تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 519 از 1125 اولاول ... 194194695095155165175185195205215225235295696191019 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,181 به 5,190 از 11249

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

این مشکل شما یا از ویروس است که اطلاعات هیدن شده و باید از حالت مخفی خارج کنین اینطوری هم نمیشه که show hidden کنید ممکنه با اینکار نشه و ویروس این قابلیت رو غیرفعال کنه پیشنهاد من اینه که ویندوز رو عوض کنید و بدون اینکه my computer و my document رو باز کنید سیستم رو اسکن ویروس بکنید
    اگه درست نشد یا مشکل از فایل سیستم است رو درایو راست کلیک کنید peroperties و تب tools و گزینه ی check now تیک گزینه ی اول باشه بزارید چک کنه بعدش سیستم رو ریست کنید درست نشد با یک نرم افزار مثل power data recovery اطلاعات اون درایو رو ریکاوری کنید
    اگه برنگردوند مجبورین فرمت سریع بکنید و سپس ریکاوری
    اگه مشکل حل شد و بعد از یک مدت دوباره اینطوری شد یا به علت ویروس است یا بدسکتور یا فریم ویر هارد

2. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    من مشکلی برای هاردم پیش اومده و راهنمایی و نظر شما رو می خواستم بی زحمت
    یم هارد وسترن دیجیتال که سیستم عامل روشه و یک هارد مکستور 500 گیگ
    چند روز پیش می خواستم یک سری فایل از هارد مکستور رو به یک هارد اکسترنال کپی کنم که دیدم خیلی کنده سرعت در حد چند کیلو بایت در ثانیه و شاید حتی اصلا گیر کرده بوده..! خلاصه کامپیوتر رو ریست کردم خیلی عادی ریست شد( ویندوز روی هارد دیگه ای سوار هست ) خلاصه مجددا کامپیوتر بوت نشد ولی با یک Repair ساده حل شد. ویندور اومد بالا دیدم درایو های اون هارد Maxtor مذبور نیست و فقط هارد ویندوز درایواش هست..!!! ویندوز عوض کردیم دیدم بازم داستان همینطوریه!
    Bios مثه همیشه کاملا شناسایی می کنه و سرعت بوت شدن کند هم نیست. یا بوت پاراگون Hard Disk Manager اومد بالا دیدم درایوهامو می شناسه حجم و اسم درایور ها همه درستند. از تو سایت Seagate برنامه Seatools رو دانلود کردم و با بوتش اومدم بالا اینم هاردو شناخت دو تا تست داره Short Test و Long Test که تست کوتاه وسط کار Fail شد و تست دوم هم بار اول تا 41% رفت و 97 ارور پیدا کرد زدم که اصلاح کنه که یه سری این اوایل رو اصلاح کرد ولی بقیه رو زد که اصلاحشون fail شد باردوم زدم این بار تا 51% رفت و بازم 97 ارور داد و fail شد و اصلاح ها رو هم زد fail شد. به نظر می رسه این هارد بد سکتور خیلی شدید داره که دیتا های روش واسم مهمه. بررسی که کردم فکر کنم یه راهش این هست که با یک نرم افزار مناسب باید سکتور به سکتور خونده بشه هارد و یک Clone از کله هارد بگیره و این برنامه باید طوری باشه که وقتی به سکتور معیوب رسید بعد از دو-سه بار سعی کردن رد بشه بره سکتور بعدی..برنامه های معمولی معمولا وقتی به سکتور خراب می رسند سعی می کنند که که بخونندش واسه همین چون خروجی نمی ده اون سکتور همونجا می مونه و بی نهایت بار می خواد بخونه اون سکتور رو واسه همین یهو می زنه که مثلا 40 ساعت مونده تا تموم بشه در واقع تا ابد هموجا می مونه.بعد از clone کردن اون کلون رو باید با یک برنامه ریکاوری معمولی ریکاوری کرد... بررسی که انجام دادم به این برنامه ها رسیدم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که اینا اپن سورس هستند
    و
    که می گن پدر هارد رو در میاره و بعضی ها توصیه نمی کردند
    و این روش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آیا شما تجربه کار کردن با این ها رو دارید یا چیزه بهتری رو می تونید پیشنهاد کنید ؟
    البته خوب یک سری هم کلا کارکردن با لینوکس رو پیشنهاد می کنند که من نرم افزاری که بتونه سکتور به سکتور بخونه و از سکتور معیوب رد بشه نمی شناسم..!
    نیازمند یاری شما می باشم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    آمل

پيش فرض

سلام بر همه اساتید!

من یه مشکلی برای کامپیوترم پیش اومده.
    چند وقت پیش یه پیغام داد بهم که یکی از هارد ها مشکل پیدا کرده و بهتره که بک اپ بگیری از اطلاعاتت. البته نمیشد بک اپ گرفت چون اطلاعاتشون خیلی زیاد بود.
    حالا هم یه چند روزیه که میتونم درست باهاش کار کنم, وقتی روشنش میکنم, یکم که میگزره به طور کامل هنگ میکنه, حتی alt ctrl del هم کمک نمیکنه, و یا حتی تو خود محیط ویندوز حالت not responding میگیره.
    سعی کردم از طریق خود چک کردن ویندوز seven درستش کنم, که البته فقط 1 درایو C رو زدم( 2 درایو داره هاردی که مشکل داشت, C و D ) درایو C رو 2 بار زدم و چک کرد ولی درایو D رو نمیتونم, وقتی میره برای restart دیگه بالا نمیاد, یا CD ویندوز رو میخواد.
    جالبه وقتی یه برنامه ی دیگه یا مثلا بازی از روی هارد سالم ران میکنم( البته تا حالا ) مشکل تقریبا برطرف میشه و فقط بعضی وقتا تو محیط خود ویندوز یه هنگ های کوچیکی میکنه ولی برطرف میشه.

در ضمن وقتی هنگ میکنه چراق HDD روی قاب کیس هیچ علامتی نمیزنه که نشون بده هارد داره کار میکنه. یعنی یه جورای انگار هارد اصلا کار نمیکنه.
    کامپیوترم هم ضربه ای نخورده, تقریبا 6 ماهی هست سر جاشه و البته انتیویروسم ESET هست که کاملا اپدیته ولی ویروسی پیدا نکرد.

در ضمن 2 تا هارد دارم که یکیش تقریبا چند سالی هست کار میکنه و یکیش رو 6 ماه پیش گرفتم که البته مشکل هم از همینه, البته در اصل سیستم عوض کردم و هارد قدیمیم رو گزاشتم روی سیستم جدید ولی انگار این هارد جدیده خیلی نازک نارنجی بود :(

اگر کسی میتونه کمکم کنه واقعا ممنون میشم.

ویرایش: متاسفانه الان دیگه ویندوز هم بالا نمیاد, به محض این که وارد محیط desktop میشه error صفحه ابی میاد :(
    به احتمال زیاد بد سکتور داره وقتی هد هارد وارد اون منطقه میشه کامپیوترت هنگ میکنه ببر پیش یه تعمیر کار فوقش با15 تومن مشکلت حله

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    آمل

پيش فرض

کابلشو عوض کردم درست نشد!
    این firmware چیه؟ چجوری میشه درستش کرد هارد رو؟
    کمی توضیح در زمینه firmware میدید؟ بعد میشه در مورد درست کردنش هم کمی توضیح بدید
    کار شمانیست ببرید پیش یه تعمیر کار با حداقل هزینه براتون درست میکنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض D:\\ is not accessible

سلام من یه هارد Seagate 1 tera دارم که یکبار کابل SATA هارد رو در آوردم برای اینکه واسه یکی فایل بریزم کنم و دوباره کابل رو بهش وصل کردم
    ولی بعد از اون وقتی روی درایو هاردم کلیک میکنم ارور میده که باید اول هارد رو فرمت کنم تا بتونم ازش استفاده کنم
    در صورتی که من کلی اطلاعات داخلش دارم و نمیتونم فرمتش کنم
    اول ارور میده که باید هارد رو فرمت کنم بعد وقتی روی Cancel کلیک میکنم ارور زیر میاد:

D:\\ is not accessible

The Volume does not contain a recognized file system.
    Pleas Make sure that all required file systems are loaded and that the volume is not corrupted

چیکار کنم تا دوباره هاردم رو شناسایی کنه بدون اینکه فرمتش کتم؟ البته از یک روش استفاده می کردم :CD Linux e live میزاشتم با لینوکس هاردم باز میشد بعد من system volume information رو پاک می کردم و pcمو restartمی کردم ,هاردم کامل درست میشد تا زمانی که shutdown کنم (با restart مشکلی پیش نمیومد) تا چند وقت پیش که نمیدونم چی شد Linux e live بالا نیومد .... با testdisk هم کار بجایی نبردم mbr code هم زدم نشد لطفا راهنمایی کنید من چیکار کنم حدود 700gig فایل تو هارد هست.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اون پارتیشن تون به حالت raw رفته
    اول از همه نرم افزار test disk رو دانلود کنید ببینید با اون مشکلتون حل میشه یا نه راهنمای استفادشم تو این لینک است

درست نشد اگه اطلاعات مهم دارین با نرم افزار easeus data recovery اطلاعات پارتیشن رو برگردونید سپس پارتیشن رو از disk managment پاک کنید دوباره ایجاد کنید و فرمت سریع کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    آقا من يه هارد 2 ترا دارم hitachi xl2000
    وقتي وصلش ميكنم چراغش روشن ميشه ولي درايوشو نشون نميده
    صدا هم ميده؛ صداهاي عجيب غريب
    به نظرتون چش شده؟
    اميدي بهش هست؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام
    آقا من يه هارد 2 ترا دارم hitachi xl2000
    وقتي وصلش ميكنم چراغش روشن ميشه ولي درايوشو نشون نميده
    صدا هم ميده؛ صداهاي عجيب غريب
    به نظرتون چش شده؟
    اميدي بهش هست؟
    اکسترنال است یا اینترنال؟
    وقتی هارد رو وصل کردی به سیستم یک عکس از disk managment سیستم بده
    چه صداهایی میده ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    بهشتی که خودمون جهنمش کردیم ....

پيش فرض

سلام .
    هارد من 46 بدسکتور داره و health هم به 51 % رسیده اما مشکلی در performance وجود نداره ...
    هر چی هم HDD RGN چک می کنم بدسکتور پیدا نمی کنه البته چون می دونم می خواین سوال کنین در چه حالتی هست باید بگم در حالت Booting With Flash ...
    هاردم هم یه صدای گیر میده انگار وقتی می چرخه یه گیر کوچیک داره ...
    خواستین عکس هم میزارم ...
    می خوام ببرم کلینیک هارد چون اطلاعات وحشتناک مهم دارم روش ...
    ممکن با این وضعیت Failed بده ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام .
    هارد من 46 بدسکتور داره و health هم به 51 % رسیده اما مشکلی در performance وجود نداره ...
    هر چی هم HDD RGN چک می کنم بدسکتور پیدا نمی کنه البته چون می دونم می خواین سوال کنین در چه حالتی هست باید بگم در حالت Booting With Flash ...
    هاردم هم یه صدای گیر میده انگار وقتی می چرخه یه گیر کوچیک داره ...
    خواستین عکس هم میزارم ...
    می خوام ببرم کلینیک هارد چون اطلاعات وحشتناک مهم دارم روش ...
    ممکن با این وضعیت Failed بده ؟
    شما در حالت داس یا hdd regenerator اسکن هارد رو انجام دادین ؟
    یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •