تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 54 از 131 اولاول ... 44450515253545556575864104 ... آخرآخر
نمايش نتايج 531 به 540 از 1301

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

پروفشنال negar00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

نارتسیس و گلدموند
    اثر:هرمان هسه

این کتابو تازه تمومش کردم اینقدر گفتنی داره که نمیدونم همشو چطوری بنویسم!کتاب فوق العاده ای بود.
    یکی از بهترین کارهای هسه همین کتابه.و البته یکی از رمان های عاشقانش.

داستان کتاب راجع به پسری به نام گلدمونده که به یک دیر مذهبی میبرنش تا اونجا به مقام رهبانیت برسه ولی در واقع برای این کار ساخته نشده و اهل منطق و عقل گرایی و زندگی در دیر نیست. در دیر نقطه مقابل خودش رو پیدا میکنه کسی به نام نارتسیس که بر عکس خودش انسان عاقل اهل علم و اندیشس و انسان شناس ماهریه.نارتسیس به گلدموند میفهمونه كه دیر به دردش نمیخوره و باید دنبال سرنوشت خود در دنیای بیرون بره و....

گلدموند سراسر عشق و لدت و احساسه و نارتسییس عقل و منطقو اندیشه و اینها هر دو یک راهو که اون هم رسدن به کماله از دو طریق کاملا متفاوت طی میکنند نارتسیس با پرهیز از گناه و موندن در دنیای پاک و دور از گناه دیر و گلدموند با لذت طلبی ها و عشق به زنان و غوطه ور شدن در گناه و آلودگی و در اخر هم به هم میرسند و با هم ترکیب میشن.

هرمان هسه همونطور که قبلا هم گفتم چون از بیماران یکی از شاگردان کارل گوستاو یونگ استاد بزرگ روانشناسی بوده در کتابهاش ازش تاثیر زیادی گرفته که توی این کتاب هم مشهوده و باید یونگ رو بشناسی تا درکشون کنی:

مثلا مادر ذرون گلدموند نماد آنیما ست که درواقع همون حوا است. زنانگی که در وجود مردان وجود داره .همون چیزیه که درون گلدموند بسیار مشهود بوده عشق و احساسش و...به عقیده‌ی یونگ "روان زنانه تجسم تمام تمایلات روانی زنانه در روح مرده مانند احساسات و حالات عاطفی پذیرا بودن امور غیر منطقی، قابلیت عشق شخصی،‌ احساس خوشایند نسبت به طبیعت و...
    و نقطه ی مقابلش نارتسیس که نماد آنیموس یا همون صفات پدرانه و مردانس .گلدموند طریق مادرانه رو طی میکنه و نارتسیس پدرانه!
    جالبه بدونید که نام نارتسیس یعنی نرگس از یه افسانه ی یونانی نارتسیس گرفته شده که خودش رو در آب میبینه و عاشق خودش میشه .نارتسیس هم عاشق نقطهی مقابل خودش گلدموند میشه.اختلالی هم به نام نارسیسزم داریم که به افراد خودشیفته میگن.

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

نارتسیس و گلدموند
    اثر:هرمان هسه

این کتابو تازه تمومش کردم اینقدر گفتنی داره که نمیدونم همشو چطوری بنویسم!کتاب فوق العاده ای بود.
    یکی از بهترین کارهای هسه همین کتابه.و البته یکی از رمان های عاشقانش.

داستان کتاب راجع به پسری به نام گلدمونده که به یک دیر مذهبی میبرنش تا اونجا به مقام رهبانیت برسه ولی در واقع برای این کار ساخته نشده و اهل منطق و عقل گرایی و زندگی در دیر نیست. در دیر نقطه مقابل خودش رو پیدا میکنه کسی به نام نارتسیس که بر عکس خودش انسان عاقل اهل علم و اندیشس و انسان شناس ماهریه.نارتسیس به گلدموند میفهمونه كه دیر به دردش نمیخوره و باید دنبال سرنوشت خود در دنیای بیرون بره و....

گلدموند سراسر عشق و لدت و احساسه و نارتسییس عقل و منطقو اندیشه و اینها هر دو یک راهو که اون هم رسدن به کماله از دو طریق کاملا متفاوت طی میکنند نارتسیس با پرهیز از گناه و موندن در دنیای پاک و دور از گناه دیر و گلدموند با لذت طلبی ها و عشق به زنان و غوطه ور شدن در گناه و آلودگی و در اخر هم به هم میرسند و با هم ترکیب میشن.

هرمان هسه همونطور که قبلا هم گفتم چون از بیماران یکی از شاگردان کارل گوستاو یونگ استاد بزرگ روانشناسی بوده در کتابهاش ازش تاثیر زیادی گرفته که توی این کتاب هم مشهوده و باید یونگ رو بشناسی تا درکشون کنی:

مثلا مادر ذرون گلدموند نماد آنیما ست که درواقع همون حوا است. زنانگی که در وجود مردان وجود داره .همون چیزیه که درون گلدموند بسیار مشهود بوده عشق و احساسش و...به عقیده‌ی یونگ "روان زنانه تجسم تمام تمایلات روانی زنانه در روح مرده مانند احساسات و حالات عاطفی پذیرا بودن امور غیر منطقی، قابلیت عشق شخصی،‌ احساس خوشایند نسبت به طبیعت و...
    و نقطه ی مقابلش نارتسیس که نماد آنیموس یا همون صفات پدرانه و مردانس .گلدموند طریق مادرانه رو طی میکنه و نارتسیس پدرانه!
    جالبه بدونید که نام نارتسیس یعنی نرگس از یه افسانه ی یونانی نارتسیس گرفته شده که خودش رو در آب میبینه و عاشق خودش میشه .نارتسیس هم عاشق نقطهی مقابل خودش گلدموند میشه.اختلالی هم به نام نارسیسزم داریم که به افراد خودشیفته میگن.
    خب یادمه پرسیده بودین که "کسی کتابای هرمان هسه را خونده" من یادم رفت بگم که اینو نخوندم چون گیر نمی اوردمش.
    اگه ممکنه نام انتشارات و مترجم هم بگین تا من گیرش بیارم.

پروفشنال negar00's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

خب یادمه پرسیده بودین که "کسی کتابای هرمان هسه را خونده" من یادم رفت بگم که اینو نخوندم چون گیر نمی اوردمش.
    اگه ممکنه نام انتشارات و مترجم هم بگین تا من گیرش بیارم.
    ترجمه سروش حبیبی
    نشر چشمه
    حتما بخونیدش یکی از معروفترین و پر خواننده ترین کتابهای هرمان هسه هست.داستان شیرینی هم داره

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دتیای قشنگ نو
    آلدوس هاکسلی
    ترجمه سعید حمیدیان
    انتشارات نیلوفر

دنیای قشنگ یک رمان علمی_تخیلی است که در سال 2540 در شهر لندن می گذرد که در آن علم به خصوص علم ژنتیک و روانشناسی چنان پیشرفت کرده است که نوزادان در کارخانه ها و با ویژگی های از قبل تعیین شده به دنیا می آیند و فیلم های سینمایی می تواند حس ها و بو ها را نیز به بیننده انتقال دهد.در این این همه پیشرفت مکان هایی وجود دارد که مثل باغ وحش یا موزه در آن انسان هایی نگاه داری می شود که به شیوه امروزی ما زندگی می کنند که به این انسان ها وحشی می گویند .داستان از جایی شروع می شود که یکی از این وحشی ها به دنیای پیشرفته سال 2540 راه می یابد.....اما چیزی که بیشتر از همه باعث جذاب شدن داستان می شود عشق زیبای این وحشی به یکی از دختران دنیا پیشرفته است....
    کتاب فوق العاده جالبی بود و عشق وحشی خیلی ناب از آب در اومده .....

جلد اصلی کتاب در نسخه خارجی....

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

یه رمان قشنگ دیگه
    استخوان های دوست داشتنی نوشته الیس الباد
    داستان رو روح دختری که قربانی هوس یه مرد شده روایت میکنه از مرگش و اتفاقاتی که بعد اون مییفته
    کارهایی که کاش در زندگیش انجام میدادو نداده
    نیازش به دوباره زنده شدن وبالاخره درد یه روح ناتوان
    خلاصه خیلی قشنگ و غم انگیزه
    آدم رو متوجه میکنه شاید یه اشتباه کوچیک زندگیش رو ازش بگیره و وقتی خیلی دیر شده متوجه کارهای مهمی که باید انجام میداده بشه و ببینه دنیا و آدمها بعد اون ادامه میدن و هر چقدر هم که آدمو دوست داشته باشن بالاخره فراموشت میکنن

استخوانهاي دوست داشتني هم جالبه... دوستش داشتم
    اما به نظرم قرباني هوس نشده ... بلكه قرباني جنون يك مرد شده.... اون مرد يه بيمار رواني بوده كه چندين نفر رو به روشهاي گوناگون كشته بوده.
    اما اينكه چطوري زندگي يه خانواده با مرگ يكي از اعضا دگرگون ميشه خيلي دردناكه. البته شايد اگه جسد پيداميشد خانواده راحتتر ميتونست با اين حقيقت كه اون برنميگرده كنار بياد.

به نظر من هر چيزي كه از يه زاويه ديد ديگه بهش نگاه بشه جلب توجه ميكنه... علاوه بر اينكه هر داستان جذابي با يه شروع خوب ... ميتونه خيلي خواننده جذب كنه.. و اين كاريه كه نويسنده توي اين كتاب به خوبي از پسش براومده.
    براي همينه كه فروش زيادي كرده.
    استخوان های دوست داشتنی

آلیس زیبولد
    فریده اشرفی

سوزی سمن دختر 14 ساله ای است که به دست یکی از مردهای همسایه به قتل می رسد و بعد از آن از درون بهشت اولیه خود در برزخ شاهد اوضاع و احوال خانوده و دوستانش است .
    موضوع کتاب به نظرم خیلی جدید و خوب بود . خود کتاب هم روون و قشنگ بود اما می تونست خیلی خیلی لطیف تر و با ارزش ادبی بالاتری نوشته بشه . اما در کل من از خوندنش لذت بردم . سوزی به خانوده اش نگاه می کرد به اشفتگی اونها ، به اینکه اروم اروم فراموشش می کردن ........ . اینکه تو بهشت بود اما کاملا خوشبخت نبود همیشه حسرا اینو داشت که بزرگ شه و احساساتی رو تجربه کنه که تا سن 14 سالگی نتونسته بود تجربه کنه ...غمگین و زیبا

حـــــرفـه ای mehrdad21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

دتیای قشنگ نو
    آلدوس هاکسلی
    ترجمه سعید حمیدیان
    انتشارات نیلوفر

دنیای قشنگ یک رمان علمی_تخیلی است که در سال 2540 در شهر لندن می گذرد که در آن علم به خصوص علم ژنتیک و روانشناسی چنان پیشرفت کرده است که نوزادان در کارخانه ها و با ویژگی های از قبل تعیین شده به دنیا می آیند و فیلم های سینمایی می تواند حس ها و بو ها را نیز به بیننده انتقال دهد.در این این همه پیشرفت مکان هایی وجود دارد که مثل باغ وحش یا موزه در آن انسان هایی نگاه داری می شود که به شیوه امروزی ما زندگی می کنند که به این انسان ها وحشی می گویند .داستان از جایی شروع می شود که یکی از این وحشی ها به دنیای پیشرفته سال 2540 راه می یابد.....اما چیزی که بیشتر از همه باعث جذاب شدن داستان می شود عشق زیبای این وحشی به یکی از دختران دنیا پیشرفته است....
    کتاب فوق العاده جالبی بود و عشق وحشی خیلی ناب از آب در اومده .....

جلد اصلی کتاب در نسخه خارجی....
    سلام
    ممنون از توضیحاتتون

این کتاب گیر میاد ؟ تا اونجا که من می دونم تو بازار نیست

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام
    ممنون از توضیحاتتون

این کتاب گیر میاد ؟ تا اونجا که من می دونم تو بازار نیست
    نمی دونم اما فکر کنم باشه ...من حدود یک سال پیش از شهر کتاب خریدم چند وقت پیش هم دوباره دیدمش فکر کنم باید داشته باشند......

پروفشنال smohs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

آنه، رؤياي سبز
    لوسي مد مونتگومري

ترجمه فريده مهدوي دامغاني
    نشر پيكان

اين كتاب 8 جلده كه اين انتشارات در چهار كتاب(هر كتاب شامل دو جلد) ارائه داده
    من تا حالا شيش جلدشو خوندم
    اين رمان كه مشهورترين اثر خانم مونتگومري محسوب ميشه، (مثل رمانهاي ديگه ش) سراسر عشق و اميد به زندگيه
    داستان زندگي آنه شرلي، دختري سرشار از شور زندگي و احساسات لطيف، دختري با آرزوهاي بزرگ كه همه اتفاقات اطرافش رو زيبا مي بينه و به همه عشق مي ورزه (شخصيتي كه كمابيش با تغييراتي در كتاب هاي ديگه ش هم ظاهر ميشه)
    اين نويسنده در طول داستان، روابط اجتماعي و شيوه زندگي مردم جزيره پرنس ادوارد واقع در كانادا رو به زيباترين شكل ممكن به تصوير ميكشه به طوري كه انسان احساس راحتي و آشنايي مي كنه
    همچنين توصيف هاي فراواني هم از زيبايي هاي اين نقطه بعمل مياره
    روند داستان به گونه ايه كه از كودكي آنه شروع ميشه و تا ازدواج و بچه داري و...(بقيه شو هنوز نخوندم) ادامه پيدا ميكنه
    هر چند در جاهايي از رمان، تكرارهايي صورت مي گيره كه كمي باعث خستگي ميشه ولي در كل تحمل پذيره
    اتفاقاتي كه رخ مي ده اغلب از طنز قشنگي برخورداره
    اين نويسنده توانا، به خوبي احساسات و تفكرات كودكان رو درك مي كنه و به زيبايي توي كتابش منعكس كرده

خب فعلا" همينا به ذهنم رسيد

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

بلندی های بادگیر

امیلی برونته
    علی اصغر بهرام بیگی

اون موقع یادمه از داستان خوشم اومده بود و به نظرم گیرا بود . اما بعد از ده سال با شرایط الان نمی دونم اگه یک بار دیگه بخونمش چه احساساتی ممکنه نسبت بهش داشته باشم ...... ادم بعد از 10 سال خیلی فرق می کنه ...
    منم این کتاب رو خوندم
    و بااین قسمت حرفتون واقعا موافقم
    من چند سال پیش کتاب خداحافظ شهر من / م. هاجر خمامی رو خوندم اون موقع به نظرم خیلی جالب بود
    داستان یه پسر ماهیگیر که دختری رو که خیلی بهش علاقه داشت به اجبار به ازدواج کس دیگه ای درمی آرند
    و بعد ادامه ی ماجراهای اون پسر ...
    در کل کتاب خوبیه ،نوع نگارش کتاب و از اون داستانای عاشقانه نیست که بی سر و ته باشه
    ولی با این حال چند وقت پیش که کتاب رو ورق می زدم به نظرم اصلا اون جذابیت اولیه رو نداشت

پروفشنال zooey's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

منم این کتاب رو خوندم
    و بااین قسمت حرفتون واقعا موافقم
    من چند سال پیش کتاب خداحافظ شهر من / م. هاجر خمامی رو خوندم اون موقع به نظرم خیلی جالب بود
    داستان یه پسر ماهیگیر که دختری رو که خیلی بهش علاقه داشت به اجبار به ازدواج کس دیگه ای درمی آرند
    و بعد ادامه ی ماجراهای اون پسر ...
    در کل کتاب خوبیه ،نوع نگارش کتاب و از اون داستانای عاشقانه نیست که بی سر و ته باشه
    ولی با این حال چند وقت پیش که کتاب رو ورق می زدم به نظرم اصلا اون جذابیت اولیه رو نداشت
    شاید این اتفاق برای خیلی از کتاب ها بیفته اما بلندی های بادگیر جز بهترین رمان های عشقی کل تاریخه و توی خیلی از نظر سنجی های خارجی جز بهترین ها شناخته شده...پس با اطمینان می تونید دوباره بخونید و ازش لذت ببرید..من خودم این کتاب رو چندین بار خوندم و هنوز هم واسم تازگی داره.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •