تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 8 اولاول 12345678 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 80

نام تاپيک: کمک برای خرید دوربین دیجیتال SLR like با فیلمبرداری HD

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

ببخشید ... فیلتر UV چیه و چه کاری انجام میده ؟ گرونه یا ارزون ؟ ... و در ضمن چه فیلتر های دیگه ای وجود داره (کارشون چیه) ... برای FZ35 میخوام ...
    انواع و اقسام فیلتر وجود داره. فیلتر UV قیمتش اونقدرا زیاد نیست. مثلا 20 تومن

فیلتر Clear
    clear به فیلتری گفته میشه که کاملا نامرئیه و هیچ تاثیری روی نور نداره. این فیلتر برای محافظت از لنز استفاده میشه.
    فیلتر UV
    باعث میشه اثراتی (تار شدن) که به خاطر تابش نور خورشید ممکنه روی عکس ایجاد بشه کم بشه. این فیلتر هم تقریبا نامرئیه و میتونه همیشه روی لنز باقی بمونه تا به عنوان یه محافظ هم مورد استفاده قرار بگیره.
    فیلترهای رنگی
    برای اصلاح رنگ های محیط در نورهای مختلف استفاده میشه. مثلا یه فیلتر آبی میتونه برای کم کردن رنگ قرمز و بیشتر کردن رنگ آبی عکس به کار بره. البته این نوع فیلترها با فراگیر شدن عکاسی دیجیتال این روزها کمتر استفاده میشن. یا بعضی فیلترها هستند که یک رنگ رو جذب میکنند و بقیه ی رنگ ها رو از خود عبور میدن. فیلترهای رنگی همچنین میتونن برای تغییر کنتراست عکس های سیاه و سفید به کار برن.
    فیلتر پولاریزه
    برای مواقعی به کار میره که عکاس میخواد انعکاس های مزاحم موجود روی شیشه رو از بین ببره. مثلا وقتی از یه ماشین با فیلتر پولاریزه عکس گرفته میشه انعکاس های روی شیشه ی ماشین تو عکس مشخص نیست.
    فیلتر ND
    فیلتری هست که نور همه ی رنگ ها رو به یک اندازه کاهش میده. از این فیلتر در مواقعی استفاده میشه که عکاس قصد داره از سرعت شاتر پایین تر یا دیافراگم بازتر استفاده کنه بدون این که عکس روشن تر از حد معمول بشه.
    فیلتر ستاره (Star Filter)
    نورهای موضعی موجود در عکس رو مثل ستاره نشون میده. به صورتی که انگار از نورهای داخل کادر شعاع هایی ساطع شده. تعداد شعاع ها بسته به فیلتر فرق میکنه.
    diffusion filter
    برای سافت کردن سوژه استفاده میشه و بیشتر برای عکاسی پرتره کاربرد داره.

2. 9 کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ehsanrobo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

5 SX20 IS یا FZ35 (توی حالت ماکرو کدوم بهتره؟)

سلام دوستان یکی بداد ما برسه...
    من تو خرید fz35 و SX20 IS موندم.....

چون من زیاد از عکاسی ماکرو استفاده می کنم SX20 انتخاب کردم.آخه با FZ35 تا یک سانتیمتر می شه به سوژه نزدیک شد اما در SX20 می تونی تقریبا به سوژه بچسبی!!! به نظرم اسم این قابلیت سوپز ماکروست .. من فکر می کنم که این نسبت به 1 سانت خیلی بهتره(اگه دوستان اینطور فکر نمی کنن حتما بگن...) تا اونجایی که من می دونم این حالت ماکروی SX مثل ذره بین قوی (خیلی قوی) عمل می کنه. برای مثال اگر با این قابلیت لنز به یه شلوار لی تقریبا بچسبونی می تونی از تار و پودش به خوبی عکس بگیری..... اما فکر نکنم که توی FZ35 اینطور باشه..(اگه هست لطفا منو بی خبر نذارید)(توی حالت ماکرو کدوم بهتره؟)

دوستان اگر این قابلیت رو نداشت حتما می رفتم سراغ FZ35 . اگه FZ35 به همین مقدار قوی بگید که من برم همینو بخرم.....

اگه اینطور نیست دوستان دیگه منو دودل نکنید. اگر فکر می/نمی کنید SX20 نسبت به پولی که در قبالش میدم خوبه حتما یه OK یا NO خشک و خالی برام بذارید. واقعا ممنون می شم.(آخه من یه جورایی SX20 سفارش دادم/ البته امکان لغوش هم هست)

خیلی خیلی ممنون میشم منو از این دودلی نجات بدید

آخر فروم باز rostamiani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوستان یکی بداد ما برسه...
    من تو خرید fz35 و SX20 IS موندم.....

چون من زیاد از عکاسی ماکرو استفاده می کنم SX20 انتخاب کردم.آخه با FZ35 تا یک سانتیمتر می شه به سوژه نزدیک شد اما در SX20 می تونی تقریبا به سوژه بچسبی!!! به نظرم اسم این قابلیت سوپز ماکروست .. من فکر می کنم که این نسبت به 1 سانت خیلی بهتره(اگه دوستان اینطور فکر نمی کنن حتما بگن...) تا اونجایی که من می دونم این حالت ماکروی SX مثل ذره بین قوی (خیلی قوی) عمل می کنه. برای مثال اگر با این قابلیت لنز به یه شلوار لی تقریبا بچسبونی می تونی از تار و پودش به خوبی عکس بگیری..... اما فکر نکنم که توی FZ35 اینطور باشه..(اگه هست لطفا منو بی خبر نذارید)(توی حالت ماکرو کدوم بهتره؟)

دوستان اگر این قابلیت رو نداشت حتما می رفتم سراغ FZ35 . اگه FZ35 به همین مقدار قوی بگید که من برم همینو بخرم.....

اگه اینطور نیست دوستان دیگه منو دودل نکنید. اگر فکر می/نمی کنید SX20 نسبت به پولی که در قبالش میدم خوبه حتما یه OK یا NO خشک و خالی برام بذارید. واقعا ممنون می شم.(آخه من یه جورایی SX20 سفارش دادم/ البته امکان لغوش هم هست)

خیلی خیلی ممنون میشم منو از این دودلی نجات بدید
    راستش من FZ35 رو به خاطر ماکروش دوست دارم !

این توضیح رو در مورد FZ35 نوشتم :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن ... شاید زیر 1 سانتی متر هم فوکوس کنه... ولی از تو فاصله نزدیک ار از 1 سانتی متر می خوره به لنز UV که روش گزاشتم و خود لنز هم حسابی سوژه رو سایه می کنه !!!
    ولی Tele Macro داره که خیلی خیلی دوستش دارم. یعنی می تونه با حالت Tele Macro زوم 18X تو فاصله یک متری فوکوس کنه !
    اینم نمونه عکسی که تو حالت Tele Macro با اندازه اصلی گرفتم و کراپ کردم :

موفق باشید

5. این کاربر از rostamiani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

یه جای خوب برای چک و مقایسه ماکروهای اینا سایت فلیکر هستش که متاسفانه فیل*تره .. بهرحال اگه دسترسی داشتی میتونی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ماکروهای FZ35 و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ماکروهای sx20 رو مقایسه کنی..

به نظر من عملکرد هر دوشون در این زمینه خیلی خوبه و شک دارم بحث 1 سانت در مقابل 0 تفاوت اساسی ایجاد کنه... این صرفاً مشخصات فنی هستش... شما در حالت سوپر ماکرو (یا همون صفر) واسه ات مساله تامین نور مهم میشه (شاید اینو میدونی البته)، چون وقتی دوربین چسبیده باشه به شیء بخش اعظم نوری که قراره برسه به دوربین بلوک شده و اغلب نیاز به بک لایت (نور از پشت سر سوژه) پیش میاد .. حالا باید فکر کنی این قضیه مشکلی واسه ات نیست و ضمناً آیا واقعا نیاز داری که بچسبی به سوژه؟ .. اگه لازمه و مشکلی نیست خب sx20 ...

7. 2 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام دوستان

دوستان من fz35 رو انتخاب کردم....

1.فقط میمونه از کجا بخرمش؟(تهرون>>آدرس)

2.با چه گارانتیی؟

3.کیف تا 20 تومن براش چی خوبه؟

4.مموری 8-16 چی براش خوبه؟ قیمت دقیق؟(سرم کلا نره)

5.خودش با گارانتی "افومار" دقیقا چنده؟(سرم کلا نره)

6.لنز uv می خواد؟ چنده؟

I love the Professional assistants , so I love all of you

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوستان

دوستان من fz35 رو انتخاب کردم....

1.فقط میمونه از کجا بخرمش؟(تهرون>>آدرس)

2.با چه گارانتیی؟

3.کیف تا 20 تومن براش چی خوبه؟

4.مموری 8-16 چی براش خوبه؟ قیمت دقیق؟(سرم کلا نره)

5.خودش با گارانتی "افومار" دقیقا چنده؟(سرم کلا نره)

6.لنز uv می خواد؟ چنده؟

I love the Professional assistants , so I love all of you
    بهترین گارانتی پاناسونیک گارانتی بانیان الکترونیک(PGF) هست
    احتمالا همراه دوربین کیف هم میدن ! ولی شاید براتون کافی نباشه
    لنز UV برای محافطت از لنر خوبه. دور و بر 10 هزار تومان هسا
    باتری یدک هم حدود 20 هزار تومان

جواب بقیه رو نمی دونم

10. این کاربر از rostamiani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام دوستان فوری....
    من تو این چند روزه به دلایلی نتونستم fz35 رو بگیرم.
    فقط یه سوال داشتم و اون این که
    با گارانتی بانیان بگیرم یا با دیجی کالا؟
    چون تقریبا 70 تومن اضافه تر باید بدم و هر دو فروشنده اینو گارانتی می کنن.
    ممنون....

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام دوستان فوری....
    من تو این چند روزه به دلایلی نتونستم fz35 رو بگیرم.
    فقط یه سوال داشتم و اون این که
    با گارانتی بانیان بگیرم یا با دیجی کالا؟
    چون تقریبا 70 تومن اضافه تر باید بدم و هر دو فروشنده اینو گارانتی می کنن.
    ممنون....
    لگه من بودم با دی جی کالا می خریدم
    چون اگه از اول سالم باشه به فرض اینم که بعدا خراب بشه اگه تا 70 هزار تومان هزینه تعمیرش بشه بازم سود کردین
    و اگه هم مشکلی پیدا نکنه 70 هزار تومان سود کردین

فقط باید از اول سالم باشه

13. این کاربر از rostamiani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

دوستان اگه میشه یه رم 8 یا 16 گیگ خوب با سرعت بالا برای FZ35 معرفی کنید ... قیمت فراموش نشه ...

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

دوستان اگه میشه یه رم 8 یا 16 گیگ خوب با سرعت بالا برای FZ35 معرفی کنید ... قیمت فراموش نشه ...
    سلام

من از حافظه Teamgroup 8GB Class6 MicroSD با درایور استفاده می کنم. قیمتشم 23 هزار تومنه. تا به حال هم مشکل خاصی نداشتم
    ولی نمی تونم با مدل های دیگه مقایسه کنم و بگم بهتره یا نه

16. 2 کاربر از rostamiani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •