تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 60

نام تاپيک: چه فاکتوری از هارد رو در نظر بگیرم برای خرید؟

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

من دو هارد 7200.12 رو در RAID0 دارم و نمی تونم ازشون تکی تست بگیرم. نتایج تست RAID0 :

میانگین: 205 مگابایت در ثانیه
    ماکزیمم تقریبا 260 مگابایت در ثانیه
    Access Time هم 14 میلی ثانیه

فایل XML رو هم Attach کردم که با Sandra میشه بازش کرد و نتایج دقیق رو دید.
    قبلا خودتون تکی تست نگرفتید؟ با HD Tune یا مشابه اون؟ اگر رقمی هم یادتونه بگید کافیه.

با حساب 205 در RAID0 سرعت تکی باید حتما زیر 120 و احتمالا زیر 110 باشه.

این یکی دوستمون ظاهرا الان آماده تسته. ماکزیمومش رو گفت. ازش بپرسم ببینم میانگینش چند بوده.

1-

1- ماکزیمم ...

2- تو سایت رسمی اعلام شده 160 مگ مدل 12.7200 و 105 مگ مدل 11.7200 ......البته دمای کیس بسیار در این تستها مهمه در دماهای متفاوت ممکنه نتایج متفاوت بدست بیاد

burst rate =190mb/sec در HD Tune Pro تست شد

3- بعضی از دوستان با توجه به 11.7200رو این مدل هم نظر مساعدی ندارن...
    1- میانگینش چقدره؟

2- آمار دقیق تست هایی که در پست قبل انجام دادم:

-----

برای 1 ترا سری 11 مدل ST31000333AS

ماکزیموم سرعت: 122.0 مگابایت
    میانگین سرعت: 96.7 مگابایت
    دسترسی: 15 میلی ثانیه
    برست: 169.1 مگابایت

-----

برای 500 سری 10 مدل STM3500320AS

ماکزیموم سرعت: 107.1 مگابایت
    میانگین سرعت: 84.3 مگابایت
    دسترسی: 12 میلی ثانیه
    برست: 165.0 مگابایت

-----

3- این دوستان چی پیشنهاد می کنند؟ وسترن؟

2. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sherlock_Holmes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

آقا چه تخصصی شد...!

الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن!
    اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!

اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...

البته من زیاد تخصص ندارم...
    میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟

تو اصفهان که عمرا نیست!!

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

قبلا خودتون تکی تست نگرفتید؟ با HD Tune یا مشابه اون؟ اگر رقمی هم یادتونه بگید کافیه.

با حساب 205 در RAID0 سرعت تکی باید حتما زیر 120 و احتمالا زیر 110 باشه.
    تست گرفته بودم ولی اعداد دقیقی یادم نیست ولی فکر می کنم بین 115 تا 225 در Sandra بوده. در HD Tune معمولا مقداری پایین تره. اگه این دوست عزیز تست کنند که میشه به نتایج دقیق رسید.

آقا چه تخصصی شد...!

الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن!
    اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!

اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...

البته من زیاد تخصص ندارم...
    میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟

تو اصفهان که عمرا نیست!!
    من ندیدم اونجا کسی صحبت دقیقی کنه و اکثرا روی حساب 7200.11 به این سری هم مشکوک هستن که منطقی نیست.

به فروشنده بگید 500 گیگابایت سری 7200.12 کافیه و اکثرا اطلاع دارند، خودتون هم چک کنید.
    1- ماکزیمم ...تو سایت رسمی اعلام شده 160 مگ مدل 12.7200 و 105 مگ مدل 11.7200 ......البته دمای کیس بسیار در این تستها مهمه در دماهای متفاوت ممکنه نتایج متفاوت بدست بیاد

burst rate =190mb/sec در HD Tune Pro تست شد

3- بعضی از دوستان با توجه به 11.7200رو این مدل هم نظر مساعدی ندارن...
    Burst rate که بیشتر از خود هارد به Controller ارتباط داره.

5. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

1- آقا چه تخصصی شد...!
    2- الابته من توی سایت سخت افزار دیدم که اکثرا به این سری 12 مشکوکن! اکثر تاپیکهاشم زیاد توصیه نمیکنن!
    3- اما من نظرم با توجه به حرفای دوستان و ساختار متفاوت 11 و 12 اینه که ارزشش رو داره...
    4- البته من زیاد تخصص ندارم...
    5- میگم من به فروشنده ها بگم سیگیت 500 گیگی سری 12 کافیه؟
    6- تو اصفهان که عمرا نیست!!
    1- Stream بیاد وسط همین میشه.
    2- رو چه حسابی این حرفو زدن؟ سایت تخصصی سخت افزار؟ موردی هم ازش دیدن؟
    3- مطمئنا ارزششو داره. این بحثی هم که من اینجا با دوستان داشتم خواستم ببینیم چقدر با سری 11 فاصله داره. در بهتر بودنش که شکی نیست. فقط باید دید که برتریش اینقدر هست که ارزش یکی دو هفته معطلی و گشتن برای اونایی که نمی تونن گیرش بیارن رو داشته باشه یا نه. که با اطلاعاتی که رو شد ظاهرا تفاوت خوبی داره و برای کسانی که اهل آرشیو نیستن انتخاب خوبیه.
    4- کی داره؟
    5- عکسش رو که آقای Stream گذاشتن. صفحات قبل رو چک کنید. اون مدلی که نوشته شده کارتون رو راحت میکنه. همون رو تطبیق بدید. این فروشنده هایی که من دیدم نمی دونن سری 11 12 چیه. از دستشون بگیر خودت چک کن. شاید بفهمن هاردشون سری 12 هست به ضررت تموم بشه.
    6- فکر نکنم هیچ جای ایران حتی تهران ریخته باشه. باید کمی بگردید.

پروفشنال sherlock_Holmes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

اکثرا روی حساب 7200.11 به این سری هم مشکوک هستن که منطقی نیست
    آره رو حساب همونه...
    2- رو چه حسابی این حرفو زدن؟ سایت تخصصی سخت افزار؟ موردی هم ازش دیدن؟
    نه... کلا خریدش رو ریسک میدونن اونم به خاطر سری 11.. البته همه اینو نمیگفتند... اما تاپیکهای زیادی بود که آدم رو دو دل میکرد...

- عکسش رو که آقای stream گذاشتن. صفحات قبل رو چک کنید. اون مدلی که نوشته شده کارتون رو راحت میکنه. همون رو تطبیق بدید. این فروشنده هایی که من دیدم نمی دونن سری 11 12 چیه. از دستشون بگیر خودت چک کن. شاید بفهمن هاردشون سری 12 هست به ضررت تموم بشه.
    آره میدونم... میدونم چی میخوام اما نمیدونم حالا که سخت گیر میاد باید به فروشنده چی گفت دقیقا تا بتونه گیر بیاره...
    من میگم سری 11...
    البته تو اصفهان قطعا نیست اگر تازه دو. ماهه اومده...

آخر فروم باز dooste.man83's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

13

دوستان عزیز من بنچمارک کامل 3 عد هارد رو با نرم افزار HD Tune Pro با توجه به در خواست دوستان براتون میزارم امیدوارم به دردتون بخوره ...

سیستم من

CPU=Q9400
    main=ASUS P5Q
    ram=4G patriot 1000 mhz
    grafic=HD3650
    power=green 430A
    .................................................. .............................
    segate-500G-model=12.7200- sata 2-format= NTFS

minimum= 51.1 MB/S

maximum=125.7 MB/S

average=98.8 MB/S

access time= 15.2 MS

burst rate=184.1 MB/S

cpu usage= 1.9%

damaie hard = 40 daraje

تقریبا بی صدا
    .................................................. .............................

maxtor -160G -sata2-format= NTFS

minimum= 25.0 MB/S

maximum= 70.1 MB/S

average=54.7 MB/S

access time= 19.5 MS

burst rate=123.4 MB/S

cpu usage= 1.7%

damaie hard = 47 daraje

کم صدا
    .................................................. ..............................

maxtor-160G-IDE- format= NTFS

minimum= 34.0 MB/S

maximum= 67.0 MB/S

average=54.3 MB/S

access time= 14.3 MS

burst rate=77.5 MB/S

cpu usage= 1.4%

damaie hard = 44 daraje

پر صدا
    .................................................. ..............................
    در ضمن نتایجی که در سایتهای خارجی یا سایت شرکت سازنده میبینید در بهترین حالت هستش و به نوعی اعداد دقیق نیست و شما بسیار بعید به اون اعداد برسید...نتایجی که در تست بالا گزاشتم اون چیزی هست که شما میتونید بهش برسید ...

در مورد 12.7200 میتونیم بگیم فعلا بهترین هارد بازاره مگر اینکه کسی بتونه مشکلی رو توش پیدا کنه که البته تا الان کسی پیدا نکرده...دوستان لطفا وقتی صحبت از این هارد میکنید درمورد 11.7200 دیگه صحبتی نکنید باور کنید این دو هارد کوچکترین شباهتی بهم ندارن که بشه مقایسه ای انجام داد
    Last edited by dooste.man83; 19-03-2009 at 01:42.

9. این کاربر از dooste.man83 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

دوستان عزیز من بنچمارک کامل 3 عد هارد رو با نرم افزار hd tune pro با توجه به در خواست دوستان براتون میزارم امیدوارم به دردتون بخوره ...

سیستم من

cpu=q9400
    main=asus p5q
    ram=4g patriot 1000 mhz
    grafic=hd3650
    power=green 430a

Segate-500g-model=12.7200- sata 2-format= ntfs

minimum= 51.1 mb/s

maximum=125.7 mb/s

average=98.8 mb/s

access time= 15.2 ms

burst rate=184.1 mb/s

cpu usage= 1.9%

damaie hard = 40 daraje

در ضمن نتایجی که در سایتهای خارجی یا سایت شرکت سازنده میبینید در بهترین حالت هستش و به نوعی اعداد دقیق نیست و شما بسیار بعید به اون اعداد برسید...نتایجی که در تست بالا گزاشتم اون چیزی هست که شما میتونید بهش برسید ...

در مورد 12.7200 میتونیم بگیم فعلا بهترین هارد بازاره مگر اینکه کسی بتونه مشکلی رو توش پیدا کنه که البته تا الان کسی پیدا نکرده...
    طبق نتایجی که من از هاردها دیدم اگر کلیت سیستم متوسط به بالا باشه, دیگه قطعات در تست سرعت هارد تاثیر آنچنانی ندارن. سیستمی که من باهاش 7200.11 رو تست کردم p4 قدیمی با 1 گیگ رم بود. شرایط ایده آلی هم حتی از نظر دما که شما روش حساس هستید براش فراهم نبود.

هارد 7200.12 شما سرعتش غیر عادی پایینه. قضیه چیه؟ مشغول بوده؟

سرعت میانگین هاردتون فقط 2 مگ از 7200.11 بالاتره که میشه گفت مساوی هستند.

دسترسی ها هم که یکیه.

سرعت حداکثر هاردتون مگه حدود 170 نبود؟

لطفا مدل دقیق هاردتون رو بنویسید.
    Last edited by nw_nk; 19-03-2009 at 01:47.

تاريخ عضويت
    Feb 2009

13

اگر کلیت سیستم متوسط به بالا باشه, دیگه قطعات در تست سرعت هارد تاثیر آنچنانی ندارن.

هارد 7200.12 شما سرعتش غیر عادی پایینه. قضیه چیه؟ مشغول بوده؟

سرعت میانگین فقط 2 مگ از 7200.11 بالاتره.

سرعت حداکثر مگه 170 نبود؟ قبلا تست نکرده بودید؟
    دوست عزیز این نتیجه تست دقیق هستش و در حالت نرمال سیستم گرفته شده و من چیزی که در تست بدست اومده رو قرار دادم...
    170 گفته شده تست خود من نبود...
    دما هم در سرعت هارد کاملا موثر هست....
    دوستان عزیز هم نباید انتظار یک انقلاب عظیم در زمینه ساخت هارد رو داشته باشن اونم در دو مدل متوالی...
    دوستان دیگم اگه میتونن تست کنن نتایج رو به ما بگن خوشحال میشیم...
    Last edited by dooste.man83; 19-03-2009 at 01:55.

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

1- دوست عزیز این نتیجه تست دقیق هستش و در حالت نرمال سیستم گرفته شده و من چیزی که در تست بدست اومده رو قرار دادم...
    2- 170 گفته شده تست خود من نبود...
    3- دما هم در سرعت هارد کاملا موثر هست....
    4- دوستان عزیز هم نباید انتظار یک انقلاب عظیم در زمینه ساخت هارد رو داشته باشن اونم در دو مدل متوالی...
    دوستان دیگم اگه میتونن تست کنن نتایج رو به ما بگن خوشحال میشیم...
    1- تستی هم که من از 7200.11 گرفتم به نظرم نرمال بود.
    2- ؟!
    3- نمیشه سرعت کم حاصل از تست شمارو به دما ربط داد.
    4- انقلاب که نه. ولی حتی اگر روند سری های قبل رو داشت باید سرعتش 10 مگی بالاتر می بود. 10 مگ نه 5 مگ. اما 2 مگ دیگه. شایدم واسط دیگه اجازه افزایش مثل قبل رو نمیده.

به غیر از شما فقط آقای Stream سری 12 دارن. بهتره منتظر ایشون بمونیم. وقتی سر زدن ازشون می خواهیم که یک تست تکی از هاردشون بگیرن تا این ابهام رفع بشه. اینجوری که نمیشه. پس کارایی بالاتر سری 12 چی شد؟ سرعت انتقال و دسترسی که با سری 11 یکیه. عامل مهم دیگه ای هست؟

راستی مدل دقیق هاردتون رو بنویسید و خیلی هم احساساتی نشید. به هر حال نوشته های شما روی خیلی ها تاثیر میزاره. وقتی میگید کارایی دقیقا دوبرابر هاردهای موجود بازار و ... منظورتون که 2 مگ سریع تر نبود؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009

13

1- تستی هم که من از 7200.11 گرفتم به نظرم نرمال بود.
    2- ؟!
    3- نمیشه سرعت کم حاصل از تست شمارو به دما ربط داد.
    4- انقلاب که نه. ولی حتی اگر روند سری های قبل رو داشت باید سرعتش 10 مگی بالاتر می بود. 10 مگ نه 5 مگ. اما 2 مگ دیگه. شایدم واسط دیگه اجازه افزایش مثل قبل رو نمیده.

به غیر از شما فقط آقای stream سری 12 دارن. بهتره منتظر ایشون بمونیم. وقتی سر زدن ازشون می خواهیم که یک تست تکی از هاردشون بگیرن تا این ابهام رفع بشه. اینجوری که نمیشه. پس کارایی بالاتر سری 12 چی شد؟ سرعت انتقال و دسترسی که با سری 11 یکیه. عامل مهم دیگه ای هست؟

راستی مدل دقیق هاردتون رو بنویسید و خیلی هم احساساتی نشید. به هر حال نوشته های شما روی خیلی ها تاثیر میزاره. وقتی میگید کارایی دقیقا دوبرابر هاردهای موجود بازار و ... منظورتون که 2 مگ سریع تر نبود؟
    3-درسته در تست من دما نرمال بوده...اینم نتیجه تست من هستش کاریش نمیتونم بکنم...
    4-این مسئله هم ممکنه اما وصل کردن هارد فکر نکنم کار پیچیده ای باشه وصل یک کابل برق با کابل ساتا...اما یک چیزی رو پیدا کردم که شاید مرتبط باشه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هارد من udma6 رو میتونه ساپورت کنه ولی توی hd tune حالت اکتیو رو زده udma5.
    حالا چطوری میتونم اون رو روی udma6 تنظیم کنم....منم این قسمتی که نوشتم رو مشکل دارم

شاید مشکل همین جا باشه...اگه دوستان کمک کنن بتونم بیارمش رو udma6 شاید تفاوت محسوسی کرد و من بتونم نتایج تست دقیق تری بزارم برای دوستان

5-در مورد 2 برابر بودن سرعت منظور من نسبت به هارد مکستور خودم بود که تستش رو گزاشتم نه نسبت به 11.7200
    از این مدل هارد فقط یک مدل تو بازار هستش نه مدلهای مختلف...مدلش = st3500410as
    احساساتی هم نشدم دوست عزیز گفتم از نظر سرعت فعلا از هارد های تو بازار بهتره ...شما بیا یک مدل بهتر پیشنهاد بده من و بقیه دوستان بسیار خوشحال میشیم ...در ضمن این هارد به مراتب از مکستورهای تو بازار بهتره بعید میدونم کسی از خریدش پشیمون بشه...بندم نه فروشندم نه سودی میبرم قسطم فقط کمک هست در ضمن این هارد الان تو بازار بسیار کم یابه...

بازم میگم اگه دوستان دسترسی به این هارد دارن حتماد تست بگیرن قرار بدن همه استفاده کنن...
    Last edited by dooste.man83; 19-03-2009 at 14:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •