تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 557 از 4105 اولاول ... 5745750754755355455555655755855956056156760765710571557 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,561 به 5,570 از 41044

نام تاپيک: | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

اگه نباشه جاش خالی می مونه S126's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

طرح دو برادری اصلا طرح اجرایی نیست.یعنی در این تمام اختیارات به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده و اونها باید تصمیم بگیرن که معاف بکنند یا نه! که اون هم معلومه که با این وضعیت کمبود سرباز هیچوقت این کار رو نمیکنند. الان هم که بوی زیاد شدن خدمت هم به مشام میرسه.

کلا طرح خنثی ای هست چون ستادکل هر وقت تصمیمی برای سربازی بگیره خودش راسا اقدام میکنه و اصلا به مجلس و قانون نیازی نداره. اونها خودشون رو متولی می دونن و اگر همین الان مجلس بیاد طرح حذف سربازی رو هم تصویب کنن، تا ستاد کل و رهبری تصمیم گیر این قضیه هستند و تا اونها اراده نکنند کاری از پیش نمیبرند. متاسفانه زیاد دلتون رو به این قانون خوش نکنید.

آخر فروم باز urumchi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

من هم كف پاهام هر 2 تاش صافه

هم اينكه 2 تا برادرم خدمت كردن

90/5/16 فارغ التحصيل شدم و قانونا تا 90/11/16 فرجه دارم

بنظرتون الان دفترچه رو بفرستم و اول اسفند كد بخورم برم خدمت؟

يا اينكه واسه صافي كف پاهام ميتونم معافيت بگيرم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

من هم كف پاهام هر 2 تاش صافه

هم اينكه 2 تا برادرم خدمت كردن

90/5/16 فارغ التحصيل شدم و قانونا تا 90/11/16 فرجه دارم

بنظرتون الان دفترچه رو بفرستم و اول اسفند كد بخورم برم خدمت؟

يا اينكه واسه صافي كف پاهام ميتونم معافيت بگيرم؟
    سلام
    من هم کف پاهام صافه و معافی بهم ندادند و معاف از رزم بهم دادند. آموزشی که رفتم عنوان کردم که معاف از رزم هستم ، اما دیدم خیلی به ضررم تموم شد.بنابراین بیخیال معاف از رزم شدم و به سرپرست کادریها گفتم ،من را مثل بچه های دیگه حساب کنه، کم کم شرایطم بهتر شد ، نمیدونم این معاف از رزم به چه دردی میخوره .

4. 2 کاربر از mojtaba_2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز SuperSt@r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    نيوكمپ

پيش فرض

سلام
    من هم کف پاهام صافه و معافی بهم ندادند و معاف از رزم بهم دادند. آموزشی که رفتم عنوان کردم که معاف از رزم هستم ، اما دیدم خیلی به ضررم تموم شد.بنابراین بیخیال معاف از رزم شدم و به سرپرست کادریها گفتم ،من را مثل بچه های دیگه حساب کنه، کم کم شرایطم بهتر شد ، نمیدونم این معاف از رزم به چه دردی میخوره .
    سلام
    چرا معاف از رزم به ضررتون تموم شد مگه چه اشکالی داره که معاف از رزم شی؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام
    چرا معاف از رزم به ضررتون تموم شد مگه چه اشکالی داره که معاف از رزم شی؟
    توی هر فعالیتی که بچه ها میخواستند انجام بدهند، من و چند نفر دیگه را جدا میکردند ، معمولا آوردن غذا و نگهبانی پوتینها و نگهبانی وسایل بچه ها در هنگام رژه و ... به عهده من و چند نفر دیگه که معاف از رزم بودیم قرار داشت .
    واقعا برام سخت بود که بچه ها من را به چشم یه آدم "زیر کار در رو" نگاه کنند.
    دیگه کم مونده بود بهم وظیفه دستشویی تمیز کردن را بدهند.
    روز اول که به یکی از کادریها گفتم ، معاف از رزم هستم ،بهم گفت شرایط شما برای زمان رزم هست ، اما الان ما در حال رزم نیستیم، بنابراین معاف از رزم برای زمان صلح مفهومی ندارد،کارهای خدماتی یگان به عهده شما باشد.
    شروع شد : جارو بزن، ظرف غذا بشور ،نگهبان اسلحه ها،نگهبان وسایل،پوتین ها را مرتب کن و ...

البته تا دو هفته به همین منوال بود. اما آخرش خودم خسته شدم و رفتم به سرپرست کادریها گفتم معاف از رزم من را نادیده بگیر، از فرداش من هم وارد رژه و ... شدم ، باور نمیکنید اما انگار بهم زندگی بخشیدند.
    بعضی وقتها فشارهای روحی و روانی یک چیزی مثل معاف از رزم بیشتر از راحت بودنش روی آدم تاثیر میگذاره.

البته احتمال داره بعد از آموزشی در یگان اصلی به دردی بخوره ، اما من بعد از گذشت دو هفته اول آموزشی، تا پایان بیست ماه هیچ وقت از معاف از رزم استفاده نکردم.

7. 2 کاربر از mojtaba_2006 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه absa2004's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض معافیت

من همین چند وثت پیش رفتم برای معاینه پزشکی

هر چند اصلا معاینه در کار نبود و فقط امضا کرد رفت
    یعنی کلا باید خودت بگی مرضت چیه وگرنه خودشون برسی نمی کنند

من بعد از این که تموم شد رفتم پیش خانوم دکتره گفتم کف پام صافه می خوام معاف از رزم بشم

گفت معاف از رزم نداریم یا کلا معاف میشی یا نمیشی

دید گفت صافه اگه میخوای نامه بدم بری دنبالش که گفتم معافیت پزشکی نمیخوام

با این که همیشه فکر میکردم صاف بودن پام تو سربازی به دردم میخوره

ولی الان دارم به عنوان یه سرباز سالم می رم

اگه نباشه جاش خالی می مونه S126's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

والا ما که توی آموزشی بودیم چند تا از بچه ها بودند که معاف از رزم داشتند.ولی هم با ما رژه می اومدن ، هم اردوگاه اومدن ، هم میدون تیر ، هم ورزش صبحگاهی ، هم نگهبانی دادند ، هر وقت هم که اعتراض میکردن که ما معاف از رزم هستیم ، فرمانده ها جواب میدادن شما معاف از رزم در جنگ هستید .الان که جنگ نیست.هر وقت جنگ شد و شما رو بردن برای رزم ،اون موقع اعتراض کنید!

10. 3 کاربر از S126 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال matin_vv's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقایون دو تا نکته مهم در مورد معاف از رزمی خدمتتون عرض کنم.
    یکی این که این که معاف از رزمی در دوره آموزشی به چه درد میخوره، کلاً به درد خاصی نمیخوره. بسته به اینکه کدوم پادگان بیفتید، ممکنه به ضررتون باشه. برای من که نه به نفعم بود، نه به ضررم. چون ما که پادگان شهید خضرایی (نیرو هوایی ارتش) بودیم، اکثر معاف از رزم ها رو انداخته بودن اونجا. ما هم رژه رفتیم، هم میدون تیر، هم اردو، هم همه چی! فقط یه چند تا معاف از رزم داشتیم که خیلی اوضاعشون خراب بود. اون ها هم همه این برنامه ها به جز رژه رو اومدن، فقط موقع دویدن یا تنبیهات اینها رو میبردن واسه نظافت و اینجور چیزا.

اما اینکه کلاً معاف از رزمی چیز بدیه، موافق نیستم. توجه داشته باشید که یکی از شرایطی که میتونید باهاش امریه بگیرید، معاف از رزم بودنه. بنابراین اگر عضویت بسیج ندارید، متاهل نیستید، عضو خانواده ایثارگر نیستید، تو منطقه محروم زندگی نمیکنید و مایل به گرفتن امریه هستید، تنها شرطی که میتونه کمکتون کنه، معاف از رزم بودن هست. (مثل من!)

اگر هم معاف از رزم شدید، یکی دو هفته اول نگید، ببینید کلاً اوضاع بر چه منواله، بعد تصمیم بگیرید که چی کار کنید!
    Last edited by matin_vv; 14-11-2011 at 20:12.

12. 2 کاربر از matin_vv بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه TATU_TATY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    ويرونه خونه

پيش فرض

اقا خواهش یکی بگه میشه به این قانون جدید معافیت دو برادری امید داشت یا نه؟؟؟
    تا کی ایشالله

داره خودمونی میشه odise2004's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

یه سوال:
    من فشار خونم یه مقداری بالاست.یعنی در حالت عادی دور و بر 13.5 اینا هست و با توجه به وزن بالام وقتی فعالیت ورزشی و اینا میکنم دیگه میره بالاتر و ضربان قلبمم به شدت میره بالا.آیا اینو در نظر میگیرن تو آموزشی و اینها اگه بهشون بگم؟یا اهمیتی نمیدن؟
    یه نکته ی دیگه! اگه وسط این تمرینات دیگه آدم نتونه ادامه بده چی میشه؟یعنی مثلاً وسط راه دیگه کم بیاره و نتونه بدووه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •