تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 90

نام تاپيک: چرا باید از گنو/لینوکس استفاده کنیم؟

آخر فروم باز nightmare's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. مدتیست میخوام سیستم عامل جدیدی رو تجربه کنم.
    میخواستم از شما که لینوکس کار هستید بپرسم چرا لینوکس رو انتخاب کردید؟
    به این دلایل :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. 2 کاربر از nightmare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سه صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ، دلایل خوبی برای استفاده از لینوکس دستگیرم نشد.
    حالا یا تاپیک از موضوع منحرف شده یا اصلا استفاده از لینوکس دلایل قانع کننده ای نداره! (بنظر من هردوش)
    برای همین بحث در نظرم ملال آور اومد و بیش از سه صفحه نخوندم. فقط در پست دوم ، مورد اولی که ذکر شده برام مفید بود:
    1- برای ارائه ی پروژه های دانشجویی و ... در خارج از ایران باید از نرم افزارهای رجیستر شده و یا اگر امکانش نیست از نرم افزارها و سیستم عاملهای رایگان استفاده کرد . بنابراین با توجه به قیمت بالای نرم افزار برای دانشجوها و اقشار کم درآمد ، استفاده از نرم افزارهای freeware و opensource راهکار مناسبیه .
    که البته دلیل بالا در حال حاضر شامل من نمیشه. دلیل دیگری هم که خودم با توجه به شنیده هام میدونم اینست که لینوکس به لحاظ امنیتی بهتره.

و دیگه هیچ دلیلی برای استفاده از لینوکس بجای ویندوز نمی بینم (نگفتم لینوکس هیچ حسن دیگه ای نداره)
    مگر برای برخی برنامه نویس هایی که علاقه مند به این مسائل هستند یا اشخاصی که صرفا میخوان محیط جدیدی رو ببینند. (مثلا من خودم یه زمانی محیط اوبونتو رو امتحان کردم صرفا برای دیدن)
    بقیه تاپیک هم معطوف جدلهای تعصبی شده و بعضاً حقیر شمردن استفاده کنندگان ویندوز. مثل این پست:

اولا به نظر من ۷۰ درصد اصلا با کامپیوتر کار نمیکنند!!!!!!!!!!!
    دوما به نظر من از ۳۰ درصد باقیمانده ۲۵ درصد تعریف سیستم عامل رو نمیدونند و از کامپیوتر موس و کیبورد و مانیتور و دکمه روشن کردن کامپیوتر رو میشناسند
    که نه تنها پذیرفته نیست بلکه به موضوع تاپیک هم بی ربطه.

حـــــرفـه ای Honradez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

سه صفحه ای از این تاپیک رو خوندم ، دلایل خوبی برای استفاده از لینوکس دستگیرم نشد.
    حالا یا تاپیک از موضوع منحرف شده یا اصلا استفاده از لینوکس دلایل قانع کننده ای نداره! (بنظر من هردوش)
    برای همین بحث در نظرم ملال آور اومد و بیش از سه صفحه نخوندم. فقط در پست دوم ، مورد اولی که ذکر شده برام مفید بود:

که البته دلیل بالا در حال حاضر شامل من نمیشه. دلیل دیگری هم که خودم با توجه به شنیده هام میدونم اینست که لینوکس به لحاظ امنیتی بهتره.

و دیگه هیچ دلیلی برای استفاده از لینوکس بجای ویندوز نمی بینم (نگفتم لینوکس هیچ حسن دیگه ای نداره)
    مگر برای برخی برنامه نویس هایی که علاقه مند به این مسائل هستند یا اشخاصی که صرفا میخوان محیط جدیدی رو ببینند. (مثلا من خودم یه زمانی محیط اوبونتو رو امتحان کردم صرفا برای دیدن)
    بقیه تاپیک هم معطوف جدلهای تعصبی شده و بعضاً حقیر شمردن استفاده کنندگان ویندوز. مثل این پست:

که نه تنها پذیرفته نیست بلکه به موضوع تاپیک هم بی ربطه.
    نه اينکه دليل قانع کننده‌اي نباشه. کلا بحث يک سري مزايا و معايب هست.

مزاياش براي کاربر عادي تا اونجايي که من ميدونم اينه که ويروس نميگيره، سريعتره و کمتر هنگ ميکنه.

معايبش هم اينه که شما بايد يک وقتي رو بگذاريد تا نحوه کار با خود لينوکس و نرم‌افزارهاش (من جمله اوپن آفيس) رو ياد بگيريد. امکان استفاده از نرم‌افزارهايي مثل فتوشاپ و تري دي مکس و عمده‌ي نرم‌افزارهاي حرفه‌اي ديگه هم نيست.

5. 3 کاربر از Honradez بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

کلا برای یک یوزر ساده (غیر حرفه ای Computer Science / مثلا یه گرافیست حرفه ای یا مهندس یوزر ساده تصور شده) چیزهایی رو که از دست میده با مهاجرت به لینوکس بسیار بیشتر از چیزهایی است که به دست میاره. البته تقصیر لینوکس نیست، خیلی از برنامه ها و سرویس های جانبی از بقیه شرکت ها در لیونکس پشتیبانی نمیشن، ولی برای یه یوزر ساده مشکل ساز میشه.

7. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خیلی از برنامه ها و سرویس های جانبی از بقیه شرکت ها در لیونکس پشتیبانی نمیشن، ولی برای یه یوزر ساده مشکل ساز میشه.
    مثلا برای یک یوزر حرفه ای (از همون لحاظ Computer Science) عدم امکان استفاده از تری دی مکس مشکل ساز نمیشه اگه دلش بخواد داشته باشه ؟!

ويروس نميگيره
    یعنی آنتی ویروس نمیخواد؟

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

مثلا برای یک یوزر حرفه ای (از همون لحاظ Computer Science) عدم امکان استفاده از تری دی مکس مشکل ساز نمیشه اگه دلش بخواد داشته باشه ؟!

یعنی آنتی ویروس نمیخواد؟
    ببین شما ممکن هست یک ماشین خیلی لوکس داشته باشی که امکانات بسیار عالی هم داره، ولی وقتی می خوای بری داخل شهر برای خرید و کار و ... سوار یک ماتیز بشی! وقتی می خوای برای یک قرار کاری بری توی یک جاده ی خاکی سوار یک وانت نیسان بشی.
    امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی، هیچ نرم افزاری در دنیا نیست که بتونه به تنهایی نیازهای شما رو برطرف کنه، یک گرافیست واقعی برای کارش همزمان از چندین نرم افزار استفاده می کنه، همینطور کسی که در زمینه ی موسیقی کار می کنه، در زمینه ی فیلم، در زمینه ی مهندسی و ...
    سیستم عامل هم یک نوع نرم افزار هست، و هیچ سیستم عاملی نیست که بشه گفت به تنهایی می تونه تمام نیازهای یک کاربر رو برطرف کنه، مثلا ویندوز با اینکه خیلی پیشرفت کرده ولی اگر شما یک سیستم قدیمی داشته باشید جوابگو نیست، اگر شما در کارهای امنیتی باشید جوابگو نیست، اگر شما بخواهید سیستم رو سفارشی کنید جوابگو نیست، اگر شما بخواهید محیط رو عوض کنید جوابگو نیست و ...
    البته ممکن هست در مواردی نرم افزارهای جانبی به کمک شما بیایند، ولی این کمک عملا مانند نرم افزار wine هست در گنو/لینوکس.

در صفحه ی قبل این تاپیک کامل صحبت کردم، مراجعه کنید و بخونید.
    ضمنا یک موضوع رو یادتون باشه، برای هر کاری شما نیاید دلیل داشته باشید! خود من بیشتر به خاطر یک اتفاق به این سیستم عامل رو آوردم، خیلی اتفاقی و بعد از چند وقت کار معتادش بودم، تا حدود 3 سال پیش تنها سیستم عاملم گنو/لینوکس بود، شاید باورتون نشه ولی برای نصب پرینترم حدود یک هفته وقت گذاشتم! برای اینکه بتونم فایل های ppt رو به صورت چند اسلایدی در یک صفحه پرینت بگیرم! ولی تمام کارهام رو در اوبونتو انجام می دادم، 3 سال پیش بخاطر یک سری مشکلات مجبور شدم به دو سیستم عاملی تبدیل شم، ویندوز و گنو/لینوکس در کنار هم.

10. 4 کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

آنتی ویروس میخواد؟

--
    فکر کنم برای کار با سیستم عاملی جدید به سمت مک برم بهتر باشه...

داره خودمونی میشه zxo004's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Philippines

پيش فرض

شما بگید برای چی میخواید یه سیستم عامل جدید داشته باشید؟

13. این کاربر از zxo004 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شما بگید برای چی میخواید یه سیستم عامل جدید داشته باشید؟
    علاقه دارم با سیستم عامل دیگری کار کنم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

وقتی میگیم ویروس نداره طبعاً نمیخواد دیگه البته چندتا آنتی ویروس قابل نصب روی لینوکس وجود داره که اونم برای شناسایی بدافزارهای ویندوزه.

16. 3 کاربر از danial_848 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •