تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 506 از 1049 اولاول ... 64064564965025035045055065075085095105165566061006 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,051 به 5,060 از 10487

نام تاپيک: سینمای خانگی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

من مدیا پلیرم که فیلم full hd با صدای 5.1 داره رو با کابل hdmi به تی وی وصل کردم و صدا ارو از تی وی به سینما خانگی منتقل کردم
    یعنی صدا 2.1 هست ؟ یعنی خروجش اپتیکال تی وی در هر شرایطی 2.1 هست ؟

---------- Post added at 07:12 AM ---------- Previous post was at 07:10 AM ----------

اقا ممنون از جوابت ولی یکم ساده تر توضیح بده دوست عزیز

من تلویزونم sony hx925 هست
    سینما sony dz870
    سورس صدا هم می دونم 5.1 هست !

ولی کلا چون جنتا دستگاه دارم و سینمای خانگی یه ورودی اگتیکال داره به ذهنم رسید این کارو بکنم ولی در صورتی که صدای 5.1 منتقل بشه از تی وی...
    سلام. ببين، از نظر فني موضوعي كه شما احتياج داري امكان پذيره. اما موضوع اينه كه در بسياري از مدلهاي تلويزيونها خروجي صداي اپتيك فقط خروجي LPCM و از نوع استريو هست. يعني فقط دو كانال رو خروجي ميده. البته اين موضوع كاملن بستگي به مدل تلويزيون داره، و عملن ضعف سيستمهاي تلويزيونهاست. بهتره براي اين موضوع به كاتالوگ محصولت مراجعه كني. البته خيلي وقتها اين موضوعات رو حتي تو كاتالوگ هم نمي نويسند تا ضعف كارشون كمتر معلوم بشه. در اينصورت تنها راه اينه كه از كسي كه امتحان كرده بپرسي، مثلن توي فرومهاي اينترنتي انگليسي زبان. يا خودت شخصن امتحان كني.

2. 2 کاربر از tohid81 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

با توجه به سوال یکی از دوستان در پیغام خصوصی این مطالب رو برای دوستان ارائه می کنم
    برای داشتن یک سیستم صوتی خوب مهمترین موضوع اینکه چقدر میخوای هزینه کنی
    مطالبی تو این سایت بیشتر نظرات شخصی افراد هست و برای همین بعضًا خیلی منحرف کننده است من با توجه به تجربه کمی که تو این مدت به دست آوردم به شما پیشنهاد می کنم اگر صرفا به دنبال موسیقی هستی و می خوای کمتر از یک میلیون هزینه کنی دور این سیستم ها را خط بکشی و یک سیستم استریو خریداری کنی من خودم یک پاناسونیک دارم که 6 سال پیش 200 خریدم کیفیت صداش در ولوم پایین مثل همین rs33 است ولی اگر در آینده قصد داری یک سیستم سینمایی داشته باشه rs33 بهترین گزینه با توجه به قیمتش است .
    من امروز از روی کنجکاوی پیچ بلندگوی اسپیکر rs33 را باز کردم و با کمال تعجب باید بگم که از دو بلند گوی بزرگ ، پایینی اصلاً به سیمی وصل نیست و تنها یک صفحه بلند گوست و تنها در ولوم بالا به لرزش می افته و بلندگوی بالایی نیز به نظر یک بلند گوی معمولی هست با این مشخصات 1593pa/xtw-16و dt131401و 8 اهم و ساخت چین و دیگر هیچ ...(1)
    ولی باز هم تکرار می کنم با توجه به قیمت rs33 هم برای موزیک و هم سینما بهترین گزینه است و به نظر من بطور کی اگر می خواهید آینده نگری داشته باشید یک سیستم باید خودتون جمع کنید یک آملی خوب و یک اسپیکر خوب ! البته تو این سایت خیلی از جامو تعریف شده ولی بعید می دونم در کیفیت صدا خیلی تمایز داشته باشه که بخواید براش اینقدر هزینه بشه البته بیشتر این مطلب رو دوستانی نظر بدند که هم صدای پایونیر رو شنیدند هم جامو
    امیدوارم تجربیاتم برای شما مفید باشه !
    (1) به نظر دوستان آیا می شه به جای این بلندگو ، یک بلندگوی بهتر گذاشت و صدای با کیفیت تری رو دریافت کرد .
    بلندگوي دوم كه شما بهش اشاره كرديد، در حقيقت بلندگو نيست. يك روش براي افزايش راندمان صوتي بلندگو در فركانسهاي پايين هست تحت عنوان passive radiator. كاراييش شبيه همون سوراخي هست كه روي خيلي از بلندگوها ديده ميشه، و تحت عنوان bass reflex ازش نام برده ميشه. البته passive radiator كارايي بالاتري به نسبت bass reflex داره، اما بعلت سختي طراحي و خيلي دلايل ديگه معمولن كمتر استفاده ميشه.

4. 2 کاربر از tohid81 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

سلام. مي خواستم بدونم كسي اين سينما خانگي جديد پايونير يعني bcs-414 رو تست كرده. مي خوام درمورد كيفيت صداش و نقاط ضعف و قوتش يه نظر حرفه اي داشته باشم. درمورد امكاناتش اطلاعات كاملي دارم، چون سايت و كاتالوگش رو ديدم. نظر استفاده كننده رو مي خوام. چون من مي خوام بيشتر براي موسيقي گوش دادن استفاده كنم و كيفيت صداش برام خيلي مهمه.

کاربر فعال انجمن موبایل A.N.A.P's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Clouds

پيش فرض

ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻥ ﻛﻪ ﻣﻬﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﭼﻲ ﺑﺎﺷﻪ
    PS3 ﻳﻚ ~ﻟﻴﺮ ﮔﻴﻢ ﻭ ﻓﻴﻠﻢ, ﺣﺎﻻ ﺷﻤﺎ ﺧﺮﻭﺟﻲ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺗﻲ ﻭﻱ ﻭ ﺻﺪﺍﺭﻭ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺻﻮﺗﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺨﻮﺍﻱ ﻭﺻﻞ ﻛﻦ.
    ﺍﮔﺮ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺻﻮﺗﻲ ﺷﻤﺎ ﺍﺯ ﺻﺪﺍﻱ HD ~ﺷﺘﻴﺒﺎﻧﻲ ﻣﻴﻜﻪ ﻛﻪ ﺣﻞ ﺑﺎ ﻛﺎﺑﻞ HDMI ﺻﺪﺍ ﻭ ﺗﺼﻮﻳﺮ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﻣﻴﺸﻪ ﻭ ﺍﮔﺮ ﻧﻪ ﺑﺎ ﻳﻚ ﻛﺎﺑﻞ ﻧﻮﺭﻱ ﻣﻴﺘﻮﻧﻲ ﺻﺪﺍﺭﻭ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺻﻮﺗﻲ ﻛﻪ ﻭﺭﻭﺩﻱ ﻧﻮﺭﻱ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ ﻭﺻﻞ ﻛﻨﻲ.

---------- Post added at 08:29 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

ﺑﺎ 500 ﻛﻪ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﭼﻴﺰﻱ ﺧﺮﻳﺪ!
    ﺑﺎ 1.5 ﻣﻴﺸﻪ ﻳﻪ ﭼﻴﺰﺍﻱ ﺧﺮﻳﺪ, ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎﻱ ﻓﺎﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﻧﻤﻴﺸﻪ ﺍﻣﺎ ﻣﻴﺸﻪ ﺗﻮ ﺳﻴﻨﻤﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﻛﻤﻚ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺧﻮﺑﻲ ﺟﻢ ﻛﻨﻲ. ﺍﻳﺠﺎ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻫﺎﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﺟﻢ ﻛﺮﺩﻥ.
    ﺣﺎﻻ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺪﻝ SZ-1000 ﮐﻪ ﻗﯿﻤﺘﺶ ﺣﺪﻭﺩ 720 ﺗﻮﻣﻨﻪ ﺍﺭﺯﺵ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ؟

داره خودمونی میشه miladsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سلام. ببين، از نظر فني موضوعي كه شما احتياج داري امكان پذيره. اما موضوع اينه كه در بسياري از مدلهاي تلويزيونها خروجي صداي اپتيك فقط خروجي LPCM و از نوع استريو هست. يعني فقط دو كانال رو خروجي ميده. البته اين موضوع كاملن بستگي به مدل تلويزيون داره، و عملن ضعف سيستمهاي تلويزيونهاست. بهتره براي اين موضوع به كاتالوگ محصولت مراجعه كني. البته خيلي وقتها اين موضوعات رو حتي تو كاتالوگ هم نمي نويسند تا ضعف كارشون كمتر معلوم بشه. در اينصورت تنها راه اينه كه از كسي كه امتحان كرده بپرسي، مثلن توي فرومهاي اينترنتي انگليسي زبان. يا خودت شخصن امتحان كني.
    جستجو کردم به این رسیدم برای تلویزیون خودم bravia hx925
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یه جای متن نوشته :
    There're six 1080p inputs for this model: Four HDMIs, one component-video input and an analog PC port. A home theater system can be connected to the TV's optical audio output to play back 5.1 Dolby Digital surround sound for HD broadcasts, while inbuilt Wi-Fi frees the two USB ports for flash memory drives and a bundled Skype camera.

فکر کنم منظورش این هست که این تلویزیون صدای 5.1 روی اپتیکال میده

درسته ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

بلندگوي دوم كه شما بهش اشاره كرديد، در حقيقت بلندگو نيست. يك روش براي افزايش راندمان صوتي بلندگو در فركانسهاي پايين هست تحت عنوان passive radiator. كاراييش شبيه همون سوراخي هست كه روي خيلي از بلندگوها ديده ميشه، و تحت عنوان bass reflex ازش نام برده ميشه. البته passive radiator كارايي بالاتري به نسبت bass reflex داره، اما بعلت سختي طراحي و خيلي دلايل ديگه معمولن كمتر استفاده ميشه.

چقدر جالب بالاخره یه نفر پیدا شد اطلاعات تخصصی داشته باشه ... خیلی جالبه... دوست عزیز دعوت میکنم به تاپیک بغلی درمورد های-فای سر بزنید و از اطلاعاتتون استفاده کنیم

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوست عزیز من چه پیشنهادی بدم... شما نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی... برای یه اتاق حدود 10 متر میخوای سیستم های-فای جمع کنی... خب... شما به اینا نیاز داری:

آمپلی فایر (یا پری + آمپ)
    اسپیگر
    سورس (سی دی پلیر حداقل نیاز داری)
    کابل اینترکانکت (RCA از سورس به آمپ یا پری آمپ)
    اسپیکر کیبل

اینارم اگه داشته باشی بهتره ولی بدون اینا هم کارت راه میافته:
    دَک
    فضای اکوستیک (ابزوربر و رفیوزر و کفپوش پارکت و سقف کاذب و ...)

من نمیدونم چقدر میخوای هزینه کنی ولی اگه صدای خوب میخوای باید خرج کنی... من پیشنهاد میدم اول یه بلندگوی با تفکیک بالا ردیف کن... نمیدونم چی پیشنهاد بدم ولی اگه حوصله ساخت داری یه پیشنهاد خوب هست... یه جا میتونم معرفی کنم بری یک جفت فول رنج کن وود بگیری نزدیک 70-75 تومن... یه 20-30 تومن هم هزینه ساخت جعبه هورنش میشه... اگه خیلی خوب بسازی و خیلی خیلی شیک باشه که درخور یه سیستم خونگی باشه نهایتا 120 تومن یه جفت بلندگوی فول رنج داری... در فول رنج ها به دلیل حذف کراس اوور صدا بسیار بهتره و خطای فازی نداری... همچنین چون کل صدا از یک یونیت بلندگو پخش میشه شما مشکل ساند استیج نداری و مبدا صدا کاملا مشخصه... قیمت خوبی هم داره... اگه پول داری به نظر من فاستکس چیز خوبیه... البته من تو وبلاگ یه نفر دیدم، بعد Review خوندم ازش دیدم چیز جالبیه... من بلندگوهای اصلیم نزدیک 30 میلیون قیمتشه ولی اگه موقعیت داشته باشم حتما حتما یک جفت Fostex FE206EN میخرم برای خودم... فول رنج لطف دیگه ای داره... البته یه کمپانی کوچک امریکایی دیگه هم هست که فول رنج هایی فوق العاده ای داره با نام تجاری Audio Nirvana جستجو کنی پیدا میکنی سایتش رو... به ایران هم میفرستن خوشبختانه... قیمتهاشون خیلی خوبه... یه 8 یا 10 یا نهایتا 12 اینچ اگه بخری دیگه عالی میشه... مطمئن باش اندازه یه بلندگوی 10-20 هزار دلاری صدا بهت میده... برای آمپلیفایر هم انتخاب زیادی نداری تو ایران... یه سری برند هست مثل کمبریج اودیو، کواد، آیون، مرنتز، پایونیر، ... قیمت ها هم بالاست... جنس قدیمی هم دنبال چیز خوب نباش که سخت پیدا میشه... ولی پیدا میشه... برای کابل هم میتونی خودت بسازی.. من کابل اینترکانکت RCA با نقره درست کردم... فوق العاده میشه... قیمتش هم خیلی ارزون میشه... نیم متر سیم نقره (هرچی کوتاهتر بهتر) روش Shrink میکنم... بعد کنار هم دوباره شرینک میکنم... روش یه روکش Expandable sleeving میکنم... صداش در حد یه جفت اینترکانکت 1000 دلار یا شایدم بیشتر میشه... برای کابل اسپیکر هم از کابل مس بدون اکسیژن (oxygen free cooper) استفاده میکنم که معروفه به مس 6n یعنی خلوص بالا 99/999999 ... نتیجه کار در حد کابلهای 5-6 هزار دلاری میشه... البته کانکتورهاش هم مهمه که من از WBT استفاده میکنم
    بابا حرفه ای! بابا پولدار! نه والا حوصله ی ساخت ندارم
    تو کامنت قبلی که نخوندیش همه ی نیازامو گفتم قیمت بستگی به سیستم از 500 تا نهایتا 1.5
    من هم با مریم موافقم بهترین چیز برای من و تو اتاقم یه سیستم استریوه که با حجم کم صدا تفکیک
    خوب و بیس نرمی دریافت کنم! بستن پکیج 5.1 اونم تو اتاق من که متاسفانه کفش پارکت نیست و
    سرامیکه فکر کنم منو دچار ناامیدی کنه! چون آکوستیکش به درد عمم میخوره! همون استریو برام بهترینه ظاهرا
    حالا میتونم به میکرو های فای خوب بسنده کنم! میشناسی مارکای خوبشو؟ قیمت داری؟ یا مینی های فای ببندم؟ راجب اون چی؟ میتونم برم از جمهوری بلندگوهای مانیتور هم بخرم! مثل برندهای ام آئودیو،یاماها
    تو این حالت میتونم حتی سورسمو کامپیوتر کنم نظرت چیه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

بابا حرفه ای! بابا پولدار! نه والا حوصله ی ساخت ندارم
    تو کامنت قبلی که نخوندیش همه ی نیازامو گفتم قیمت بستگی به سیستم از 500 تا نهایتا 1.5
    من هم با مریم موافقم بهترین چیز برای من و تو اتاقم یه سیستم استریوه که با حجم کم صدا تفکیک
    خوب و بیس نرمی دریافت کنم! بستن پکیج 5.1 اونم تو اتاق من که متاسفانه کفش پارکت نیست و
    سرامیکه فکر کنم منو دچار ناامیدی کنه! چون آکوستیکش به درد عمم میخوره! همون استریو برام بهترینه ظاهرا
    حالا میتونم به میکرو های فای خوب بسنده کنم! میشناسی مارکای خوبشو؟ قیمت داری؟ یا مینی های فای ببندم؟ راجب اون چی؟ میتونم برم از جمهوری بلندگوهای مانیتور هم بخرم! مثل برندهای ام آئودیو،یاماها
    تو این حالت میتونم حتی سورسمو کامپیوتر کنم نظرت چیه؟

اتفاقا خیلی هم خوبه یه سیستم کوچک جمع کنی... مونیتورینگ فکر خیلی عالیه... تفکیک خوب بهت میده... یه جا حوالی 3 تیر تو جمهوری هست که مونیتورینگ های Fostex داره پیشنهاد میدم برو حتما ببین ... سورس رو بخوای کامپیوتر بکنی باید یه DAC بخری... اگه خواستی برو پیش فرزاد پورسرخ (خ مفتح بالاتر از ورزشگاه شیرودی) میتونه برات DACMagic از کمپانی کمبریج اودیو بگیره... یا اینکه بگرد یه کارت صدای با خروجی 24/192 پیدا کن... من تا بحال از کارت صدا استفاده نکردم هیچ اطلاعاتی نداره چون تو فیلد آهنگسازها قرار داره... ولی فکر کنم با 200 تومن بتونی یه چیز خوب بگیری
    سورست میشه کامپیوتر... برای اتاق هم با اینکه کف پارکت نیست به نظرم یه ورق 1 متر در 2 متر شونه تخم مرغی بگیر تیکه تیکه کن چند جا بزن... خیلی تاثیر داره
    مونیتورینگ بگیری دیگه آمپ هم نمیخوای... خیلی خوبه.... اگه بمن بگن فردا میری جهنم دوتا چیز میتونی با خودت ببری... چی می بری... میگم یه کلاشینکف یه مونیتورینگ

11. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

نمی دونم رایان این چند روزه کجاست !
    klipschمیشه یه راهنمایی کنید یه جفت بلندگوی فول رنج برای ساخت اسپیکر چه مدلهایی خوبه آیا میشه از بلندگوهای ماشین هم استفاده کرد؟و اینکه آیا بلند گوهای اسپیکرهای زیر یک میلیون مثل جامو در بازار هست ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mrm88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اتفاقا خیلی هم خوبه یه سیستم کوچک جمع کنی... مونیتورینگ فکر خیلی عالیه... تفکیک خوب بهت میده... یه جا حوالی 3 تیر تو جمهوری هست که مونیتورینگ های Fostex داره پیشنهاد میدم برو حتما ببین ... سورس رو بخوای کامپیوتر بکنی باید یه DAC بخری... اگه خواستی برو پیش فرزاد پورسرخ (خ مفتح بالاتر از ورزشگاه شیرودی) میتونه برات DACMagic از کمپانی کمبریج اودیو بگیره... یا اینکه بگرد یه کارت صدای با خروجی 24/192 پیدا کن... من تا بحال از کارت صدا استفاده نکردم هیچ اطلاعاتی نداره چون تو فیلد آهنگسازها قرار داره... ولی فکر کنم با 200 تومن بتونی یه چیز خوب بگیری
    سورست میشه کامپیوتر... برای اتاق هم با اینکه کف پارکت نیست به نظرم یه ورق 1 متر در 2 متر شونه تخم مرغی بگیر تیکه تیکه کن چند جا بزن... خیلی تاثیر داره
    مونیتورینگ بگیری دیگه آمپ هم نمیخوای... خیلی خوبه.... اگه بمن بگن فردا میری جهنم دوتا چیز میتونی با خودت ببری... چی می بری... میگم یه کلاشینکف یه مونیتورینگ
    فاستکس رو تست کردم تقریبا 2-3 هفته قبل هم ارزون بود(نسبت به بقیه) هم تفکیکش خیلی خوب بود ولی صدارو فلت فلت بدون هیچ بیسی پخش میکنه! من بیسم میخوام!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •