تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 44 از 44

نام تاپيک: مشكل با Q6600

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

فقط جهت اطلاع عرض میکنم : طراحی مدار تغذیه NB این مدل از مین بورد های ASUS طوری هست که معمولا به دلیل استفاده از Mosfet کیفیت بالا ، تحمل آمپراژ بالاتر از حد نیاز مقدار نامی NB رو هم داره . به همین دلیل حتی در FSB 1600Mhz هم نیازی به اعمال ولتاژ بیشتر برای پایداری نیست .

نکته : خود شرکت سازنده هم فرکانس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو به صورت تضمین شده برای این برد تایید کرده و حرفی از اورکلاک محصوب شدن این برد در FSB 1600Mhz زده نشده .
    من كم كم داره به اين نتيجه ميرسم كه مشكل صفحه آبي مربوط به درايور LAN توي ويستاي 64 بيتي بود چون الان 30 ساعته كه سيستم توي ايكس پي 64 بيتي روشنه و مشكل صفحه آبي نداشتم با همون حداقل ولتاژ NB يعني 1.1 ولت.
    ولي تو باسهاي بالا خودش اتوماتيك به NB ولت ميده اين نتيجه 4-5 ساعت تستهاي من تو باسهاي مختلف بود شايد ميخواد كه صد درصد مطمئن بشه سيستم پايدار هست.
    تسها هم اينطور بود كه وقتي باس رو تا 370 بردم بالا دماي NB رو با دماسنج اندازه ميگرفتم هر دفعه هم 15 دقيقه صبر ميكردم دما متعادل بشه.
    تو حالت Auto دما حدود 72 بود
    با 1.1 ولت دما حدود 62
    با 1.2 ولت حدود 66
    با 1.3 ولت حدود 70

سيستم رو دفالت كردم باس 266 دما همون حدود 62 بود.
    پس اين مادبرد تو باس 370 بايد چيزي حدود 1.36-1.4 طبق تخمين من به NB ولت بده.

2. این کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

من كم كم داره به اين نتيجه ميرسم كه مشكل صفحه آبي مربوط به درايور LAN توي ويستاي 64 بيتي بود چون الان 30 ساعته كه سيستم توي ايكس پي 64 بيتي روشنه و مشكل صفحه آبي نداشتم با همون حداقل ولتاژ NB يعني 1.1 ولت.
    ولي تو باسهاي بالا خودش اتوماتيك به NB ولت ميده اين نتيجه 4-5 ساعت تستهاي من تو باسهاي مختلف بود شايد ميخواد كه صد درصد مطمئن بشه سيستم پايدار هست.
    تسها هم اينطور بود كه وقتي باس رو تا 370 بردم بالا دماي NB رو با دماسنج اندازه ميگرفتم هر دفعه هم 15 دقيقه صبر ميكردم دما متعادل بشه.
    با 1.1 ولت دما حدود 62
    با 1.2 ولت حدود 66
    با 1.3 ولت حدود 70

آره... من به این مشکل رسیدم ولی از کارت شبکه نبود ، ویندوزم رو آپدیت کردم برطرف شد.
    من اون موقع Memory Management یا یه همچین چیزی میگرفتم.
    اگه Driver Equal..... میگیری احتمالا مشکل درایور داری.
    توصیه اینکه ویندوز حتما آپدیت بشه.

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

با 1.1 ولت دما حدود 62
    با 1.2 ولت حدود 66
    با 1.3 ولت حدود 70

شما منظور من رو متوجه نشدی . به هیچ وجه نیازی به اعمال ولتاژ بیشتر نیست ، وقتی هنوز جا برای جبران توان مصرفی با جریان هست . افزایش حرارت هم به همین دلیل هست . شما با افزایش ولتاژ بیشتر ، باعث کاهش جریان کشیده شده میشی .

مطمئنی که ترمومتر درست حرارت رو نشون میده ؟!

ضمنا برای گرفتن تست Max temp NB بهتره یه برنامه گرافیک سه بعدی + Orthos Blend Test در حال اجرا باشند .

5. 2 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

شما منظور من رو متوجه نشدی . به هیچ وجه نیازی به اعمال ولتاژ بیشتر نیست ، وقتی هنوز جا برای جبران توان مصرفی با جریان هست . افزایش حرارت هم به همین دلیل هست . شما با افزایش ولتاژ بیشتر ، باعث کاهش جریان کشیده شده میشی .

مطمئنی که ترمومتر درست حرارت رو نشون میده ؟!

ضمنا برای گرفتن تست Max temp NB بهتره یه برنامه گرافیک سه بعدی + Orthos Blend Test در حال اجرا باشند .
    نه اون رو گرفتم
    گفتم با اين وجود باز هم مادبرد تو حالت اتوماتيك داره ولت ميده
    آره دماسنج رو كه چند ساله دارم و درسته
    قبل از اندازه گيري هم 15 دقيقه چهار برنامه فرترن كه هر كدوم تك هسته ساپورت بودند رو ران ميزاشتم

7. این کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •