تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 504 از 639 اولاول ... 4404454494500501502503504505506507508514554604 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,031 به 5,040 از 6382

نام تاپيک: | گفتگو درباره بانک‌ها و امور بانکی |

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سود به ریال؟!!!
    اونوقت به قیمت ریال مبادله ای یا بانک مرکزی یا بازار؟!!!
    خدا میدونه! من رفتم تو هر دو بانک پرسیدم، نرخ سود و پرداخت به ریال که گفتن زود رفتم.
    میدونم سامان الان 4.5% یورور و 4% دلار میده. سود آخر هر ماه به ارز سپرده. بهتر از این پیدا نکردم. همینه میپرسم کدوم بانکها بالاترین سود سپرده ارزی میدن؟ روز شمار با پرداخت ماهانه سود به ارز؟

کاربر فعال انجمن پزشکی M.R.S.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من صادرات و ملت پرسیدم، دو تا الان زیر 4% میدن و سود فقط به ریال پرداخت میشه. او نهائی که قبلا باز کردن نترسید چون تازه برای حساب های جدید این توری شده
    حساب ارزی برای کسب سود مناسب نیست؛تجربه نشون داده در زمان افزایش قیمت ناگهانی دلار،بانک های بزرگ مثل ملت،پارسیان و سامان از پس دادن دلار اجتناب کردند و ارز رو با معادل ریالی با قیمت دولتی حساب میکردند یا در مواردی به صورت جیره بندی شده ارز دادند؛
    اگر هدف شما نگهداری دلار جهت کسب سود هست یک صندوق امانات اجاره کنید!
    خواستم بگم گول برخی سودهای بانکی رو هم نخورید و با دقت همه چیز رو بخونید و ببینید و بپرسید.
    مثلا طرح صمدوق اوج بانک ملت که ادعا میکنه 23 درصد میده. اولا دقت کنید این سود شناور ه ست ماهی ممکنه 20 بده ماه دیگه 22 و ...
    در ثانی این صندوق هزینه ابطال هر واحد 2000 تومان دارد. هر واحد 100 هزار تومان هست. یعنی برای 10 میلیون اگر روزی بخواید ابطال کنید یا پول لازمتون بود باید 200 هزار تومان جریمه بدید. اینها رو بدونید بعد پول بدید دست بانکها.
    در واقع همه بانکها یه جور عمل میکنند.
    مثلا میگن رسالت سود وامش 2 درصده. نه دادا اینطوری نیست. شما حساب کنید مدتی رو که پولتون رو میخوابونید در بانک. مثلا 4 ماه بخوابونید باید تو 10 ماه (2.5 برابر ماهی که گذاشتین پول رو) پول رو برگردونین. دقیق بشینید سود بانکی پولتون و ... رو حساب کنید میبینید همون دور و بر سودی میشه که بانکهای معمول میدن نهایت یکی دو درصد کمتر.
    یا حتی میگن 18 درصد هست سود وام بانکی هست. کاری ندارم فرومول عجیبی که دارد و سود پول بیش از اون 18 درصد میشه. ولی وقتی میرید میبینید پول بلوکه باید بشه یا شرایط دیگه تازه میفهمید چی به چیه!
    در مورد صندوق کاملا باهاتون موافقم؛با این قیمت ابطال و خرید و حساب هایی که میکنن و اینکه سودشو میتونن کم کنن به صرفه نیست؛
    اما حساب های یکساله ای که میدن مثل یکساله ۲۲% گردشگری یا حتی ملی! این ها تا یکسال سودش دست نمیخوره(یعنی سابقه نداشته) حتی بعضی مثل گردشگری برگه سپرده ای که میدن سود ۲۲ رو هم روش -با افتخار- نوشته اند!

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

حساب ارزی برای کسب سود مناسب نیست؛تجربه نشون داده در زمان افزایش قیمت ناگهانی دلار،بانک های بزرگ مثل ملت،پارسیان و سامان از پس دادن دلار اجتناب کردند و ارز رو با معادل ریالی با قیمت دولتی حساب میکردند یا در مواردی به صورت جیره بندی شده ارز دادند؛
    اگر هدف شما نگهداری دلار جهت کسب سود هست یک صندوق امانات اجاره کنید!

در مورد صندوق کاملا باهاتون موافقم؛با این قیمت ابطال و خرید و حساب هایی که میکنن و اینکه سودشو میتونن کم کنن به صرفه نیست؛
    اما حساب های یکساله ای که میدن مثل یکساله ۲۲% گردشگری یا حتی ملی! این ها تا یکسال سودش دست نمیخوره(یعنی سابقه نداشته) حتی بعضی مثل گردشگری برگه سپرده ای که میدن سود ۲۲ رو هم روش -با افتخار- نوشته اند!
    صندوق بانک شهر هم مثلا این ماه 22 کرده همه پولادو جمع میکنه دوباده از سال جدید میشه 20. خیلیا از صندوقهای مختلف برداشتن بردن بانک شهر. این رو از سایتا دقیق میشه دید.
    البته همه صندوق ها اونطوری نیس. مثلا لوتوس پارسیان حتی اگر هزینه صدور برای مثال قیمت صدور و ابطال هر واحد حدود 25 تا تک تومن فرق داره و مثلا کسی 1000 واحد بطال بکنه اصولا 25 هزار تومان باید هزینه بده که خب نمیده. فقط بعضی صندوق ها اون کارمزد ابطال رو میگیرن که انصافا 2000 تومان زیاده مثلا ملت و ...
    برای سود روزشمار هم اینطوریه هر لحظه میتونه کم بشه. سالانه هم مشکلش اینه مثلا برادر من صادرات یکساله باز کرد بعد دو ماه دید میتونسته مثلا از جایی روزشمار 22 بگیره از صندوق معتبر هر چند بری تهش واقعا ارزش این همه صحبت رو نداره!
    Last edited by shangil; 04-03-2017 at 23:35.

4. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

مرسی mri
    ولی جدا از خطرات اقتصادی روزگار، هنوزم میخوام بدونم کدوم بانکها سپرده ارزی بهتری میدن؟
    بعضی بانکها نرخ شش ماه پیش روی website شون تبلیغ میکنن ولی مراجعه کردم میگن عوض شده یا دیگه موجود نیست
    مثلا بانک ملی هنوز رو انترنت یورو 6.5% تبلیغ کرده ولی رفتم گفتند 2.75%!!
    ببینید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آیا این نشانی سامان گرفتن اقتصاد بانکی ماست؟ نرخ سود سپرده ارزی را به نرخ جهانی پائین آوردن، هم نرخ سود ریالی ماه به ماه کمتر شده. معمولا تو بحرانهای وطنمون نرخهای سود سپرده ها هم ریالی هم ارزی خیلی کلان میشد..
    Last edited by dadash42; 04-03-2017 at 23:11.

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

مرسی mri
    ولی جدا از خطرات اقتصادی روزگار، هنوزم میخوام بدونم کدوم بانکها سپرده ارزی بهتری میدن؟
    بعضی بانکها نرخ شش ماه پیش روی website شون تبلیغ میکنن ولی مراجعه کردم میگن عوض شده یا دیگه موجود نیست
    مثلا بانک ملی هنوز رو انترنت یورو 6.5% تبلیغ کرده ولی رفتم گفتند 2.75%!!
    ببینید: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آیا این نشانی سامان گرفتن اقتصاد بانکی ماست؟ نرخ سود سپرده ارزی را به نرخ جهانی پائین آوردن، هم نرخ سود ریالی ماه به ماه کمتر شده. معمولا تو بحرانهای وطنمون نرخهای سود سپرده ها هم ریالی هم ارزی خیلی کلان میشد..
    کجای نرخ سود ریالی کم شده؟؟!!
    منظورتون در حرفه اگه بله ولی در عمل چی مگه نمیبینید نمیخونید اینجا هر روز دوستان سودهای 18 الی 24.5755! رو تبلیغ میکنن!!
    ممکنه بعضی دوستان از من گله کنن ولی واقعیت اینه که وضع نقدینگی و اقتصادی خراب تر از اینهاست بانکها هم بهش اذعان کردن. چند بانک مطرح در شهر ما در این چند روز اعلامیه فروش قسطی زمینهاشون رو زدن!! مزایده که اسمش مزایدس البته.
    چرا فک میکنید بانکها الان زیر 100 میلیون جریمه رو میبخشن چون در تنگنا هستن.
    افراد خبلی خیلی کمی سپرده ارزی میزارن در بانک اونم به علت برداشتن وام!

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

العان ساتناي كدوم بانك ها قطع هست؟اين درسته كه ساتناي گردشگري قطع هستش؟

آخر فروم باز dvb595959's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012
    محل سكونت
    قلب آدمای مهربون

پيش فرض

العان ساتناي كدوم بانك ها قطع هست؟اين درسته كه ساتناي گردشگري قطع هستش؟
    اقتصاد نوین زدم،قطع بود.

فرستاده شده از Che2-L11ِ من با Tapatalk

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

کجای نرخ سود ریالی کم شده؟؟!!
    منظورتون در حرفه اگه بله ولی در عمل چی مگه نمیبینید نمیخونید اینجا هر روز دوستان سودهای 18 الی 24.5755! رو تبلیغ میکنن!!
    ممکنه بعضی دوستان از من گله کنن ولی واقعیت اینه که وضع نقدینگی و اقتصادی خراب تر از اینهاست بانکها هم بهش اذعان کردن. چند بانک مطرح در شهر ما در این چند روز اعلامیه فروش قسطی زمینهاشون رو زدن!! مزایده که اسمش مزایدس البته.
    چرا فک میکنید بانکها الان زیر 100 میلیون جریمه رو میبخشن چون در تنگنا هستن.
    افراد خبلی خیلی کمی سپرده ارزی میزارن در بانک اونم به علت برداشتن وام!

یکسال پیش بانکها تا 39% هم میدادن، بعد شد 32% و بعد از اون 27%. الان بالای 20 و خورده ای نمیدن. این همش در یک سال

تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

یکسال پیش بانکها تا 39% هم میدادن، بعد شد 32% و بعد از اون 27%. الان بالای 20 و خورده ای نمیدن. این همش در یک سال
    یک سال پیش هیچ بانکی اون مقدار ها رو نمیداد. چنین چیزی رو از شما میشنوم!! بعضی بانکها من فقط یادمه قرارداد 5 ساله میبستن با اون سود. الانم بعضی بانکها همین کار رو میکنن و قانون رو دور میزنن.
    شما نام بانکی رو که سال پیش اون سود رو میداد بگید. حتی موسسات غیرمجاز هم اون مقدار ندادن. دیگه بیشتر از بعضی صندوقهای بانکی که 26 و 27 میدادن نداریم که. البته بعضی صندوقهای مختلط در سهام ممکن بود حتی 40 هم بدن ولی یک ماه 40 ماه دیگه 5 اون یکی ماه 12 و الی اخر چون کاملا بورسی بودن و هستن!
    Last edited by shangil; 05-03-2017 at 03:08.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

اره، همونطور که نوشتی اون 39% برای سپرده 5 ساله بود، هم اون 32%
    تا یکسال پیش میدادن. الان هیچ بانکی نمیده
    Last edited by dadash42; 05-03-2017 at 14:00.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •