تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 62

نام تاپيک: هیچ چیز ویندوز نمی شود

پروفشنال Bayazee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

نه ربطي به پيشرفته بودن درايور نداره !!! نتونستي درست نصب بكني ! از چه توزيعي استفاده مي كنيد ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام

من از ابتدا در جريان اين بحث نبودم ولي در سايد بحث هاي اين چنيني در فاروم هاي ديگه شركت كردم و با يك نظر اجمالي به اين تاژيك متوجه شدم اين تايك هم مثل همشون دو عنصر اساسي رو داره

1 - راحت طلبان ويندوز كار (كه نيازي به حرفه اي بودن و امكانات ندارن)
    2 - متعصبان لينوكس (من جمله خود من)

هر كسي كه طرفدار ويندوزه لطف كنه و براي بياناتش دليل بياره

در مورد امنيت و كثرت ويروس ها روي ويندوز هم عارضم به حخدمتتون كه اين امر دلايل ديگه اي غير از آنچه كه شما فرمودين داره

اولاَ كه نويسندگان لينوكس هكر هاي كلاه سفيد بودن (لينوس توروالدز نويسنده هسته) اريك ريموند (بنيانگذار GNU) و ريچارد استالمن (نويسنده gcc و از مديران GNU) همگي هكر كلاه سفيد بودن و با روش هاي حمله و دفاع آشنا هستند پس تعجبي نداره كه محصول اين افراد انقد با ثبات و ايمن باشه
    مايكروسافت بيشتر از 6 ساله كه رو به اين كار آورده و سعي كرده تا هكر ها رو در نوشتن و ديباگ كردن محصولاتش سهيم كنه

دوماَ كه در مورد ويندوز فقط مايكروسافت برنامشو مسي نويسه و ديباگش مي كنه و باگ هاش بايد در اثر تست كاربران به دست بياد (كه همشونو قبل از اينكه مايكروسافت بفهمه هكر ها مي فهمن)
    اما در مورد لينوكس كه منبع باز هست بعد از انتشارش افراد زيادي سورسشو مي بينن و به همين دليل اگر ايرادي داشته باشه سريع رفع ميشه

سوماَ زير ساختار لينوكس با ويندوز متفاوته در ويندوز از ابتدا مسوله اي به نام امنيت مطرح نبود! اما در لينوكس از همون ابتدا امنيت حرف اول رو ميزد (كه حقوق دسترسي ابتدايي ترين مقال اين مقولست) پس براي M$ واقعاَ مشكله كه زير سختار هاي ويندوز رو تغيير بده

در مورد راحتي كار هم بايد به حدمتتون برسونم كه از سال 98 به ايتطرف ديگه لينوكس يك سيستم عامل سخت محسوب نميشه (حد اقل براي كاربران عادي) من واقعا نمي دونم كساني كه لينوكس رو سخت مي خونن كجاي اين سيستم عامل رو نا مانوس مي دونن

البته من الان وقت كافي براي اراده ادله من باب اولي تر بودن لينوكس ندارمولي هر كسي مايله مي تونه در هر موردي كه ويندوز رو سر مي دونه (امنيت، ثبات،کاربر دوستی و ..) لطف کنه و نظرشو ایجا بنویسه تا دربارش بحث کنیم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

سلام

من از ابتدا در جريان اين بحث نبودم ولي در سايد بحث هاي اين چنيني در فاروم هاي ديگه شركت كردم و با يك نظر اجمالي به اين تاژيك متوجه شدم اين تايك هم مثل همشون دو عنصر اساسي رو داره

1 - راحت طلبان ويندوز كار (كه نيازي به حرفه اي بودن و امكانات ندارن)
    2 - متعصبان لينوكس (من جمله خود من)

هر كسي كه طرفدار ويندوزه لطف كنه و براي بياناتش دليل بياره

در مورد امنيت و كثرت ويروس ها روي ويندوز هم عارضم به حخدمتتون كه اين امر دلايل ديگه اي غير از آنچه كه شما فرمودين داره

اولاَ كه نويسندگان لينوكس هكر هاي كلاه سفيد بودن (لينوس توروالدز نويسنده هسته) اريك ريموند (بنيانگذار GNU) و ريچارد استالمن (نويسنده gcc و از مديران GNU) همگي هكر كلاه سفيد بودن و با روش هاي حمله و دفاع آشنا هستند پس تعجبي نداره كه محصول اين افراد انقد با ثبات و ايمن باشه
    مايكروسافت بيشتر از 6 ساله كه رو به اين كار آورده و سعي كرده تا هكر ها رو در نوشتن و ديباگ كردن محصولاتش سهيم كنه

دوماَ كه در مورد ويندوز فقط مايكروسافت برنامشو مسي نويسه و ديباگش مي كنه و باگ هاش بايد در اثر تست كاربران به دست بياد (كه همشونو قبل از اينكه مايكروسافت بفهمه هكر ها مي فهمن)
    اما در مورد لينوكس كه منبع باز هست بعد از انتشارش افراد زيادي سورسشو مي بينن و به همين دليل اگر ايرادي داشته باشه سريع رفع ميشه

سوماَ زير ساختار لينوكس با ويندوز متفاوته در ويندوز از ابتدا مسوله اي به نام امنيت مطرح نبود! اما در لينوكس از همون ابتدا امنيت حرف اول رو ميزد (كه حقوق دسترسي ابتدايي ترين مقال اين مقولست) پس براي M$ واقعاَ مشكله كه زير سختار هاي ويندوز رو تغيير بده

در مورد راحتي كار هم بايد به حدمتتون برسونم كه از سال 98 به ايتطرف ديگه لينوكس يك سيستم عامل سخت محسوب نميشه (حد اقل براي كاربران عادي) من واقعا نمي دونم كساني كه لينوكس رو سخت مي خونن كجاي اين سيستم عامل رو نا مانوس مي دونن

البته من الان وقت كافي براي اراده ادله من باب اولي تر بودن لينوكس ندارمولي هر كسي مايله مي تونه در هر موردي كه ويندوز رو سر مي دونه (امنيت، ثبات،کاربر دوستی و ..) لطف کنه و نظرشو ایجا بنویسه تا دربارش بحث کنیم

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

blackdal جان مرسي به خاطر نظرات خوب و منطقي !
    هم عقيده هستم ! اما دوستان كم لطفي دارند و اكثر حرف خودشونو مي زنند ! انگار نه انگار !
    جالبه يه مدت پيش تو يه سايت كاملا ويندوزي كه هموشون انتحاري مي زدند واسه ويندوز ! اما از ويندوز 500 تومني استفاده مي كردند !!!! يه همچين بحثي بود ! يكيشون يه لينك داده بود كه يه روز نامه نگار ايراني (احتمالا قبلا واسه ورزش مي نوشته !!) گفته ويندوز 8 برابر از لينوكس امن تره !!!
    اصلا يه همچين حرفهايي چرت پرت ! مگه امنيت كليويي كه گفت 8 بار امن تر !!!!! بي سوادي محص هستش ! خوشبختانه يامتاسفانه همه شدند كارشناس ! و انواع نظرات مختلف و شديدا هم تعصبي !! اونم واسه يه چيز دزدي !!! چقدر جالبه نه ؟؟ اصلا ماله خودشون نيست ! مايكروسافت بفهمه .......... !!!! اونوقت چطور سنگشو به سينه مي زنند ! حالا يه پولي واسش مي دادند آدم مي گفت خوب پولشو داده توخالي و بدرد نخور هم باشه مجبوره تعريفش كنه !!!!!

آخر فروم باز Master's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Somewhere nearby,Who Cares

پيش فرض

بابا هم ویوز خوبه هم لینوکس . لینوکس بهتره . از نظر رابط گرافیک یکه صحبت ویندوز در مقابل لینوکس نیست ... واقعا هم محیط دوست داشتنی داره و از نظر کاراییهم خوبه اما تعدادبرنامه های کاربردی تحت لینوکس کمه . تقریبا تنها مشکلش ساپورت نرم افزاریه

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

ساپورت نرم افزاري !!!! اونم واسه لينوكس ! احتمالا من متوجه نشدم ! نرم افزار هاي تحت ويندوز و خودش عمرا بتونن به سرعت و كيفيت توسعه برنامه هاي اپن سورس باشند !! از نظر تعداد نرم افزاري هم كاستي نداره ! مثلا دبين 14 سي دي هست ! هر چي بخواي داره !‌لازم نيست واسه هر نرم افزار يه سي دي بخري !‌ تازه همه نرم افزار هاش تست شده هست و نيازي به هيچ نرم افزار يا ابزار جانبي نداره ! در ثاني هر نسخه اي در اينترنت مخازني از نرم افزار داره كه با دستورات خيلي خيلي ساده مي توني نرم افزارت رو دانلود و نصب كني ! و اين كار كامل اوتومات هستش ! مثلا مي نويسي apt-get -i mysql خودش آخرين ورژن اين نرم افزار رو به همراه فايل هاي مورد نياز دانلود و نصب مي كنه ! ووووو ...........

آخر فروم باز Master's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Somewhere nearby,Who Cares

پيش فرض

منظور منو درست متوجه نشدی گلم ؟ ببین نسبت به نرم افزار ها (خصوصا گیم ها ) در ویندوز به این شکله ... وگرنه حق با توهه . و از این دست و نظر حرف نداره . واسه همینه که منم عاشق لینوکسم ///...

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

اگر كسي با تعداد گيم !! بياد يه سيتم عامل رو انتخاب كنه من واسش يه پلي استيشن پيشنهاد مي كنم !‌ و آروزوي موفقيت در بازي هاش ! در ثاني لينوكس هم گيم كم نداره ! شايد تعدادش كمتر از ويندوز باشه ! اما شبيه ساز هايي هست كه تقريبا اكثر گيم ها رو واسه محيط هاي مختلف شبيه سازي مي كنه !‌
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اين لينك رو حتما ببين و فايل هاي مربوط به چند تا از نرم افزار هاي معادل رو كه واسه گيم و شبيه سازها هم هست رو دانلود كن .... بعد بيا دوباره بحث كنيم

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام
    اقا ما بعده مدتها يه كيفه اساسي كرديم. اگه چشم ما شور نباشه عجب بحث خوش فرم يه ديگه از اوون توپيدن هاي بيخود خبري نيست و همه محترمانه اطلاعات خودشونو در اختيار بقيه ميذلرن و با كمال احترام درباره نظر ديگران نقد سازنده و با دليل ميلران.خداييش به به و چه چه/ نميدونيد چقدر سرحال اوومدم. ايشالاه همين جوري يحث ادامه پيدا كنه تا اگه چيزي ميدونيم بقيه هم بدنن و اگه نميدونيم ياد يگيريم- جسارت نباشه همه استادن منظور خودم هستم- اگه اجازه بدين ميخوام از اسم تاپيك سو’ استفاده كنم و چند موردي كه بنظر من ميرسه رو عنوان كنم كه بيشتر كسب فيض كنم
    بعضي ها ويندوز و لينوكس رو رويه يه هارد ديسك دارن. معمولا مشكلي نيست ولي نه هميشه....چند تاشو اگه صلاح ديديد و اگه رييس فروم لينوكس اشكالي در گفتنش در اين تاپيك نديد عرض ميكنم.
    بعضي نرم افزار ها بيشتر زبونهاي برنامه نويسي رو عرض ميكنم الان تحت ويندوز قابل اجرا هستن كه من تا حالا خودم كار نكردم مثله پي اچ پي و بانكهاي اطلاعاتي. در اين حالت به گفته دوستان گاهي بعده آپلود مشكلاتي پيش مياد ...كه قص علي هذا
    شبيه سازي پلت فرم نرم افزاري ويندوزي تحت لينوكس و بالعكس حداقل احتياج به دستگاه هاي قوي داره - از نظر منابع سيستمي سخت افزاري- و گاهي هم ماهيت شبيه سازي مشكل بوجود مياره.
    مشكلات مهاجرت از سيستم عامل هاي مختلف رويه يه دستگاه يا در جايي كه بشكل شبكه محلي از چند نوع سيستم عامل با توپولوژي نامناسب استفاده شده گاهي مشكل سازه گاهي نقطه قوت كه جايه بحث داره.

تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    tmp/

پيش فرض

سلام
    دوست عزيز مرسي از نظراتت !
    سه نكته رو متوجه شدم از پستت . جوابهاش :
    1: جالبه بدوني زبان برنامه نويسي php اپن سورس و ماله لينوكسه كه به علت ساپورتش مي تونه تو ساير سيستم عامل ها هم اجرا بشه . پايگاه داده هاي بزرگي چون MySQL ، اوراكل و ... باز بيشتر تو لينوكس استفاده مي شه ! الان تعداد و كيفيت زبانهاي برنامه نويسي تحت لينوكس قابل مقايسه با ويندوز نيستند ! جالبه بدونيد اكثر زبانهاي برنامه نويسي تحت هر دو سيستم عامل اجرا مي شوند !‌ و اين پيشتيباني معمولا از طرف دنياي اپن سورس و لينوكس بوده ! مثلا همين php يا پايتون يا ... طوري برنامه نويسي و طراحي مي كنند تا بتونه روي همه سيستم ها اجرا بشه !‌ پس ويندوز كاري نكرده ! حالا يك زبان تحت ويندوز چون دلفي يا بيسك ، لينوكس خودشرو طوري تغيير ميده (مثلا با ايجاد يك كامپايلر) كه اون زبان بتونه در لينوكس هم اجرا بشه . نمونش kylix (دلفي) و gambas (ويژال بيسك) مي باشد .
    2. اصولا نيازي به شبيه سازي نداريم ! (منظورم لينوكسي ها بودند‌!)‌ معمولا چيزي شبيه سازي مي شه كه نياز باشه و اصلش در دسترس نباشه !‌ ويندوز كه واسه لينوكسي ها نياز نيست ! مگر در مواردي كه فرد نتونسته وابستگي خودشو از ويندوز قطع كنه . كه اونم به مرور زمان مي تونه درست شه .
    3.مها جرت از ويندوز به لينوكس خيلي به صرفه و درست هستش و مشكلي هم پيش نمي ياره . حالا از نظر مالي بيخيال مي شم ! چون اينجا ويندوز سرور رو مي توني با 500 و نسخه بهترشو كه قابليت آپديت داشته باشه رو هم خيلي ارزون مي شه خريد ! اما فكرشو بكنيد الان اكثر سرور هاي دنيا دارند از لينوكس و nix* استفاده مي كنند !‌و مشكلي هم پيش نمي ياد . لينوكس حتي اكثر پروتكل هاي مربوط به ويندوز رو ساپورت و شبيه سازي مي كنه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •