تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 58

نام تاپيک: آیا روشن کردن لپ تاپ بدون باتری برای لپ تاپ ضرری داره ؟

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

دقیقا مثل پست بالا فقط کار من سنگین تره
    مثلا همین هفته گذشته تا 3 روز کامل نزدیک 4 روز لپتاپم رو خاموش نکردم و مدام در حال کار بوده!!! باتریش هم سر جاش و کلا به برق وصل بوده
    مدل لپتاپ هم ایسر اسپایر 5315 تولید زمان ماموت ها
    حالا من باتری رو در بیارم بهتره یا بمونه توش؟ من از موقعی که یادم میاد باتری رو در نیاوردم و بطور متوسط هم با شارژ باتری تا تهش و هم با برق کار کردم

حالا نظرتون چیه؟

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

آقا این بحث تمومی نداره، در تاپیک های دیگه هم پیگیری شده، طرفدار های در آوردن باطری به فکر عمر باطری هستند و طرفدار های وصل کردن باطری، نگران قطع شدن برق و آسیب به لپ تاپ. فکر کنم آخر آخر آخرش جواب اینه که هر کاری دوست دارید بکنید، دیدم کسانی رو که سالهاست باطری لپ تاپشون رو درنیاوردند و باطری هنوز سالمه، و کسانی هم که همیشه بدون باطری وصل میکنند و لپ تاپشون هنوز سالمه.
    از همه به نظرم بهتر اینه که از battery care function لپ تاپتون استفاده کنید، option ای که باطری رو تا درصدی (مثلا 80%) شارژ میکنه و از مدار خارج میکنه، انگار اصلا وصل نیست، اما در عوض برق که بره میره روی باطری. مثلا در لپ تاپ وایو این قابلیت در قسمت vaio control center هست.

3. 7 کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز kar1591's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    ساوالان

پيش فرض

آقا این بحث تمومی نداره، در تاپیک های دیگه هم پیگیری شده، طرفدار های در آوردن باطری به فکر عمر باطری هستند و طرفدار های وصل کردن باطری، نگران قطع شدن برق و آسیب به لپ تاپ. فکر کنم آخر آخر آخرش جواب اینه که هر کاری دوست دارید بکنید، دیدم کسانی رو که سالهاست باطری لپ تاپشون رو درنیاوردند و باطری هنوز سالمه، و کسانی هم که همیشه بدون باطری وصل میکنند و لپ تاپشون هنوز سالمه.
    از همه به نظرم بهتر اینه که از battery care function لپ تاپتون استفاده کنید، option ای که باطری رو تا درصدی (مثلا 80%) شارژ میکنه و از مدار خارج میکنه، انگار اصلا وصل نیست، اما در عوض برق که بره میره روی باطری. مثلا در لپ تاپ وایو این قابلیت در قسمت vaio control center هست.

بیشتر توضیح بدی ممنون میشم لپ تاپ من دل

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

ببخشیدا میشه بپرسم بابای شما شغلش چیه؟
    تخصص یا سر رشته ای در زمینه لپ تاپ یا الکترونیک دارن؟
    درضمن موبایل برای استفاده بدون باطری ساخته نشده ولی لپ تاپ هم برای استفاده با باطری ساخته شده و هم برای استفاده بدون باطری!
    شما اگه باطری رو گوشی نباشه بزنی به شارژ گوشی هیچ عکس العمل نشون نمیده! نه شارژ میشه و نه روشن!
    والا بابای مسافر کش هستش ولی از نوع مسافرکشی هوایی .... این حرفهایی که الان گفتی رو من بهش گفتم قدیمی شده ....

سلام

من تقریبا هر شب لپ تاپ رو روشن میزارم بخاطر دانلود و همیشه هم به برق وصل میکنم و باطری رو هم درنمیارم
    اینکار من ضرری به قطعات و باطری میرسونه ؟
    والا بحث ما هم توی این تاپیک همینه که ضرر داره یا نه ... البته چه توی باتری باشه چه توی برق ضرری نداره ...

6. این کاربر از mahyarSAMSUNG بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

این سیستم رو سامسونگ هم داره ولی من یه خورده تعجب میکنم که یعنی اگه اونو فعال کنیم تا 80 درصد شارژ میشه و باتری رو قطع میکنه ولی چطور اونو فعال نکنیم و تا 100 درصد شارژ بشه باتری رو قطع نمیکنه ؟ اگه قرار به قطع باتری باشه دیگه 100% و 80 % نداره که هرجفتش قطع میکنه ... باتری لپ تاپ ها هم خیلی جواب میده که حالا بخوای 20 درصدش روهم شارژ نکنیم !

8. این کاربر از mahyarSAMSUNG بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

بیشتر توضیح بدی ممنون میشم لپ تاپ من دل
    نمیدونم این قابلیت در لپ تاپ دل کجاست، دوستانی که دل دارند باید توضیح بدند
    این سیستم رو سامسونگ هم داره ولی من یه خورده تعجب میکنم که یعنی اگه اونو فعال کنیم تا 80 درصد شارژ میشه و باتری رو قطع میکنه ولی چطور اونو فعال نکنیم و تا 100 درصد شارژ بشه باتری رو قطع نمیکنه ؟ اگه قرار به قطع باتری باشه دیگه 100% و 80 % نداره که هرجفتش قطع میکنه ... باتری لپ تاپ ها هم خیلی جواب میده که حالا بخوای 20 درصدش روهم شارژ نکنیم !
    فکر کنم قضیه سر قطع کردن برق نیست، سر اینه که باتری فول شارژ نشه، نمیدونم چرا کمتر شارژ شدن به باتری کمک میکنه اما چیزی که توی خود تنظیمات نوشته اینه که:«با تنظیم کمتر میزان شارژ باتری، از فرسوده شدن باتری جلوگیری می شود»

10. 2 کاربر از shahab_f بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid.7003's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    dezfol

پيش فرض

والا بابای مسافر کش هستش ولی از نوع مسافرکشی هوایی .... این حرفهایی که الان گفتی رو من بهش گفتم قدیمی شده ....

دیگه هیچ بحثی درش نیست

12. 2 کاربر از hamid.7003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

وقتی باتری رو لپتاپه نزارید برق یکسره به لپ تاپ وصل باشه. شارژ شد در بیارید . وگرنه مثل باتری ایسوس ما میشه . چون یکسره به برق بود الان باتری هیچ نقشی نداره.
    مگر اینکه شارژر به طور خودکار از کار کردن بیفته . مثلا لپ تاپ من l501 وقتی فول شارژ میشه چراغش خاموش میشه. ولی بهتر اینه که باتری رو دربیارید.
    یه کار دیگه هم میتونید بکنید. تو لپ تاپ های دل برا اینکه از برق مستقیم استفاده کنی و باتری رو درنیاری fn+ f3 رو بزن ( همون f که روش شکل باتری هست) و بعد عکس زیر

اینجوری باتری دیگه شارژ نمیشه و اگه هم برق قطع بشه باتری جایگزین میشه

14. 2 کاربر از farhad moradi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamid.7003's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    dezfol

پيش فرض

وقتی باتری رو لپتاپه نزارید برق یکسره به لپ تاپ وصل باشه. شارژ شد در بیارید . وگرنه مثل باتری ایسوس ما میشه . چون یکسره به برق بود الان باتری هیچ نقشی نداره.
    مگر اینکه شارژر به طور خودکار از کار کردن بیفته . مثلا لپ تاپ من l501 وقتی فول شارژ میشه چراغش خاموش میشه. ولی بهتر اینه که باتری رو دربیارید.
    یه کار دیگه هم میتونید بکنید. تو لپ تاپ های دل برا اینکه از برق مستقیم استفاده کنی و باتری رو درنیاری fn+ f3 رو بزن ( همون f که روش شکل باتری هست) و بعد عکس زیر

اینجوری باتری دیگه شارژ نمیشه و اگه هم برق قطع بشه باتری جایگزین میشه
    دوست عزیز وقتی باطری شارژ میشه دیگه خودکار از مدار خارج میشه و هیچ ولتاژی واردش نمیشه!

16. 2 کاربر از hamid.7003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوست عزیز وقتی باطری شارژ میشه دیگه خودکار از مدار خارج میشه و هیچ ولتاژی واردش نمیشه!
    درسته داداش. ولی 100 درصد شارژ بودن باتری برای مدت زیاد باعث خرابی باتری میشه.

18. 2 کاربر از farhad moradi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •