تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 50 از 65 اولاول ... 4046474849505152535460 ... آخرآخر
نمايش نتايج 491 به 500 از 645

نام تاپيک: Parsix

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    ساوه

پيش فرض

از آقا حسین و آقا احمد تشکر میکنم ولی یه مشکل دیگه!!!
    وقی طبق کتابی که تو سی دی بود می خوام اون دو تا درایو رو برای لینوکس درست کنم وقتی می خوام وارد partition editor بشم از من ‍‍بسورد می خواد ‍‍‍در صورتی که یادم نمیاد جایی بسورد تعریف کرده باشم. وقتی install parsix رو می زنم از من می خواد بارتیشن بندی کنم وقتی به قسمت partition harddisk for parsix gnu/linux میرسم فقط یه گزینه هست که انتخاب کنم: sda: model unknown (320.073 GB) ولی اون دایره کوچولوی کناریش بر نمیشه وقتی هم که next میزنم دوباره برمی گرده مرحله اول نصب!!!!!
    در ضمن من از همون لینک حسین آقا دانلود کنم
    Last edited by n3ghab; 22-10-2008 at 13:09.

در آغاز فعالیت atmahasan9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض Parsix GNU/Linux 1.5r2 منتشر شد

به گزارش distrowatch دومین نسخه به ‌روز شده از Parsix GNU/Linux 1.5 موسوم به Viola منتشر شد. Viola r2 با مخازن دبیان Testing به تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۰۸ هماهنگ شده است. این نسخه حاوی تعدادی اصلاحیه، راه‌اندازهای به‌روز شده هسته، مستندات به‌روز شده و X.Org به‌روز شده می‌باشد. ویژگی‌ها: میزکار GNOME 2.22.3، مرورگر GNU Iceweasel 3.0.3 (همان فایر فاکس اما با نامی متفاوت)، پیام‌رسان Pidgin 2.4.3 و مجموعه اداری OpenOffice.org 2.4.1. پارسیکس Viola به طور رسمی از Compiz-Fusion، VirtualBox-OSE و GNU Flash Player پشتیبانی می‌کند.همچنین نصب بودن پیشفرض کدکهای مولتی مدیا و ...

برای دانلود برای سیستمهای 32 و یا 64 بیتی به اینجا مراجعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه نکات انتشار : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه پارسیکس در دیسترو واچ : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت اصلی : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با ارزوی موفقیت روز افزون برای این پروژه ایرانی

3. 2 کاربر از atmahasan9 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

از آقا حسین و آقا احمد تشکر میکنم ولی یه مشکل دیگه!!!
    وقی طبق کتابی که تو سی دی بود می خوام اون دو تا درایو رو برای لینوکس درست کنم وقتی می خوام وارد partition editor بشم از من ‍‍بسورد می خواد ‍‍‍در صورتی که یادم نمیاد جایی بسورد تعریف کرده باشم. وقتی install parsix رو می زنم از من می خواد بارتیشن بندی کنم وقتی به قسمت partition harddisk for parsix gnu/linux میرسم فقط یه گزینه هست که انتخاب کنم: sda: model unknown (320.073 GB) ولی اون دایره کوچولوی کناریش بر نمیشه وقتی هم که next میزنم دوباره برمی گرده مرحله اول نصب!!!!!
    در ضمن من از همون لینک حسین آقا دانلود کنم
    سلام

وقتی با سی دی پارسیکس به صورت لایو بالا میایید و برنامه ای را اجرا می کنید از شما پسوورد می خواد و شما باید به جای پسوورد کلمه parsix را تایپ کنید

حالا وقتی برنامه partition editor را باز کردید و از شما پسوورد خواست شما عبارت parsix را تایپ کنید .

دلیل این که شما وقتی روی ایکون install parsix کلیک می کنید و دوباره بعد از چند تا next به حالت اولیه برمی گرید این هست که شما هنوز پارتیشنی برای نصب لینوکس در نظر نگرفته اید .

ابتدا به وسیله برنامه partition editor یک پارتیشن با فرمت ext3 برای لینوکس ایجاد کنید و یک پارتیشن swap هم به اندازه 2 برابر حجم ram خود ایجاد کنید .

بعد از ایجاد دو پارتیشن لینوکس و swap برنامه partition editor ببندید و روی ایکون install parsix کلیک کنید و شروع به نصب پارسیکس کنید .

موفق باشید .

5. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام
    نمیدونم چی شد که هروقت که اسکرین سیور رومیخوام فعال کنم یا این که بعدازده دقیقه خودش باید فعال بشه اوگ اوت میشه سیستم
    اشکال کجاست؟؟؟
    2-ایامیشه دوتاپارسیکس رویه سیستم عامل داشت؟؟؟
    من امتحان کردم نشدوفقط یکی نصب میشه ودومی روتوگراب نمیاره 2تاپارتیشن ext3درست کردم
    سلام

در مورد نصب دو پارسیکس این امکان وجود داره . و من قبلا این کار را کردم . اما مشکلاتی هم وجود داره که من نتونستم با این مشکلات کنار بیام و راه حلی براشون پیدا کنم .

قبل از نصب دومین پارسیکس شما باید ابتدا از بوت کرنل پارسیکس اول یک ایمیج تهیه کنید و توی یه قسمت جداگانه ذخیره کنید

و بعد از اینکه نصب پارسیکس دوم به اتمام رسید شما باید دو کار انجام بدید

1- ایمیج بوت کرنل مربوط به پارسیکس اول را به قسمت بوت پارسیکس دوم اضافه کنید .

2 - اضافه کردن نام و مسیر بوت کرنل پارسیکس اول به فایل مدیر بوت گراب

اما مشکل اینجاست که تمامی فایلهای بوت کرنل هر دو توزیع یکسان هستند و نمی شه فایهای بوت توزیع اول را به فایلهای بوت توزیع دوم اضافه کرد .
    و باید فایلها بوت پارسیکس اول را تغییر نام داد .

موفق باشید .

7. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    ساوه

پيش فرض

سلام
    چند تا سوال داشتم:
    اول اینکه فرقی می کنه که این دو تا بارتیشن رو تو extended بسازیم یا تو primary؟
    دوم اگه من بیشتر از دوبرابر و حتی بیشتر از سه برابر حجم رم کامبیوترم به swap اختصاص بدم مشکلی بیش میاد یا اصلا بهتر هم هست؟
    و چند تا مشکل:
    من هر وقت با gparted کار میکنم همش این ارور رو می بینم: unable to mount this volume دمار از روزگارم در آورده برای چی این جوریه؟ ( من این دو تا بارتیشن رو تو primary درست کردم)
    تو gparted روی درایو مورد نظر کلیک راست می کنم و از format to گزینه ext3 یا linux-swap رو میزنم ولی هنگام repply ارور میده فکر کنم می گفت: access denied البته این یه قسمت از متن ارور بود بقیه رو هم یادم نمیاد

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام
    چند تا سوال داشتم:
    اول اینکه فرقی می کنه که این دو تا بارتیشن رو تو extended بسازیم یا تو primary؟
    دوم اگه من بیشتر از دوبرابر و حتی بیشتر از سه برابر حجم رم کامبیوترم به swap اختصاص بدم مشکلی بیش میاد یا اصلا بهتر هم هست؟
    و چند تا مشکل:
    من هر وقت با gparted کار میکنم همش این ارور رو می بینم: unable to mount this volume دمار از روزگارم در آورده برای چی این جوریه؟ ( من این دو تا بارتیشن رو تو primary درست کردم)
    تو gparted روی درایو مورد نظر کلیک راست می کنم و از format to گزینه ext3 یا linux-swap رو میزنم ولی هنگام repply ارور میده فکر کنم می گفت: access denied البته این یه قسمت از متن ارور بود بقیه رو هم یادم نمیاد
    سلام

این جمله درست نیست که توی پرایمری بسازم یا توی extended

شما می تونید یه پارتیشن درست کنید که این پارتیشن یا پرایمری هست یا لاجیکال

شما نمی تونید هر چند تا که دلتون می خواد پارتیشن پرایمری ایجاد کنید . زیرا محدودیت وجود داره و سیستم این اجازه را به شما نخواهد داد . و احتمالا به این خاطر هست شما نمی تونید فرمت کنید .

شما بهتره یکی از درایوهای سیستم خودتون را که از نوع لاجیکال هست و حجمی بالای 8 گیگ داره را با استفاده از همون برنامه gparted حذف کنید و سپس روی اون قسمتی که خالی هست راست کلید کنید و گزینه new را بزنید و پارتیشن خودتون را درست کنید .

برای حذف یکی از درایوهای ویندوز می تونید از روش زیر هم استفاده کنید .
    اگه ویندوز xp روی سیستم شما نصب هست روی مای کامپیوتر راست کلیک کنید و manage را بزنید و از صفحه باز شده در سمت راست Disk management را بزنید و سپس در سمت راست روی درایوی که می خواهید اونا حذف کنید راست کلیک کنید و گزینه Delete Logical Drive را بزنید .

نیازی نیست حجم زیادی برای پارتیشن swap ایجاد کنید . همون 2 برابر رم کافی هست . و فضای زیاد را برای درایو لینوکس اختصاص بدید .

شما یکی از درایوهای خودتون را که لاجیکال هست را پاک کنید و درایو لینوکسی خودتون را درست کنید .

موفق باشید .

10. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه samaneh87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام
    من میخوام firestarter desktop پارسیکس و نصب کنم ولی نمیدونم چه تنظیماتی براش انجام بدم که بهترین دیواره اتش و داشته باشم لطفا راهنمایی کنید .در ضمن میشه درباره ابزار software source در زیر منوی preference از منوی system توضیحی بدید میخوام تب های مخلفشو برام بگید .اگه لطف کنید این ابزار و کامل شرح بدید ممنون میشم .
    مرسی

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام
    نمیدونم چی شد که هروقت که اسکرین سیور رومیخوام فعال کنم یا این که بعدازده دقیقه خودش باید فعال بشه اوگ اوت میشه سیستم
    اشکال کجاست؟؟؟
    سلام

دلیل اینکه وقتی می خواهید اسکرین سیور را فعال کنید اوگ اوت می شید اینه که شما اسکرین سیور را روی cosmos تنظیم کردید .
    این اسکرین سیور بعد از مدت زمانی که براش تعریف شده به دلیل مسائل امنیتی سیستم را اوگ اوت می کنه .
    شما باید ابتدا اسکرین سیور را روی یکی از پنل های خودتون Add کنید و بعد از اون قسمت اسکرین سیور را باز کنید و از قسمت screensavertheme اون را به یکی دیگه از اسکرین سیور ها تغییر بدید .

موفق باشید .

13. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    من میخوام firestarter desktop پارسیکس و نصب کنم ولی نمیدونم چه تنظیماتی براش انجام بدم که بهترین دیواره اتش و داشته باشم لطفا راهنمایی کنید
    سلام
    ۱- لینوکس بصورت تو کار در خود کرنل فایروال داره
    ۲- اگر میخواهید فایروال رو سفارشی کنید باید با iptable کار کنید
    ۳- اگر برنامه‌ی هم باشه در واقع یک پوسته گرافیکی برای iptable هستن

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    اشکال کجاست؟؟؟
    2-ایامیشه دوتاپارسیکس رویه سیستم عامل داشت؟؟؟
    من امتحان کردم نشدوفقط یکی نصب میشه ودومی روتوگراب نمیاره 2تاپارتیشن ext3درست کردم
    ۱- در تنظیمات اسکرین سیور دکمه power management رو بزنید
    اونجا چک کنید ببینید درسته یا نه

۲-خیلی راحت
    البته باید بصورت اتوماتیک اضافه بشه ها
    ولی به هر حال شما می تونید خودتون هم اضافه کنید
    برای این کار ترمینالو باز کنید و این دستورو اجرا کنید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    آخرش برای پارسیکسی که بالا میاد تقریبا اینا رو نوشته:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    شما از روی همینا یه کپی بگیرید و پایینش پیست کنید
    فقط باید اون قسمتهایی که قرمز کردم رو با توجه به اینکه پارسیکس رو کجا نصب کردید تغییر بدید
    در قسمت root (hd0,0)i پارتیشنی که فایلهای مربوط به بوت لودر در اون وجود داره معرفی می شه
    مثلا اگر در پارتیشن مورد نظر sda1 باشه توی اون قسمت باید (hd0,0) وارد بشه اگر sda2 هستش باید (hd0,1) ، اگر sda3 هستش باید (hd0,2) و الی آخر
    و همچنین اگر sdb1 باشه می شه (hd1,0) اگر sdc1 باشه می شه می شه (hd2,0) و الی آخر
    اون قسمت بعدی هم که مشخصه ، باید آدرس پارتیشن روت رو بدید
    امیدوارم متوجه شده باشید

16. این کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •