تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 48 از 48

نام تاپيک: بحث پیرامون داستان،سبک، ایده و ... بازی ها

اگه نباشه جاش خالی می مونه honestbud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این پی دی اف رو از سایت بنیاد گیر اوردم جلبه بخونید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این آدرس رو باز کردم کار نمیکنه!
    مینویسه :
    ERROR 404

PAGE NOT FOUND

لطفا بگو از کدوم قسمت سایت برداشتی تا اگه هنوز هستش بریم و ما هم بخونیم. یا زحمت بکش و دوباره لینک بده!

2. این کاربر از honestbud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 779's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    In The World of Game

پيش فرض

سلام.
    من با اینکه ارتباطی با ساخت بازی ندارم اما دیدم بحث داستانه گفتم نظره خودم رو بگم.
    یک چند وقتی بود برایه مسخره کردنه یکی از عزیزان انجمن بازی یک داستانی هرچند ناچیز براش نوشتم.
    از داستان و ... بگزریم مهم ترین خصوصیت داستانی که حداقل خودم ازش خودش اومد این بود : ( قبلش بهتره یک چیزایی بگم )

1. ببینید یکی از مهم ترین جذابیت هایه داستان میتونه سورپرایز داستان باشه. اگه بتوان با استفاده از داستان پردازیه قوی این سورپرایز رو تویه داستان بازی عملی کرد مطمئنن و 100% اون بازی برایه فرد به یاد ماندنی خواهد بود ( بحث گرافیک نمیکنم چون یک چیزیه که همه میدونن اگر بازی ای داستان و خلاقیت بالایی داشته باشه اصلا به چشم نمیاد) این مدل داستانسرایی که من وحشتناک تحت تاثیرش قرار گرفتم مثاله فیلمیش فیلمه اره بود که اصلا به خاطر همین مشهوره.
    اما متاسفانه به نظره من بازی ای نبود که در حده اره بتونه این تاثیر رو در انسان بگزاره.( هرچند بازی هایی همچون ME ، Singularity ، FFXIII ، Alan Wake و ... بودند اما هیچ موقع سورپرایز اون ها در یک بازه ی زمانیه عالی و در شرایطی فوق العاده نبود )
    این فاکتور رو به عنوانه فاکتور اوله داستان نویسی بازی ها حداقل خودم میدونم.

2.دومین چیزی که من فکر میکنم میتونه یک بازی رو دگرگون کنه جو بازی هست. تابحال بازیه Bioshock رو بازی کردین؟ این بازی یکی از بهترین بازی هایه ساله 2007 هستش که تونست با یک جو فوق العاده در کنار داستان پردازی ای زیبا خودش رو بر سره زبون ها بندازه.
    شما باید تویه بازی داستانتون رو بر اساس جوه بازی در نظر بگیرید.مثلا کسی که COD بازی میکنه و ثانیه ثانیه داره جلوش آدم نفله میشه نیم نگاهی به شخصیت هایه فرعیه بازی نمی اندازه. و اصلا هیچ دلسوزی ای به خاطره اینکه مثلا یک یارو وسطه خیابون مرد نمی کنه! مرد که مرد دارم با یک رگبار این همه آدم میکشم چه فرقی داره اونم مرد که مرد. مطمئنن تویه همچین صحنه ای که تویه COD هایه جدید میبینیم تاثیری تویه آدم نمیزاره. اما در COD هایه قدیم اوضاع یه نمه فرق داشت. هیچ موقع نتونستم اون احساسی که یک دکتر تویه سواحل نرماندی به ما Health داد رو برایه من یکی جبران کنن الان. یادمه تویه COD2 یک وارد سواحل نرماندی میشدیم دره قایق که باز میشد شاهد بارانه عظیمی از تیر بودیم که هرچی بود رو با خودش میکشت! حدود 10 بار من اونجا رو رفتن تا تونستم زنده رد شم. تویه اون جوه زیبا واقعا IW شاهکار ساخته بود! اون وسط پشت یک تپه کمپ میکردیم بعد یکی پا میشد تیر بزنه به طرفه آلمان ها اما کلش می پرید! یا یک صحنه اون وسط یک دکتری با تمامه دلسوزی یک پک جون به من داد قیافه ای نگران ناگهان با رگبار نابود شد... این صحنه ها هیچ موقع از یادم نمیره هرچند که 6 سال از بازی کردنش میگزره. این هنره سازنده بود که به شما بگه که شما اینجا همه کاره نیستید و همه رو نمیتونید بکشید. شاید این حرفم با اون حرفی که اول زدم تناقض پیدا کنه اما در سریه جدید COD واقعا من از این صحنه های نمیبینیم! مخصوصا تو BO ! صحنه هایه دراماتیک و حماسی که تویه اون مرحله از COD 2 دیدم هیچ جا ندیدم. یکی از موارد مهم تویه داستانه بازی به نظره من اینکه شما هیچ موقع احساس امنیت برایه افراد گروه نکنید! مثلا این احساس به آدم دست نده که آره هم گروهیام امکان ندارن بمیرن که این رو خیلی خوب در بازیه Halo Reach ما شاهد بودیم اما در عوض همش داریم تویه سریه COD میبینیم یارو همه رو میکشه آخرم مثلا میخواد ما رو احساساتی کنه میزنن میکشنش که دیگر من تقریبا حفظ شدم این مدل مردن رو!

3. سومین فاکتور Romance و عشقیه که به یک کاراکتر ( چه خوده کاراکتر بازی یا کاراکتر هایه دیگه ) دارین و ناگهان بدلیلی نتونین بدستش بیارین. یک مدل داستان سرایی ای که من خودم شخصا ازش خوشم اومد کتاب مادام کاملیا بود. نویسنده در ساله 1847 بود همین حدودا این کتاب رو نوشته اما چنان شاهکار کار شده که اشک آدمو در میاره. داستان از این قراره که یک رابطه ی بین یک جوون و یک روسپی شکل گرفته. اوله داستان میگه که روسپی فوت کرد و ... . شاید به نظرتون آخر داستان رو میدونین چی شده اما وقتی که به آخر داستان میرسید و صحنه هایی که اون زن تویه دفتر خاطراتش مینویسه که تویه چه شرایطی بوده واقعا اشک آدمو در میاره! و میگین ای کاش نمیمرد! با اینکه از اول میدونستیم مرده! این میتونه یکی از فاکتور هایه رومنس بازی باشه مثلا شخصیت اصلی نگرانه اوله بازی بعد بازی فلش بک به عقب میزنه و این حماسه به وجود میاد که از نظره من 100% زیباتر از اونیکه تو با یکی باشی بعد اون شخصیت آخر بازی بمیره. چرا زیبا تره؟ چون تویه این حالت شما از نبود اون شخصیت رنج میبرین اما در اون حالت قبلی شما دوست دارین که حتی یک لحظه هم شده اون شخصیت رو دوباره ببینین! چون اون اتفاقاتی که تویه فلش بک ها افتاده عشق شما رو به اون شخصیت 100 چندان کرده. با این حال من اصراری نمیبینم که این مدل بهترینه. خیلی از بازی ها همانند RDR ، Castlevania و... اتفاقاتی که افتادی از نظره تراژدی شاید کاملا چیزه ساده ای باشه اما تاثیری که رویه فرد میزاره فوق العاده ی! چون با یک شخصیت پردازیه عمیق در طوله بازی عشقه شما رو به شخصیت با ثبات میکنه و در حالی که اصلا انتظار ندارین یک سورپرایز عشقی میخورین! ( چه عشق تو عشقی شد ) شخصیت هایی بیاد ماندنی تر میشن که کاملا رفتاری نوین داشته باشند! چند وقتی هست که بازی سازان شخصیت هایه جدی اما شوخ طبع میسازن چون بازیباز عاشق این مدل شخصیت ها هست که هم خونسرد باشه هم شوخ طبع در عین حال کاملا پرو که بازیباز احساس غرور کنه به خاطره بازی کردن با چنین شخصیتی ! ( همانند Marcus Fenix ، Nathan ، Dant3 و ... ) البته این شخصیت ها اینقدر محبوبیت پیدا میکنن که دیگه بازیساز توانایی کشتن اون رو نداره! چه بسا که اگر همچین اتفاقی در یک صحنه ی دراماتیک همراه با یک داستان پردازیه قشنگ میتونه واقعا منفجر کنه ! مثلا اگه Marcus Fenix تویه Gears of War 3 تویه یک همچین صحنه ای خدایی نکرده به رحمت الهی بره واقعا من مطمئنم میتونه شاهکار باشه اما در صورتی که به خوبی درست شده باشه ( نمونه ی این رو تویه GOW 3 دیدیم اما چون زیاد روش کار نشده بود خیلی صدا نکرد. )

این ها 3 فاکتور اصلی از نظره من بود در داستان. اما من در مورده داستان پردازی و شخصیت پردازی و خلاقیت داستانی صحبتی نکردم. فقط گفتم که با این موارد اگر تویه یک داستانی قوی اجرا شه میتونه سوپر شاهکار بیافرینه.( مثله خیلی از بازی ها از نظیر Half Life 2 و Mass Effect و... )
    اما داستانی که خودم سعی کردم پرو بال بهش بدم که دیگه ولش کردم تنها یک روز روش کار کردم به نظره خودم چیزه جالب و نوینی بود! هرچند که داستان رو تموم نکردم اما طرحه کلیه داستان یک داستان دو زمانه بود. نه مثله فیلم Lost که اتفاقات در زمان حال بیافته و شما در زمان گذشته با شخصیت آشنا بشین. در این مدل داستان سعی کردم داستان رو در آینده و گذشته به طور همزمان پیش ببرم. تقریبا یک جورایی مثله Mafia 1 اما در اون داستان پردازی فقط زمان گزشته توسط شما تعریف می شد اما در این مدل شما هم در گذشته و هم در آینده بازی میکنین و ارتباطی که این داستان دو زمانه برقرار میکنه خیلی زیباست! بطوره مثال سرنخ یک چیزی رو در گذشته پیدا میکنید و در آینده به طور ناگهانی بهش برخورد میکنید ( ایده ی یک همچین داستان پردازی ای که هرچند ممکن است ضعیف باشد اما هرچه باشد از خودم هست اگر فیلمی یا بازی ای و یا حتی کتابی در این رابطه هست معرفی کنید تا مستفیض شویم ) هرچند که نمیتونم قشنگیه این سبک رو با معرفیه طرحه کلیه اون نشون بدم اما بدونین که داستان پر از ماجراجویی و صحنه هایه سورپرایز شونده بوده که در زمان گذشته و حال همزمان پیشروی میکند. به طوره مثال مرحله ای در کوهستانی اتفاق می افتد که شما در زمانه حال در حاله پیشروی هستید که ناگهان با یک لاشه ی اتوموبیل درب و داغون روبرو میشوید! در همین هنگاک شخصیت پردازی شروع میشود ناگهان کاراکتر اول استرس گرفته و هیجانی و متشنج میشه. در همین حین یک اتفاق سورپرایز کننده برایه کاراکتر میافته که شما هیچ خبری از اون ندارید و سپس بازی فلش بکی زده شده که توضیح این اتفاق افتاده رو به شما میدهد و سپس بازی در همان گذشته جریان پیدا کرده و بقیه ی هیجان رو در اونجا میبینیم که مثلا یکی رو میکشی و گردنبند اون فرد در اونجا جا می ماند و در زمانه حال که شما کاملا در منطقه ی دیگری هستید شاهد اون گردنبند میشوید و در این جاست که یک سوژه واسه ی ادامه ی داستان بدست می آید ( گردنبند اینجا چیکار میکنه ؟) این یک مثال بود پس فکر نکنین که چه سوژه ی مسخره ای هست چون طرحه کلی رو خواستم بگویم.
    در آخر که وقته گرانبهاتون رو گرفتم و میدونم خسته شدین یک نکته در مورد سریال هایه جدید آمریکایی و دلیل معروفیت آن رو بگم ( این سخن از یکی از دوستانم که فیلمنامه نویس هست بیان میکنم ) : در سریال هایه قدیم شما یک چیزی رو میدونستین و دو شخصیت نمیدونستن و شما هیجان زده میشدین که این دو بالاخره بفهمند که یک اتفاقی در حاله افتادنه. اما در سریال هایه امروزی شخصیت چیزی رو میدونه و شما نمیدونید ( مثله سریال هایه Prison Break و Lost و... ) وقتی یک اتفاقی میافته برایه شخصیت داخل فیلم عادیه اما برایه شما خیلی هیجان انگیزه برایه همین هم شما بیشتر خوشتون میاد.
    امیدوارم که از مطلب بنده ی حقیر استفاده برده باشین هرچند که چیزه جدیدی رو نگفتم شاید نکاتی واسه کسایی که حرفه ای هستند باشه که لازمشون شود.

4. 4 کاربر از 779 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون.فعلا دکمه تشکر ندارم ول بعدا اگه یادم موند حتما میزنم.
    متن شما رو کامل خوندم و بسیار جالب بود.
    فقط یه قسمت هاییش رو نفهمیدم.آخه من همه اون بازی هایی رو که گفتین رو بازی نکردم.
    منظورتون از

2.دومین چیزی که من فکر میکنم میتونه یک بازی رو دگرگون کنه جو بازی هست.
    دقیقا چی هستش؟
    اگه میشه موضوع رو بیشتر باز کنید یا باز های دیگه ای رو مثال بزنید.

در مورد نکته ای که در آخر متن اشاره کردید، فکر و ایده خوبی هست که کمتر استفاده شده و اگر کاملا پخته بشه میتونه برای بازی هایی که دارای معما هستند کارساز باشه

6. 2 کاربر از honestbud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    In The World of Game

پيش فرض

ممنون.فعلا دکمه تشکر ندارم ول بعدا اگه یادم موند حتما میزنم.
    متن شما رو کامل خوندم و بسیار جالب بود.
    فقط یه قسمت هاییش رو نفهمیدم.آخه من همه اون بازی هایی رو که گفتین رو بازی نکردم.
    منظورتون از

دقیقا چی هستش؟
    اگه میشه موضوع رو بیشتر باز کنید یا باز های دیگه ای رو مثال بزنید.

در مورد نکته ای که در آخر متن اشاره کردید، فکر و ایده خوبی هست که کمتر استفاده شده و اگر کاملا پخته بشه میتونه برای بازی هایی که دارای معما هستند کارساز باشه
    ببینید تویه یک بازیجو خیلی مهمه. جو هیچ ربطی به داستان نداره اما داستانی که در بازی اعمال میشه باید به جوه بازی ربط داشته باشه! ( نفهمیدی میدونم )
    بزار مثال بزنم : بازیه Gears of War بازی ای هست که اکثر گیمر ها بازی کردن. در این بازی ما شاهد یک جوه خفقان آور و تقریبا ترسناک هستیم. اما در این بین اگه یک داستان شاد استفاده بشه بازی رو به شدت منزجر کننده میکنه! ( خیلی خیلی کلی گفتم ) یعنی اگه مثلا تویه اون جو یکی از موجودات بازیه Serious Sam بیاد و بازی مثلا حوله یک غوله خنده دار بچرخه بازی یک شکست کاملا بزرگ میخوره. این یک چیزه بسیار ساده ی که همه بازی ها رعایتش میکنند. اما اگه جزئی تر نگاه کنیم که منم به همین پرداختم ، میبینیم که داستان و Level Design ( خودتون بهتر میدونین دیگه ) کاملا نقشه بزرگی رو در اینجا ایفا میکنه.در چنین جوی مثله بازیه Dead Space داستان باید خشن ، کشنده ، زجر آور و، ناراحت کننده و چندش آور و ... باشه. چون کاملا این خصوصیات مربوط به یک جوه Horror و Thriller که در این بازی به خوبی رعایت شده است. ( بحث Dead Space شد نسخه ی 1 بازی به خوبی داستان پردازیه عالیه بازی همراه با عشق و محبت و صحنه هایه دردناک و سورپرایز و ... میرسوند اما در نسخه ی 2 حداقل عامل سورپرایز نقشه کم تر ، اما عامل عشق و محبت نقشه بیشتری پیدا کرد که باعث شد بازی از عرش به فرش نیاد )
    باز با یک مثاله دیگه بحث رو کاملا جا میندازم. بازیه Red Dead Redemption رو خیلی از شماها کردین ( کنسول باز ها ) اونهایی هم که بازی نکردن بگم که بازی کاملا در سبک وسترن است. ما تویه محیط بازی یک داستان پردازی کاملا همخو با یک سبک وسترن رو میبینیم. مثلا در این جو وسترن ما نمیتونیم بیایم داستان ملیح و خیلی رمانتیک به کار ببریم یا بیایم یک داستان پردازیه Fun یا برعکس Horror داشته باشیم! بلکه 100% در این مواقع میان از یک داستان کاملا وسترنی که مثلا فلان کس چیکاره و گنده و ... و کشت و کشتار و دوئل و ... به سبک وسترنی می سازند.جو بسیار زیبا گویایه این داستان هست ، غروب و طلوع آفتاب و کویری که با کاکتوس ها سبز شده و همچنین دهکده هایه کوچک داستان بازی رو به شدت گیرا میکنه ( چه بسا که معدود مشکل هایه این بازی داستانش بود ! در حالی که من دارم تعریف میکنم! به دلیل اینکه این بازی به اندازه ای قسمت هایه دیگرش کامل بود که تنها میشد به داستان بازی که سوپر فوق العاده ! ( ) نبود گیر داد!
    خوب با خودتون میگید این که تو همه ی بازی ها هست؟ بله هست! اما به صورته کلی. اگر جز به جز بخوایم بنگریم این بازی مملو از کل کل هایه بین گرو هایه مختلف وسترنی و دوئل بین آن ها ! فداکاری هایه شخصیت ها! کلانتر هایه پول پرست که فقط برایه پول کار میکنن! انسان هایه کثیف دزدی و ... . بله این خصوصیات هست که داستان بازی رو با جوه بازی کاملا تطبیق میده.( هرچند که جزئی تر از این هم میشود )
    اما بزار حالا یک مثال بزنم که چرا جوه بازی باید با داستان تطابق کنه.
    سری بازی هایه Resident Evil یکی از معروف ترین سری بازی هایه کامپیوتری هست که 2 سال پیش آخرین نسخه ی اون منتشر شد. سازنده ی بازی در نسخه ی آخر کاملا بر خلاف نسخه هایه قبل عمل کرده بود. سعی کرده با نگه داشتن داستان بازی جو بازی رو تغییر بده. که کاملا حداقل از نظره فن هایه بازی با شکست روبرو شد.
    در این نسخه بازی کاملا حال و حوایه روشن به خودش گرفته و تنها چند مورده کم هوا تاریک هست! ( انگار که مهمترین فاکتور بازی هایه ترسناک که محیطی تاریک باشه رو گرفته ) پس بازیکن به هیچ عنوان احساس ترس نخواهد کرد مگر اینکه دیگه خیلی ترسو باشه. اما داستان روایتی ترسناک دارد.در صورتی که هیچ شباهتی بین داستان و جو بازی نمیشه دید! اگر مثلا چندین هزار نفر در فلان شهر زامبی شدن چجوری شدن؟ همینجوری که داریم ما میکشیم!؟ این سوال برایه شما بار ها پیش می آید که چقدر مسخره! مشکل جوه بازی هست مطمئنن نه داستان بازی.
    کلا این بازی زیاد در مورده داستان و داستان پردازی قوی نبود حداقل به فاکتور هایه خودمم رجوع کنید این بازی نه شخصیت پردازیه مناسبی داشت که مثلا ما یک خاطره با کریس داشته باشیم ( واقعا شخصیتش جز بازو هایه عجیب قریبش چیزه دیگه نداشت اصلا خوب درستش نکرده بودن! فقط به خاطره اینکه تویه داستان کلیه RE یک نقشی داشته ما محترم میدونیمش منظورم سری هایه قبله RE5 هست )نه رمنس و صحنه هایه رمانتیک خوبی داشت و همینطور سورپرایز که تقریبا نداشته! ( چند موردی بود که دوستان میدونن اما خیلی آبکی بود )
    پس حتی با 3 فاکتوری که من گفتمم تفاوت ها خیلی زیاد بود و دلیل اینکه این نسخه بدترین نسخه ی RE هم شد مطمئنن یکیش همین بود.
    امیدوارم منظورمو گرفته باشی.

8. 4 کاربر از 779 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امیدوارم منظورمو گرفته باشی.

ممنون از توضیحتون.
    من کاملا منظور شما رو با مثال هایی که زدید متوجه شدم و الان دیگه کاملا با نظر شما موافق هستم و به اهمیت این موضوع پی بردم.
    فقط فکر کنم این کلمه جو زیاد علمی نیست و من به شخصه توی متون انگلیسی و تحلیل های بازی ها(فارسی و انگلیسی) چیزی رو با این عنوان ندیدم.

یعنی این جو رو شما خودتون به این عنوان نام گذاری کردید یا منتقدان و بازی سازان(یا حتی فیلم ستزتن) کلمه و تعریف خاصی رو براش ارائه میدن؟اگه بله لطفا منبع بدید.

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    In The World of Game

پيش فرض

حذف شود....
    Last edited by 779; 16-03-2011 at 01:48.

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    In The World of Game

پيش فرض

ممنون از توضیحتون.
    من کاملا منظور شما رو با مثال هایی که زدید متوجه شدم و الان دیگه کاملا با نظر شما موافق هستم و به اهمیت این موضوع پی بردم.
    فقط فکر کنم این کلمه جو زیاد علمی نیست و من به شخصه توی متون انگلیسی و تحلیل های بازی ها(فارسی و انگلیسی) چیزی رو با این عنوان ندیدم.

یعنی این جو رو شما خودتون به این عنوان نام گذاری کردید یا منتقدان و بازی سازان(یا حتی فیلم ستزتن) کلمه و تعریف خاصی رو براش ارائه میدن؟اگه بله لطفا منبع بدید.
    !!!!!!!! Atmosphere واقعا ندیدین؟ تو Review ها؟ مطمئنین نقد هایه بازی رو میخونین؟! جوه بازی حتی بهترین بازیه سال داره واسه خودش!!! مثلا امسال GS بهترین Atmosphere رو به RDR داد.لینکشو واسط گزاشتم.
    تعجب میکنم تابحال ندیدین. بله تویه خیلی از نقد ها اومده! ( نگاهی به نقد بازی هایی چون Bioshock بیندازید )
    فکر نمیکنم تعریف خاصی لازم داشته چون چیزه کاملا معلومی هست و نیازی به تعریف حداقل من یکی نمیبینم!
    به هرکس که بگی جوه بازی چجوریه بالاخره یک چیزی بهت میگن و خیلی چیزه واضحی هست ( الان مثلا بهت بگن جوه بازیه COD چجوریه میگی حماسی و اکشن و کشت و کشتار و ... یک جورایی از سبک میاد ولی باهاش فرق داره )

کد:
    IGN هم فکر کنم بهترین اتمسفر سال رو انتخاب میکنه.( هیتلره واسم )
    Game Trailers هم تویه نقدش برایه Dead Space از اتمسفر به عنوان نکته ی قوت بازی استفاده کرده.

Elements of a Horror game : Part1 : Atmosphere
    کد:
    کد:
    کد:

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

!!!!!!!! Atmosphere واقعا ندیدین؟ تو Review ها؟ مطمئنین نقد هایه بازی رو میخونین؟! جوه بازی حتی بهترین بازیه سال داره واسه خودش!!! مثلا امسال GS بهترین Atmosphere رو به RDR داد.لینکشو واسط گزاشتم.
    تعجب میکنم تابحال ندیدین. بله تویه خیلی از نقد ها اومده! ( نگاهی به نقد بازی هایی چون Bioshock بیندازید )
    فکر نمیکنم تعریف خاصی لازم داشته چون چیزه کاملا معلومی هست و نیازی به تعریف حداقل من یکی نمیبینم!
    به هرکس که بگی جوه بازی چجوریه بالاخره یک چیزی بهت میگن و خیلی چیزه واضحی هست ( الان مثلا بهت بگن جوه بازیه COD چجوریه میگی حماسی و اکشن و کشت و کشتار و ... یک جورایی از سبک میاد ولی باهاش فرق داره )

کد:
    IGN هم فکر کنم بهترین اتمسفر سال رو انتخاب میکنه.( هیتلره واسم )
    Game Trailers هم تویه نقدش برایه Dead Space از اتمسفر به عنوان نکته ی قوت بازی استفاده کرده.

Elements of a Horror game : Part1 : Atmosphere
    کد:
    کد:
    کد:
    این آدرس رو که من باز کردم فکر کنم اشتباها ذکر کردی.فکر کنم مربوط به بازی های لیگ راگبی آمریکاباشه.
    کد:
    در مورد سایر لینک ها هم حق با شماست.ولی من باز هم متوجه نشدم که تعریف دقیق جو یا همون atmosphere چی هستش. اگه شما دقیقش رو داری مثلا یه جایی مثل ویکی که تعریف دقیق gameplay یا gamedesign رو نوشته، آدرس بده من هم بخونم.بعدا به دردم میخوده.
    ممنون.

13. این کاربر از honestbud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

779

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •