تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 519 از 577 اولاول ... 19419469509515516517518519520521522523529569 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,181 به 5,190 از 5766

نام تاپيک: Ubuntu

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

اتفاقا من نصب کردم خیلی عالی بود بعدش اوبونتو از پشتیبانی وسیعی برخوداره توی ایران
    ولی اپن سوزه حتی یه فاروم درست حسابی نداره
    البته در این که تعداد کاربراش خیلی زیاده شکی نیست. منم خیلی قصد بحث درباره این موضوع ندارم. یه سرچ ساده بزنید می فهمید چرا ابونتو منفور هست.
    چند تا از دلایلش رو هم می گم:
    ۱. رسما برنامه جاسوسی نصب می کنه تو سیستم هیچکس صداش در نمیاد؛‌ می گن که اگه دوست ندارید می تونید خاموشش کنید
    ۲. Canoncial و توصعه دهنده های ابونتو برای لینوکس هیچ کاری انجام ندادن. تعداد پچ هایی که ابونتو برای لینوکس فرستاده از تعداد پچ های جنتو هم کمتره. یعنی عملا دارن مفت مفت استفاده می کنن. البته از نظر قانونی مشکلی نیست ولی این باعث میشه که اعتبار Canoncial پیش کاربر های حرفه ای تر زیر سوال بره (اونایی که خودشون برنامه های ازاد مینویسن و به ساختشون کمک می کنن) بعنی عملا بود و نبود ابونتو برای دنیای لینوکس هیچ فرقی نداره.
    اما حالا شما بیا شرکت Red Hat رو نگاه بکن؛ شاید اگه Red Hat نبود لینوکس نصف توصعه دهنده های الانش رو نداشت.
    ۳. سازنده های ابونتو با سازنده ی بقیه ی برنامه های ازاد ساز مخالف میزنن. مثلا چند تا توزیع به پروژه ی Wayland کمک کردن ولی ابونتو میره یه پروژه ی دیگه که دقیقا قراره کار Wayland رو انجام بده استارت میزنه اسمشم میزاره Mir. حالا Upstart و Unity که بماند
    و کلی کارای دیگه

حالا اینا مهمه یا یه فروم درست و حسابی؟
    به غیر از ابونتو بقیه ی توزیع ها از خیلی جهات شبیه هم هستن و معمولا مشکلاتشون به توزیع خاص مربوط نمیشه به خاطر همین می گم OpenSUSE. چون اپن سوزه هم یه جورایی برای کاربرای تازه وارد ساخته شده ولی کمتر از ابونتو خنگ شده که کمک می کنه بعدا بتونید راحتتر یه توزیع دیگه رو امتحان کنید. حالا اگه دوست نداشتید توزیع های دیگه مثل PCLinuxOS هم خوبن. Fedora هم خیلی خوبه ولی چندان برای تازه وارد ها مناسب نیست.

من خودم با ابونتو ۹.۰۴ شروع کردم. توزیع های خیلی زیادی رو امتحان کردم. Debian, Fedora, CentOS, OpenSUSE و چند تای دیگه که یادم نمیاد. اخرین توزیعی هم که نصب کردم Arch بود و الان هم ارچ دارم؛ واقعا توزیع عالی ای هست اما برای تازه وارد ها نیست. به زودی هم قصد دارم Gentoo رو امتحان کنم.

بگذریم. در هر حالت خواستم بگم صرفا ابونتو تنها توزیع توی دنیا نیست. خیلی از حرفه ای هارو میشناسم که با همین ابونتو حال می کنن (مثل جناب senaps) ولی خوب ابونتو برای خیلی بیشتر از حرفه ای ها یه جورایی مسخره است. کافیه یه سر به IRC های توزیع هایی مثل Arch یا Gentoo بزنید ببینید چطوری Ubuntu رو مسخره می کنن..

2. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

من که اوبونتو رو انتخاب کردم و خیلیم ازش راضیم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من که اوبونتو رو انتخاب کردم و خیلیم ازش راضیم
    شما چند تا دیسترو رو تست کردی؟
    کاربرای حرفه ای بالاخره میرن به سمت دیستروهای خالص یعنی یه سیر طبیعی وجود داره از مینت و اوبونتو به دبیان.تو لینوکس این مهمه که شما بفهمی چه اتفاقی میوفته.
    یه موقعی تو یه فروم دیگه بحث شد من پیش بینی کردم بالاخره یه روز گندش درمیاد اوبونتو یه پروژه MI6 هست و کلا به انگلیسی جماعت اعتماد کردن خطاست.

تو لینوکس یه اصطلاحی هست میگن کسی که یه دیسترو رو یاد میگیره همون دیسترو رو یاد میگیره و نه لینوکس رو.اما کسی که اسلکویر یا جنتو رو یاد میگیره لینوکس رو یاد میگیره
    کسی که آرچ رو یاد میگیره ورودی و خروجی پایه رو شفاف یاد میگیره در عین حال درگیر پیچیدگیهای فنی نمیشه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز من جنتو رو تست نکردم اما به احتمال زیاد خیلی زود برمیگردی سراغ آرچ.اونم به یه دلیل مهم سادگی آرچ در عین حرفه ای بودنش.
    آرچ و جنتو ۲ تا مشخصه دارن که خیلی مهمه اول اینکه هر دو کاربرای خودشونو power user فرض میکنن(جنتو بیشتر) و دوم rolling release هستند(آرچ بیشتر)
    به روز بودن نرم افزارها برای من خیلی مهمه و در عین حال حالم به هم میخوره هر ۶ ماه بخوام یه ورژن جدید آپگرید کنم(یاد فدورا و سیستم مزخرف آپگریدش افتادم).جنتو source-based هست در حالیکه آرچ binary-based
    اگر شما مثل من ۱۶۷۱ پکیج نصب داشته باشید و بخواید همیشه اونها رو به روز نگه دارید و بدونید برای نصب KDE و Xorg از منبع تا ۸ ساعت زمان لازمه !!! با احتیاط میرید سراغ Source-based با وجود همه مزایایی که کامپایل از سورس داره.من فقط کرنل و تعداد کمی از پکیج ها رو از سورس نصب میکنم.کرنل حدود یک ساعت طول میکشه کامپایل و نصبش.
    کافیه یه سرچ بزنی Arch vs Gentoo در اینکه جنتو فوق العاده قدرتمند و یه سروگردن از آرچ بالاتره شکی نیست.در اینکه قابلیت سفارشی کردن سیستم در جنتو بیشتره شکی نیست ولی به همون اندازه زندگی کامپیوتری رو پیچیده تر میکنه.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در عوض توصیه میکنم BSD رو تست کنی.هم دبیان و هم آرچ رفتن سراغ هسته BSD.البته FreeBSD نه مشتقاتش.NetBSD بهترینه تو BSD ها ولی نه برا یه کاربر عادی مثل من.البته من از BSD بدم اومده چون فقط سیستم فایل خودشو درست ساپورت میکنه(عین ویندوز) که اونم به دلیل اینه که فقط سرورها رو هدف قرار داده.امیدوارم در آینده نزدیک مثل لینوکس به کاربران دسکتاپ هم نظر لطفی بکنه.هر روز distrowatch رو چک میکنم ببینم کی میاد این FreeBSD 10

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

۱. رسما برنامه جاسوسی نصب می کنه تو سیستم هیچکس صداش در نمیاد؛‌ می گن که اگه دوست ندارید می تونید خاموشش کنید
    روی این حساب و کتاب شما، باید از اینترنت استفاده نکنیم و همینجوری بشینیم به خونه های همدیگه کابل بکشیم تا کسی ازمون جاسوسی نکنه!!!!
    شما میدونی و من هم میدونم که بیت به بیت اطلاعاتی که ما میگیریم و میفرستیم، توی خود ایران و توی احتمالا ISP ای که ایران ازش اینترنت گرفته و توی خود منبع اصلیش(عامریکا) مورد بررسی قرار میگیره و الان هم داره گندش در میاد که مثلا ساعت مچی های شرکت فلان، به NSA دارن دیتا میدن و مسخرس که فکر کنیم که خفن ترین ادم‌های دنیا و خفن ترین سخت افزار های دنیا که از لینوکس ها استفاده میکنن، توسط NSA دنبال نشدن و زیر نظر نیستن و جاسوسی نمیشه دیتاشون!!... ))))))))

واسه همین من زیاد این مورد رو بهش توجهی ندارم...

و به نظرم، اوبونتو یه جور اسباب بازی شیک و حرفه‌ایه... مثلا یه تفنگ بادی قدرتمند با شکل و ظاهری شبیه به اسلحه‌ی واقعی!!... ولی دلیل نمیشه که نشه ازش به عنوان یه اسلحه‌ ی تفنگ بادی استفاده نکرد... شاید کلاش نباشه، ولی یه PCP هستش!!... میشه باهاش هرکاری کرد...!!

من برام فرقی نمیکنه که ابزار های امنیتی یا IDE های برنامه نویسیم روی چه سیستمی باشن! تا زمانی که جوری که من میخوام برام کار میکنن، هر جا باشن برام مهم نیست...

چیزی که من از سیستم عاملم میخوام اینه که بتونه موقع انجام کارهام،(مثلا برنامه نویسی یا خوندن مقالات برنامه نویسی!) برام همزمان موزیک هم پخش بکنه...!!...

------------------
    راستی، اکانت چیز پی ان من داره تموم میشه! میگم چروکسی مروکسی چی داریم را خونواده اوبونتو؟؟ تماشای ویدیو های یوتوب با سرعت کامل خودم بسیار برام مهمه و دیگر هیچ!

6. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

راستی، اکانت چیز پی ان من داره تموم میشه! میگم چروکسی مروکسی چی داریم را خونواده اوبونتو؟؟ تماشای ویدیو های یوتوب با سرعت کامل خودم بسیار برام مهمه و دیگر هیچ!
    می تونید Tor رو به صورت Daemon نصب کنید که موقع بالا اومدن سیستم اجرا بشه.
    بعد با افزونه ی foxyproxy برای فایرفاکس طوری تنظیمش کنید که برای سایت های .. شده کافیه alt-f2 رو بگیرید تا به لیستش اضافه کنه تا از tor باز بشن. اینطوری برای سایت های باز مستقیم بدون واسطه باز میشن با سرعت بالا.
    در مورد جاسوسی عرض کنم که بله بنده مطلعم و به حریم خصوصی خودم خیلی اهمیت می دم. به خاطر همین هم از هیچ کدوم از سرویس های گوگل استفاده نمی کنم چون میدونم ۱۰۰٪‌مستقیما همه ی اطلاعاتو داره می فرسته برای NSA. از یه سری سرویس های مایکروسافت هم که استفاده می کنم برای کارای کم اهمیت مثل فرستادن ایمیل برای استادمه.. بیشتر ترافیکم هم از Tor رد میشه. بگذریم این بحث خودش یه تاپیک جدا می خواد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز من جنتو رو تست نکردم اما به احتمال زیاد خیلی زود برمیگردی سراغ آرچ.اونم به یه دلیل مهم سادگی آرچ در عین حرفه ای بودنش.
    آرچ و جنتو ۲ تا مشخصه دارن که خیلی مهمه اول اینکه هر دو کاربرای خودشونو power user فرض میکنن(جنتو بیشتر) و دوم rolling release هستند(آرچ بیشتر)
    به روز بودن نرم افزارها برای من خیلی مهمه و در عین حال حالم به هم میخوره هر ۶ ماه بخوام یه ورژن جدید آپگرید کنم(یاد فدورا و سیستم مزخرف آپگریدش افتادم).جنتو source-based هست در حالیکه آرچ binary-based
    اگر شما مثل من ۱۶۷۱ پکیج نصب داشته باشید و بخواید همیشه اونها رو به روز نگه دارید و بدونید برای نصب KDE و Xorg از منبع تا ۸ ساعت زمان لازمه !!! با احتیاط میرید سراغ Source-based با وجود همه مزایایی که کامپایل از سورس داره.من فقط کرنل و تعداد کمی از پکیج ها رو از سورس نصب میکنم.کرنل حدود یک ساعت طول میکشه کامپایل و نصبش.
    بله. متوجه هستم. من حدود ۳ ساله دارم با ارچ کار می کنم. یه جور حالت خسته کننده بهم دست داده.
    طبق تحقیقاتی که انجام دادم جنتو توی نرم افزار های جدید خیلی سریع نیست ولی در بحث تغییر و شخصی سازی از ارچ خیلی بهتره. البته نه اینکه ارچ ضعیف باشه ها
    الان تنها مشکلم اینه که نصب و کانفیگش و درست کردن مشکلاتش یه هفته وقت می گیره که وقتشو ندارم.. کلا همه ی توزیع ها رو که بار اول نصب می کنی باید بگردی چند روز ببینی کم و کاستی هاشون چیه رفعشون کنی. بعد از بار اول دیگه می دونی چه خبره سریع انجام می دی

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوستان چجوری ایکون های دستکتاپم رو مثل ویندوز کنم؟یعنی اون نوار گوشه سمت چپ رو بچینم روی دسکتاپ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

1- بحث کدوم توزیع بهتره مثل بحث طرفداران باشگاههای فوتبال بی نتیجه است. ولی از اینکه آف تاپیکه خوشم میآد.
    2- من GentooBSd دیدم؛ ولی ArchBSd ندیدم.
    3- هر توزیع سخت و پیچیده ای یک راه آسان هم داره. برای Arch بروید سراغ Manjaro و Antergos؛ برای FreeBSD ->PCBSD.
    البته به شرطی که نخواهی پیچیدگیها را یاد بگیری.
    4- جناب روانپریش: شما باید اول سراغ Zorin میرفتید یا Mint.

10. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوستان چجوری ایکون های دستکتاپم رو مثل ویندوز کنم؟یعنی اون نوار گوشه سمت چپ رو بچینم روی دسکتاپ؟
    موقع لاگین به سیستم وقتی که میخوای یوزر و پسورد رو وارد کنی، محیط کار رو روی گنوم کلاسیک تنظیم کن و وارد شد همون محیط رو خواهی داشت

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

تور رو قبلا داشتم، قبلا که به نظرم بدترین گزینه می‌اومد... امیدوارم لااقل الان درست شده باشه؟

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

بعد با افزونه ی foxyproxy برای فایرفاکس طوری تنظیمش کنید که برای سایت های .. شده کافیه alt-f2 رو بگیرید تا به لیستش اضافه کنه تا از tor باز بشن. اینطوری برای سایت های باز مستقیم بدون واسطه باز میشن با سرعت بالا.
    در مورد جاسوسی عرض کنم که بله بنده مطلعم و به حریم خصوصی خودم خیلی اهمیت می دم. به خاطر همین هم از هیچ کدوم از سرویس های گوگل استفاده نمی کنم چون میدونم ۱۰۰٪‌مستقیما همه ی اطلاعاتو داره می فرسته برای NSA. از یه سری سرویس های مایکروسافت هم که استفاده می کنم برای کارای کم اهمیت مثل فرستادن ایمیل برای استادمه.. بیشتر ترافیکم هم از Tor رد میشه. بگذریم این بحث خودش یه تاپیک جدا می خواد.

بله. متوجه هستم. من حدود ۳ ساله دارم با ارچ کار می کنم. یه جور حالت خسته کننده بهم دست داده.
    طبق تحقیقاتی که انجام دادم جنتو توی نرم افزار های جدید خیلی سریع نیست ولی در بحث تغییر و شخصی سازی از ارچ خیلی بهتره. البته نه اینکه ارچ ضعیف باشه ها
    الان تنها مشکلم اینه که نصب و کانفیگش و درست کردن مشکلاتش یه هفته وقت می گیره که وقتشو ندارم.. کلا همه ی توزیع ها رو که بار اول نصب می کنی باید بگردی چند روز ببینی کم و کاستی هاشون چیه رفعشون کنی. بعد از بار اول دیگه می دونی چه خبره سریع انجام می دی
    می‌بخشید گوگل اطلاعات شمارو به سازمان‌های امنیتی میده اونوقت شما از مایکروسافت استفاده می‌کنی؟!!! جک جالبی بود!
    مایکروسافت حتی پسوردهای شمارو هم بصورت plain text ذخیره می‌کنه در صورتیکه گوگل همه اطلاعات شمارو کد می‌کنه و ورود ۲ مرحله‌ای رو همیشه توصیه می‌کنه
    مسئله اسکایپ که اطلاعاتش دارن پایش میشن اونم توسط خود مایکروسافت و نیروی انسانی (نه ربات) اونهمه جنجال بپا کرد اونوقت شما از سرویس‌های مایکروسافت استفاده می‌کنی چون گوگل ناامنه؟
    مثل این میمونه که ما بگیم که به CIA اعتماد نداریم و اسناد محرمانه‌مونو میدیم دست موصاد که برامون نگه‌دارن تا از دسترس CIA دور نگهشون داره!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •