی هم ندارم اما انقدر توی این بازی مسخره که نه سر داره نه ته وارد شدم و بازی کردم و سرکلاسش درس پس دادم که دیگه شدم یه بازیگر حرفه ای و نمیگم اصلا ولی خیلی وقته شکستی تو کارم نبوده دلایلشم قبلا گفتم چی بوده و شاید سخت باشه گفتن این حقیقت که در برخی از مواقع هم از رفتار خودم پشیمون شدم اما باز به این نتیجه رسیدم و یاد اون جمله معروف اون فیلمی که شاید خیلی هاتون هم دیده باشید افتادم که میگه :

این رسم روزگار خان دایی یعنی این روزگار نزنی میزننت !!! واقعا متاسفم که داریم جایی زندگی میکنیم که توش گرگ نباشی میخورنت و این خصلت(گرگ بودن) یک مزیت حساب میشه و نشه مثل یک انسان از کنار هم بودن لذت برد

چشم اقایون؟ چرا چشم خانوم ها باز نشه؟ با این دید میخواین ازدواج کنین.؟؟؟
    چشم خانوم ها هم خوب باز بشه من میتونم از تجربیات خودم برای آقایون بگم و هر کسی خواست (چه خانوم و چه آقا ) هم استفاده کنند و ....
    ازدواج

11. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

طوری میگید خانومایی که از این راه میلیونر شدن انگار یه شغل رایجه من که خودم همچین چیزی ندیدم تکذیب هم نمیکنم این مسئله وجود داره ولی دیگه نه به اون حد که مهریه رو بخاطرش جمع کنن
    و به نظر شما تو جامعه ای که مرد هر وقت بخواد میتونه زنشو طلاق بده این زن باید چیکار کنه شما از یه جنبه دارید به قضیه نگاه میکنید خانومی که طلاق گرفته متاسفانه تو جامعه ما ازدواج مجدد تقریبا براش غیر ممکن میشه بعد مرد بگه من از این خوشم نمیاد برم یه زنه دیگه بگیرم واقعا به قضیه یک طرفه نگاه نکنین شرایط جامعه ما خیلی پیچیدست کلی عوامل باعث شدن این شرایط به وجود بیان حالا نمیشه یهویی مهریه رو برداشت
    +
    تو کشورهایی مثل امریکا نصف دارایی های مرد (نصف رو مطمئن نیستم ولی این قانون وجود داره) به زن میرسه و بالعکس (چون هر دو از اون زندگی حق دارن)
    من نظر شخصیم رو گفتم مهریه رو برداشتن یا برنداشتن هم به من ربطی نداره و دست منم نیستش که بخوام برش دارم یا نه شرایط حال حاظر اینه و اتفاقا دیدم به قضیه اصلا یک طرفه نیست

در ضمن شما بر اساس کدوم جامعه آماری میگین برای خانومی که جدا شده ازدواج مجدد غیر ممکنه !!!!
    من گفتم مرد بگه از این خوشم نمیاد برم یکی دیگرو بگیرم !!!!

ماهی یک سکه میدونید چقدر میشه هر سکه الان میشه 1350 هزار تومن برای یک کارمند که حقوقش ماهی 500 هزار بیشتر نباشه ماهی 1 سکه تا ده یا بیست یا سی سال و ... (حداقلش ماهی یک سکه) کمه !!!!

وقتی مهر یک خانوم 400 میلیون باشه و حاظر باشه با 200 میلیون به صورت نقدی و یکجا بره کنار و بهترین شرایط زندگی رو برای خودش فراهم کنه اسمش اگر نزاریم میلیونر شدن پس چی میشه گذاشت !!!!

جالب کشور آمریکا رو با اینجا مقایسه کردید !!!!!

دیگه حرفی ندارم !!!!

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دقیقا اقای 100 دلاری
    اما ایا فکر اینم کردین که اون خانومی هم که تا 20 سال ماهی ی سکه میگیره تا همون 20 ساله اینده نمیتونه ازدواج کنه چون تحت دینه مرده و اون مهریه اقساطی حق ازدواج مجدد و از خانوم میگیره؟
    چه جالبه ! منبعش کجاست این قانون ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

دقیقا اقای 100 دلاری
    اما ایا فکر اینم کردین که اون خانومی هم که تا 20 سال ماهی ی سکه میگیره تا همون 20 ساله اینده نمیتونه ازدواج کنه چون تحت دینه مرده و اون مهریه اقساطی حق ازدواج مجدد و از خانوم میگیره؟
    نه من همچین چیزی ندیدم.

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

+
    منم همینو میگم خیلی نظرات یکجانبه بیان میشه
    اقای 100دلاری منظور ایشون از اینکه میگن ازدواج مجدد تقریبا برای زن غیرممکن میشه اشاره به این مسئله هست که باتوجه به دید جامعه و شرایط اجتماعی این امر بعید هستش نه اینکه امکانش وجود نداشته باشه!
    دقیقا اقای 100 دلاری
    وااا مطمئنی؟ قانونش جدیده؟ نیستا همچین چیزی! من خیلی دیدم جدا شدن دارن مهریه میگیرن بعد مجدد هم ازدواج میکنن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •